صفحه 10 از 39 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 389
Like Tree733تشکر

موضوع: Canon EF 50mm f/1.8 II

كاربر همراه amirgolabi آواتار ها
    تشکر کرده
    814

پیش فرض پاسخ: Canon EF 50mm f/1.8 II

در تایید نظرات کاوه عزیز باید بگم که این لنز در f1.8 شارپترین حالت رو نداره ولی در مثلا f2.5 بسیار شارپه ضمن اینکه شما از عمق میدان مناسبی هم هنوز بر خوردارید ، من یه نمونه عکس رو که همونروز که بهنام عزیز انداختند اینجا میذارم ، فکر می کنم عکس شارپیه

[IMG]http://i29.*******.com/2m31p8x.jpg[/IMG]
    Kaveh Ghobadi، Behnam_703، Fereidoon و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیررضا گلابی
    amirgolai@yahoo.com
    Canon EOS 5D - Canon ef 24-105 L- Canon Speedlite 580 EX II

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط eksir نمایش پست ها
    شما یه نگاهی به این مقاله بنداز شاید بفهمی لنزت واقعا مشکل داره یا نه

این هم تست من

50mm
    1/400
    f1.8
    iso 200
    قفل آینه هم فعال بوده

به نظر خودم کمی تا قسمتی مشکل frontfocus داره ؟ نظر دوستان چیه ؟
    .
    سلام آقای مظهری: عکس اول تست شما ظاهرا با این لنز بوده Canon EF 50mm f/1.4 USM نه این لنز Canon EF 50mm f/1.8 II درسته؟ شاید نشه نتایج اونرو تعمیم داد به لنز همین تاپیک.... البته لنز شما قطعا به مراتب بهتر از 1.8 است مراحل تست هم همان است که شما فرمودید....... ارادتمند
    eksir تشکر می‌کند.

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

من هم عکسهای شارپ و خوبی با این لنز گرفتم ولی اتو فوکوس اون قابل اعتماد نیست و بگیر نگیر داره حتی تو دیاف 2.8 ، چون به مشکلات رنجهای انتهایی واقفم و کمتر تو دیاف 1.8 شات میگیرم ...
    اکثر پرتره های بسته که می گیرم مثل پرتره آقای گلابی خوب و رضایت بخش است مشکل در پرتره های قدی و یا عکسهای دسته جمعی که می گیرم خودشو نشون می ده ...و در اصل مشکل من مشکل شارپنس این لنز نیست ، مشکل عدم فکوس دقیق روی سوژه است مثلا روی سوژه ( بصورت قدی ) جلوی ی درخت فوکوس کردم ولی بعد با دیدن عکس متوجه شدم فوکوس رو درخت اعمال شده و درخت کاملا واضح شده و سوژه تار افتاده :(
    خداییش 800 ... 900 تومن هزینه کنی و عکسهات از همچین اشکال ابتدایی رنج ببره و بگیر نگیر داشته باشه ، خیلی آبرو ریزیه ... دیگه روم نمیشه با دوربینم عکس بندازم
    تست آقای مظهری تست خوبیه ... باید با این تست چک کنم تا ببینم نتیجه چی میشه ( البته صفحه تست رو نتونستم دانلود کنم )
    حالا میخوام بدونم این اشکال عمومیه یا این که لنز من ایراد داره ؟ و آیا این لنز فقط به درد پرتره های کاملا بسته می خوره ؟ ... و اگه ایراد از لنز هست چیکار باید کرد ؟ و برای تعمیر به کجا مراجعه کنم ؟
    ممنون
    ویرایش توسط Fereidoon : Friday 4 April 2008 در ساعت 15:28
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.
    فریدون کاوندی
    Canon 7D, Canon 15-85 , Canon EF 70-200 f4 L IS , Sigma 35 f1.4 ,Manfrotto
    190XProb + 486RC2

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Fereidoon نمایش پست ها
    تست آقای مظهری تست خوبیه ... باید با این تست چک کنم تا ببینم نتیجه چی میشه ( البته صفحه تست رو نتونستم دانلود کنم )
    .
    دوست خوب شما ابتدا به ساکن میتوانید با یک خط کش فلزی ساده هم اینکار رو انجام بدید. بطور ابتکاری در فضای باز هم با استفاده از سه پایه و رعایت کردن مقیاس ها میتوانید فکوس رو در محیط باز تا چند متر خط کشی روی زمین تست رو انجام بدید

یک مورد رو من یادم رفت بپرسم با توجه به اینکه لنز شما پلاستیک لنز مونت است احیانا بیش از حد که لنز رو در محل خودش سفت نمی کنید یا احتمالا لقی ایجاد که نشده؟!( فرسایشی در محل اتصال ایجاد نشده؟)

اگر هیچکدام از اینها نبود بعید است لنز یا دوربین مشکلی داشته باشد...... باید به رفتار لنزتون عادت بیشتری پیدا کنید.

((( هر چند که نمیدونم NOT returning distance information چقدر میتونه تو دقت فکوس تاثیر داشته باشه(لنز شما از این دسته است) این کاربرد بهتری با E-TTL II flash system داره که از این به بعد وارد حیطه ای میشویم که من بیش از این نمیدانم دوستان وارد تر باید تو این زمینه راهنمایی کنند )))

ارادتمند
    ویرایش توسط QashQai : Friday 4 April 2008 در ساعت 18:20 دلیل: تصحیح عدد
    Fereidoon و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5125

یکی از بهترین و سربسته ترین جمله هایی که میشه در توصیف این لنز بکار برد این جمله است:

The drawbacks of the Canon EF 50mm f/1.8 II Lens are easily overlooked when one looks at the price. This lens is not for everyone, but I don't know of a better lens available for twice this price.

این متن بیانگر همه سوالاتی است که پیش از آن باید خریداران این لنز جویای جوابهای آن باشند!

ارادتمند
    Fereidoon، partow، Afshin.Prt و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    .
    یک مورد رو من یادم رفت بپرسم با توجه به اینکه لنز شما پلاستیک لنز مونت است احیانا بیش از حد که لنز رو در محل خودش سفت نمی کنید یا احتمالا لقی ایجاد که نشده؟!( فرسایشی در محل اتصال ایجاد نشده؟)
    آقای قشقایی عزیز من که محکم نبستم ولی فکر نکنم مشکل از این مورد باشه ... ولی از همون اول که لنز رو گرفتم ی لقی مختصری قربیلک فوکوس لنز داشت که اونطوری که من تو مباحث دوستان دیدم طبیعیه ... ولی لازمه که تو ی موقعیتی ، گردهمایی یا جایی دوربین و لنزم رو به دوستان نشون بدم ... ببینیم کی سعادت دیدار شما دوستان نصیبمون میشه :biggrin:.
    حالا که متوجه این اشکال شدم خیلی رو فوکوس از چشمی دقت می کنم و برا فوکوس دقیق تر ، چندین بار عمل فوکوس رو تا حصول نتیجه مطلوب تکرار می کنم و همین امروز که با دقت رو فوکوس 30 تایی شات گرفتم یکی دوتایی مشکل داشت و بقیه خوب بود .
    ولی کلا همونطور که تو نقل قول شما هم برای این لنز مشاهده میشه بیشترین و مهمترین مزیت عمده جهت این لنز ، ارزون بودن اون ذکر شده و همه میگن نسبت به قیمتش لنز خوبیه ... و بالاخره هر ارزونیی هم بی حکمت نیست و اگه قرار بود این اشکالات رو نداشته باشه که مثل 55-17 باشه که این قیمت رو نداشت ...
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.
    فریدون کاوندی
    Canon 7D, Canon 15-85 , Canon EF 70-200 f4 L IS , Sigma 35 f1.4 ,Manfrotto
    190XProb + 486RC2

كاربر آشنا 400D canon آواتار ها
    تشکر کرده
    20

سلام
    دوستان ميشه يكي از شما يك عكس با دياف بسته كه با اين لنز گرفته شده بزاره ؟
    آخه منم مي خوام اين لنزو بگيرم .نمي دونم با دياف بسته چقدر عمق ميدان با وضوح خوب داره؟
    ممنون
    ویرایش توسط 400D canon : Wednesday 9 April 2008 در ساعت 10:06
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

این دو عکس با فیلتر Close Up +2 و Close Up +4 گرفته شده ..
    Exif هم در عکس هست ..
    مشکل فکوس یا بهتر بگیم گیج زدن لنز و عدم فکوس روی نقطه مورد نظر در دیاف 1.8 خیلی زیاد پیش میاد
    این لنز در اطراف و گوشه ها تصویر سافتی رو ارایه میده..
    در رابطه با عکس های دست جمعی و یا قدی خیلی از لنز ها رو دیدم که حتی در دیاف بسته هم درست فکوس نمی کنن که Face Detection این مشکل رو حل کرده!!(قابل توجه 50D داران)
    اما در بقیه دوربین ها همیشه صورت تعدادی از سوژه ها سافت هست ..
    این لنز بهترین شاپنس رو توی دیاف 4 میده ..البته انتظار شارپنس سری L نداشته باشین ..
    بهترین کار برای انداختن شات با کمترین درصد خطا قبل از شات 2-3 باری AF Lock دوربین رو بزنین ...
    و بعد شات رو بندازین..
    این لنز بیشتر برای پرتره بسته استفاده میشه ..
    و با توجه به ساخت بهتره که توی استدیو بمونه..
    چون گرت و خاک به راحتی وارد این لنز میشه ..
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    fireboy تشکر می‌کند.

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehrlp نمایش پست ها
    این دو عکس با فیلتر Close Up +2 و Close Up +4 گرفته شده ..
    Exif هم در عکس هست ..
    مشکل فکوس یا بهتر بگیم گیج زدن لنز و عدم فکوس روی نقطه مورد نظر در دیاف 1.8 خیلی زیاد پیش میاد
    این لنز در اطراف و گوشه ها تصویر سافتی رو ارایه میده..
    در رابطه با عکس های دست جمعی و یا قدی خیلی از لنز ها رو دیدم که حتی در دیاف بسته هم درست فکوس نمی کنن که Face Detection این مشکل رو حل کرده!!(قابل توجه 50D داران)
    اما در بقیه دوربین ها همیشه صورت تعدادی از سوژه ها سافت هست ..
    این لنز بهترین شاپنس رو توی دیاف 4 میده ..البته انتظار شارپنس سری L نداشته باشین ..
    بهترین کار برای انداختن شات با کمترین درصد خطا قبل از شات 2-3 باری AF Lock دوربین رو بزنین ...
    و بعد شات رو بندازین..
    این لنز بیشتر برای پرتره بسته استفاده میشه ..
    و با توجه به ساخت بهتره که توی استدیو بمونه..
    چون گرت و خاک به راحتی وارد این لنز میشه ..
    دوست من
    به نظر من، با استفاده از فيلترهاي Close up نمي شه در مورد كيفيت لنز نظر داد، چرا كه اين فيلترها، افت كيفيت قابل توجهي به تصوير مي دن.
    باز هم به نظر من، بهترين مرجع در مورد كيفيت تصوير لنزها، مراجعه به سايتهايي همچون PhotoZone هست.
    در مورد سافتي تصوير در گوشه ها، من چنين مشكلي در ديافهاي بالاي 2 نداشتم...اون هم روي كراپ APS-C.
    در مورد دقت فوكوس هم، به نظر من در عكاسي SLR تا حد زيادي به عكاس بر ميگرده و اگر لنز خطاي فوكوس داشته باشه، قطعا Face Detection هيچ كاري نمي تونه براش بكنه! اين لنز، دچار لقي Front Element هست كه مي تونه منجر به خطاي فوكوس بشه.
    ضمنا لنزها، همه در زمان فوكوس از بازترين ديافراگمشون استفاده مي كنن...منظورتون رو از فوكوس در ديافهاي بسته متوجه نشدم.
    ضمنا...AF Lock چي هست؟
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

یه سوال داشتم: من چون برای کار های نجومی هم می خوام استفاده کنم، پس باید از فوکوس دستیش راحت استفاده کنم. می خواستم ببینم که مثل 18-55 بینهایت جای خاصی نداره یا مثل 17-70 سونی بینهایتش (با این که نمایشگر فاصله نداره) درست وقتی هست که به آخر پیچش می رسه؟
    اصلان نورقاسمی

صفحه 10 از 39 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین