صفحه 18 از 31 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 171 تا 180 , از مجموع 304
Like Tree363تشکر

موضوع: ارزشمند ترين لنزهاي سيگما

كاربر جديد IMAN2006 آواتار ها
    تشکر کرده
    488

دوستان برای عکاسی پرتره بهترین لنز سیگما که ارزان قیمتم باشه() چیه؟ چی پیشنهاد میدین؟
    ممنون
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

سلام
    حالا بودجه چقدر هست؟
    لنز زوم باشه یا پرایم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط IMAN2006 نمایش پست ها
    دوستان برای عکاسی پرتره بهترین لنز سیگما که ارزان قیمتم باشه() چیه؟ چی پیشنهاد میدین؟
    ممنون
    IMAN2006 تشکر می‌کند.
    مهدی روجایی

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

قبل از اینکه به سوالهای مهدی جواب بدید...
    150-50 و70-17 (البته ورژنهای جدید) هر دو لنزهایی با کیفیت و قیمت مناسب توی این برند هستن...منتها تاپیکهای مربوط با سوالتون هم بسیار مفصل موجوده که با مطالعه اونها به جوابتون میرسید...
    IMAN2006 و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    73

سلام دوستان.بودجه من حدود 500 تومان است.میخواستم ببنیمن از نظر اپتیکی لنز sigma 10-20 f/3.5 خیلی برتری نسبت به sigma 10-20 f/4.5-5.6 داره که بخوام بیشتر خرج کنم یا همین sigma 10-20 f/4.5-5.6 را بگیرم.
    برای عکاسی از طبیعت میخوام.
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه navidsohi آواتار ها
    تشکر کرده
    122

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_n نمایش پست ها
    سلام دوستان.بودجه من حدود 500 تومان است.میخواستم ببنیمن از نظر اپتیکی لنز sigma 10-20 f/3.5 خیلی برتری نسبت به sigma 10-20 f/4.5-5.6 داره که بخوام بیشتر خرج کنم یا همین sigma 10-20 f/4.5-5.6 را بگیرم.
    از آنجائیکه احتمال داشتن این دو لنز برای دوستان عکاس کم میباشد بهتر است به Review های مربوطه مراجعه کنید. پس از مطالعه چند مقاله معتبر به نظر میرسد sigma 10-20 f/3.5 به مقدار بسیار اندکی کیفیت اپتیکی بهتری مخصوصا در دیافراگم های باز داشته باشد و به دلیل استفاده معمول از دیاف های میانی در عکاسی طبیعت، اهمیت این مسئله کمتر هم میشود. نکته مهم در sigma 10-20 f/3.5 همانطور که میدانید، دیافراگم ثابت آن در فواصل کانونی مختلف میباشد.
    Canon!، saadi126، djmehdi_67 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

واقعا جرات میخواد لنز سیگما خریدن. مزخرف ترین لنزها و خدمات مربوط به سیگما است. یک اشغال نیکونی یا کانون بگیری بهتر از بهترین سیگما است.
    نقل قول نوشته اصلی توسط IMAN2006 نمایش پست ها
    ممنون
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه Canon! آواتار ها
    تشکر کرده
    787

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_n نمایش پست ها
    به نظر من هم اگر به f3.5 احتیاج ندارید، ارزش هزینه بیشتر را ندارد. نسخه قدیمی خیلی خوب است.
    mohsen_n و NetNegar تشکر می‌کنند.
    محمدحسن اتفاق
    Website | Instagram
    5D4|5D3|40D|11-24|16-35|24-105|70-200f4IS|50f1.4|135f2|speedlites|Ext. tube

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط malekjmd نمایش پست ها
    واقعا جرات میخواد لنز سیگما خریدن. مزخرف ترین لنزها و خدمات مربوط به سیگما است. یک اشغال نیکونی یا کانون بگیری بهتر از بهترین سیگما است.
    سلام؛
    من نه نسبت و قرابت و ارتباطی با نماینده سیگما در ایران دارم، نه عایدی از افزایش فروش محصولات این شرکت و نه زیانی از کاهش فروش آن. فقط به عنوان کسی که از بعضی محصولات آن استفاده کرده نمی توانم حرف شما را قبول کنم، چه در این تاپیک و چه در تاپیکهای دیگری که به صورت مشابه نظر خود را مطرح کرده اید. اگر بحث همین دوستمان که این سوال را پرسیده یا سایر دوستانی که در آینده ممکن است پستهای شما را بخوانند و بر اساس آن نتیجه گیری کنند، وجود نداشت مطمئن باشید من هیچ جوابی به این پست شما نمی دادم. تجربه ناموفق شما در استفاده از یک لنز سیگما (که اصلا نمی تواند دلیلی بر وجود مشکل آن لنز باشد) را نباید به کل تعمیم بدهید. من هم به راحتی می گویم در مقابل پولی که پرداخته ام هم از لنز 10-20 راضی هستم و هم از 150-500. بهتر نیست کمی در ارایه نظرات خود خویشتن دار تر باشیم؟
    hamid_kh، Canon!، M-Yousefi و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

1- اگر من و تنها من باشم که چنین نظری دارم شما ممکن است درست بگویید. در ثانی نگفتم همه لنزهای سیگما بد هستند اتفاقا سیگما لنزهای خیلی خوبی هم دارد اما شانسی و بگیر نگیر دارد. تازه جوابگویی مناسب مهمترین فاکتور در خدمات پس از فروش است ولی مگر در این کشور حقوقی هم برای مشتری قایل اند؟ لنزهای سیگما اصولا معروفند به این که کیفیت خط تولیدش یکسان نیست و از لنز به لنز کیفیت متفاوت است. خوب چرا ادم عاقل کاری کند که بعدش پشیمان بشه. من در نظر داشتم لیستی از لنزهای واید و تله سیگما بگیرم وقتی دیدم اولین لنز چه دردسرهایی برام درست کرد برگشتم سراغ لنزهای برند اصلی یعنی نیکون هر چند که گرانتر هستند.
    2-میتوانید در همین سایت سرچ کنید ونظرات دیگران را هم در مورد لنزهای سیگما بخوانید. در شبکه هم میتوانید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام؛
    من نه نسبت و قرابت و ارتباطی با نماینده سیگما در ایران دارم، نه عایدی از افزایش فروش محصولات این شرکت و نه زیانی از کاهش فروش آن. فقط به عنوان کسی که از بعضی محصولات آن استفاده کرده نمی توانم حرف شما را قبول کنم، چه در این تاپیک و چه در تاپیکهای دیگری که به صورت مشابه نظر خود را مطرح کرده اید. اگر بحث همین دوستمان که این سوال را پرسیده یا سایر دوستانی که در آینده ممکن است پستهای شما را بخوانند و بر اساس آن نتیجه گیری کنند، وجود نداشت مطمئن باشید من هیچ جوابی به این پست شما نمی دادم. تجربه ناموفق شما در استفاده از یک لنز سیگما (که اصلا نمی تواند دلیلی بر وجود مشکل آن لنز باشد) را نباید به کل تعمیم بدهید. من هم به راحتی می گویم در مقابل پولی که پرداخته ام هم از لنز 10-20 راضی هستم و هم از 150-500. بهتر نیست کمی در ارایه نظرات خود خویشتن دار تر باشیم؟
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه translator آواتار ها
    تشکر کرده
    461

دوست عزيز
    ضمن تائيد نظر شما درخصوص يكنواخت نبودن كيفيت لنزهاي سيگما كه البته با گذشت زمان مشكل كمتر شده و سيگما در حال رفع اين نقيصه هست،
    بايد عرض كنم همانطور كه جناب آقاي پويان فرموده اند بهتر است قضاوت درمورد تجهيزات را كمي با تامل بيشتر و مبتني بر شواهد عيني گسترده و آمارهاي مستند بيان كنيم.
    ضمناً عباراتي همچون "مزخرف ترين" و "آشغال" در يك فروم تخصصي تاحدودي بار علمي و منطقي بحث ها را كاهش داده و بار احساسي را جايگزين مي سازد.
    من نقل قول هاي عكاسان زيادي را درباره لنزهاي سيگما شنيده ام كه نشان مي دهد كمابيش لنزهاي باارزشي هم در گروه لنزهاي سيگما وجود دارند. مثلاً سيگما 20-10 و 50-17 از لنزهاي خيلي خوب سيگما هستند كه باتوجه به نسبت كيفيت به قيمت، "باارزش" هستند.
    موفق باشيد
    Pooyan، saadi126 و NetNegar تشکر می‌کنند.
    Canon 5D II | Canon EF 16-35 f/2.8 LII USM| Canon EF 70-200 f/4 LIS USM l Canon 430 EX II
    l Canon EF 100mm f/2.8 Macro LIS USM l
    يوسف جمسي

صفحه 18 از 31 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 ... آخرینآخرین