صفحه 17 از 148 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 67 117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر جديد BobCat آواتار ها
    تشکر کرده
    9

Lightbulb برای Nikon D300s چه لنزی مناسب است ?

دوستان عزیز سلام _ می خواستم در این قسمت درباره لنز های مناسب برای دوربین D300s بحث کنیم ، به عنوان مثال بنده 50mm f 1.8 دارم + 18-105 هر دو نسیت به قیمتشان لنز های خوبی هستند ، اما شفافیتشان رضایت کامل بنده را بدست نیاورده ، چه لنزی باید بگیرم تا واقعا در اندازه شخصیت D300s باشد؟

كاربر جديد surrealist آواتار ها
    تشکر کرده
    10

پیش فرض پاسخ: برای Nikon D300s چه لنزی مناسب است ?

نقل قول نوشته اصلی توسط BobCat نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام _ می خواستم در این قسمت درباره لنز های مناسب برای دوربین D300s بحث کنیم ، به عنوان مثال بنده 50mm f 1.8 دارم + 18-105 هر دو نسیت به قیمتشان لنز های خوبی هستند ، اما شفافیتشان رضایت کامل بنده را بدست نیاورده ، چه لنزی باید بگیرم تا واقعا در اندازه شخصیت D300s باشد؟
    من هم دقیقا همین سوال رو دارم. ممنون میشم یکی پاسخ درست و کامل بده.
    ویرایش توسط surrealist : Thursday 6 May 2010 در ساعت 14:11 دلیل: تصحیح املائی
    BobCat تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

از قضا 18-105 رزولوشن بالایی داره ، از اون بهتر از نظر کیفیتی 16-85 هستش و از اون هم بهتر 17-55 ( 18-55 نه ها )
    اما 17-55 درسته که بهترین لنز DX است اما بخاطر رنج کمش برای بعضی ها خوشایند نیست اما در کل لنز 24-70 بهترین لنز نیکون در این رده که مید رنج باشه هست. که البته لنز فول فریم هست و قیمت بالایی هم داره همنطور کیفیت اپتیک بالا و کیفیت ساخت بالا و همینوطر دیافراگم 2.8 . قیمتی 2 میلیون تومانی.

اما من فکر میکنم اگر با 18-105 رضاییتون جلب نشده ، شما باید کار کردن با فایل خام ، و ویرایش عکسهاتون رو یاد بگیرید. راههای زیادی برای بالا بردن شارپنس عکسها هست. یکی از اون پلاگین معروف Nik Sharpener Pro 3 هست. که میشه در فتوشاپ نصب کرد.

کلا تا وقتی که نتوانید از پتانسیل های موجود در لنز های فعلی تون بخوبی استفاده کنید گرفتن لنز های بهتر هم نمیتونه باعث بشه که کیفیت عکسها تون زیاد فرقی بکنه. و ممکنه فکر کنید خرید خوبی نکردید.

موفق باشید

انوش
    hmirzaei، BobCat و mehran2190 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد BobCat آواتار ها
    تشکر کرده
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    اما در کل لنز 24-70 بهترین لنز نیکون در این رده که مید رنج باشه هست. که البته لنز فول فریم هست و قیمت بالایی هم داره همنطور کیفیت اپتیک بالا و کیفیت ساخت بالا و همینوطر دیافراگم 2.8 . قیمتی 2 میلیون تومانی.

انوش

البته بنده هم در فکر خرید همین مدل لنز بودم که البته آخرین قیمتی بنده دارم کمی پایین تز است حدود 1.650.000 ، آیا با نصب این لنز روی ِD300s سایز 24 - 70 به عدد دیگری تبدیل می شود ، آیا بستن این لنز بر روی دوربینی غیر فول فریم کار غلطی است ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    4086

البته بنده هم در فکر خرید همین مدل لنز بودم که البته آخرین قیمتی بنده دارم کمی پایین تز است حدود 1.650.000 ، آیا با نصب این لنز روی ِD300s سایز 24 - 70 به عدد دیگری تبدیل می شود ، آیا بستن این لنز بر روی دوربینی غیر فول فریم کار غلطی است ؟
    سلام
    تا دوستان نیکونی جواب کامل رو بدن من یه کوچولو توضیح میدم
    کار غلط یا درست بستگی به استفاده شما داره،اگه از 24-70 بعنوان یه لنز واید می خواید استفاده کنید بله،غلطه،چون فاصله کانونی در دوربین های کراپ دار (مثل دوربین شما) ضرب در کراپ فاکتور (در مورد دوربین شما=1.5) میشه تا رنج معادل فول فریمش بدست میاد،یعنی شما با این لنز روی دوربینتون رنجی معادل 36-105 خواهید داشت که وایدش خیلی دلچسب نیست،البته بازم میگم،بستگی به نیاز شما داره
    حالا که به امضای جناب انوش نگاه می کنم میبینیم همین لنز رو روی همین بدنه دارند،فکر میکنم ایشون بهتر میتونن راهنمایی کنن

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

سلام.
    می‌شه بپرسم این قیمت رو کی‌ و از کجا گرفتید؟ به نظرم اشتباه می‌کنین. :confused:
    استفاده از این لنز روی دوربین کراپ داری مثل D۳۰۰s کار اشتباهی‌ نیست. اما به یه نوعی اصراف هست. شما با ۱۷-۵۵ هم کیفیتی بسیار نزدیک به ۲۴-۷۰ رو می‌گیرید و در عوض کمتر هزینه می‌کنید. به علاوه رنج ۱۷-۲۴ رو به جای ۵۵-۷۰ به دست میارید که ارزشی به مراتب بیشتر داره (البته این یک گزاره حتمی نیست اما در بسیاری از موارد و برای بسیاری از افراد، ۱۷-۲۴ رنج بسیار پر کاربردی هست)

شما وقتی‌ لنزی رو روی دوربین کراپ دار استفاده می‌کنید، فاصلهٔ کانونی که در اختیار دارید متفاوت از فاصلهٔ کانونی هست که همون لنز روی دوربین فول فریم به شما میده. به عنوان مثال اگر لنز ۵۰mm رو روی D۳۰۰s استفاده کنین مثل این هست که لنز ۷۵ = ۱.۵ * ۵۰ میلیمتر رو روی D۷۰۰ استفاده کنید.

اما ۲۴-۷۰ هم مزایای خودش رو داره که مهمترین اون‌ها هم فول فریم بودنش هست. یعنی‌ شما می‌تونین این لنز رو بدون هیچ محدودیتی روی دوربین فول فریم هم استفاده کنید در حالی‌ که استفاده از ۱۷-۵۵ روی این دوربین‌ها محدودیت ایجاد می‌کنه.

به نظر من اگر بودجه ۲۴-۷۰ رو ندارید یا اگه که قصد کوچ به فول فریم رو ندارید ۱۷-۵۵ تهیه کنید که لنزی بسیار با ارزش، با کیفیت و محکم هست. بر خلاف همتای کننیش بدنه بسیار محکم و غیر قابل نفوذی داره و به خصوص بر روی D۳۰۰s بسیار متعادل می‌شه.

آهان یه مزیت دیگه۱۷-۵۵ وزن کمترش هست جوری که این اختلاف وزن محسوس هست. قیافه ش هم البته به نظر من جذاب تر از ۲۴-۷۰ هست. :biggrin:

در صورتی‌ که بودجه کافی‌ ندارید ۱۶-۸۵ هم گزینه‌ بسیار خوبیه. رنج بهتری در اختیار شما میذاره اما توقع کیفیت ساخت ۱۷-۵۵ یا ۲۴-۷۰ رو ازش نداشته باشید.

همونطوری که دوست عزیزمون هم گفتند ۱۷-۵۵ اگر چه یک لنز کراپ دار هست اما از نظر اپتیک و کیفیت ساخت با لنز‌های حرفه‌ای نیکون رقابت میکنه.
    ویرایش توسط jebrahim : Thursday 6 May 2010 در ساعت 16:56
    calligrapher، Anoosh-Em و spring تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    197

پیش فرض پاسخ : پاسخ: لطفا منو راهنمايی کنيد در مورد انتخاب لنز Nikon

سلام به همه دوستان ، راستش جای بهتری برای مطرح کردن سئوالم پیدا نکردم:
    من قصد خرید لنز 200-70 (ورژن 1) از ebay رو دارم . می دونم که سریال نامبر لنز از 200016 الی 470705 هست و گویا هر چه عدد بزرگتر باشه سال تولید به 2009 نزدیکتر میشه ،حالا سئوال اینه که آیا از روی سریال میشه وضعیت گارانتی ( 1 یا 5 سال) و us version یا grey market بودن و سال تولید را متوجه شد ؟
    ممنون
    D90 + 18-105VR+ 50mm f/1.8D +496 RC2+Sb600+Lowepro Omni Sport
    Compact :Sony P100
    Analog:CANON FTb

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    197

نقل قول نوشته اصلی توسط sosoli نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان ، راستش جای بهتری برای مطرح کردن سئوالم پیدا نکردم:
    من قصد خرید لنز 200-70 (ورژن 1) از ebay رو دارم . می دونم که سریال نامبر لنز از 200016 الی 470705 هست و گویا هر چه عدد بزرگتر باشه سال تولید به 2009 نزدیکتر میشه ،حالا سئوال اینه که آیا از روی سریال میشه وضعیت گارانتی ( 1 یا 5 سال) و us version یا grey market بودن و سال تولید را متوجه شد ؟
    ممنون
    سلام چون حدود دو هفته از ارسال پست گذشت و کسی پاسخی نداد من خودم دست به کار شدم و از سایت نیکون پرسیدم اونها هم جواب دادند که تنها راه ممکن پرسیدن از صاحب اصلی کالا است:

HI Soheil,

Thank you for contacting us.

No, the only way for you to know that would be by asking it's original owner.

Sorry we where not able to help.

Thanks for using Nikon products!
    Nikon Inc. (USA) Support / Service
    http://support.nikontech.com
    merdax و king4 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط sosoli نمایش پست ها
    سلام چون حدود دو هفته از ارسال پست گذشت و کسی پاسخی نداد من خودم دست به کار شدم و از سایت نیکون پرسیدم اونها هم جواب دادند که تنها راه ممکن پرسیدن از صاحب اصلی کالا است:

HI Soheil,

Thank you for contacting us.

No, the only way for you to know that would be by asking it's original owner.

Sorry we where not able to help.

Thanks for using Nikon products!
    Nikon Inc. (USA) Support / Service
    http://support.nikontech.com
    سلام

در واقع از شما خواسته اند كه از بقال بپرسيد ماستش ترش است يا نه!

البته كمي عجيب است. به نظرم حتما سال ساخت را از روي سريال نامبر مي توانند پيدا كنند. شايد بر عكس كنن اين موضوع سري است و نمي خواهند بگويند. تاپيك زير را بخوانيد و سعي كنيد در نت دنبال چيز مشابهي در نيكن بگرديد:

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=10090
    sosoli و KAFKA تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    197

سلام
    در مورد سایت مشابه برای نیکون چیزی تو نت پیدا نکردم (تو فروم های خارجی هم این سئوال مطرح شده ولی گویا سایتی وجود نداره)، در مورد وضعیت گارانتی هم که برام خیلی مهم بود پرسیدم که گفتند فقط صاحب اصلی میتونه از گارانتی استفاده کنه:( :
    HI

Thanks for the question. No, a warranty does not transfer from the original owner. Sorry.

-David

صفحه 17 از 148 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 67 117 ... آخرینآخرین