صفحه 22 از 31 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 211 تا 220 , از مجموع 304
Like Tree363تشکر

موضوع: ارزشمند ترين لنزهاي سيگما

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    قیمت 8-16 رو آمازون زده حدود 700 دلار. چطور شما میگی قیمتش حدود یک ملیون تومان هست؟!
    خودتون تا بحال از این لنز استفاده کردید؟
    :)
    سعید جان مگر در ایران همه چیز را به قیمت آمازون تهیه می کنید؟؟؟
    A_Maddah، yaghoobi، Kholeno و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    قیمت 8-16 رو آمازون زده حدود 700 دلار. چطور شما میگی قیمتش حدود یک ملیون تومان هست؟!
    :)
    دلاری هم که میخریدید از خود آمازون قیمت تمام شده بدون حمل و .. 940 هزار تومان بود!کاش لنزهای دیگر هم انقدر تفاوت کمی داشتند!
    M. Beyrami و saeed2vfx تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

تسلیم !
    حالا از کجا میشود تهیه کرد؟

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash Sh نمایش پست ها
    حدود 25 درصد واید تر بودن (پوشش بیشتر فضا) بهترین دلیلیه که من 8-16 رو ترجیح میدم. (جدای بحث شیرین شارپنس )
    آرش جان من هم سخت دنبال یک لنز اولتراواید هستم و از یک طرف لنزهای نیکون 14-24 بسیار گران است و 10-24 هم در بین رقبا از همه گرانتر است و از یک طرف 8-16 هم که خیلی شیرین میزنه
    حالا چه کار کنم بچسبم به نیکون 10-24 یا روی این لنز 8-16 هم میتوانم حساب کنم
    آیا این لنز در 8 ملیمتر هم کامل است یا فیش آی؟
    یک مورد هم که من رو طرف سیگما نمی بره سیلینگش است لنزهای نیکون خیلی سیلینگ بهتری دارند

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

نقل قول نوشته اصلی توسط Herati نمایش پست ها
    آرش جان من هم سخت دنبال یک لنز اولتراواید هستم و از یک طرف لنزهای نیکون 14-24 بسیار گران است و 10-24 هم در بین رقبا از همه گرانتر است و از یک طرف 8-16 هم که خیلی شیرین میزنه
    یک مورد هم که من رو طرف سیگما نمی بره سیلینگش است لنزهای نیکون خیلی سیلینگ بهتری دارند
    سلام
    این یکی از لنز های واقعا محبوب من است مدتی است به فکر یک اولترا واید بودم و بیشتر توجهم روی 10-22 کنن بود. همانطور که میفرمایید برند اصلی یک چیز دیگری است و حسابش جداست. اما مواردی که باعث شد جذب این لنز شوم همان مقدار واید بیشتر و ریویو های بسیار خوبی بود که در سایتها میخواندم (کم اینکه به عقیده برخی از انها شارپنس این لنز از 10-22 کنن به مراتب بالاتر است - آدرس فتوزون را که گذاشتم، این هم دیجیتال_پیکچر:

http://www.the-digital-picture.com/R...mp=0&APIComp=0

اوایل عید هم که با تعدادی از دوستان مشهدی دیدار داشتم. خاطرم هست عده زیادی جبهه منفی میگرفتند در مقابل این لنز (سیگماست دیگر، آمد نیامد دارد!!!). اما دوستانی که خودشان تست کرده بودند خیلی راضی بودند. در مورد 14-24 حقیقتش را بخواهید برای یک بدنه کراپدار گمان نمیکنم درست باشد چرا که از همه توانش نمیشود استفاده کرد. من شخصا دنبال یه 24-70 رو بدنه خودم بودم. اما به قول بسیاری از مقالات دیپریویو .... لنز over kill میشود!
    yaghoobi، Herati، M. Beyrami و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط Herati نمایش پست ها
    مرتضی جان این لنز از هر نظر یک لنز عالی هست.با اینکه 2 مم هم از 22-10 وایدتر هست اختلاف بسیار کمی در اعوجاج داره که جای شگفتی داره(22-10 خودش در بین رقبا بهترینه در این فاکتور).اگر نوع عکاسی شما جوری هست که نیاز به فیلتر گذاری در اون جدا احساس نمیشه(کما اینکه 24-14 محبوب نیکون هم این قابلیت رو نداره) در خرید این لنز شک نکنید.
    در این لینک هم میتونید تفاوت دیسورشن روبا لنزهای مختلف مقایسه کنید
    http://www.the-digital-picture.com/R...p=474&Lens=658
    Herati، saadi126، saeed2vfx و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    مرتضی جان این لنز از هر نظر یک لنز عالی هست.با اینکه 2 مم هم از 22-10 وایدتر هست اختلاف بسیار کمی در اعوجاج داره که جای شگفتی داره(22-10 خودش در بین رقبا بهترینه در این فاکتور).اگر نوع عکاسی شما جوری هست که نیاز به فیلتر گذاری در اون جدا احساس نمیشه(کما اینکه 24-14 محبوب نیکون هم این قابلیت رو نداره) در خرید این لنز شک نکنید.
    http://www.the-digital-picture.com/R...p=474&Lens=658
    اینطور که میفرمایید، تنها ضعف این لنز بسته بودن دیافراگمش هست. (از 4 شروع میشود)

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash Sh نمایش پست ها
    سلام
    این یکی از لنز های واقعا محبوب من است مدتی است به فکر یک اولترا واید بودم و بیشتر توجهم روی 10-22 کنن بود. همانطور که میفرمایید برند اصلی یک چیز دیگری است و حسابش جداست. اما مواردی که باعث شد جذب این لنز شوم همان مقدار واید بیشتر و ریویو های بسیار خوبی بود که در سایتها میخواندم (کم اینکه به عقیده برخی از انها شارپنس این لنز از 10-22 کنن به مراتب بالاتر است - آدرس فتوزون را که گذاشتم، این هم دیجیتال_پیکچر:

http://www.the-digital-picture.com/R...mp=0&APIComp=0

اوایل عید هم که با تعدادی از دوستان مشهدی دیدار داشتم. خاطرم هست عده زیادی جبهه منفی میگرفتند در مقابل این لنز (سیگماست دیگر، آمد نیامد دارد!!!). اما دوستانی که خودشان تست کرده بودند خیلی راضی بودند. در مورد 14-24 حقیقتش را بخواهید برای یک بدنه کراپدار گمان نمیکنم درست باشد چرا که از همه توانش نمیشود استفاده کرد. من شخصا دنبال یه 24-70 رو بدنه خودم بودم. اما به قول بسیاری از مقالات دیپریویو .... لنز over kill میشود!
    ممنون آرش جان
    چنین رنجی آرزو من است
    ولی در بعضی موارد این لنز مشکل داره
    1. قابلیت نصب فیلتر که نداره
    2.سیلینگ در شرایط سخت کاری من

من هم اصلا نمی توانم خودم رو راضی کنم و 14-24 رو بخرم(بدلایل اقتصادی وگرنه جون می دم براش)
    این لنز رو هم می ترسم سیلینگ خوبی نداشته باشه و داخلش خاک بره

ممنون عقیل جان
    من هم واقعا چنین رنجی رو لازم دارم و عاشقش هستم
    ولی از زمانی که سیلینگ 50 سیگما رو دیدم جراتم کم شده
    وگر نه در خریدش شک ندارم

دیروز برای عکاسی در یک مراسم کمک به خانواده های فقیر که ذغال توضیع می کردند آنقدر گرد ذغال روی دوربین و لنز نشست که اونورش ناپیدا ولی اصلا اخم نکرد(یعنی به داخل لنز نرفت)

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

دوستان این لنز رو دارن.میتونم بپرسم و بهتون اطلاع بدم.
    ولی لنز 85-15 من هم سیلینگ چندان خوبی نداره.و خیلی از دوستان رو دیدم که از ذرات غبار در این لنز شکایت دارن...ولی خود من با مراقبت خوب هنوز به این مشکل بر نخوردم.
    این لنز سیگما به امید خدا خرید بعدی من هست(اصلا به همین دلیل نکس 7 نخریدم که تا آخر سال بتونم این رو بخرم)
    yaghoobi، Herati و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

صحبت از 8-16 سیگما شد ، اتفاقا یکی از دوستان مدتی پیش داشت بررسی میکرد ( برای کنون ) که این 8-16 را بگیرد یا 10-22 را ، در ریویو ها بدون استثناء از برتری اپتیکی 8-16 صحبت شده بود
    اما چیزی که عملا وجود داشت سافت بودن تمام نمونه های این 8-16 سیگما بود که از قرار در هیچکدام از این ریویو ها ها کمترین اشاره ای هم به آن نشده بود ! بهر حال چون حتی یکدونه عکس غیر سافت در هیچکدام از ریویو ها از 8-16 ارائه نشده بود ، دوستمان 10-22 رو انتخاب کرد که حداقل از نظر کیفیت اپتیک خوب هست ( بگذریم که از نظر کیفیت ساخت ایشون رو اذیت کرد )

اتفاقا در سایت فتوزون هم که 8-16 رو روی D7000 تست کرده و طبق بقیه سایتها امتیاز بالایی هم داده !
    از گذاشتن نمونه و سمپل برای آن طفره رفته است :

کد:
    http://www.photozone.de/nikon--nikkor-aps-c-lens-tests/625-sigma816f4556dx?start=1

موفق باشید

انوش
    Herati، saeed2vfx و marypm تشکر می‌کنند.

صفحه 22 از 31 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... آخرینآخرین