صفحه 5 از 14 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 133
Like Tree427تشکر

موضوع: NIKKOR AF-S 50mm f/1.8G

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

جالب بود مسعودخان

لنز Canon تقریباً از 2.8 به بعد خروجی بهتری دارد و Nikon تقریباً برعکس (دست کم در Ca)! تصور دیگه‌ای داشتم.
    MAHDINK و M.Mobin تشکر می‌کنند.
    .

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

سلام خدمت دوستان ، مدتی هست که دنبال این لنز هستم و به شدت کمبودش رو حس می کنم
    در ایران که خیلی گشتم ، به همه ی شرکت ها هم زنگ زدم ، هیچ کدام موجود نداشتند
    حتی در دبی و انگلیس هم به دوستانم سپردم ولی آنها هم پیدا نکردند

شما می دونید این لنز رو از کجا می تونم پیدا کنم (در تهران) ؟

سوال دیگه که شاید اینجا جاش نباشه (متاسفم)
    با توجه به چارت Dxo که تفاوت بین این لنز و 50mm F1.4 G زیاد هست و قیمت 620 تومانی این لنز در ایران
    به نظرتون صبر کردن برای افزایش بودجه منطقی هست یا خیر؟
    سپاس
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

در ایران که به این زودی ها این لنز رو پیدا نمیکنید.اما در خارج از کشور اوضاع بهتر هست.اگر در دبی و انگلستان این لنز وارد بازار نشده ممکنه نیاز به صبر بیشتری باشه.مگر در بازارهای امریکا یا اینکه به صورت سفارشی در کشورهای اروپایی تهیه بشه که باز هم پروسه ای هست که زمان میبره.

در مورد پاراگراف دوم باید بپرسم دقیقا از چه نظر تفاوت رو زیاد میبینید؟ منظورتون چی هست؟
    ویرایش توسط lamagra : Thursday 29 September 2011 در ساعت 15:52
    maany_A و Ali Saeedi تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    در ایران که به این زودی ها این لنز رو پیدا نمیکنید.اما در خارج از کشور اوضاع بهتر هست.اگر در دبی و انگلستان این لنز وارد بازار نشده ممکنه نیاز به صبر بیشتری باشه.مگر در بازارهای امریکا یا اینکه به صورت سفارشی در کشورهای اروپایی تهیه بشه که باز هعم پروسه ای هست که زمان میبره.

در مورد پاراگراف دوم باید بپرسم دقیقا از چه نظر تفاوت رو زیاد میبینید؟ منظورتون چی هست؟
    سپاس از توجه شما جناب احمدی

حالب اینجاست که همه هم میگویند در بار بعدی هست برام میاد به زودی
    فکر می کنید چه مدت دیگه می تونم این لنز رو تهیه کنم

در Dxo لنز 50 f1.4 نمره ی کلی 18 گرفته و این لنز نمره 12
    http://www.dxomark.com/index.php/Len...camera2%29/680

از مدیران عزیز خواهش دارم در صورت لزوم بحث مارو به جای مناسب منتقل کنند
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Saeedi نمایش پست ها
    سپاس از توجه شما جناب احمدی

حالب اینجاست که همه هم میگویند در بار بعدی هست برام میاد به زودی
    فکر می کنید چه مدت دیگه می تونم این لنز رو تهیه کنم

در Dxo لنز 50 f1.4 نمره ی کلی 18 گرفته و این لنز نمره 12
    http://www.dxomark.com/index.php/Len...camera2%29/680

از مدیران عزیز خواهش دارم در صورت لزوم بحث مارو به جای مناسب منتقل کنند
    مقداری در رزلوشن کاستی داره که به نظر من قابل چشم پوشی هست.اگر من بودم و قصد خرید 50 مم داشتم مطمئنا با توجه به قیمت این لنز رو تهیه میکردم.هنوز این لنز رو از نزدیک ندیدم ولی با توجه به اختلاف قیمتش با 1.4 جی گزینه بسیار مناسبی به نظر میاد.با توجه به اینکه بدنه شما هم فاقد موتور فوکوس هست.
    ویرایش توسط lamagra : Thursday 29 September 2011 در ساعت 15:52
    maany_A، Ali Saeedi و mohsendm تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه maany_A آواتار ها
    تشکر کرده
    218

طبق Review سایت Photozone.de اندکی از مدل پیشین یا همان 50mm f/1.8 D شارپ تر است...

Compared to its predecessor (the Nikkor AF-D 50mm f/1.8) the new AF-S lens delivers better border resolution and improved bokeh, but has gained some weight and especially size. The better performance also comes along with an increased price. In Europe, the lens is expected to ship in early June 2011 with an estimated street price around 200 EUR.

1.8G.jpg

اما همونطور که دوستان فرمودند سایت های دیگر نظرات متفاوتی دارند....مثلا slrgear تنها مزیت لنز جدید را نسبت به مدل D سازگاری با همه بدنه ها می داند تا اپتیک بهتر:

The most obvious comparison will be with the D-version of the 50mm ƒ/1.8, at around half the price. Sharpness has been improved, especially in the corners on an FX body, where the ƒ/1.8D was fairly atrocious at fast apertures. However, the ƒ/1.8D achieves its best sharpness by ƒ/4, where our sample of the ƒ/1.8G had to be stopped down to ƒ/8. Chromatic aberration and distortion test results were better on the ƒ/1.8D. The major advantage of the ƒ/1.8G is compatibility, as the ƒ/1.8D lens won't autofocus on modern consumer-level cameras such as the D3100, D5100 or even D40x.

به نظرم دلیلی برای آپگرید از 50mm f/1.8 D به لنز جدید وجود ندارد...اما برای بدنه های فاقد موتور تنها گزینه است...
    با در نظر گرفتن تنها 2/3 stop فاصله بین آنها و اختلاف بسیار زیاد قیمت با مدل 1.4 می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد....
    البته مدل 1.4 بوکه بهتری دارد...

سبز باشید
    مانی
    ویرایش توسط maany_A : Thursday 29 September 2011 در ساعت 16:59
    a.g g.a و Ali Saeedi تشکر می‌کنند.

My Lovely Pentax gear
    NikonD7000+18-105+50f/1.8D+Tokina100f/2.8 Macro+Samyang85f/1.4+35f/1.8G

تشکر کرده
    1566

الان واقعا گیج شدم
    به نظر شما دوستان ، 1.8 رو بگیرم یا صبر کنم برای 1.4 (صبر کردن برای افزایش بودجه)
    از این لنز قرار هست برای پرتره های (out door) استفاده کنم که معمولا در اونها نور طبیعی و رفلکتور بکار گرفته میشه
    این لنز حالا حالا ها پیدا نمیشه تو ایران؟
    یکی از دوستان می گفت احتمالش هست تو ناصر خسرو پیداش کنی

پ . ن
    من واقعا متاسفم و می دونم جای این بحث در این تاپیک نیست و از دوستانی که به من راهنمایی می کنند واقعا ، واقعا تشکر می کنم

تشکر کرده
    218

الان واقعا گیج شدم
    به نظر شما دوستان ، 1.8 رو بگیرم یا صبر کنم برای 1.4 (صبر کردن برای افزایش بودجه)
    از این لنز قرار هست برای پرتره های (out door) استفاده کنم که معمولا در اونها نور طبیعی و رفلکتور بکار گرفته میشه
    این لنز حالا حالا ها پیدا نمیشه تو ایران؟
    یکی از دوستان می گفت احتمالش هست تو ناصر خسرو پیداش کنی

پ . ن
    من واقعا متاسفم و می دونم جای این بحث در این تاپیک نیست و از دوستانی که به من راهنمایی می کنند واقعا ، واقعا تشکر می کنم
    دوست عزیز
    اگر outdoor قرار است استفاده بشود و بودجه الان مد نظرتون هستش در خرید 1.8 شک نکنین...2/3 ستاپ Fast تر بودن مدل 1.4 با توجه به قیمت بسیار بالاترش به کارتون نمیاد....
    البته این منوط به این هست که پیدا می کنین 1.8 رو یا نه....
    با توجه به بازار دست دوم خوبی که این پرایم ها دارند میتونین با فراهم شدن بودجه 1.8 رو با کاهش ناچیزی از قیمت اولیه بفروشین و 1.4 رو بگیرین....
    بنابراین صبر نکنین
    صبر کردن برای علاقه مندان عکاسی و یا عکاسان حرفه ای معادل با از دست دادن فرصت های عکاسیست که ممکن است هرگز رخ ندهد...

پ. ن. برتری مدل 1.4 بیشتر در بوکه creamy و سافت تر است....که ناشی از بکارگیری دیافراگم با 9 عدد blade است در مقابل 7 عدد در مدل ارزانتر 1.8
    موفق و پیروز باشید
    Saeed Barikani و Ali Saeedi تشکر می‌کنند.

My Lovely Pentax gear

تشکر کرده
    1566

واقعا از شما ممنونم مانی عزیز

2 تا سوال برام پیش اومده
    اول این که با سرعت تر بودن این لنز چه کارایی داره مگه به جز پرتره این لنز کارایی دیگه ای هم داره؟
    دوم این که بوکه ی سافت تر یعنی چه؟
    سپاس
    maany_A تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    218

واقعا از شما ممنونم مانی عزیز

2 تا سوال برام پیش اومده
    اول این که با سرعت تر بودن این لنز چه کارایی داره مگه به جز پرتره این لنز کارایی دیگه ای هم داره؟
    دوم این که بوکه ی سافت تر یعنی چه؟
    سپاس
    خواهش می کنم علی عزیز
    2/3 ستاپ سریعتر یا به عبارت دیگری Brighter یعنی دقیقا 2/3 استاپ سرعت شاتر سریعتر ..
    در عکاسی با نور موجود (Available light photography) عملاً یعنی ISO پایین تر برای رسیدن به سرعت شاتر یکسان...
    البته در این مثال تفاوت کم است...و 1.8 و 1.4 هر دو لنزهای Fast و یا Bright هستند...
    بوکه در تعریف یعنی بخش خارج از فوکوس عکس...اما در بررسی عکس ها به کیفیت بخش خارج از فوکوس گفته میشود...
    گاهی بوکه آزار دهنده است...و توجه بیننده را به خود جلب می کند...با لبه های تیز و highlight های واضح مثل این عکس:

مقایسه کنید با این عکس که به این حالت بوکه Creamy گفته می شود...

البته این دو مثال حالت های extreme را نشان میدهند و اختلاف دو لنز مورد بحث در این اندازه ها نیست...صرفاً 1.4 سافت تر است...
    عکس بهتر متعلق به یک لنز 135 میلیمتری است که طبیعتاً عمق میدان دید کمتری دارد....
    لنزی شبیه Nikon 135 f/2 DC....

این لنز کنترلی دستی برای خارج از فوکوس کردن و کنترل بوکه ارائه میدهد...شبیه این لنز در محصولات کنون هم وجود دارد...
    ارادتمند شما

مانی
    ویرایش توسط maany_A : Thursday 29 September 2011 در ساعت 23:02 دلیل: اصلاح لینک عکس ها
    Rouzbeh Ehsani، Saeed Barikani، Miri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

My Lovely Pentax gear

صفحه 5 از 14 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین