صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 56
Like Tree148تشکر

موضوع: اهمیت فوق العاده و فراموش شده نور...

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

پیش فرض پاسخ: اهمیت فوق العاده و فراموش شده نور...

در مورد این عكس خاص شاید خیلی شرایط نوری تفاوت نكنه. فكر می كنم برای این صبر كرده كه ماه درست همونجایی كه الان هست قرار بگیره. ضمن اینكه ممكنه یه روز بارون بیاد یه روز هوا ابری باشه و ...
    اما واقعا در اون ساعات ممكنه در یك روز شرایط جوی و آسمان طوری باشه كه دیگه تكرار نشه.
    این بنده خدا برای اینكه نور مورد نظرش به صحنه بتابه هر چقدر كه طول بشكه صبر می كنه. در تمام عكسهاش مدت زمانی كه طول كشیده تا به اون چیزی كه می خواد برسه رو نوشته.از چند ساعت تا چند روز.
    ولی من بیشتر نظرم این بود كه شرایط نوری برای اینكه عكسی متفاوت خلق كنیم بسیار مهمه و هیچ تعجبی نداره اگر فقط برای یك شات یك روز تمام وقت بگذاریم. اگر می خواهیم عكسهامون رو 4500 دلار بفروشیم!!:biggrin:
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه sprants آواتار ها
    تشکر کرده
    311

اقای حمزه ای خسته نباشید . ممنون به خاطر اطلاعاتتون .

ولی من بیشتر نظرم این بود كه شرایط نوری برای اینكه عكسی متفاوت خلق كنیم بسیار مهمه و هیچ تعجبی نداره اگر فقط برای یك شات یك روز تمام وقت بگذاریم. اگر می خواهیم عكسهامون رو 4500 دلار بفروشیم!!
    راستش این آقا دقیقا میدونسته که چی میخواد که اینقدر منتظر مونده اما من فکر میکنم بیشتر ما وقتی شرایط جذاب رو میبینیم عکس میگیریم و کمتر دقیقا تجسم میکنیم چی میخوایم وشرایط چی باشه تا عکس فوق العاده ای داشته باشیم . البته مطمئنم تو این تا÷یک ما هم به اون دید میرسیم . انشا...

تشکر کرده
    311

دوستان گل و گلاب خسته نباشید .

ایشاالله که قبول باشه !

من امروز و دیروز چند باری صبح زود تست زدم تا دستم بیاد که چطوره . البته تست های آماتوریه . به حرفه ای خودتون ببخشید ! عکس ها کمی عجله ای شده آخه می ترسیدم از اون جن بوداده ها بببینم ! آقا رضا خلیلی عزیز می دونه من چی میگم !!!!!!

حتما می دونید که همه بزرگان اتفاق نظر دارند که بهترین زمان عکاسی نیم ساعت قبل و بعد از طلوع و غروب آفتاب است. این زمان طلایی برای عکاسیست. توی این زمان همه چیز با نور دیفوز شده طبیعی و ملایم و گرم، رویایی میشه. البته تو این زمان تغییرات نور خیلی سریع اتفاق میافته و باید از قبل آماده بود.
    اما اگر بخواهیم کمی این بازه زمانی رو بیشتر کنیم، وقتی که نور ما با زاویه و ملایم تر باشد (تقریبا مثل همون کاری که تو آتیله انجام می دهیم) وقت خوبی برای عکاسیست. یعنی صبحهای زود و یکی دو ساعت قبل از غروب.
    پیام جان ما به حرف شما گوش کردیم و این شد ! :::big grin:::

[IMG]http://i21.*******.com/2wqqxie.jpg[/IMG]

یكی دیگر از معجزات این نوع نور این است كه شات هایی كه اگر آنها را در ساعات دیگر طول روز بگیریم، هیچ زیبایی و درخششی نخواهند داشت، اما با نورپردازی در این ساعات هر ببیننده ای رو مجذب خود می كند.
    آهان دادش گلم نظورش این بودا ! :biggrin:

[IMG]http://i20.*******.com/2lkxjkz.jpg[/IMG]

تشکر کرده
    311

و اما یه دونه هم از این پانوراماهاگرفتم ! . خوب نشد و نمیدونم چرا ! متاسفانه:(

[IMG]http://i22.*******.com/nq4aco.jpg[/IMG]

در آخر هم یک ... در این ساعت و پشت بام خانه بابابزرگ عزیز !( می خواستم بگم hdr روم نشد . با ps و با 3 عکس گرفته شده .

[IMG]http://i23.*******.com/14tnhjq.jpg[/IMG]

راستی تمام عکس ها با D70s و لنز 70-18 و بدون هیچ فیلتری گرفته شده !

بازم ببخشید اگه پارازیت انداختم .

شرمنده ام من 2 تا پست زدم چون هر کاری کردم نشد تو یکی بزنم و شرمنده بابت عکس ها فکر کدردم میادthumbnail اما مثله اینکه اشتباهی کپی کردم !

تشکر کرده
    4056

جناب عباسی اینكه همت كردید صبح از خواب ناز گذشتید و زدید بیرون خیلی خوبه. اما احتمالا داخل شهر سوژه زیبایی پیدا نمی كنید. ولی حالا كه علاقمندید خوبه نور این ساعات رو خوب بشناسید. مثلا از یك منظره مشخص در ساعات مختلف عكاسی كنید. از نیم ساعت قبل از غروب یا طلوع هر 10 دقیقه عكس بگیرید تا نیم ساعت بعد از غروب یا طلوع. بعد شرایط نوری رو با هم مقایسه كنید. به رنگ آسمان توجه كنید كه چطور در هر دقیقه تغییر می كنه. اگر در سایر مواقع هم raw عكاسی نمی كنید تو این ساعات به دلیل شرایط خاص نور حتما raw عكاسی كنید. اگر می خواهید رنگهای گرم و تندی داشته باشید WB رو روی shade قرار دهید. در ساعات روز، در محیطهای خارجی یا داخلی شما حتما باید WB رو با توجه به نور و رنگ محیط تعیین كنید و اگر WB رو درست تعیین نكنید معمولا نتیجه خوبی نخواهید گرفت. اما در این ساعات كافیه فقط WB رو تغییر بدهید. می بینید كه چطور حال و هوا و رنگهای شات شما عوض می شود كه هر كدوم هم زیبایی خودشو داره. البته باید دقت کنید که در عکس تغییرات ناخواسته به وجود نیاید.
    در ضمن عكاسی تو غروب بزرگترین دام برای عكاسان است كه عكسهای تكراری بگیرند! باید مواظب بود زیبایی و رنگهای غروب فریبمون نده تا فقط از خود خورشید عكس بگیریم. همه چیز اون ساعات زیباست فقط باید چشمون رو باز كنیم.
    این سه تا عكس با تنظیمات یكسان اما با وایت بالانسهای مختلف تهیه شده. البته پروسس رو با عجله انجام دادم و ایراد داره فقط برای اینكه تغییر وایت بالانس رو بگم آپلود كردم. تو خونه عكس بهتری نداشتم كه مثال بزنم.
    وایت بالانس عکس اول از سمت راست روی َAuto دومی فلوروسنت و سومی shade تنظیم شده.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    sprants تشکر می‌کند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

تو این ساعات به دلیل شرایط خاص نور حتما raw عكاسی كنید. اگر می خواهید رنگهای گرم و تندی داشته باشید WB رو روی shade قرار دهید. در ساعات روز، در محیطهای خارجی یا داخلی شما حتما باید WB رو با توجه به نور و رنگ محیط تعیین كنید و اگر WB رو درست تعیین نكنید معمولا نتیجه خوبی نخواهید گرفت
    جناب حمزه ای اگر قرار هست راو عكاسی بشه مگه تغییر وایت بالانس در دوربین تاثیری هم دارد؟
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

تشکر کرده
    4056

جناب حمزه ای اگر قرار هست راو عكاسی بشه مگه تغییر وایت بالانس در دوربین تاثیری هم دارد؟
    قطعا خیر. منظورم تغییر وایت بالانس در هنگام پروسس و در نرم افزار بود.
    kamyar تشکر می‌کند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

تشکر کرده
    311

آقای حمزه ای عزیز . ممنونم .

آره من هم میدونستم که تو شهر چیز زیبایی نیسا اما می خواستم نور رو تست کنم . چند سوال دارم :

1- چرا نورسنجی در حالات مختلف ( Spot ,... ) چنان تاثیر خاصی نداره ؟! آیا من بد متوجه شدم ؟
    2- عکس های شما با فیلتر گرفته شده ؟
    3- این سوال رو اگر دکتر روشن هم لطف بفرمان جوال بدن ممنون میشم . الان تفاوت رنگ و نور عکس دکتر و عکس من رو ببینید ! زمین تا آسمان ... چرا ؟ به خاطر ادیت بعد از عکس یا شرایط نور و نورسنجی و یا ... ؟

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

کدام عکس را می‌فرمائید؟ رنگ و نور بستگی به شرایط مختلفی دارد که هر کدام باعث تغییراتی از نوع " زمین تا آسمان"! در عکسها می‌شوند.
    sprants تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    4056

آقای حمزه ای عزیز . ممنونم .

آره من هم میدونستم که تو شهر چیز زیبایی نیسا اما می خواستم نور رو تست کنم . چند سوال دارم :

1- چرا نورسنجی در حالات مختلف ( Spot ,... ) چنان تاثیر خاصی نداره ؟! آیا من بد متوجه شدم ؟
    2- عکس های شما با فیلتر گرفته شده ؟
    مگر میشود فرقی نداشته باشد. برای تست این موضوع در مد M دوربین رو در حالت نورسنجی نقطه ای قرار دهید. حالا دوربین رو آرام روی صحنه بچرخانید. به عقربه نورسنج دوربین دقت كنید كه چطور تغییر می كند. در حالیكه در نورسنجی ماتریسی برایندی از چندین منطقه از كادر است. قطعا خروجی هم فرق خواهد داشت. مگر اینكه كادر شما یك دست پر نور یا یك دست تاریك باشد! فكر كنم صبح زود بیدار شدید یه خورده خواب آلود بودید.
    عكسهایی من بدون فیلتر است.
    3- این سوال رو اگر دکتر روشن هم لطف بفرمان جوال بدن ممنون میشم . الان تفاوت رنگ و نور عکس دکتر و عکس من رو ببینید ! زمین تا آسمان ... چرا ؟ به خاطر ادیت بعد از عکس یا شرایط نور و نورسنجی و یا ... ؟
    من متوجه نشدم منظور شما چیست؟ مگر قرار بود فرق نكند؟!
    مگه عكس آخری كه شما گذاشتید با اون سه تا عكس اولتون كه توی یك روز گرفتید یكسانه؟
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین