صفحه 16 از 21 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 205
Like Tree468تشکر

موضوع: Canon EF 24-105 f/4.0 L IS USM

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    درود،

بله دوست عزیز لنزهای stm که از stepper motor بهره میبرند، از نظر کیفیت اپتیکی و فوکوس بیصدا و سریعتر و همچنین فوکوس ممتد در حین فیلمبرداری بر لنزهای usm که از ultra sonic motor بهره میبرند، برتری دارند.
    مرسي از راهنمايتون، L بودن 24-105 usm و يا ثابت بودن f اون دربربر تواناييهاي جديد stm چقدر ميتونه مهم باشه؟
    همچنين من شنيدم قسمت اپتيك سريهاي L از موادي ساخته ميشه كه كيفيت خروجي عكس بهتري نسبت به سري معمولي ايجاد ميكنه، اين موضوع تو مقايسه اين دو مدل 24-105 هم ميتونه صحت داشته باشه، ميتونيند نمودارهاي كه تو اينترنت براي اين دو سري هست را به زبان ساده تر مقايسه كنيد، مطالب زيادي تو ريويوهاهست ولي من درست متوجه نشدم نهايتا كدوم ارجحيت داره
    در ضمن اين درسته كه 5dmIII نميتونه از توانايي فوكوس اتوماتيك استفاده كنه؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط TehranM نمایش پست ها
    سلام دوستان، من. به تازگي 5DmkIII خريدم، فروشنده روي دوربين لنز 24-105 STM بجاي كيت استاندارد 24-105 USM داده واصرار داره كيفيت STM بهتره، از اونجاي كه تو عكاسي حرفي نيستم و بيشتر براي عكاسي قراره از اين لنز استفاده كنم (البته براي فيلم برداري هم استفاده ميشود) لطف ميكنيد با دلايل فني راهنمايي كنيد بين اين دو لنز stm و usm كدام گزينه بهتريه ، با تشكر
    مرسي از راهنمايتون، L بودن 24-105 usm و يا ثابت بودن f اون دربربر تواناييهاي جديد stm چقدر ميتونه مهم باشه؟
    همچنين من شنيدم قسمت اپتيك سريهاي L از موادي ساخته ميشه كه كيفيت خروجي عكس بهتري نسبت به سري معمولي ايجاد ميكنه، اين موضوع تو مقايسه اين دو مدل 24-105 هم ميتونه صحت داشته باشه، ميتونيند نمودارهاي كه تو اينترنت براي اين دو سري هست را به زبان ساده تر مقايسه كنيد، مطالب زيادي تو ريويوهاهست ولي من درست متوجه نشدم نهايتا كدوم ارجحيت داره
    در ضمن اين درسته كه 5dmIII نميتونه از توانايي فوكوس اتوماتيك استفاده كنه؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

سلام دوستان، من. به تازگي 5DmkIII خريدم، فروشنده روي دوربين لنز 24-105 STM بجاي كيت استاندارد 24-105 USM داده واصرار داره كيفيت STM بهتره، از اونجاي كه تو عكاسي حرفي نيستم و بيشتر براي عكاسي قراره از اين لنز استفاده كنم (البته براي فيلم برداري هم استفاده ميشود) لطف ميكنيد با دلايل فني راهنمايي كنيد بين اين دو لنز stm و usm كدام گزينه بهتريه ، با تشكر
    سلام
    من هم مشکل شمارو داشتم و بین STM و سری L مردد بودم بعد از بررسی به این نتیجه رسیدم که سری L با دیاف ثابت از STM بهتر هستش همچنین این دو لنز را از نزیدیک ببنید متوجه کیفیت ساخت بالاتر سری L نسبت به STM میشوید
    masoudfk، obsidiyan و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin Zarif نمایش پست ها
    سلام

قسمت هایی را که مشخص کردم ،کاملا اشتباه هستند.به طور کل سیستم موتور فوکوس ارتباطی به کیفیت اپتیکی لنز ندارد.مهمترین ویژگی لنز های STM کانن ،بهینه شدن آنها برای فیلم برداری است(همان مواردی را که اشاره کردید) که الزاما برای عکاسی مفید نیستند.
    دوست عزیز بنده هم عرض نکردم که موتور فوکوس ارتباطی به کیفیت اپتیکی لنز دارد اما سری stm از عدسی های با کیفیت تری بهره میبره که باعث بهبود تصاویر در این لنزها هم شده ( علاوه بر مزایای stm)

ضمن اینکه فوکوس سریعتر و نرم تر و روانتر، هم در عکاسی و هم در فیلمبرداری از مزایای این لنزها هست و نه تنها فیلمبرداری. خطاهای اپتیکی هم در این سری از لنزها کاهش یافته اند.

http://www.usa.canon.com/cusa/consum...Advantage_Perf
    ویرایش توسط ata_m3 : Friday 27 February 2015 در ساعت 12:05
    obsidiyan و ehsan1 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

درود
    بله. اگر منظور شما فکوس خودکار حین فیلمبرداری است.
    موتورهای فکوس STM برای سنسورهای هیبرید طراحی شده اند که M3 و ف.فریم های کانن فعلا فاقد این گزینه هستند. ولی قاعدتا فکوس کم صدا تری خواهید داشت.(تا چقدر برای شما محسوس باشد)
    این بدان معنی است که فارغ از بحث اپتیکی؛ از لحاظ فکوس تفاوت چندانی نخواهید داشت.
    ضمنا قیمت لنز جدید در بازارهای جهانی ارزانتر است.
    موفق باشید.
    obsidiyan و ehsan1 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

دوست عزیز بنده هم عرض نکردم که موتور فوکوس ارتباطی به کیفیت اپتیکی لنز دارد اما سری stm از عدسی های با کیفیت تری بهره میبره که باعث بهبود تصاویر در این لنزها هم شده ( علاوه بر مزایای stm)

ضمن اینکه فوکوس سریعتر و نرم تر و روانتر، هم در عکاسی و هم در فیلمبرداری از مزایای این لنزها هست و نه تنها فیلمبرداری. خطاهای اپتیکی هم در این سری از لنزها کاهش یافته اند.

http://www.usa.canon.com/cusa/consum...Advantage_Perf
    در هیچ کجا از لینک شما اشاره ای به افزایش سرعت فکوس نشده است.پست قبلی خود را هم مطالعه بفرمایید:
    بله دوست عزیز لنزهای stm که از stepper motor بهره میبرند، از نظر کیفیت اپتیکی و فوکوس بیصدا و سریعتر و همچنین فوکوس ممتد در حین فیلمبرداری بر لنزهای usm که از ultra sonic motor بهره میبرند، برتری دارند.
    دقیقا و به اشتباه به این مورد تاکید کرده اید.تاکید می کنم ،تکنولوژی اتوفوکوس لنز هیچ ارتباطی به کیفیت اپتیک آن ندارد.
    فکوس نرمتر و روانتر هم هیچ کاربردی در عکاسی ندارد و در آنجا فقط سرعت مطرح است.
    کانن سری stm لنز هایش را برای کاربرد فیلمبرداری بهینه کرد.واگر نه چرا سری جدید لنز های سری L مثل 16-35 جدید و یا 11-24 را با این سیستم معرفی ننمود؟همچنان از نظر سرعت فکوس و دیگر ویژگی ها تکنولوژی USM برای عکاسی بهترین گزینه است.
    لنز 24-105 STM هم تفاوت قابل ذکری از نطر اپتیک با ورژن L ندارد و تنها اگر فیلمبرداری بیشتر از عکاسی برای شما اهمیت دارد،انتخاب مناسب تری خواهد بود.اضافه کنید قیمت برابر این دو را در بازار ایران.
    چه خوب است که اگر به صورت عملی تجربه ای در مورد موضوعی نداریم،آن تجربه نداشته را در اختیار دیگران نگذاریم.
    saeed_vb، Pooyan، KHAKSAR و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

در هیچ کجا از لینک شما اشاره ای به افزایش سرعت فکوس نشده است.پست قبلی خود را هم مطالعه بفرمایید:
    دقیقا و به اشتباه به این مورد تاکید کرده اید.تاکید می کنم ،تکنولوژی اتوفوکوس لنز هیچ ارتباطی به کیفیت اپتیک آن ندارد.
    کانن سری stm لنز هایش را برای کاربرد فیلمبرداری بهینه کرد.واگر نه چرا سری جدید لنز های سری L مثل 16-35 جدید و یا 11-24 را با این سیستم معرفی ننمود؟همچنان از نظر سرعت فکوس و دیگر ویژگی ها تکنولوژی USM برای عکاسی بهترین گزینه است.
    لنز 24-105 STM هم تفاوت قابل ذکری از نطر اپتیک با ورژن L ندارد و تنها اگر فیلمبرداری بیشتر از عکاسی برای شما اهمیت دارد،انتخاب مناسب تری خواهد بود.اضافه کنید قیمت برابر این دو را در بازار ایران.
    چه خوب است که اگر به صورت عملی تجربه ای در مورد موضوعی نداریم،آن تجربه نداشته را در اختیار دیگران نگذاریم.
    فکر ميکنم منظورشون ورژن اس تی ام هست نه اينکه دقيقاً هر مدلی که با استپ موتور کار کنه ، مثل 18-135 که مدلی که با استپ موتور هست کيفيت اپتيک بهتری هم داره (که ربطی به سيستم فکوس نداره)
    obsidiyan، Dariush Chegini و Jalal Parsa تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

منظور من این نبوده است که سیستم فوکوس باعث افزایش کیفیت اپتیکی میشود و هر کسی هم سر رشته ای از عکاسی داشته باشد از این حرف خنده اش میگیرد، بلکه منظورم این بوده که کنون در لنزهای سری stm، از عدسی های با کیفیت تری استفاده کرده است که همین امر باعث بهبود کیفیت و کاهش خطاهای اپتیکی شده است. تو پست قبلی هم توی پارانتز نوشته ام علاوه بر مزایای stm.

معرفی نکردن لنزهای جدید رو هم باید از خود کنون بپرسید نه من که چرا این لنزها رو با تکنولوژی stm معرفی نکرده است!!!!

. The EF 40mm f/2.8 STM utilizes a gear-type that allows the lens to achieve an ultra-compact and lightweight design; whereas the EF-S 18–135mm f/3.5–5.6 IS STM uses a lead-screw type, which prioritizes AF performance, offering the smoothest and quietest operation.

با توجه به متن بالا که برگرفته از لینک قبلی ام هست، پس صحبت از نرم تر و بیصدایی فوکوس هم شده هست.

چه خوب هست که قبل از صادر کردن حکم قطعی و نهایی، نظرات دوستان و محتوای سایتها رو با دقت مطالعه کنیم.

والسلام.
    obsidiyan، ehsan1 و Jalal Parsa تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

اول از همه از دوستان مدیر خواهش می کنم که این مطلب غیر مرتبط با موضوع را منتقل و یا حذف نمایند.
    در ادامه
    منظور من این نبوده است که سیستم فوکوس باعث افزایش کیفیت اپتیکی میشود...
    نوشته های من و شما کاملا شفاف است.شما تاکید بر افزایش سرعت فوکوس و بالا رفتن کیفیت اپتیک در لنزهای STM داشتید (به پست اول خود در این زمینه مراجعه کنید)که من هم تاکید دارم که اینطور نیست. در لینک استنادی شما هم که چیزی مبنی بر تایید افزایش سرعت وجود نداشت و در پست آخر هم که مطلب را عوض کردید.
    بنده تعدادی لنز STM و غیر STM کانن دارم و پیوسته با آنها کار می کنم.تکنولوژی STM برای فوکوس خودکار در فیلم برداری بسیار کارآمد است و مشکل تنظیم فاصله ناگهانی لنز های غیر STM را ندارند.اما سرعت فوکوس آنها به همان اندازه کند تر است.خلاصه کلام اینکه هرکدام در کاربردی که برای آن منظور طراحی شده اند، کاراتر هستند.
    معرفی نکردن لنزهای جدید رو هم باید از خود کنون بپرسید نه من که چرا این لنزها رو با تکنولوژی stm معرفی نکرده است!!!!
    واضح است.لنز هایی که من نام بردم به طور خاص برای عکاسی تولید شده اندو سرعت فوکوس در آنها اولویت دارد.به صورت همزمان در لنز های با کاربرد عمومی تر،کانن در حال توسعه تکنولوژی STM است.بحث برتری هیچکدام بر دیگری نیست،هر کدام در مقصود خود کاربرد دارد و هیچکدام جایگزین دیگری نیست.
    چه خوب هست که قبل از صادر کردن حکم قطعی و نهایی، نظرات دوستان و محتوای سایتها رو با دقت مطالعه کنیم.
    با توجه به اینکه شما توصیه خود را در مطالعه لینک ارسالی و پست های قبلی رعایت نکرده اید در این مورد حرفی برای گفتن ندارم....
    saeed_vb و KHAKSAR تشکر می‌کنند.
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    درود،

از نظر اپتيكي؟
    لنزهاي usm هم در عكاسي فكوس بي صدايي دارند.
    saeed_vb، K_NMT و Amin Zarif تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

صفحه 16 از 21 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... آخرینآخرین