صفحه 3 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 77
Like Tree40تشکر

موضوع: SLR یا SLR like ؟ لطفا نظر بدهید!

كاربر آشنا mkdotnet آواتار ها
    تشکر کرده
    56

پیش فرض پاسخ: SLR یا SLR like ؟ لطفا نظر بدهید!

سلام خدمت حسن آقاي گل... چند وقتيه كه اين تاپيك رو مي بينم ولي خوب چون سوالش يه جوريه (نمي دونم چجوري) تا الان بهش سر نزده بودم...

داستان انتخاب بين SLR و SLR Like داستان جديدي نيست... مسلما انتخاب يك SLR خوب (نگيم خيلي بالا مثل همين 40D) و عكاسي با اون خيلي خيلي لذت بخشه... من همين دوربيني كه بهتاش عزيز به شما معرفي كرده رو يه بار جلوي خودش از مسعود قديري گرفتم دستم.. خوب .. راستش احساس كردم فاصله بين دوربين من تا اين دوربينه فاصله تكنولوژي پيكان مدل 60 با ماكسيماست... فقط اون لنزي كه روي اون دوربينه بود به كل دوربين من مي ارزيد. مسلما چنين ابزاري كمك شاياني به عكاسي من و شما خواهد كرد
    اما به گفته جناب آقاي روشن بايد تكليف خودت رو با عكاسي روشن كني ... من هم سر همين دوراهي بودم.. به من دوربين نيكون d40 , d80 پيشنهاد شد. كه حدود قيمت d40 با لنز كيتش همون حدود 540 بايد باشه الان... ولي من تصميم گرفتم كه اول يه SLR LIKE نسبتا خوب بگيرم... تكنيك عكاسي رو تجربه كنم... چندتا كلاس برم... چندتا عكس بگيرم ... تا اصلا ببينم اينكاره هستم يا نه. زمانيكه خواستم خريد كنم با توجه به قابليتها و قيمت بهترين دوربيني كه ديدم همين 6500 بود كه البته خريدمش... يه كلاس عكاسي رفتم ... و يه مدتي هم هست كه دوربين دستم گرفتم
    الان كه چند ماهي از خريدم مي گذره.. بسيار بسيار خوشحالم كه همون اول يه SLR نخريدم.. ببينيد دوست عزيز به قول يكي از بچه ها (اسمش يادم نيست) خودنويس خوب آدم رو نويسنده نمي كنه... عكسهاي دوستاني چون آقاي خليلي - قديري يا اون آقاي كوهنوردي كه اسمش يادم نيست - پردازشهاي زيباي آقاي دلباز و ديگران زاييده چندين سال عكاسي و سر و كله زدن با اين حرفه است. اگه مثل من تازه كاريد و براي تفريح عكاسي مي كنيد مطمئن باشيد در بهترين حالت يك سالي طول مي كشه تا خوب بتونيد ببينيد و سوژه پيدا كنيد. تا اون موقع هم باور كنيد يه Like خوب جوابتون رو ميده.. كما اينكه جواب من و چندتا از دوستان شبيه من رو داده.. حرفه اي تر كه شديد.. اگر خواستيد يه جهش بزرگ رو به جلو بكنيد ... يه دوربين حرفه اي با تجهيرات كامل بگيريد.. اينطوري نه از نظر مالي ضرر كرديد و نه چيزي رو از دست داديد.

و اما بين fz50 و 6500fd .... من اون دوربين پاناسونيك رو خبر ندارم چجوريه .. بايد از دوستاني مثل آقا بهرنگ گل بپرسي ... ولي توي مقايسه قيمت و قابليت به نظرم 6500fd با توجه به 200 تومن پايين تر بودنش بهتره.
    * زوم وايد خيلي خوبي براي عكاسي از مناظر طبيعت داره...
    * زوم تله اش هم چندان تفاوتي نداره -
    * به اون 10 مگا پيكسلش هم نگاه نكن ..براي من كه تا حالا اين 6 مگ هم كافي بوده .. چاپ هم كردم .. فوق العاده جواب داده ...
    * واسه رم هم يه بار پول مي دي و خلاص ... حالا 20 تومن بالاتر زياد دردآور نيست ...
    * باطري هم من با هر ست 4 تايي سوني 2500 ميلي آمپر 400 تا عكس با فلاش مي گيرم... بدون فلاش تا 800 تا هم گرفتم.. پس 20 تومن هم شارژر و باتري بگير كه نه تنها دوربين بلكه جاهاي ديگه هم به كارت مياد ...
    * اون پاناسونيكه 60 ثانيه زمان حداكثر شات داره كه مال من (فوجي) 30 ثانيه داره.. راستش رو بخواي دو سه بار كه خواستم از ماه و ستاره عكس بگيرم 30 ثانيه جواب نداده .. ولي فكر نكنم 60 ثانيه هم خيلي دردي رو دوا كنه بايد براي اينكارا بري طرف SLR و بالبش
    * من پاناسونيكه رو دستم نگرفتم... ولي خداييش فوجي خيلي خوش دسته .. وزن و ابعادش هم مناسبه .. تا حالا كسي رو نديدم از ايناش ايراد بگيره
    * Visor جفتشون مزخرفه ... (الكترونيكيه) ... اگه TTL بود فوق العاده مي شد... توي زوم كردنا يه كمي سرعتت پايين مياد.. اگه TTL مي خواي بايد بري طرف SLR
    * كيفيت عكاساي فوجي هم واقعا خوبه (براي من ارضا كننده بوده) - تو چندتا سفر با h5 و s3is همراه بودم .. همه مي گفتند عكساي من بهتره ... هم رنگاش هم نويزش و هم شارپنسش ....
    (***) توي ايزوي بالاي 400 تا 800 و زير نور فلورسنت و از اين چيزا هم به نظر مي رسه توي Likeها رقيب چنداني نداشته باشه .. شايدم اصلا نداشته باشه (نمي دونم) ولي فكر كنم نويز ايزوي 1600 اين دوربين توي محيط indoor از نويز ايزوي 400 دوربين پاناسونيك كمتر باشه (به گفته دوستان)

*** تنها عيبي كه مي تونم بهش بگيرم نداشتن لرزشگيره كه يه كمي كار رو سخت كرده... (مي گن پاناسونيك خداي لرزه گيره) من اكثر مواقع همراهم يه سه پايه يا تك پايه سبك و كوچولو هست كه اين مشكل رو هم برطرف كردم... با اينحال ازش فوق العاده راضيم (البته توي سرعتهاي شات كمتر از يك شانزدهم).. توي سرعتهاي بالاي يكدويستم با حداكثر زوم هم گير نمي افتي (توي نور روز - ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر عموما چنين سرعتي داري - به شرطي كه هوا صاف باشه و ...)

لپ كلام.. بين فوجي و پاناسونيك مختاري .. ولي بين SLR و SLR LIKE پيشنهاد مي كنم يه like بگير... خوب كه راه افتادي برو همه زورت رو بزن و بهترين SLRي كه به كارت مياد رو بگير. (اين به نظر عقلاني تر مي رسه)
    * يه تاپيكي به نام كوزه گر تو كوزه افتاد (مال فرهاد عزيزه) برو به اونم يه سري بزن.. نتيجه هاي اخلاقي** خوبي مي توني بگيري

موفق و پيروز باشي
    ویرایش توسط mkdotnet : Monday 17 September 2007 در ساعت 23:48 دلیل: (***)
    Mashhadi Vahid، darya_s و Hasan تشکر می‌کنند.
    محسن کریمی

كاربر همراه بهرنگ آواتار ها
    تشکر کرده
    606

با سلام چون به عکاسی از مناظر علاقمندید حتما سری به ادرس زیر بزنید پشیمون نمیشید: فوری:
    و به قسمت Scandinavia Trip سری بزنید.من که کف کردم !!!!!!!!!!
    http://www.pbase.com/twg/root
    http://www.pbase.com/twg/fz50
    Hasan تشکر می‌کند.

بهرنگ پاشایی
    Canon EOS 7D\BG-E7 Battrey Grip\Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM\Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM\MANFROTTO MN190X PROB+MN322RC2

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سلام
    حسن آقا تو رو به خدا با ما نكنید این كارو
    آخه شما این دی 40 بد بخت رو دارید با اینها مقایسه میكنید؟(مشهدی جان اینجاست كه میگم حقوق نیكون همیشه در حال پایمال شدنه!)
    ببینم شما به 10 مگا پیكسل المپیوس چه نیازی دارید؟مگه عكس صنعتی میگیرید یا مگه آرشیتكت هستید(البته قرار نیست كه هر كی اینكاره است از این دوربینا بخره قابل توجه كاوه)
    من واسه خودتون میگم والا به ما چه!
    والا اگه به عكس انداختنه من عكس هایی از كا 750 خودم ديدم كه كف كردم، شما بريد سمپل عكس هاي موبايل هايي مثل كا 800 يا ان 73 رو ببينيد ، عمرا نميتونيد با يه دوربين آ550 هم اون عكسا رو بگيريد(من دارم يه آماتور مثل خودمو ميگما و گرنه سمپل هاي شركتي آ 550 رو هم ماها نميتونيم با اس 3 بگيريم و مسلسل)
    آقاي عزيز به قول بچه ها شما دوربينو ببر ايشالله پول لنزو بساط هم جور ميشه. از لنز بازي هم نترس چون حالا كه دوربين نداريد با اين همه لنز هاي جور وا جور مواجه ميشيد و گرنه نهايتا 2 يا 3 تا لنز واسه ماها بسه و اگر مثلا براي دي 40 اين همه رنج لنز هست واسه كساييه كه عكاسي حرفه ايي ميكنن و يا دي 40 دوربين بك آپ ايشانه
    (البته دوستان دقت كنند بنده حرفام خيلي آماتوريه و گر نه به من خرده نگيريد)
    البته منكر اين نيستم كه شما با شبه هم ميتونيد عكس هاي خيلي خوبي بندازيد ولي به قول كاوه .............. .... .. .
    عرضي نيست ديگه شرمنده.
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.

كاربر همراه Farshad.M آواتار ها
    تشکر کرده
    85

آف تاپیک!
    جناب توسلی امضای بسیار زیبایی دارین .. به شما و نیچه تبریک میگم!

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

کد:
    جناب توسلی امضای بسیار زیبایی دارین .. به شما و نیچه تبریک میگم!
    خواهش دارم!!!
    شرمنده میكنید
    فكر كنم فردریش جان! اینو واسه فروم ما گفته.
    راستی برا شادی روحش دعا كنین تبریك لازم نیست
    راستی نكته دیگه ایی كه به ذهنم میرسه و صد ها بار گفتم اینه كه اگه رفتید یه شبه رو 50 ،60 تومن ارزونتر از دی 40 خریدید و فردا یه دونه گوگولی بابا رو دیدید آه از نهادتون بلند میشه ها!!!! گفته باشم
    درسته كه رو كاغذ خیلی از فاكتور های دی 40 با 6500 و اف زد 50 یكیه ولی به قول آقای دینارود اینها فقط شباهتشون اینه كه هر دو دوربین هستند و هر دو عكس میگیرند ولی این كجا و آن كجا لذا تو انتخاب مقایسه ناپذیرند.
    از من میشنوی برو یواشكی یه دی 40 بگیر 520 با 18-70 و با هاش زنگی كن!!!

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: SLR یا SLR like ؟ لطفا نظر بدهید!

سلام

مشهدی جان اینجاست كه میگم حقوق نیكون همیشه در حال پایمال شدنه!
    بابا مگه من چی گفتم؟؟!!! من اصلا" تا حالا در دعوای كانن-نیكون شركت داشتم؟؟؟

به نظر من هم حسن جان, با توجه به عكسهای زیبایی كه گرفتی, بعید میدونم نیازی به زوم بالای SLR-Like ها ( كه مهمترین نقطه قوت آنها نسبت به اس ال آرهاست) نیاز پیدا كنی و Nikon-D40 با توجه به كیفیت مناسب لنز كیتش بهترین انتخابه و نیازی به هزینه های آنچنانی نداری (برای خرید دوربینهایی با لرزشگیر و Live View و غبار گیر سنسور و ....)

من بودم, همینو میخریدم. :)
    KIA و DELL تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

قربون آدم چيز فهم!مشهدي جان خيلي ممنون كه يه بار در عمر يه نفر طرف ما رو گرفت.
    آره همينطوره تازه اينو ميدونيد كه براي ايجاد عمق ميدان كه ظاهرا (نه مطمئنا شما بهش خيلي علاقه داريد)
    واقعا 6500 يا fz50 به خاك پاي دي 40 هم نميرسند.
    يعني به عبارتي در كار شما يك دي 40 با يك 18-70 يا 18-135 اصلا در اين قيمت ها رقيب ندارد
    بي برو برگرد بخريد ، ببريد سرخه حصار حال كنيد.:::big grin:::

كاربر همراه بهرنگ آواتار ها
    تشکر کرده
    606

Wink پاسخ: SLR یا SLR like ؟ لطفا نظر بدهید!

نقل قول نوشته اصلی توسط بهرنگ نمایش پست ها
    با سلام خدمت حسن اقای گل .اگر قصد خرید slr-like دارید من در مورد fz50 حداقل میتونم کاملا روشنتون کنم .حتما در تایپیک دوربین شما چیست به fz50 سری بزنید فکر نکنم سوالی براتون باقی بمونه البته فقط در مورد دوربین خودم. شما هر دو صفحه تایپیک رو کاملا مطالعه کنید.دروغ نباشه فکر کنم کاملترین تایپیک معرفی دوربین توسط فقط یک نفر در این سایته.نمونه عکسها با لوازم توسط عکاسان حرفه ای خارجی وبدون لوازم توسط عکاس اماتور بنده:::big grin::: کلی لینک برای همه موارد گذاشتم.باز اگه سئوالی داشتید میتونید میتونید از طریق پیام خصوصی ازم بپرسید.سری هم به این دو ارس بزنید:
    http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz50/page18.asp
    http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz50/page19.asp
    با سلام خدمت حسن اقای گل اگه این پست منو خونده بودید در تایپیک دوربین شما چیست به fz50 سری بزنید من تقریبا تمام نمونه عکسامو گذاشتم .همون عکسهای روزمره اماتوری میگم .ولی اگه عکس 10 مگا پیکسلی می خواهید .تقریبا بدون ویرایش 5مگابایت حجمشونه فکر نکنم توسط ایمیل ارسال بشه.اگه این کار امکان پذیر باشه که بعید میدونم حتما اولین فرصت براتون می فرستم.ولی در کل قصد من وادار کردن شما به خرید fz50 نیست بلکه روشن کردن شما در مورد دوربین خودمه تا حد امکان .با تمام نظرات مثبت و ایراداتی که داره .ودر سایتهایی که براتون معرفی کردم به اونها هم صدرصد اشاره شده.امیدوارم بهترین انتخابرو به تناسب علاقه.امکانات بدرد بخور دوربین.هزینه خرید .کیفیت برند. ومحدوده استفاده خودتان انتخاب کنید.با تشکر مجدد از دوستان.:)

بهرنگ پاشایی
    Canon EOS 7D\BG-E7 Battrey Grip\Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM\Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM\MANFROTTO MN190X PROB+MN322RC2

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سلام سلام...........
    گول بهرنگ رو نخوری ها!:::big grin:::
    همین که من و مشهدی گفتیم
    تازه خبر جالب اینه که اگه دوربینو (دی 40 بابا رو میگم) با یه 17-70 سیگما بخرید،ماکروی خوبی هم خواهید داشت
    یعنی دیگه بزن بریم صفا:cool:

كاربر آشنا Hasan آواتار ها
    تشکر کرده
    16

سلام
    مجددا از تمام دوستانی كه در این بحث شركت داشته اند سپاسگزارم
    در موضوع تحقیق مسئله ای به نام Narrow Down وجود دارد كه مراد از آن كاهش دامنه تحقیق از یك مسئله بسیار فراگیر و وسیع به یك حوزه باریك و Detail می باشد. كه این فرآیند مهم حوزه های تخصصی بسیاری را فراهم كرده رشد و توسعه می دهد.
    این را از این جهت عرض كردم كه تاپیك: SLR یا SLR Like ظاهرا به موضوعی عام اشاره دارد كه نمی توان پاسخی در حد یك كلمه یا جمله به آن داد و بهتر است بحث در ابعاد جزئی تر این موضوع دنبال گردد.
    مطمئنا تازه واردهای!! زیادی (تا كی به ما بگویند تازه وارد خدا میداند) چنین سوالی برایشان مطرح می شود و امیدوارم وقتی به این پست از تاپیك حاضر می رسند دیدگاه جدیدی در آنها شكل گرفته موضوع را از زاویه های باریك مختص به سلیقه خودشان بررسی نمایند.
    بنده با جمع بندی از نظرات دوستان مشتاق خرید یك SLR همراه یك لایك شدم تا به این بلاتكلیفی پایان دهم!!(شوخی!):cool:
    راستش اگر ابهامات زیر كمی شفاف گردد متمایل به خرید Nikon D40 شده ام:

1- اگر مجبور شوم توقعات خود را از عكاسی فقط در یك مورد خلاصه كنم. عكاسی منظره و طبیعت است. با توجه به این آیا می توانم لنز كیت این دوربین را موقع خرید با یك لنز كاملتر تعویض كنم؟ هدفم این است كه یك دوربین تك لنز اما با محدوده وسیع داشته باشم (مانند لایك ها).

2- آیا برای عكسبرداری سوپرماكرو و ایجاد عمق میدان به لنزهای خاصی نیاز دارم؟ (چطور است كه خود لایك ها با یك لنز همه این کارها را انجام می دهند؟

3- آیا استفاده از ویزور به جایLCD خیلی عذاب آور است؟ یك از دوستان این فروم گفته بود LCD روی SLRها بیشتر به یك شوخی شبیه است؟ شوخی یعنی چه؟ یعنی واقعا فاقد كاربری مفید هستند؟

4- اگر بخواهم بعدها بدنه دوربین را عوض كنم لنزهای فعلی تا چه اندازه بدردم خواهند خورد؟ منظورم این است كه تكنولوِجی ساخت لنزها همگام با خود دوربینها ارتقا یافته و در آینده خرید لنزهای با کیفیت تری را توجیه پذیر خواهند نمود؟

5- اگر لنزها را دیر به دیر (شاید اصلا!) و یا در مکان های تمیز عوض کنیم باز باید نگران نشستن غبارها روی سنسور بود؟

6- آیا لنزهایی که قابلیت اتصال به این دوربین را دارند خود دارای لرزشگیر هستند؟

7- آیا اگر کمی بودجه خود را برای خرید افزایش دهم به نتیجه بسیار بهتری خواهم رسید؟ ببینید بحث مقایسه مشخصات فنی و عملکردهای دوربین های مختلف (مثل Nikon D80, Canon 400D و غیره) را ندارم. برای من مهم این است كه مثلا اگر یك عكاس حرفه ای بخواهد بطور مثال از میدان آزادی یا یك كلبه روستایی در یك دشت پهناور در شرایط روز عكس تبلیغاتی بگیرد و این كار را برای هر یك از دوربین های فوق به طور مجزا با رعایت فاصله زاویه و شرایط نوری برابر انجام دهد. آیا می توان تفاوت فاحشی در خروجی ها مشاهده کرده و عکسها را به ترتیب کیفیت رده بندی کنیم یا خیر؟ اختلاف ها ناچیز بوده و برای یک مشاهده گر نه چندان حرفه ای قابل اغماض می باشد؟ (فرض کنید عکسها همگی در سایز ِA4 چاپ شوند)

با تشكر مجدد.
    یک ذره کار درست یک خروار معرفت میخواد!

صفحه 3 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین