صفحه 4 از 21 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 205
Like Tree468تشکر

موضوع: Canon EF 24-105 f/4.0 L IS USM

كاربر همراه Farhad71 آواتار ها
    تشکر کرده
    1850

پیش فرض پاسخ : پاسخ: Canon EF 24-105 f/4.0 L IS USM

سلام
    با اجازه اساتيد
    با اينكه طرفدار كن راكول نيستم ولي بعضي وقتا حرفاشو ميشه گوش كرد :

http://www.kenrockwell.com/canon/lenses/24-105mm.htm

متشكر
    Soheil Qoddusi و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    فرهاد برنجی

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.جناب برنجی در این لینک هم به 17-55 توصیه شده و خب مشکلات آن هم کمتر گفته شده.حتی اگر فول فریم هم نداشته باشیم میتوان از لنزهای EF روی

بدنه های eos فیلمی استفاده کرد(اگر به آنالوگ هم تعلق خاطری داشته باشیم...).برای من شخصا 24-105 در محیط بیرون و طبیعت کاربرد بیشتری از 17-55 دارد.

و در مورد مقایسه با 17-70 که فرمودید,شما همین 17-55 کنن 1100 تومنی را در مقابل تامرون 17-50 450 تومنی قرار دهید.تفاوت در خروجی بسیار نزدیک است

اما اگر بتوان از USM و IS گذشت.17-70 هم لنز خوب و شارپ و بسیار خوش قیمتی است اما تفاوت ها را جناب محمدی(i-love-nature) ذکر کردند.شاید روزی

که قیمت 15-85 کمتر شد(معتقدم به این قیمت نمی ارزد) من هم 15-85 خریدم!

موفق باشید
    K_NMT، Farhad71 و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر همراه Farhad71 آواتار ها
    تشکر کرده
    1850

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheil.Q نمایش پست ها
    سلام.جناب برنجی در این لینک هم به 17-55 توصیه شده و خب مشکلات آن هم کمتر گفته شده.حتی اگر فول فریم هم نداشته باشیم میتوان از لنزهای EF روی

بدنه های eos فیلمی استفاده کرد(اگر به آنالوگ هم تعلق خاطری داشته باشیم...).برای من شخصا 24-105 در محیط بیرون و طبیعت کاربرد بیشتری از 17-55 دارد.

و در مورد مقایسه با 17-70 که فرمودید,شما همین 17-55 کنن 1100 تومنی را در مقابل تامرون 17-50 450 تومنی قرار دهید.تفاوت در خروجی بسیار نزدیک است

اما اگر بتوان از USM و IS گذشت.17-70 هم لنز خوب و شارپ و بسیار خوش قیمتی است اما تفاوت ها را جناب محمدی(i-love-nature) ذکر کردند.شاید روزی

که قیمت 15-85 کمتر شد(معتقدم به این قیمت نمی ارزد) من هم 15-85 خریدم!

موفق باشید

دقيقا با شما موافقم جناب قدوسي (‌ در مورد كاربرد هاي 17-55 و 17-70 و 17-50 ) البته ميدونيد كه 17-70 هم كه نسخه لرزش گيرش هم اومده ولي انگار از عدم كار كرد AI Servo توي اين نسخه و كلا توي ترد پارتي ها روي كنون گزارش شده كه روي عدم خريدش براي كنوني ها بي تاثير نخواهد بود . ريويو هاي 17-55 و 15-85 رو خيلي با حساسيت مطالعه كردم ولي غير از پارامتر f2.8 ثابتش ( كه براي اكثر افراد مهمه ) 15-85 كم نياورد و توي مسايلي مثل وايد بهتر و تله استاندارد تر و وزن كمتر و 1 استاپ IS بيشتر و قيمت كمتر از پشت گرفتش . همه اين پارامتر هارو كه بذاريم كنار هم به نتيجه ميرسيم . يعني اگه كسي لنز سريعتر ميخواد و حدود نيم استاپ براش خيلي مهمه بين اين دوتا حتما 17-55 رو انتخاب ميكنه وگرنه گزينه 15-85 رد خور نداره .

از مهمترين دلايلي كه باعث انصراف بنده از استفاده ي 24-105 محبوب شده توجه به ارزش پارامتر هاي بالا براي استفاده هاي خاص خودم بوده كه اين خصايص رو يكجا در 24-105 مناسب عكاسي خودم (‌ كه يه آماتور هستم ) نديدم . و در ثاتي بنده در جايگاهي نيستم كه از لنزي به اين عظمت (‌ كه همه جا تعريفش هست ) خرده بگيرم . خلاصه اساتيد ببخشند و پر حرفي بنده رو دليل بر تازه كاري بگذارند .

ارادتمند
    behrang_shadow، nadersharp و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    فرهاد برنجی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

آیا با Canon EF24-105 f/4L میشود از Canon EF 2xII Extender استفاده کرد ؟ اگر خیر، دلیل چیست ؟

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

خیر نمی‌شود.
    جوری طراحی شده، که فقط روی لنزهای تلۀ فیکس و یکسری تله‌زوم‌ها نصب شود.
    تصور کنید اگر نصب شود، F شما 8 خواهد بود و خوشانید نیست و کلاً دلچسب نیست.

چناچه به انجامش اصرار داشته باشید، تله کانورتورهای Third Party (مانند Sigma و Kenko و...) این محدودیت را ندارند.
    SinaVT و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر آشنا kobaiashi آواتار ها
    تشکر کرده
    91

پیش فرض کیفیت لنز

درود بر شما

من تجربه استفاده از 55-18 و 200-18 روی بدنه 60D رو دارم...الان چند روزی هست که از 105-24 روی همین بدنه استفاده میکنم و متاسفانه تفاوت چشمگیری که با قیمت هاشون قابل مقایسه باشه ندیدم !

میخواستم بدونم آیا تنظیمات خاصی برای این لنز وجود داره مثلا در یه f خاص بهترین کیفیت رو بده؟

البته در حالتهای مختلف تست کردم و خیلی تفاوتی ندیدم...احساس میکنم شارپنسی که من از یه لنز L یک میلیون و سیصدی انتظار داشتم نداره
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود

راستش من نمی دونم شما دقیقا چه تستی انجام دادید اما باور کنید شارپنس لنزی مثل 105-24 ، خیلی با 55-18 متفاوته . برای مثال شاید بد نباشه نگاهی به مقایسه ی این دو لنز در این لینک بندازید . روی یک صفحه ی A4 ، شکل های منظم و هندسی رو پرینت بگیرید و با هر 3 لنز از صفحه عکاسی کنید . بعدش خودتون توی مانیتور بزرگ ، نتایج رو مقایسه کنید . اگر خودتون به این نتایج برسید ، خیلی بهتره تا ما بخوایم با لینک قانعتون کنیم .

در مورد قیمت هم راستش باید در نظر بگیرید که 105-24 فرمتش فول فریمه ولی 55-18 ، APS-C محسوب میشه . موتور USM رو هم باید حتما به لیست امکانات این لنز نسبت به 55-18 اضافه کنید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    yaghoobi، kobaiashi، Miri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    91

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود

راستش من نمی دونم شما دقیقا چه تستی انجام دادید اما باور کنید شارپنس لنزی مثل 105-24 ، خیلی با 55-18 متفاوته . برای مثال شاید بد نباشه نگاهی به مقایسه ی این دو لنز در این لینک بندازید . روی یک صفحه ی A4 ، شکل های منظم و هندسی رو پرینت بگیرید و با هر 3 لنز از صفحه عکاسی کنید . بعدش خودتون توی مانیتور بزرگ ، نتایج رو مقایسه کنید . اگر خودتون به این نتایج برسید ، خیلی بهتره تا ما بخوایم با لینک قانعتون کنیم .

در مورد قیمت هم راستش باید در نظر بگیرید که 105-24 فرمتش فول فریمه ولی 55-18 ، APS-C محسوب میشه . موتور USM رو هم باید حتما به لیست امکانات این لنز نسبت به 55-18 اضافه کنید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

درود بر شما و سپاس

لینکی که معرفی کردید رو قبلا دیده بودم...یعنی قبل از خرید لنز...تست خاصی هم انجام ندادم مثل اونی که گفتید.فقط دوربین رو گذاشتم روی سه پایه و در شرایط یکسان با هر دو لنز چند تا عکس گرفتم که خیلی هیجان زدم نکرد...شاید توقع زیادی داشتم از این لنز معروف !!
    persian.boy، obsidiyan و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط kobaiashi نمایش پست ها
    درود بر شما و سپاس

لینکی که معرفی کردید رو قبلا دیده بودم...یعنی قبل از خرید لنز...تست خاصی هم انجام ندادم مثل اونی که گفتید.فقط دوربین رو گذاشتم روی سه پایه و در شرایط یکسان با هر دو لنز چند تا عکس گرفتم که خیلی هیجان زدم نکرد...شاید توقع زیادی داشتم از این لنز معروف !!
    با درود دوباره
    راستش معیارها متفاوته . واسه من ، تفاوت خروجی 105-24 با 55-18 واقعا حائز اهمیت و غیر قابل چشم پوشیه . اما ظاهرا این لنز نتونسته بر اساس معیارهای شما ، رضایتتون رو جلب کنه . توصیه می کنم حتما تستی که خدمتتون عرض کردم رو امتحان کنید تا دیدتون نسبت به این لنز عوض بشه . مطمئنم اگه بدون فرض های ذهنی و در نظر گرفتن هزینه هایی که متحمل شدید به بررسی این لنز بپردازید ، نظرتون عوض خواهد شد . ضمنا یک بار دیگه باید تذکر بدم که بخشی از قیمت این لنز به موتور USM و فرمت و کراپ لنز مربوط میشه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    kobaiashi، Miri، mohsendm و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    91

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    با درود دوباره
    راستش معیارها متفاوته . واسه من ، تفاوت خروجی 105-24 با 55-18 واقعا حائز اهمیت و غیر قابل چشم پوشیه . اما ظاهرا این لنز نتونسته بر اساس معیارهای شما ، رضایتتون رو جلب کنه . توصیه می کنم حتما تستی که خدمتتون عرض کردم رو امتحان کنید تا دیدتون نسبت به این لنز عوض بشه . مطمئنم اگه بدون فرض های ذهنی و در نظر گرفتن هزینه هایی که متحمل شدید به بررسی این لنز بپردازید ، نظرتون عوض خواهد شد . ضمنا یک بار دیگه باید تذکر بدم که بخشی از قیمت این لنز به موتور USM و فرمت و کراپ لنز مربوط میشه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

درود

تستی رو که فرموده بودید انجام دادم به علاوه چند مقایسه دیگه در شرایط مختلف...تفاوت چشمگیره و شاید توقع من زیادی بالاست و در نگاه اول با توجه به قیمت انتظار بالایی داشتم...و در کل نمیشه گفت فرقی با 55-18 نداره...ولی فرقش 13 برابر نیست :)
    این بود که کمی توی ذوقم زد و حس کردم انتخاب اشتباهی انجام دادم ولی با توجه به فرمایش شما در مورد فول فریم بودن و USM و ... دارم خودم رو قانع میکنم :))
    سپاس از وقتی که گذاشتید
    persian.boy و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

صفحه 4 از 21 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین