صفحه 99 از 148 نخستنخست ... 49 89 95 96 97 98 99 100 101 102 103 109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 981 تا 990 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    اخه توی دی پی ریویو با بدنه 5500 کیفیت عکسهای گرفته شده با 24 120 خیلی بهتر از 18.140 با همین بدنه 5500 بود
    کیفیت که فکر نمیکنم دو لنز فرق انچنانی بکنند ولی در کل بستگی به کاربرد شما دارد . اگر نیازی به واید ندارید و به تله بیشتر نیاز دارید و میخواهید لنزی بگیرید که بر روی فول فریم هم برایتان کارایی داشته باشد خوب 24.120 گزینه خوبیست ولی در غیر اینصورت خرید 24.120 جالب نیست و لنز کیت مقدم تره
    kato تشکر می‌کند.

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshid.Y نمایش پست ها
    کیفیت که فکر نمیکنم دو لنز فرق انچنانی بکنند ولی در کل بستگی به کاربرد شما دارد . اگر نیازی به واید ندارید و به تله بیشتر نیاز دارید و میخواهید لنزی بگیرید که بر روی فول فریم هم برایتان کارایی داشته باشد خوب 24.120 گزینه خوبیست ولی در غیر اینصورت خرید 24.120 جالب نیست و لنز کیت مقدم تره
    کاربرد بیشتر عکسهای پرتره شامل نیم تنه قدی و صورت و عکسهای عمومی و خانوادگی منتها کیفیت عکس برام خیلی مهمه

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

کیفیت عکس با معیار های شما به لنز ارتباطی ندارد بدترین لنز های امروز کیفیت فرای نیاز هر عکاسی دارند
    Dr-Arash، arefjoon و kato تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

پیش فرض پادشاه بوکه

سلام
    چند روز پیش با دوستی آشنا شدم که به شدت به دنبال تهیه یک لنز خاص از نیکون بود

AF DC-NIKKOR 105mm f/2D

1932_AF-DC-NIKKOR-105mm-f-2D.png

برایم جالب شد که بیشتر با این لنز آشنا شوم و علت علاقه فوق العاده ایشان را درک کنم. به همین علت ریویو جالب کن راکول رو مطالعه کردم که در ادامه لینکش رو قرار داده ام.
    یکی از نکات جالب این لنز وجود مکانیزم کنترل بوکه لنز "Defocus Image Control" هست که میتوان میزان محو شدگی بک گراند را بدون تاثیر گداری بر فورگراند و سوژه تغییر داد. کیفیت ساخت، اپتیک و شارپنس فوق العاده ای داشته و با داشتن فوکال مناسب و قیمتی پایین تر از 135 f2 نیکون لنزی ایده آل برای پرتره محسوب میشود.
    در نهایت اینکه ظاهرا لنز شاهکاری است و با وجود این لنز پرتره گراف های نیکونی میتونن سرشون رو کاملا بالا بگیرن و اگه برای لنز فوق العاده 85 f1.2 کنون توی سیستمشون مشابه ای ندارن حالا کنونی ها هم رقیبی برای این به تعبیر جناب کن راکول " پادشاه بوکه " ندارند! توی فروم سرچ کردم پستی مشابه ندیدم بنابراین این پست رو اینجا زدم تا سایر دوستانی که مثل من با این لنز فوق العاده آشنایی نداشته اند بتوانند اطلاعاتی پیرامون آن کسب کنند.

نیکونی ها مبارکتون باشه

اینم لینک بررسی:

Nikon 105mm f/2 DC Review
    MahBaz، arefjoon، Mahdi.A.Tabar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    کیفیت عکس با معیار های شما به لنز ارتباطی ندارد بدترین لنز های امروز کیفیت فرای نیاز هر عکاسی دارند
    سلام ولی انصافا این جواب نشد .
    arefjoon تشکر می‌کند.

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    درست است ولی بحث اینجاست که شما یک لنز 70-300 فوق العاده دارید . اما ژانر عکاسیتان منظره است . ان موقع از خرید خود پشیمان می شوید !
    arefjoon تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    سلام

AF DC-NIKKOR 105mm f/2D

برایم جالب شد که بیشتر با این لنز آشنا شوم و علت علاقه فوق العاده ایشان را درک کنم. به همین علت ریویو جالب کن راکول رو مطالعه کردم که در ادامه لینکش رو قرار داده ام.
    یکی از نکات جالب این لنز وجود مکانیزم کنترل بوکه لنز "Defocus Image Control" هست که میتوان میزان محو شدگی بک گراند را بدون تاثیر گداری بر فورگراند و سوژه تغییر داد. کیفیت ساخت، اپتیک و شارپنس فوق العاده ای داشته و با داشتن فوکال مناسب و قیمتی پایین تر از 135 f2 نیکون لنزی ایده آل برای پرتره محسوب میشود.
    در نهایت اینکه ظاهرا لنز شاهکاری است و با وجود این لنز پرتره گراف های نیکونی میتونن سرشون رو کاملا بالا بگیرن و اگه برای لنز فوق العاده 85 f1.2 کنون توی سیستمشون مشابه ای ندارن حالا کنونی ها هم رقیبی برای این به تعبیر جناب کن راکول " پادشاه بوکه " ندارند! توی فروم سرچ کردم پستی مشابه ندیدم بنابراین این پست رو اینجا زدم تا سایر دوستانی که مثل من با این لنز فوق العاده آشنایی نداشته اند بتوانند اطلاعاتی پیرامون آن کسب کنند.

نیکونی ها مبارکتون باشه

اینم لینک بررسی:

برای پرتره، فوکال 105m ایده آله؟ یا صرفا به خاطر قابلیت کنترل بوکه لنز، کیفیت ساخت، اپتیک و شارپنس، برای پرتره ایده آله؟
    hosseinhmj و arefjoon تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    برای پرتره، فوکال 105m ایده آله؟ یا صرفا به خاطر قابلیت کنترل بوکه لنز، کیفیت ساخت، اپتیک و شارپنس، برای پرتره ایده آله؟
    از جمیع جهات!
    فوکال ۱۰۵ هم جایگزین ۸۵ میتواند باشد و هم ۱۳۵ - البته فوکال ایده آل پرتره بسته به عکاس و نوع عکاسی ( ایندور یا اوت دور ) و ابعاد و فضای استودیو و ... متفاوت است ضمن آنکه بحث قیمت و هزینه هم هست.
    من نوعی شاید بهترین گزینه برایم یک ۱۰۰ مم ماکرو باشد که هم ماکرو را برایم پوشش دهد و هم با یک فوکال بین ۸۵ و ۱۳۵ بتوانم با هزینه ای معقول پرتره گرافی هم انجام دهم اما برای یک عکاس پرتره حرفه ای داستان متفاوت باشد
    در کل به نظر من کاننی وجود این لنز فوق العاده در سبد محصولات نیکون برای پرتره گراف های این برند گنجی ارزشمند هست
    amir.komeily و ali.hosseini تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    سلام

AF DC-NIKKOR 105mm f/2D

نیکونی ها مبارکتون باشه

اینم لینک بررسی:

درود بر شما

توضیحات لینک رو خوندم ولی دقیقا متوجه نشدم چیکار میکنه؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    633

سلام دوستان عزیز

بنده با 7100 لنز 140-18 معمولا از فاصله های 30 سانتی کمتر نمی توانم اتوفوکوس داشته باشم حتی فوکوس دستی هم جوابگوی من نیست
    آیا چاره دیگری جز تهیه لنز ماکرو دارم؟

صفحه 99 از 148 نخستنخست ... 49 89 95 96 97 98 99 100 101 102 103 109 ... آخرینآخرین