صفحه 7 از 32 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 320
Like Tree579تشکر

موضوع: كدام لنز Walk Around براي دوربين هاي نيكون ؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: D90 با چه لنزی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alie نمایش پست ها
    در انتخاب لنز برای D90 دچار مشکل شدم! دلیل اینکه این تاپیک رو زدم اینه که بتونم بهترین انتخاب رو داشته باشم
    خود دوربین با دو تا لنز کیت 18-105 و 18-200 فروخته میشه
    غیر از اینها من این لنزها رو بررسی کردم
    85 م م اف 1.8 ( ااز این لنز چند مدل وجود داره ؟ )
    16- 85
    البته می تونم دو تا رو با هم ترکیب کنم نمی دونم درسته یا نه
    تو این لنزها 18- 200 رنج بالایی رو داره اما نمی دونم در مورد مودهای مختلف عکسبرداری تا چه حد جوابگو هست
    چون 18-200 و 16-85 از بقیهاز نظر قیمتی بالاتر هستن اگر بخوام یکی از این دو لنز رو بگیرم دیگه لنز دیگه ای نمی تونم بگیرم! 85 م م و 16-85 رو به خاطر شارپ و بوکه خوبی که داره مخصوصا برای پرتره می خوام!
    از برندهای دیگه تامرون و سیگما نمیدونم مورد بهتری پیدا میشه یا نه !
    می خوام بهترین انتخاب رو داشته باشم
    البته من از چند و چون وضعيت لنز آقاي نجف آبادي خبر ندارم ولي قيمت خوبي گذاشته اند توصيه مي كنم تماسي با ايشون بگيريد :

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=9999
    A_Maddah و M.Mobin تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه alie آواتار ها
    تشکر کرده
    2011

پیش فرض پاسخ: D90 با چه لنزی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alie نمایش پست ها
    در انتخاب لنز برای D90 دچار مشکل شدم! دلیل اینکه این تاپیک رو زدم اینه که بتونم بهترین انتخاب رو داشته باشم
    خود دوربین با دو تا لنز کیت 18-105 و 18-200 فروخته میشه
    غیر از اینها من این لنزها رو بررسی کردم
    85 م م اف 1.8 ( ااز این لنز چند مدل وجود داره ؟ )
    16- 85
    البته می تونم دو تا رو با هم ترکیب کنم نمی دونم درسته یا نه
    تو این لنزها 18- 200 رنج بالایی رو داره اما نمی دونم در مورد مودهای مختلف عکسبرداری تا چه حد جوابگو هست
    چون 18-200 و 16-85 از بقیهاز نظر قیمتی بالاتر هستن اگر بخوام یکی از این دو لنز رو بگیرم دیگه لنز دیگه ای نمی تونم بگیرم! 85 م م و 16-85 رو به خاطر شارپ و بوکه خوبی که داره مخصوصا برای پرتره می خوام!
    از برندهای دیگه تامرون و سیگما نمیدونم مورد بهتری پیدا میشه یا نه !
    می خوام بهترین انتخاب رو داشته باشم
    کسی پیشنهادی نداره ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

Question یک سوال راجع به لنز مناسب برای نیکون D3000

سلام دوستان

من یه دوربین نیکون دی 3000 گرفتم که روش یه لنز 18-55 بود. متاسفانه این لنز شکست!
    الان پیشنهاد شما برای یه لنز جدید که قدرت زومش از این بیشتر باشه (برای عکاسی ماکرو) ولی زیاد هم گرون نباشه (حدود 150 هزار تومن) چیه؟
    البته منظورم لنز ماکرو نیس، یه چیزی که ازین لنز کیت بهتر باشه فقط.

ممنون از راهنمایی هاتون.
    ویرایش توسط vahidnassiri : Saturday 26 December 2009 در ساعت 13:25 دلیل: افزودن توضیح

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

پیش فرض پاسخ: یک سوال راجع به لنز مناسب برای نیکون D3000

سلام دوست عزیز

از این اتفاقی که برای لنزتان افتاد خیلی متاسفم.

اولین توصیه:
    نمی دانم اگر لنز را از سر دوربین باز کردین بلا فاصله درپوش مانت دوریین را بگذارید تا خدای ناکرده غبار وارد بدنه نگردد. یا اینکه اصلا همچنان بگذارید همان لنز شکسته روی دوربین بماند.

حال برای تهیه یک لنز جدید با توجه به بودجه ای که فرمودید دست برای انتخاب های خوب باز نیست. یک راهش این است که یک 18-55 دیگه بخرید.

اما اگر میخواهید انتخاب معقول تری داشته باشید، به nikkor 18-105 VR فکر کنید. ممکنه از بودجه ای که فرمودید تا حدی بیشتر باشه. اما جنس بسیار بهتری نسبت به بودجه ای که میپردازید نصیبتان شده.

ضمنا از عکاسی ماکرو هم که فرمودید سر در نیاوردم . بهتر است فعلا یک لنز زوم خوب مثل 18-105 تهیه بفرمایید بعدا اگر تمایلی به ماکرو داشتین راجبش فکر کنید فکر میکنم فعلا گزینه ماکرو منتفی باشد.

نمی دانم با توجه به شکستن لنزتان الان چه روحیه ای دارین.. اما بهتر است با آرامش و بدون عجله بیشتر فکر و بررسی کنید و کمی هم بودجه خرید لنزتان را افزایش دهید تا انشاااله با لنز جدیدی که تهیه میکنید مدت زیادی استفاده لذت بخش از عکاسی با آن داشته باشید.

موفق باشید

انوش
    odesa، vahidnassiri، M.Rasouli و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

از این اتفاقی که برای لنزتان افتاد خیلی متاسفم.

اولین توصیه:
    نمی دانم اگر لنز را از سر دوربین باز کردین بلا فاصله درپوش مانت دوریین را بگذارید تا خدای ناکرده غبار وارد بدنه نگردد. یا اینکه اصلا همچنان بگذارید همان لنز شکسته روی دوربین بماند.

حال برای تهیه یک لنز جدید با توجه به بودجه ای که فرمودید دست برای انتخاب های خوب باز نیست. یک راهش این است که یک 18-55 دیگه بخرید.

اما اگر میخواهید انتخاب معقول تری داشته باشید، به nikkor 18-105 VR فکر کنید. ممکنه از بودجه ای که فرمودید تا حدی بیشتر باشه. اما جنس بسیار بهتری نسبت به بودجه ای که میپردازید نصیبتان شده.

ضمنا از عکاسی ماکرو هم که فرمودید سر در نیاوردم . بهتر است فعلا یک لنز زوم خوب مثل 18-105 تهیه بفرمایید بعدا اگر تمایلی به ماکرو داشتین راجبش فکر کنید فکر میکنم فعلا گزینه ماکرو منتفی باشد.

نمی دانم با توجه به شکستن لنزتان الان چه روحیه ای دارین.. اما بهتر است با آرامش و بدون عجله بیشتر فکر و بررسی کنید و کمی هم بودجه خرید لنزتان را افزایش دهید تا انشاااله با لنز جدیدی که تهیه میکنید مدت زیادی استفاده لذت بخش از عکاسی با آن داشته باشید.

موفق باشید

انوش
    انوش جان ممنون،
    در واقع لنز نشکسته، اما به نظرم یه عیبی کرده باشه. دوربین روی سه پایه بود که افتاد زمین روی لنز و ازون به بعد یه صداهایی میده، ولی عکس میگیره همچنان...
    من توی بخش مربوط به خرابی پرسیدم که آیا تستی چیزی هس که بشه فهمید لنز سالمه یا نه، مثلا از روی عکسایی که میگیره یا چیزای دیگه، اما جواب درستی نگرفتم...

یه سوال دیگه، به نظرت برای این دوربین دی 3000 که به نظر ارزون ترین و ساده ترین مدل از دی اس ال آر هاست، می ارزه یه لنز گرون بگیری؟ من دوربین رو با همین لنز روش و فیلتر یو وی و یه کیف گرفتم 490 یورو. یعنی منظورم اینه برای این دوربین ساده لنز گروه فایده داره؟

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidnassiri نمایش پست ها
    انوش جان ممنون،
    در واقع لنز نشکسته، اما به نظرم یه عیبی کرده باشه. دوربین روی سه پایه بود که افتاد زمین روی لنز و ازون به بعد یه صداهایی میده، ولی عکس میگیره همچنان...
    من توی بخش مربوط به خرابی پرسیدم که آیا تستی چیزی هس که بشه فهمید لنز سالمه یا نه، مثلا از روی عکسایی که میگیره یا چیزای دیگه، اما جواب درستی نگرفتم...

یه سوال دیگه، به نظرت برای این دوربین دی 3000 که به نظر ارزون ترین و ساده ترین مدل از دی اس ال آر هاست، می ارزه یه لنز گرون بگیری؟ من دوربین رو با همین لنز روش و فیلتر یو وی و یه کیف گرفتم 490 یورو. یعنی منظورم اینه برای این دوربین ساده لنز گروه فایده داره؟
    جناب نصیری
    سلام

متاسف هستم از اتفاقی که افتاده.

اما در مورد سئوالی که پرسیدید.

یکی از ویژگی های مهم دوربین های DSLR قابلیت تعویض لنز آنهاست. لزومی ندارد که مثلا فقط برای Nikon D3 لنز خوبی تهیه کنید.بسیاری از دوستان و اکثر عکاسان آماتور یک بدنه ساده و یا نیمه حرفه ای دارند و کم کم شروع به خرید لنز های بهتر میکنند (حتی لنز های خیلی گران)
    خوبی این قضیه این است که شما وقتی بدنه خود را آپگرید می کنید از تمام لنز های موجودتون می تونید استفاده کنید.(البته فرمت EF-s در کنون و DX در نیکون برای بدنه های کراپ دار هستند)

توجه داشته باشید که خرید لوازم و تجهیزات بستگی به بودجه، میزان مصرف، علاقه و .... دارد.کلا داشتن دوربین SLR خرج های خاص خودش را دارد.

اما ...

اگر،
    فرضا
    فقط به خاطر داشتن دوربین SLR ،شما یکی از ارزانترین مدل ها را خریداری کرده اید و علاقه به خرج اضافی، خرید لنز ، فلاش ، مموری ، فیلتر و ... در آینده ندارید، پیشنهاد می کنم قبل از خرید لنز دوباره فکر کنید و نیازهایتان را بسنجید. شاید SLR Like ها برای شما کارایی بیشتری داشته باشند.

پایدار باشید.
    Anoosh-Em و vahidnassiri تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    جناب نصیری
    سلام

متاسف هستم از اتفاقی که افتاده.

اما در مورد سئوالی که پرسیدید.

یکی از ویژگی های مهم دوربین های DSLR قابلیت تعویض لنز آنهاست. لزومی ندارد که مثلا فقط برای Nikon D3 لنز خوبی تهیه کنید.بسیاری از دوستان و اکثر عکاسان آماتور یک بدنه ساده و یا نیمه حرفه ای دارند و کم کم شروع به خرید لنز های بهتر میکنند (حتی لنز های خیلی گران)
    خوبی این قضیه این است که شما وقتی بدنه خود را آپگرید می کنید از تمام لنز های موجودتون می تونید استفاده کنید.(البته فرمت EF-s در کنون و DX در نیکون برای بدنه های کراپ دار هستند)

توجه داشته باشید که خرید لوازم و تجهیزات بستگی به بودجه، میزان مصرف، علاقه و .... دارد.کلا داشتن دوربین SLR خرج های خاص خودش را دارد.

اما ...

اگر،
    فرضا
    فقط به خاطر داشتن دوربین SLR ،شما یکی از ارزانترین مدل ها را خریداری کرده اید و علاقه به خرج اضافی، خرید لنز ، فلاش ، مموری ، فیلتر و ... در آینده ندارید، پیشنهاد می کنم قبل از خرید لنز دوباره فکر کنید و نیازهایتان را بسنجید. شاید SLR Like ها برای شما کارایی بیشتری داشته باشند.

پایدار باشید.
    خیلی ممنون. حق با شماس...
    Navid7h تشکر می‌کند.

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

با سلام
    متاسفانه اين سه پايه قاتل دوربين و لولزم عكاسيه و بيشترين امار سقوط و شكستگي مربوط به سقوط از سه پايه هست بنابراين
    موقع استفاده از اين ابزار بنده بسيار محتاط و وسواسي هستم
    در مورد لنز خدمت شما دوست عزيز بگويم كه كلا بدنه هاي slr با تعويض لنزها قابليت و بازدهي انها نيز متفاوت مي شود پس كاملا منطقيه كه شما از لنزهاي خوب ولو گران براي بدنه هاي ارزان استفاده كنيد چون لنز خوب باعث بهبود كيفيت خروجي دوربين مي شود ولي برعكس اين موضوع يعني استفاده لنز بدون كيفيت بر روي بدنه خوب نتيجه عكس مي دهد و در واقع عملكرد بدنه تابعي از عملكرد اپتيكي لنز هست
    ممنون
    Anoosh-Em، vahidnassiri و M.Rasouli تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidnassiri نمایش پست ها
    انوش جان ممنون،

درود

شما فعل شکستن رو بکار بردید... اما خوب با این اتفاقی که برای لنزتون افتاده ،اگر هیچ تغییری در عکسهایی که میگرید بعد از این حادثه ایجاد نشده ( چه در تصویر چه در مورد فوکوس کردن لنز... ) پس هیچ مشکلی نیست اما البته اگز لنزتان را به تعمیرگاه نیکون برای بازدید یا سرویس نشان دهید ضرری نخواهید کرد، حداقل نظرشان را جویا شوید.

ضمنا در مورد این که آیا D3000 ارزش تهیه لنز های مرغوب تر را دارد؟!! ... باید بگویم که بخش بسیار کمی از کیفیت خروجی تحت تاثیر بدنه است اما در این میان لنز بزرگترین سهم را در خرجی بهتر دارد. فراموش نکنید که عکاسی یعنی نور و اپتیک ، که یعنی لنز خوب . یک SLR ارزان با یک گران قیمت از حیث خروجی تفاوتهای قابل ملاحظه ای ندارد.

من در اینجا یکی از کاربران مطلع و حرفه ای این سایت را که استاد من هستند را مثال میزنم ، جناب آقای وحید قدیری ( مشهدی وحید ) که هنوز به نیکون D60 خود وفادارند و برای آن لنز های خوبی تهیه کرده اند که به قول شما گران قیمت هم هستند و همچنان هم ترجیح میدهند لنز های خود را کامل کنند تا اینکه به فکر بدنه ای دیگر باشند.

موفق باشید

انوش
    vahidnassiri و M.Rasouli تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

شما فعل شکستن رو بکار بردید... اما خوب با این اتفاقی که برای لنزتون افتاده ،اگر هیچ تغییری در عکسهایی که میگرید بعد از این حادثه ایجاد نشده ( چه در تصویر چه در مورد فوکوس کردن لنز... ) پس هیچ مشکلی نیست اما البته اگز لنزتان را به تعمیرگاه نیکون برای بازدید یا سرویس نشان دهید ضرری نخواهید کرد، حداقل نظرشان را جویا شوید.

ضمنا در مورد این که آیا D3000 ارزش تهیه لنز های مرغوب تر را دارد؟!! ... باید بگویم که بخش بسیار کمی از کیفیت خروجی تحت تاثیر بدنه است اما در این میان لنز بزرگترین سهم را در خرجی بهتر دارد. فراموش نکنید که عکاسی یعنی نور و اپتیک ، که یعنی لنز خوب . یک SLR ارزان با یک گران قیمت از حیث خروجی تفاوتهای قابل ملاحظه ای ندارد.

من در اینجا یکی از کاربران مطلع و حرفه ای این سایت را که استاد من هستند را مثال میزنم ، جناب آقای وحید قدیری ( مشهدی وحید ) که هنوز به نیکون D60 خود وفادارند و برای آن لنز های خوبی تهیه کرده اند که به قول شما گران قیمت هم هستند و همچنان هم ترجیح میدهند لنز های خود را کامل کنند تا اینکه به فکر بدنه ای دیگر باشند.

موفق باشید

انوش
    سپاس دوباره. در واقع من یه تازه کار به معنی واقعی کلمه هستم و فکر می کردم بدنه ممکنه خیلی مهم باشه، اما با این حساب به نظر لنز مشکلی نداره و شاید بشه یه مدت صبر کرد و بعدتر لنز بهتری تهیه کرد. اون موقع حتما باز هم مزاحم شما میشم.
    بازم ممنون.

وحید.

صفحه 7 از 32 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین