صفحه 9 از 39 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 389
Like Tree733تشکر

موضوع: Canon EF 50mm f/1.8 II

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

Smile پاسخ: Canon EF 50mm f/1.8 II

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    من توصیه می کنم سیستم اوت فوکوس دوربین خود را هم بررسی و آزمایش کنید.
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=3717
    سلام فراوان

لینک بالا کار نمی کند ممنون می شوم مجدد ارسال فرمایید

در ضمن من در مورد این لنز یک سوال داشتم :

من هود این لنز را احتیاج دارم کجا می تونم پیدا کنم ؟

همچنین برای عکاسی از ستارگان چطوری می توانم آنرا فوکوس کنم ؟ اگه فوکوس را تا اخر بچرخانم برای بینهایت تنظیم می شود ؟ یا چنین امکانی فقط در مدل ژاپنی و مدل 1.4 وجود داره ؟

با سپاس فراوان

شاد و سلامت باشید

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

پیش فرض پاسخ: Canon EF 50mm f/1.8 II

من هم مشكل اتوفوكوس با این لنز رو دارم ... حتی با سه پایه ... حتی در حالت قفل آینه
    البته در پرتره های بسته مشكلی دیده نمی شود ولی در عكسهای قدی و فاصله های بالای 3 متر از سوژه , سیستم اتو فكوس درست كار نمیكند و سوژه تار می شود و اكثرا فكوس جایی غیر از سوژه انجام می شود , حتی در دیافهای بسته ... :(
    آیا این لنز فقط به درد پرتره های بسته میخورد ؟ و برای عكسهای قدی و منظره قابل استفاده نیست ؟
    آیا دلیل مشكل نداشتن موتور Usm می باشد ؟ و كلا گیج زدن فوكوس برای این لنز طبیعی است ؟
    آیا كلا شارپنس این لنز پایین است و وضوح خوبی ندارد ؟
    یا این كه لنز من خراب است ؟
    چگونه میتوانم از صحت عملكرد این لنز مطمین شوم ؟
    فریدون کاوندی
    Canon 7D, Canon 15-85 , Canon EF 70-200 f4 L IS , Sigma 35 f1.4 ,Manfrotto
    190XProb + 486RC2

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Fereidoon نمایش پست ها
    من هم مشكل اتوفوكوس با این لنز رو دارم ... حتی با سه پایه ... حتی در حالت قفل آینه
    البته در پرتره های بسته مشكلی دیده نمی شود ولی در عكسهای قدی و فاصله های بالای 3 متر از سوژه , سیستم اتو فكوس درست كار نمیكند و سوژه تار می شود و اكثرا فكوس جایی غیر از سوژه انجام می شود , حتی در دیافهای بسته ... :(
    آیا این لنز فقط به درد پرتره های بسته میخورد ؟ و برای عكسهای قدی و منظره قابل استفاده نیست ؟
    آیا دلیل مشكل نداشتن موتور Usm می باشد ؟ و كلا گیج زدن فوكوس برای این لنز طبیعی است ؟
    آیا كلا شارپنس این لنز پایین است و وضوح خوبی ندارد ؟
    یا این كه لنز من خراب است ؟
    هیچ کدام از مشکلاتی که فرمودید مختص این لنز نیست.ممکن است لنز شما و یا دوربین شما مشکلی دارد...

اما هیچ کدام از این مواردی که فرمودید مشاهده نشده است.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

چند سوال: این موارد در کدام شرایط نوری انجام میگردد نورپردازی استوودیو یا زیر نور آفتاب. هنگام استفاده از فلش یا غیر از آن.... از فکوس در نقطه مرکزی استفاده میشود یا از مالتی فکوس پوینت؟

كاربر همراه amirgolabi آواتار ها
    تشکر کرده
    814

من این لنز رو داشتم و اصلاً هیچکدام ازین مشکلات که دوستان گفتند رو نداشت ، هم بسیار شارپه هم فکوس خوبی داره ( به سرعت فکوس لنز های مثلاً ُusm نیست ولی قابل قبوله ) فکر میکنم باید لنزتون ایراد داشته باشه ، در نوع خودش به نظر من این لنز با این قیمت بینظیره
    ME تشکر می‌کند.
    امیررضا گلابی
    amirgolai@yahoo.com
    Canon EOS 5D - Canon ef 24-105 L- Canon Speedlite 580 EX II

كاربر آشنا rezapour_h آواتار ها
    تشکر کرده
    4

با سلام خدمت دوستان ... من هم با این لنز مشکل دارم و تقریبا 80 درصد عکسهایی که با این لنز میگیرم فوکوس نیست ... در شرایط نوری مختلف و سرعت و دیاف های مختلف هم امتحان کردم ولی نتیجه کار در اکثر مواقع قابل قبول نیست! البته در دیاف های بسته تر مثل F5.6 یا F8.0 عکسها تا حدی قابل قبول هستند ولی من شخصا این لنز رو برای دیافراگم باز و بوکه ای که قراره بوجود بیاره خریدم که تا حالا نتونستم در این مورد خیلی موفق باشم.
    naghli تشکر می‌کند.
    حامد رضاپور
    http://www.hamed-rezapour.deviantart.com
    Canon 350D
    Canon EFs 17-85 - Canon EF 50 F/1.8

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    هیچ کدام از مشکلاتی که فرمودید مختص این لنز نیست.ممکن است لنز شما و یا دوربین شما مشکلی دارد...

اما هیچ کدام از این مواردی که فرمودید مشاهده نشده است.

آقا کاوه عکسهام دقیقا مثل عکس پرتره شما که بهنام با دوربین 350D خودش و احتمالا لنز 50 آقای گلابی ، در پست 1180 فروم خاطرات سفرهای گروهی ، که تو سرخه حصار ، گرفته بود ، از آب در می آد ... ( ببخشید که بلد نیستم به اون صفحه ارجاع بدم ، سواد کامپیوترم هم مثل سواد عکاسیم تعطیله )
    اگه منظور شما و آقای گلابی از شارپنس و کیفیت و دقت فوکوس این لنز در حد همین عکسه ، که لنز من ایراد نداره که هیچ ، خدای فوکوس و شارپنس هم هست :::big grin::: ...
    ولی انتظار من از این لنز با توجه به صحبتهای فنی شما و دیگر دوستان خیلی بیشتر از این حرفا بود ... شاید من دیگه زیادی از ی لنز 120 تومانی انتظار دارم ...

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    چند سوال: این موارد در کدام شرایط نوری انجام میگردد نورپردازی استوودیو یا زیر نور آفتاب. هنگام استفاده از فلش یا غیر از آن.... از فکوس در نقطه مرکزی استفاده میشود یا از مالتی فکوس پوینت؟

جناب قشقایی بیشتر تو عکسهای indoor که با فلاش و یا رو سه پایه و نور معمولی لامپ گرفتم متوجه فوکوس نبودن عکسهام شدم 50% سوژه ها فوکوس نبودن وبعدش که حساس شدم و دقت کردم دیدم عکسهای outdoor هم که تو نور روز گرفتم هم گاها فوکوس نیست ...همه عکسهام از فوکوس نقطه ای یا evaluation metering استفاده میکنم .البته این رو هم اضافه کنم که بیشتر اوقات شاتر رو نصفه فشار می دم و با یکی از نقاط (مثلا نقطه وسطی ) رو سوژه فوکوس می کنم و بعدش در حالی که شاتر رو نصفه فشار دادم کادرم و می بندم و شاتر رو کامل فشار می دم ...

حالا بیشتر ترسم از اینه که نکنه همونطور که آقای قبادی می گه دوربینم خراب باشه ...:( چون اصلا احتمال نمیدادم این ایراد به دوربین مربوط شه
    خواهشا دوستان راهنماییم کنن که چطوری میتونم بفهمم اشکال از لنز یا دوربین یا خودم ....

آقای رضاپور 70-17 سیگما چی ؟ با اون هم همین مشکل رو داری ؟ فوکوس اون دقیق هست ؟ من که دیگه چشمم از لنز ارزون خریدن ترسیده
    ویرایش توسط Fereidoon : Thursday 3 April 2008 در ساعت 02:52
    فریدون کاوندی
    Canon 7D, Canon 15-85 , Canon EF 70-200 f4 L IS , Sigma 35 f1.4 ,Manfrotto
    190XProb + 486RC2

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نه مشکل از دوربین است و نه از لنز!

بهترین لنز های دنیا هم در ابتدای دیافراگم با مشکل شارپنس مواجه هستند.بعضی از لنز های ارزان این مشکل را برجسته تر می کنند و برخی کم رنگ تر.

همیشه باید یک تا دو استاپ ( حداقل ) دیافراگم را ببندید تا به شارپنس مورد نظر برسید.

بنده با 24-70 کانن اف 2.8 در ابتدای دیافراگم ( 2.8 ) با مشکل شارپنس مواجه شدم همین طور با 70-200 اف 4...هر کدام از این لنز ها بیش از 1 میلیون تومان قیمت دارند.

یکی از دلایلی که از لنز هایی با اف بسیار باز استفاده می شود این است که در صورت بسته شدن یک تا دو استاپ دیافراگم باز هم دیافراگم بازی دارند .

مثلا یک لنز با دیافراگم 1.4 اگر چند استاپ دیافراگم اش بسته شود تبدیل به یک 2.8 شارپ می شود.

یک 5.6 بعد از بسته شدن دیافراگم اس تبدیل به یک مثلا 7.1 می شود.

لنز شما در دیافراگم بالای 2 ( اغلب بین 2 تا 3 ) بهترین نتیجه را دارد.شارپنس بسیار زیاد به همراه دیافراگم بسته...

اگر جدول زیر را نگاه کنید بیشتر با رفتار لنزتان آشنا خواهید شد.

صرفا خرید یک لنز کافی نیست.کاربر لنز باید بدرستی بداند که لنز اش چه خصوصیاتی دارد و در یک رنجی و با چه دیافراگمی بهترین نتیجه را دارد.

Ahmad Reza، Behnam_703، amirgolabi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

جناب قشقایی بیشتر تو عکسهای indoor که با فلاش و یا رو سه پایه و نور معمولی لامپ گرفتم متوجه فوکوس نبودن عکسهام شدم 50% سوژه ها فوکوس نبودن وبعدش که حساس شدم و دقت کردم دیدم عکسهای outdoor هم که تو نور روز گرفتم هم گاها فوکوس نیست ...همه عکسهام از فوکوس نقطه ای یا evaluation metering استفاده میکنم .البته این رو هم اضافه کنم که بیشتر اوقات شاتر رو نصفه فشار می دم و با یکی از نقاط (مثلا نقطه وسطی ) رو سوژه فوکوس می کنم و بعدش در حالی که شاتر رو نصفه فشار دادم کادرم و می بندم و شاتر رو کامل فشار می دم ...
    به این لینک یک سری بزنید و تفاوت شارپنس لنزتون رو در دیافهای متفاوت بهتر ارزیابی کنید.

50mm

این مورد رو هم در جریان باشید که هر لنزی رفتاری متفاوت در نورهای متفاوت داره . بطور کلی من عرض کنم رفتارهای لنز خودتون رو دقیق باید بشناسید رو نقاط قوتش حساب باز کنید و از نقاط ضعفش اجتناب کنید بطور مثال اگر این لنز سرعت فکوس پایینی داره سعی نکنید از سوژه های متحرک انتظار عکسهای خوب داشته باشید. اگر جایی قرار دارید که ممکنه نورهای متغیر فکوس و نورسنجی رو به خظا بندازه (مرتب جهت بدست آوردن فکوس و میزان نوردهی لنز زوم این زوم اوت کنه) توقع عکسهای خوبی رو از اون نداشته باشید( بیشتر در حالتی که از مالتی استفاده میکنید) ....... کلا تفاوت داره شارپ نبودن عکس با فکوس نبودن اگر میخواهید مطمین شوید تست فکوس انجام بدید تا مطمین شوید که دوربینتان و لنز درست فکوس میکند یا نه

نقل قول نوشته اصلی توسط rezapour_h نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان ... من هم با این لنز مشکل دارم و تقریبا 80 درصد عکسهایی که با این لنز میگیرم فوکوس نیست ... در شرایط نوری مختلف و سرعت و دیاف های مختلف هم امتحان کردم ولی نتیجه کار در اکثر مواقع قابل قبول نیست! البته در دیاف های بسته تر مثل F5.6 یا F8.0 عکسها تا حدی قابل قبول هستند ولی من شخصا این لنز رو برای دیافراگم باز و بوکه ای که قراره بوجود بیاره خریدم که تا حالا نتونستم در این مورد خیلی موفق باشم.
    یکی از خشن ترین بوکهایی رو که بوجود میاره همین لنزه................. یادتون نره شما مبلغ ناچیزی رو بابت این لنز پرداخت کردید. واقعیت اینه با این مبلغ بهترین کارایی رو داره

نتیجه نهایی از عرایض بنده که یک نظر شخصی است (و نسخه ای نیست که بشه واسه همه پیچید)اونقدر که این لنز توصیه میشه به دوستانی که از لنزهای متعددی استفاده کردند( و رفتارهای لنزها و مفاهیم لنز ها رو دقیق میشناسند). به همان میزان توصیه نمیشه به کسانی که به عنوان یک لنز همه کاره میخواهند از این لنز استفاده کنند. کسانی که 2الی 5 میلیون پول لنزهای اونها میشه در صورت نداشتن همچین رنجی داشتن این لنز واسه اونها توصیه پذیره گو اینکه درصدی ناچیز نسبت به کل مبلغ رو قراره پرداخت بکنند! اما اگر کسی از بابت صرفه جویی بخواهد مبلغی رو هزینه این لنز بکنه و تصمیم داشته باشه این لنز رو جزو لنزهای اصلی خودش قرار بده ممکنه نصف بودجه خودش رو صرف این لنز کنه و نتیجه مطلوبی هم بدست نیاره در کل با توجه به قیمت لنز بسیار مطلوبی است مخصوصا واسه کسانی که تجربه لنزهای زیادی رو داشته اند. و لنز بسیار افتضاحی است واسه کسانی که شروع کارشان با این لنز است یا به عنوان یکی از لنزهای اصلی آنهاست

ارادتمند
    Fereidoon، partow، M.Mobin و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه eksir آواتار ها
    تشکر کرده
    557

شما یه نگاهی به این مقاله بنداز شاید بفهمی لنزت واقعا مشکل داره یا نه

کد:
    http://regex.info/blog/photo-tech/focus-chart/
    این هم تست من

50mm
    1/400
    f1.8
    iso 200
    قفل آینه هم فعال بوده

به نظر خودم کمی تا قسمتی مشکل frontfocus داره ؟ نظر دوستان چیه ؟
    Kaveh Ghobadi، Behnam_703، Fereidoon و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محسن مظهری

صفحه 9 از 39 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... آخرینآخرین