صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 77
Like Tree40تشکر

موضوع: SLR یا SLR like ؟ لطفا نظر بدهید!

كاربر همراه Mastermehdi آواتار ها
    تشکر کرده
    925

پیش فرض پاسخ: SLR یا SLR like ؟ لطفا نظر بدهید!

شرمنده..... لایک = slr-like
    دوست عزیزی که میگم از اعضای همین فروم هستش و اگه بگردید در این باره تو همین فروم چیزهایی پیدا خواهید کرد. منظور من این نبود که خروجیش بده ، هر کسی میدونه که از نظر کیفیت قابل مقایسه نیستند! مثل dynamic range و detail (یادمون نره که سنسوراشون چه از نظر جنس و چه از نظر اندازه با هم خیلی فرق میکنند) .... منظورمن به لنز کیتش بود و توجه به اینکه post precess نقش موثرتری داره. اصولا کسی که slr میخره یعنی جدی تر دنبال عکاسی هستش پس باید برای پروسس هم وقت بیشتر بذاره. من به شخصه نشنیدم کسی با slr عکس بگیره و پروسس نکنه. لینکهای خیلی خوبی برای این موضوع تو این فروم موجوده. پروسس تقریبا همون چیزیه که شما گفتید ولی نه به همین راحتی! مثلا برای از بین بردن dynamic range بایستی راه زیادی پیمود!
    ویرایش توسط Mastermehdi : Saturday 29 September 2007 در ساعت 01:50
    Hasan تشکر می‌کند.
    مهدی هامیزاد
    Canon 40D, Canon 70-200mm f/4 L IS, Canon 60mm f/2.8 macro, Canon 17-55mm f/2.8 IS
    Lowepro nova 4, Inverse 200 & Primus Aw, Canon RS-80N3, Sigma EF 500 DG Super

كاربر آشنا blae65 آواتار ها
    تشکر کرده
    23

اقا حسن,من هم قصد خرید d40 رو دارم,قیمتی ازش ندارید؟

دوستانی که با d40 کار کردن,ماکروی 18-55 در حالت , تله 28 سانتی م است,یا واید؟
    28 cm از بدنه در نظر گرفته میشود؟
    ویرایش توسط blae65 : Saturday 29 September 2007 در ساعت 10:26

كاربر آشنا Hasan آواتار ها
    تشکر کرده
    16

محمد علی نازنین
    قیمت دی 40 روزی كه من قیمت كردم (سوم مهر) بین 520 تا 550 هزار تومان متغیر بود. اگر با گارانتی پارسه خواستید بگیرید (گمان نكنم با گارانتي معتبرتري گيرتان بياد) دقت كنید روی برگه گارانتی كه حدودا اندزه یك كاغذ A6 است مهر برجسته داشته باشد ضمنا تاريخ اتمام گارانتي را هم حتما كنترل كنيد. تا سعي داريد دوربين پشت ويترين را هم نگيريد! اگر هم فروشنده در بازكردن دوربين و تست آن عجله زيادي به خرج داد قبل از كنترل گارانتي و محتويات جعبه و وارسي دوربين اجازه تست ندهيد! دوست عزيز اينجا ايران است و آدم كلاهش را بايد محكم بچسبد!
    در خصوص سوالتان راستش درست متوجه نشدم ولي تا آنجائيكه مي‌دانم لنز كيت اين دوربين حالت ماكرو ندارد و شما بايد براي ماكرو لنز جداگانه اي خريداري كنيد. ضمنا در همين فروم جائي خواندم كه امكانات الحاقي براي لنز وجود دارد كه حالت ماكرو ايجاد مي كند و براي اغلب كاربران مبتدي (مثل بنده) كفايت مي كند. در اين خصوص اساتيد فروم بيشتر مي توانند توضيح دهند.
    زياده حسارت شد! :)
    یک ذره کار درست یک خروار معرفت میخواد!

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

28 cm از دهانه لنز در حالت تله تا جایی که شنیده ام
    سام مقدم

كاربر همراه Mastermehdi آواتار ها
    تشکر کرده
    925

من باز یه نظر بدم! به نظر من اگه قصد مداوم عکاسی کردن رو دارید..... اگه دنبال کیفیت بالاتر با خرج کردن برای لنز ولو 2-3 تا هستید..... اگه آشنایی ولو محدود با عکاسی دارید و حالا قصد ادامه دادن دارید..... شک نکنید و برید سمت slr. این یک اشتباه بزرگی بود که من کردم (!) ولی البته خیلی هم پشیمون نیستم.
    دوربینهای slr-like تعدادی تواناییهای ژیگولی دارند و البته بدرد بخور و لنزی دارند که فاصله کانونی مناسبی را برای شما فراهم میکند مثل 28-300. ولی به هیچ وجه جای slr را نمیتواند بگیرد. این را هم فراموش نکنید که برای شارپنس خیلی خوب و ....... نیاز به لنزهای خیلی خوب و احتمالا گران هست بنابراین از لنز کیت دوربین خود خیلی دلگیر نشید که مطمئنا نخواهید شد.
    d40 گزینه بسیار عالی هستش ولی از مدلهای مشابه کنون هم غافل نشید.
    پیشاپیش تبریک میگم!
    mehdi_648 تشکر می‌کند.
    مهدی هامیزاد
    Canon 40D, Canon 70-200mm f/4 L IS, Canon 60mm f/2.8 macro, Canon 17-55mm f/2.8 IS
    Lowepro nova 4, Inverse 200 & Primus Aw, Canon RS-80N3, Sigma EF 500 DG Super

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

نقل قول نوشته اصلی توسط Hasan نمایش پست ها
    لطف می فرمایید محاسن این پیشنهاد را بفرمایید.
    شما دوربین رو می خرید.... درست؟؟؟
    آیا با لنز کیتش کارتون راه می یفته؟؟
    خوب اگه از لحاظ مالی مشکلی ندارید اصلا موردی نداره که 40D روبخرید ولی اگه مقداری در تنگنا باشید خوب بدنه سطح پایین تر با لنز بهتر و یا بیشتر، بهتره....

تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam_703 نمایش پست ها
    شما دوربین رو می خرید.... درست؟؟؟
    آیا با لنز کیتش کارتون راه می یفته؟؟
    خوب اگه از لحاظ مالی مشکلی ندارید اصلا موردی نداره که 40D روبخرید ولی اگه مقداری در تنگنا باشید خوب بدنه سطح پایین تر با لنز بهتر و یا بیشتر، بهتره....
    بهنام جان فكر كنم اشتباهی شده بنده Canon 40D در نظر ندارم :confused: منظور بنده یك Nikon D40 است عزیزم.
    تقصیر این كمپانی های معظم است كه مدلهاشان این قد مشابه است نمی دانم اسم در دنیا قحط است یا غلط نكنم مقاصد ماركتینگ و از این حرفها باز مطرح است.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

نقل قول نوشته اصلی توسط Hasan نمایش پست ها
    بهنام جان فكر كنم اشتباهی شده بنده Canon 40D در نظر ندارم :confused: منظور بنده یك Nikon D40 است عزیزم.
    تقصیر این كمپانی های معظم است كه مدلهاشان این قد مشابه است نمی دانم اسم در دنیا قحط است یا غلط نكنم مقاصد ماركتینگ و از این حرفها باز مطرح است.
    شرمنده...:(

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

یعنی منظورتان این است كه كنن موردنظر در بهترین حالت تنظیمات البته با لنز كیت خودش نمی تواند به پای فوجی یا پاناسونیك برسد؟
    واقعا Post Processing تا این اندازه مهم است؟ تلقی من از پست پراسسینگ تنظیمات نور و روشنایی و شارپنس و تا حدی اعمال فیلترهای مورد نیاز به عكس در نرم افزارهایی مثل فوتوشاپ است كه به نظر بنده اگر یك دوربین وظایف خود را بدرستی انجام دهد ما را از انجام این مراحل بی نیاز خواهد كرد. آیا تصور بنده اشتباه است؟
    این دقیقا تصور من هم بود، اما با مطالعه بیشتر این فروم و دیدن عکسهای دوستان، کم کم نظرم داره بر میگرده و شروع به یادگیری فتوشاپ کرده ام که البته پست پروسس حوصله فراوانی میطلبد. اما کم کم متقاعد شدم که متاسفانه یا خوشبختانه، در صورت ورود به دنیای slr پست پروسس هم جزئی از روال عکاسی خواهد بود.

تشکر کرده
    16

با سلام مجدد خدمت همفرومیهای عزیز
    عجب داستانی شد قصه دوربین گرفتن ما، خدمت با سعادتتان داستان به اینجا رسید که بنده از گرفتن Slr_Like به توصیه دوستان منصرف گردیده و متمایل به Slr شدیم. حالا هم قرار است به اتفاق یكی از دوستان مشتركا به صورت قسطی از نورنگار دو دستگاه دوربین خرید نماییم یكی Canon 40D به همراه یك لنز اضافی برای دوستمان و یكی Nikon D40خشك و خالی برای اینجانب.
    از شانس من Nikon D40 را نورنگار موجود نداشته و فقط دوربین های زیر موجود می باشد:
    Canon 400D ------------------------------ 7500000
    Canon 350D-------------------------------- 6300000
    Canon 40D ------------------------------- 13500000
    ------------------------------------------------------------
    Nikon D80 ------------------------------ 11300000
    Nikon D40x -------------------------------- 7000000
    علی ماند و حوضش!
    فروم عکاسی را مجددا به دنبال مقایسه 400D--350D---D40x شخم زدم
    جناب سام مقدم: خودشان 400 دی دارند اما 350 دی را پیشنهاد می کنند.
    جناب توفیق: نقل قول = به نظر بنده 350 دی از دی40 نیکون در خیلی از موارد سرتر است.
    جناب بهنام: نقل قول = در انتخاب 350 دی شک نکنید این دوربین از هر لحاظ بهتره دلیل هم زیاد داره ... سرعت عکاسی، تعداد نقاط فوکوس اتوماتیک و ...
    جناب مجهول: نقل قول = شارپ تر و کم نویزتر بودن 350 نسبت به 400 دی و امکان مشاهده عمق میدان
    جناب آرش: نقل قول = احتمالا هفته های آینده دی 40 اکس را می شود حدود 700 هزارتومان و یا کمتر خرید/.. اون موقع میشه روش حسابی فکر کرد. 19 اردیبهشت

حب برای من که تفاوت قیمت این سه مدل دوربین چون قسطی می خواهم بخرم زیاد مهم نیست روی دی 40 نیکون به جمع بندی رسیدم (با توجه به متمایز بودن لنز کیتش) و فکر کنم کار من را که به عکاسی طبیعت بیشتر علاقمندم را راه می اندازد. اما چند مسئله نگران کننده وجود دارد:
    1- عدم امکان مشاهده عمق میدان
    2- عدم امکان براکتینگ
    3- رفتار نویزی بیشتر و شارپ کمتر
    4- نظر برخی از دوستان که هر کی دی 40 اکس بخره عقلش پاره سنگ بر میدارد (نزدیک به این مضمون) -- البته به خاطر قیمتش
    البته خودم به دلیل ناآشنایی با دوربین اس ال آر نمی توانم قضاوت مناسبی داشته باشم لذا دوستان مطلع را دعوت می کنم در این مورد نظر داده و بررسی نمایند.
    متشکرم

صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین