صفحه 22 از 53 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 211 تا 220 , از مجموع 521
Like Tree921تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز ماکرو

كاربر همراه vahidmoghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    145

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram.p52 نمایش پست ها
    سلام
    ......... اگر مد نظر ایشان بقول آقای چگینی بزگتر از 1:1 است یا حوصله استکینگ و صرف زمان زیاد دارد لنز معکوس گزینه خوبیست اما مثلا من میخواهم یک لنز ماکرو همه کاره داشته باشم نمیتوانم لنز معکوس را انتخاب کنم...............
    شهرام خان ، بنده هم تمایل دارم در عکسهام دیتیل بیشتری رو نمایش بدم که البته برای اینکار باید حوصله کنم و برای پراسس و استکینگ زمان مناسبی بزارم

تشکر کرده
    145

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    البته همه چیز عکس دیتل اون نیست. کیفیت نور و بوکه و ......... خیلی چیزای دیگه هم مهمه و ایناست که لنز ماکرو رو متمایز میکنه ولی هیچ کدوم نمیتونن جایگزین هم بشن . نه لنز ماکرو و نه لنز معکوس.
    جناب خادمی ، البته که شما درست می فرمایید. و بنده هم فکر این چیزا رو به خصوص نور پردازی رو برای اینکار کردم

تشکر کرده
    145

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_milad نمایش پست ها
    این لنزکه شما میفرمایید کاربرد خوبی نداره . (امیدوارم جناب مسلمی این مطالب رو نبینه )

...........
    بهزاد خان باز هم ممنون بایت پاسخگویی های مفصل جنابعالی

تحقیقی که بنده در مورد این روش کردم ، کلا باید اتوفوکوس رو بیخیال شد و برای فوکوس کردن باید خود عکاس جلوعقب بره و مزیتش فقط در کنترل دیاف هست
    در مورد خطرات ، بله شما درست می فرمایید احتمالش هست حتی یک درصد ریسک هم میتونه خطر جدی ای برای دوربین نو من داشته باشه
    و البته در مورد لنز آنالوگ، پیشنهاد خیلی خوبی دادید، آیا برای لنزهای آنالوگ مبدل خاصی جز معکوس کننده باید استفاده کنم که بتونم روی دوربین خودم ببندمش یا همون حلقه معکوس کننده کافیه ؟

ممنونم

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidmoghadam نمایش پست ها
    ممنون بابت پاسخگویی

من برای این کار هزینه زیادی نمیخوام بکنم، نهایتا شاید 150 یا 200 - که البته اگه بخوام لنز معکوس استفاده کنم با نهایتا 100 تومن تموم میشه ولی حقیقتش از قیمتهای اکستنشن ها (Auto یا غیرAuto) خبری ندارم
    سلام مجدد

روش لنز معکوس روشی کاملا متفاوت با لنز ماکرو هست گرچه نتیجه کار در هردو روش بزرگنمایی بیشتر میباشد ! در لنز معکوس شما با ماکرویی استودیویی مواجه هستید ( البته نمونه کارهایی از معکوس در طبیعت هست ولی کاری بشدت سخت و دشوار است ) ، عکاسی از یک سوژه ساعتها زمان میبرد و نیازمند حوصله فراوان است کاهی پس از استک کردن 50 شات یکدفعه متوجه میشوید مثلا سوژه شاخکش تکان خورده و دوباره روز از نو .... ولی در قبال این مشکلات بزرگنمایی بیشتر را شاهد میباشیم که به ما جزییات بیشتری را هم میدهد بخصوص استفاده از اکستنشن که خود عامل افزایش بزرگنمایی هست . از لحاظ کیفیت و شارپنس در صورت درست اجرا کردن تکنیک کار و کنترل دقیق نور ( که یکی از چالشهاست ) به رضایت خاطر خواهید رسید . پیشنهاد من به شما خرید یک لنز انالوگ قدیمی است که هم کنترل دیاف را دستی داشته باشید و هم به علت پرایم بودن کیفیت بهتری را خواهید داشت .
    و در مورد هزینه با توجه به تجهیزات مورد نیاز باید بودجه خود را افزایش دهید :
    لنز انالوگ واید : دست کم حدود 40 یا 50 هزارتومان
    قطعه رابط دوربین و لنز : 20 هزار تومان
    ریل فکوس : از 70 الی 250 هزار تومان
    در رابطه با اکستنشن هم قیمت دقیق ندارم ولی تا انجایی که در خاطرم هست اخرین بار مدل کانکتور دار ان را 400 هزار و بدون کانکتور را 50 هزار تومان قیمت گرفتم.
    البته شما اگر لینک نمونه گارهایی که قصد رسیدن به ان را در ذهن دارید برای دوستان بگذارید راهنمایی دقیقتری میتوان کرد اما با توجه به بودجه ای که در نظر دارید متاسفانه بازه ی انتخاب چندانی ندارید ...
    ویرایش توسط iman mehr : Saturday 9 June 2012 در ساعت 23:28
    behzad_milad، Madjidm و morteza khademy تشکر می‌کنند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

تشکر کرده
    145

نقل قول نوشته اصلی توسط iman mehr نمایش پست ها
    سلام مجدد

روش لنز معکوس روشی کاملا متفاوت با لنز ماکرو هست گرچه نتیجه کار در هردو روش بزرگنمایی بیشتر است ! در لنز معکوس شما با ماکرویی استودیویی مواجه هستید...................
    باز هم ممنون بابت پاسخگویی های دقیق

بنده قصد دارم بیشتر زندگی اطرافم رو به صورت ماکرو و البته با جزئیات زیاد به تصویر بکشم و یا چیزی شبیه به این. و البته اصلا قصد ندارم از حشرات و جانوران و ... عکاسی کنم، یعنی بیشتر کارهای ماکروی من استودیویی خواهند بود و البته با نورپردازی و صرف وقت و حوصله کافی
    یک نمونه هم در تاپیک ماکروگرافی منتشر شده بود که تقریبا نیاز من از ماکروگرافی رو نشون میده : M. Khalili | My Life in Macro

منظور شما از قطعه رابط بین دوربین و لنز همون حلقه ای هست که اجازه میده لنز رو برعکس رو دوربین ببندیم یا نه ؟
    من دقیقا نمیدونم ریل فوکوس برای چه کاری هست، آیا برای فوکوس اتومات هست ؟ که اگه برای فوکوس اتومات هست نیازی بهش ندارم چون دستی فوکوس میکنم

ممنونم

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

باز هم ممنون بابت پاسخگویی های دقیق

بنده قصد دارم بیشتر زندگی اطرافم رو به صورت ماکرو و البته با جزئیات زیاد به تصویر بکشم و یا چیزی شبیه به این. و البته اصلا قصد ندارم از حشرات و جانوران و ... عکاسی کنم، یعنی بیشتر کارهای ماکروی من استودیویی خواهند بود و البته با نورپردازی و صرف وقت و حوصله کافی
    یک نمونه هم در تاپیک ماکروگرافی منتشر شده بود که تقریبا نیاز من از ماکروگرافی رو نشون میده : M. Khalili | My Life in Macro
    منظور شما از قطعه رابط بین دوربین و لنز همون حلقه ای هست که اجازه میده لنز رو برعکس رو دوربین ببندیم یا نه ؟
    من دقیقا نمیدونم ریل فوکوس برای چه کاری هست، آیا برای فوکوس اتومات هست ؟ که اگه برای فوکوس اتومات هست نیازی بهش ندارم چون دستی فوکوس میکنم

ممنونم
    برای ثبت این نوع ماکرو از فیلتر ماکرو هم می توانید استفاده کنید چون سطحی که از آن تصویر برداری می کنید کاملاً عمود بر محور لنز و موازی سنسور است عمق میدان اصلاً مهم نیست و فوکوس کردن هم به راحتی و با کمی سعی و خطا ممکن است. یکی از استفاده های ریل فوکوس برای استکینگ و ایجاد عمق میدان است که برای این نوع ماکروگرافی که مد نظر شماست کاربرد ندارد
    behzad_milad و iman mehr تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    145

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    برای ثبت این نوع ماکرو از فیلتر ماکرو هم می توانید استفاده کنید چون سطحی که از آن تصویر برداری می کنید کاملاً عمود بر محور لنز و موازی سنسور است عمق میدان اصلاً مهم نیست و فوکوس کردن هم به راحتی و با کمی سعی و خطا ممکن است. یکی از استفاده های ریل فوکوس برای استکینگ و ایجاد عمق میدان است که برای این نوع ماکروگرافی که مد نظر شماست کاربرد ندارد

خوب حالا با تمام این اوصاف، بیایم یه نتیجه گیری بکنیم :

1) استفاده از لنز معکوس به همراه منتقل کردن اتصالات لنز به جلوی اون برای کنترل دیاف (که البته گفتیم ریسکش بالاس و برای فوکوس کردن چون باید خودمون عقب جلو بریم کار رو مشکل میکنه)
    2) استفاده از لنز آنالوگ و حلقه برای معکوس بستن لنز به بدنه
    3) استفاده از لنز های خودم به همراه فیلترهای ماکرو
    4) استفاده از اکستنشن برای لنزهای خودم که البته نوع اتوماتیکش گران هست و توانایی خرید نوع غیراتوماتیک هست که کنترل دیاف رو نداریم و تو بازترین دیاف لنز ثابت میمونه که عمق میدان رو از دست خواهیم داد

خوب گزینه های 1 و 4 به خاطر ضعف هایی که گفته شد مسلما خط میخورن، حالا نتیجه گیری کنیم که گزینه 2 بهتره یا 3 ، هم راحتی کار و هم یه فاکتور مهم رو باید در نظر گرفت که اونم هزینه هست

ممنون

تشکر کرده
    2893

جناب چگینی توضیحات کاملی فرمودند
    در روش لنز معکوس کنترل فکوس عکس با جلو و عقب بردن دوربین حاصل میشود که ریل فکوس این وظیفه را برعهده دارد . البته زمانی نیاز به کار است که مثلا هدف شما عکاسی از صورت یک حشره باشد ولی برای ثبت تصاویری که فرمودید تک شات هم کافیست ...
    بله
    vahidmoghadam تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    145

نقل قول نوشته اصلی توسط iman mehr نمایش پست ها
    .........
    "منظور شما از قطعه رابط بین دوربین و لنز همون حلقه ای هست که اجازه میده لنز رو برعکس رو دوربین ببندیم یا نه ؟ "

بله
    پس، نیازی به قطعه یا حلقه خاصی اصولا برای اتصال نداریم دیگه فقط همین حلقه معکوس باشه که بتونه لنز رو سر و ته روی دوربین نگه داره کافیه، بقیه پارامترها مثل دیاف و فاصله برای فوکوس هم که به صورت دستی با استفاده از المان های روی لنز انجام میشه، درست عرض کردم ؟

تشکر کرده
    2893

پس، نیازی به قطعه یا حلقه خاصی اصولا برای اتصال نداریم دیگه فقط همین حلقه معکوس باشه که بتونه لنز رو سر و ته روی دوربین نگه داره کافیه، بقیه پارامترها مثل دیاف و فاصله برای فوکوس هم که به صورت دستی با استفاده از المان های روی لنز انجام میشه، درست عرض کردم ؟
    بله یه قطعه ساده پلاستیکی هست . باید توجه داشته باشید که یکی از بزرگترین چالشهای شما کنترل نور هست که با کمی سعی و خطا بدست میاد .

صفحه 22 از 53 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 ... آخرینآخرین