صفحه 78 از 80 نخستنخست ... 28 68 74 75 76 77 78 79 80 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 771 تا 780 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

Rax
    Rax آنلاین نیست
    كاربر همراه Rax آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    برای همه ثابت شده که کنون تو عکاسی پرتره قویتره نیکون تو عکاسی منظره برتری داره ولی دلیل شده که کاربری که کنون داره ( اکثر بچه های این فروم و همینطور اکثریت عکاسان دنیا ) عکاسی منظره انجام ندن ؟ یا برعکسش من نوعی چون نیکون دارم بیخیال پرتره بشم ؟
    عذرخواهی میکنم ولی حقیقتش درک نمیکنم این همه مدت درگیر بودن حداقل برای انتخاب برند
    برادر این به همه ثابت شده دقیقا از کجا امده؟ چه برتری کنون به مورد شمابه نیکونی خودش تو پرتره داره؟ لنز؟ کالر دپس؟ فلش کالر؟ میکرو کنتراست؟ برتری خاصی تو سینک با فلش یا تغییر خط گاما با فلش؟ چی دقیقا وجود داشته که به همه ثابت شده کنون بهتر بوده؟ من فکر میکنم بیشتر دوستان کنون باز تصمیم گرفتن وقتی داینامیک رنج رو از دست دادند پرتره بندازند و این القا شده که برای پرتره کنون مناسبتره! ولی هیچ دلیلی براش وجود نداره! شما 10 تا عکاس معروف هد شات و پرتره رو تو دنیا سوا کن بجز بحث تبلیغات اکثرا یا 810 دارند یا مدیوم فرمت! و البته بلعکسشم هست کلی عکاس هستند که برای کار حرفه ای لند اسکیپ دم غروب یا شب کنون (مخصوصا سری 5Ds) دارند!

کنون روی کاغذ و قیمت مدتهاست از نیکون عقب افتاده (نه فقط نیکون هر شرکتی دست بزارید جلواره حتی پنتکس) ولی روی ارگونومی و مشتری مداری و مخصوصا reliability واقعا جلوتره دلیلشم اینه که تغییرات سریع و ناگهانی نمیده! این دیگه سلیقه خریداره که بین اطمینان و یا بروز بودن کدومو انتخاب کنه!
    sorena_56، hossein_ashrafi و kato تشکر می‌کنند.

Rax
    Rax آنلاین نیست
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    من خودم هم اینجا مطالب بسیار اموختم انصافا . بله یادم میاد که همه گفتن اگه پول ملاک نیست فول بهتره ولی هیچ کس زیر بار نمیرفت که کیفیت عکسهای فول حتی تو شرایط نوری برابر باز خیلی بهتر از کراپ داره همه میگفتن تفاوت کمتر از 10% هست . همه میگفتن 1- رفتار نویزی بهتر توی نور کم 2- عمق میدان کمتر همین . من هم از کسی طلب کار نیستم همه محبت میکنن راهنمایی میکنن .
    برادر مشکل شما و خیلی از دوستان دیگه اینه که یه فرض غلطی رو میگیرید و راجع به همون فرض غلط موضوع رو بسط میدید! دلیلشم اینه که شات به اندازه کافی نمیندازید! الان یه فاکتوری معرفی کردید به نام کیفیت عکس! این کیفیت عکس یعنی چی؟ معیارش برای شما چیه؟ ایا معیار شما معیار همه گیر ائه؟ یه مثال بزنم! شرکت هواوی امد P9 رو معرفی کرد! یه شاتی روی پوستر تبلیغاتی بود که یه عکس با کیفیت بود و القا میکرد که دوربین P9 عکسی با این حد کیفیت میگیره! کسی هم معترض نشد اقا این شات مشکوکه! مدتها گذشت یکی امد گفت اقا این شات عمق میدانش به سایز این سنسور نمیخوره! بعدش متوجه شدن شات با مارک3 بوده! هواوی بعدش اطلاعیه داد ما کجا نوشتیم این شات با پی9 بوده؟ این شات برای اینسپایر شدن یوزر ها گذاشته شده! یعنی این همه عکسا روی کره زمین مدتها متوجه این تفاوت نشدن! اخرشم از روی کیفیت متوجه تفاوت نشدن از روی عمق میدان بزور فهمیدن! پس بنابر این این بحثی که شما در مورد معیار کیفیت میکنید وافعا هیچ پشتوانه ای نداره! از اون بدتر هی دیگران رو متهم کنید راهنمایی و یا نظات غلط داده بودن و شما خودت نظرت درست از بقیه بوده! مطمئنا اکثر دوستان بسته به شرایط و درخواست شما تو اون مقطع زمانی راهنمایی درستی کردند ولی وقتی نظر خود شما تغییر میکنه شرایط هم تغیر کرده و نمیتونید به کسی خورده بگیرید! مثلا یه زمانی 1تومن بودجه داشتید بعدش شده 10 تومن! ایا میشه راهنمایی یکسان کرد؟
    hossein_ashrafi تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Rax نمایش پست ها
    برادر این به همه ثابت شده دقیقا از کجا امده؟ چه برتری کنون به مورد شمابه نیکونی خودش تو پرتره داره؟ لنز؟ کالر دپس؟ فلش کالر؟ میکرو کنتراست؟ برتری خاصی تو سینک با فلش یا تغییر خط گاما با فلش؟ چی دقیقا وجود داشته که به همه ثابت شده کنون بهتر بوده؟ من فکر میکنم بیشتر دوستان کنون باز تصمیم گرفتن وقتی داینامیک رنج رو از دست دادند پرتره بندازند و این القا شده که برای پرتره کنون مناسبتره! ولی هیچ دلیلی براش وجود نداره! شما 10 تا عکاس معروف هد شات و پرتره رو تو دنیا سوا کن بجز بحث تبلیغات اکثرا یا 810 دارند یا مدیوم فرمت! و البته بلعکسشم هست کلی عکاس هستند که برای کار حرفه ای لند اسکیپ دم غروب یا شب کنون (مخصوصا سری 5Ds) دارند!

کنون روی کاغذ و قیمت مدتهاست از نیکون عقب افتاده (نه فقط نیکون هر شرکتی دست بزارید جلواره حتی پنتکس) ولی روی ارگونومی و مشتری مداری و مخصوصا reliability واقعا جلوتره دلیلشم اینه که تغییرات سریع و ناگهانی نمیده! این دیگه سلیقه خریداره که بین اطمینان و یا بروز بودن کدومو انتخاب کنه!
    برای هد شات؟ همون 70-200 کنون به تنهایی یک طرف کل سیستم نیکون یک طرف دیگه! حداقل برای هد شات فاصله کانونیش 200 مم است نه 135مم!
    Amin Zarif، M.Nouri، Ahmad_ و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

دوست عزیز
    چند مورد رو به طور کل عرض میکنم :
    1.بنده از "نیکون" استفاده میکنم کاملا هم راضی هستم ( پس اینجا قضیه برچسب "کنون باز" برای بنده کاربرد ندارد )
    2.دوست عزیزمون آقای اشرفی مدت زیادی هست که تو سایت درگیر "انتخاب برند" شدن بارها به نتیجه رسیدن ولی دوباره با یه وسواس خیلی عجیب تغییر عقیده دادن و هنوز هم موفق نشدن برند رو انتخاب کنن چون معیار انتخابشون بیشتر از اینکه شناخت نیاز خودشون و حس رضایت درونی باشه به نوشته ی من و شما و سایر دوستانه که حداقل من یکی نگرانم که به سرنوشت دوست عزیز جناب کاتو دچار نشن که در نهایت بگن "از اول میدونستیم اما بهمون یه چیز دیگه گفتن"
    3.فکر میکنم تو نوشته من به صورت کلیت مشخصه که دارم میگم درگیر "این برند بهتر است یا اون برند نباشین" اون قسمتی هم که شما بولد کردین تو قیاس کلیست نه جزع به جزع که اگر بریم تو جزئیات اونوقت باید بگیم مثلا لنزهای پنتاکس بهتر است یا زایس - لایکا بهتر است یا مارک دیگر .وقتی صحبت از کنون و نیکون است در مورد بازار روتین و روال معمول صحبت میکنیم نه قسمت خاصی از بازار که افراد خاصی را هدف گرفته
    4.من دلایل برتری کنون به نیکون رو تو پست بعد از اون توضیح دادم ( ولو غیر حرفه ای - آماتور گونه - ولی با دیدگاه خودم ) اگر موردی با اون دلایل دارید در مورد همون صحبت کنید هم من بیشتر یاد میگیرم هم شما احتمال داره بتونید به دوستمون کمک بیشتری کرده باشید
    5.در مورد اینکه کدام عکاس از چه دوربینی چه استفاده ای میکند به نظر شما داشتن بیشتر یک دوربین برای یک نوع عکاسی دلیلی بر برتر بودن آن هست یا خیر ؟ اگر آری چرا وقتی بیشتر عکاسان برای پرتره این مارک را انتخاب کرده اند ( و میکنند ) مخالفید ؟ ولی برای اینکه تعداد بیشتری 810 را انتخاب کردند امتیاز را به نیکون دادید ؟
    6.عقب افتادگی کنون در قیاس با نیکون و سایر رقبا یحتمل ذهنیست وگرنه در چارت بازار فروش کنون کماکان خیلی خوب میفروشد بیشتر و بهتر میفروشد و با اطمینان بیشتری هم میفروشد
    این پست میتوانست و میتواند دنباله دار باشد ولی قرار است چه نتیجه ای بگیریم ؟ این بهتر است یا اون ؟ هیچکدام بهترین را من و شما تایین میکنیم یکی یا عمق رنگ کمتر و دیگری با داینامیک بالاتر
    7.اطمینان و به روز بودن
    کنون هم مطمئن است هم به روز اما نیکون هم به روز است اما در مطمئن بودنش کمی تردید ( تاکیید میکنم بنده نه تنها نیکون دارم بلکه به کل با کنون مشکل فلسفی هم دارم )
    M.Nouri، Ahmad_، MohammadRanjbar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad-PL نمایش پست ها
    در تکمیل فرمایشات استاد چگینی
    ضمنا برای بدست آوردن عمق میدان معادل فول فریم در سنسور کراپ ، عدد دیافراگم رو در کراپ فکتور ضرب کنید .یعنی اگر همان 50 f:1.8 v رو روی بدنه کراپ مثلا برند کنن از نظر کادر
    و عمق میدان دقیقا مشابه یک لنز 80 با دیافراگم 2.88 یا همان 2.8 روی فول فریم عمل خواهد کرد .
    و همچنین برای دانستن رفتار نویزی دوربین کراپ خود در مقایسه با فول فریم ( به شرط ثابت فرض کردن سایر متغیر های تاثیر گذار مانند تکنولوژی و نسل سنسور و نیز مقایسه کل نویز در واقع نویز نرمالایز شده و نه در مقیاس پیکسل به دلیل چگالی متفاوت سنسور ها ) ایزوی دوربین کراپ رو در مجذور کراپ فکتور ضرب کنید .
    یعنی عکس گرفته شده با دوربین کراپ با لنز 50 دیافراگم 1.8 و ایزوی 100 به لحاظ تئوریک دقیقا مشابه عکس گرفته شده توسط دوربین فول فریم با فاصله کانونی 80 و دیافراگم 2.88 و ایزوی 256 خواهد بود .
    اگه از فردا صبح مثلا کنن این لنز ها رو تولید کنه برای کراپ 10-15 F 1.8 و 15-50 f 1.8 و 50-150 f1.8 مثلا با کیفیت 18-35 آرت سیگما و کمینه ایزوی دوربین های کراپ رو بیاره روی 50 ...البته کنن هرگز فردا صبح اینکارو نمیکنه
    بسیار بسیار ممنون از راهنمایی بسیار خوا و کاملتون مخصوصا این قسمت که فرمودید :((یعنی عکس گرفته شده با دوربین کراپ با لنز 50 دیافراگم 1.8 و ایزوی 100 به لحاظ تئوریک دقیقا مشابه عکس گرفته شده توسط دوربین فول فریم با فاصله کانونی 80 و دیافراگم 2.88 و ایزوی 256 خواهد بود .))
    مورد فاصله کانونی یه همون 50 به حدود 80 رو می دونستم اما اپریچر 1.8 به 2.8 و ایزو خیلی خیلی حال داد و واقعا مفید بود
    ممنون که اطلاعات و دانشتون رو با بقیه عزیزان به اشتراک می زارید
    و خیلی ممنون از جناب چگینی عزیز و دوست داشتنی
    Mehrdad-PL و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    دوست عزیز
    چند مورد رو به طور کل عرض میکنم :
    1.بنده از "نیکون" استفاده میکنم کاملا هم راضی هستم ( پس اینجا قضیه برچسب "کنون باز" برای بنده کاربرد ندارد )
    2.دوست عزیزمون آقای اشرفی مدت زیادی هست که تو سایت درگیر "انتخاب برند" شدن بارها به نتیجه رسیدن ولی دوباره با یه وسواس خیلی عجیب تغییر عقیده دادن و هنوز هم موفق نشدن برند رو انتخاب کنن چون معیار انتخابشون بیشتر از اینکه شناخت نیاز خودشون و حس رضایت درونی باشه به نوشته ی من و شما و سایر دوستانه که حداقل من یکی نگرانم که به سرنوشت دوست عزیز جناب کاتو دچار نشن که در نهایت بگن "از اول میدونستیم اما بهمون یه چیز دیگه گفتن"
    3.فکر میکنم تو نوشته من به صورت کلیت مشخصه که دارم میگم درگیر "این برند بهتر است یا اون برند نباشین" اون قسمتی هم که شما بولد کردین تو قیاس کلیست نه جزع به جزع که اگر بریم تو جزئیات اونوقت باید بگیم مثلا لنزهای پنتاکس بهتر است یا زایس - لایکا بهتر است یا مارک دیگر .وقتی صحبت از کنون و نیکون است در مورد بازار روتین و روال معمول صحبت میکنیم نه قسمت خاصی از بازار که افراد خاصی را هدف گرفته
    4.من دلایل برتری کنون به نیکون رو تو پست بعد از اون توضیح دادم ( ولو غیر حرفه ای - آماتور گونه - ولی با دیدگاه خودم ) اگر موردی با اون دلایل دارید در مورد همون صحبت کنید هم من بیشتر یاد میگیرم هم شما احتمال داره بتونید به دوستمون کمک بیشتری کرده باشید
    5.در مورد اینکه کدام عکاس از چه دوربینی چه استفاده ای میکند به نظر شما داشتن بیشتر یک دوربین برای یک نوع عکاسی دلیلی بر برتر بودن آن هست یا خیر ؟ اگر آری چرا وقتی بیشتر عکاسان برای پرتره این مارک را انتخاب کرده اند ( و میکنند ) مخالفید ؟ ولی برای اینکه تعداد بیشتری 810 را انتخاب کردند امتیاز را به نیکون دادید ؟
    6.عقب افتادگی کنون در قیاس با نیکون و سایر رقبا یحتمل ذهنیست وگرنه در چارت بازار فروش کنون کماکان خیلی خوب میفروشد بیشتر و بهتر میفروشد و با اطمینان بیشتری هم میفروشد
    این پست میتوانست و میتواند دنباله دار باشد ولی قرار است چه نتیجه ای بگیریم ؟ این بهتر است یا اون ؟ هیچکدام بهترین را من و شما تایین میکنیم یکی یا عمق رنگ کمتر و دیگری با داینامیک بالاتر
    7.اطمینان و به روز بودن
    کنون هم مطمئن است هم به روز اما نیکون هم به روز است اما در مطمئن بودنش کمی تردید ( تاکیید میکنم بنده نه تنها نیکون دارم بلکه به کل با کنون مشکل فلسفی هم دارم )
    تو مدل های هم قیمت از نظر جزئیات و رنگ و داینامیک یه مقداری نیکون بهتره اینو من با دیدن 200000 تا عکس سمپل میگم ولی کیفیت ساخت بدنه کنون بهتر از نیکون هست و اینکه لنز های کنون ارزونتر و تنوع بیشتری دارند و گرنه فرق دیگه ای نیست که. من از روز اول با سطح سواد ابتدایی تو عکاسی نیکون را انتخاب کردم چون به چشم من سمپل هاش بهتر از مدل کنون هم قیمت می اومد
    hossein_ashrafi تشکر می‌کند.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    تو مدل های هم قیمت از نظر جزئیات و رنگ و داینامیک یه مقداری نیکون بهتره اینو من با دیدن 200000 تا عکس سمپل میگم ولی کیفیت ساخت بدنه کنون بهتر از نیکون هست و اینکه لنز های کنون ارزونتر و تنوع بیشتری دارند و گرنه فرق دیگه ای نیست که. من از روز اول با سطح سواد ابتدایی تو عکاسی نیکون را انتخاب کردم چون به چشم من سمپل هاش بهتر از مدل کنون هم قیمت می اومد
    من نمیدونم چه اصراریه که حرف خودم رو به خودم برگردونی ؟ پست قبل تر منو بخون دلایل لنزی رو توضیح دادم.شما مگه میدونستی داینامیک چیه که با دیدن عکس متوجه بشی ؟ وقتی نمیدونستی تو پشت صحنه عکاسی پرتره چه خبره و چه لوازمی استفاده میشه دقیقا چجوری از روی دیدن عکس متوجه تفاوت داینامیک میشدی ؟ برام جالبه با این همه علامه بودن و دونستن چطوری اون خرید رو انجام دادی ؟ شما که هنوز نمیدونی پشت صحنه اون سمپل چه خبره چجوری نورپردازی شده چجوری پروسس شده چجوری نسخه میپیچی ؟ سمپل های 3200 با 18-55 رو ببین عمرا اگه تو با 7200 که سهله با 810 بتونی اون عکسارو بگیری
    -----
    خدایا من که میرم ناهار ولی عمیقا تووبهههههههه علانم میاد میگه هاسلبلاد خوبه بقیه آشغال
    M.Nouri تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

بنده نظرم این هست برای اینکه بحث و تبادل نظر در مورد تفاوت های برند ها برتری های هر کدام به تنش تبدیل نشه و فکر می کنم همه دوستان اینجا برای اشتراک گذاری تجربیات و دانش و علاقه و هنرشون دور هم جمع شدن خواهشا و خواهشا اگر جسارت نباشه دوستان بیاییم ویژگی متفاوت و برتر هر یک را توضیح دهیم و عنوان کنیم که در نوع دیگر کمرنگ تر هست یا نیست یا مشابه آن وجود دارد
    یحث کدام خوب هست شاید اصلا موضوع این تالارهای گفتگو نباشد

به نظرم این چنین عملکردی هم برای بنده هم بقیه دوستانی که قصد ورود به این وادی زیبا و دوست داشتنی رو دارند هم مفید تر خواهد بود و هم جمع بندی واقعی تری به دست میاد
    حالا انتخاب میشه برداشت و سلیقه و به عبارت بهتر کاربرد هر کس از خصوصیات و امزازای هر برند که بیشتر به کارش بیاد

پس با اجازتون اینطور ادامه بدیم
    به نظرم مزایای کنون :
    1-
    2-
    3-
    .
    .
    مزایای نیکون :
    1-
    2-
    3-
    ....

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    بنده نظرم این هست برای اینکه بحث و تبادل نظر در مورد تفاوت های برند ها برتری های هر کدام به تنش تبدیل نشه و فکر می کنم همه دوستان اینجا برای اشتراک گذاری تجربیات و دانش و علاقه و هنرشون دور هم جمع شدن خواهشا و خواهشا اگر جسارت نباشه دوستان بیاییم ویژگی متفاوت و برتر هر یک را توضیح دهیم و عنوان کنیم که در نوع دیگر کمرنگ تر هست یا نیست یا مشابه آن وجود دارد
    یحث کدام خوب هست شاید اصلا موضوع این تالارهای گفتگو نباشد

به نظرم این چنین عملکردی هم برای بنده هم بقیه دوستانی که قصد ورود به این وادی زیبا و دوست داشتنی رو دارند هم مفید تر خواهد بود و هم جمع بندی واقعی تری به دست میاد
    حالا انتخاب میشه برداشت و سلیقه و به عبارت بهتر کاربرد هر کس از خصوصیات و امزازای هر برند که بیشتر به کارش بیاد

پس با اجازتون اینطور ادامه بدیم
    به نظرم مزایای کنون :
    1-
    2-
    3-
    .
    .
    مزایای نیکون :
    1-
    2-
    3-
    ....
    جدا از تمام این بحث ها ، شما اگر D810 با 24-70 هم بخرید ، به دلیل نداشتن تجربه عکاسی و صرفا یک سال وقت تلف کردن ، وقتی عکس میگیرید با بهترین نورپردازی ها هم از عکستون خوشتون نمیاد ، بعد هم میاید مثل سایر دوستان میگید اگر من کنون داشتم ، اگر فول فریم داشتم ، اگر مدیوم فرمت داشتم ...
    ولی به دلیل نداشتن تجربه عکاسی بهتر از این هم نمیتونستید عکس بگیرید

بهتون پیشنهاد میکنم بدون توجه به اطلاعاتی که در طول این یک سال کسب کردید ، با توجه به بودجتون دو گزینه کنونی و نیکونی رو انتخاب کنید ، به یکی از فروشگاه های سراسر کشور برید و با اون ها کار کنید ، هر کدوم از نظر ارگونومیک و راحتی کار باهاش براتون بهتر بود همون رو انتخاب کنید (این پیشنهاد رو خیلی ها بهتون دادند باز هم ما میدیم شاید تاثیر کرد)

عده ای میگن 70 درصد لنز 30 درصد بادی ، من به نظرم 30 درصد لنز و بادی ، 70 درصد تجربه عکاسی و پراسس عکس

امیدوارم بتونید هرچه سریع تر دوربینتون رو خریداری کنید . موفق باشید
    yaghoobi، Rax، M.Nouri و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Rax
    Rax آنلاین نیست
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    برای هد شات؟ همون 70-200 کنون به تنهایی یک طرف کل سیستم نیکون یک طرف دیگه! حداقل برای هد شات فاصله کانونیش 200 مم است نه 135مم!
    دوست گرامی این نظر شخص شماست! کدوم منبع براش وجود داره؟ کدوم مقایسه؟ کدوم ادم عاقلی میره 1200دی بخره بعد براش 5برابر قیمت 70-200 بخره برای هد شات؟ این ادبیات بابا فلان دوربین اون یکی میخوره و نمیدونه فلان لنز خداست و عیره جاش تو قهوه خونه است که ملت برای هم یه چیزایی سرهم میکنن! الان نمیشه من بیام بگم تا همین 2016 هر دوربینی کنون داده بود داینامیک رنجش 2-3 استاپ عقب بود و یکی بیاد بگه 70-200 کنون خداست! شما معیار و مدرک بیار اونی که این پستارو میخونه یه نتیجه منطقی بگیره! من کشته مرده نیکون نیستم و خودمم کنون دارم! ولی این مدل پست زدن دوره اش گدشته! بدترین چیزی تو این فروم هست اینه که یه سری دورهمی اطلاعات غلط میدن و برای هم تنکس میزنن! هم پستشون ناقض پست قبلی خودشونه! امیر تتلو هم 3میلیون نفر فالوئر داده دلیل نمیشه فردا رییس جمهور مملکت بشه! با نوشابه باز کردن برای هم هیچجا کسی عالم و دانشمند نمیشه! یه سوالی من کردم در جوابش انتظار دارم طرف بیاد علمی و با مدرک بگه اقا این دلایل من!
    hasibi01، Amirhoseingh، hossein_ashrafi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 78 از 80 نخستنخست ... 28 68 74 75 76 77 78 79 80 آخرینآخرین