صفحه 32 از 53 نخستنخست ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 36 42 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 311 تا 320 , از مجموع 521
Like Tree921تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز ماکرو

كاربر آشنا .hossein. آواتار ها
    تشکر کرده
    241

با سلام به دوستان
    قصد خرید لنز ماکرو دارم و با توجه به بودجه تصمیم به خرید یکی از لنزهای سیگما 105os یا تامرون 90vc رو دارم.
    هر دو لنز فاصله ی فوکوس تقریبا یکسان 30 سانتی متری رو دارند. قیمت سیگما 2200 و تامرون 1600.
    تامرون سبکتر و کوچکتر از سیگماست.
    دلم بیشتر سمت سیگماست. به دلیل فاصله ی کانونی بیشتر البته حدسم بر اینه که پرسپکتیوش بهتر از تامرون باشه.
    درباره ی هر دو لنز ری ویو های خوبی موجوده.
    دوستانی که با این لنزها کار کردند چه نظری دارند؟ کدام لنز؟ کیفیت ساخت، خوش دستی، روان بودن........
    در ضمن تصمیم دارم به اکستنشن تیوب هم به همراه این لنزها استفاده کنم.

پ ن: (بدنه D3100 فاقد موتور فوکوس داخلی)

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba.T نمایش پست ها
    سلام

ممنون، تامرون 90 یا نیکون 85 چطوره؟
    90 میلی متر با ضریب کانونی 1.5 میشه 135معادل میلی متری روی فول فریم...
    دوست عزیز هر دو لنزهای بسیار خوبی هستند اما چند نکته:

1. شارپنس و کیفیت تامرون درf/32 که بسته ترین حالت دیافراگم هست و معمولا در عکاسی ماکرو برای بیشتر کردن عمق میدان استفاده میشه به شدت افت میکنه در حالی که کیفیت و شارپنس نیکون در تمامی اپرچرها تقریبا یکسان هست.

2. ca در لنز تامرون بیشتر هست و این میتونه برای یک لنز ماکرو آزار دهنده باشه.

3. تنها عیب نیکون وینیت نسبتا بالای اون در باز ترین دیافراگم هست که این مساله با بستن دیافراگم روی 5.6 حل میشه.

همونطور که عرض کردم هر دو لنزهای بسیار خوبی هستند اما افت شارپنس تامرون اون هم در بسته ترین دیافراگم آدم رو کمی دلسرد می کنه.

موفق باشید.
    kiavash، darkness_land و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط .hossein. نمایش پست ها
    با سلام به دوستان
    قصد خرید لنز ماکرو دارم و با توجه به بودجه تصمیم به خرید یکی از لنزهای سیگما 105os یا تامرون 90vc رو دارم.
    هر دو لنز فاصله ی فوکوس تقریبا یکسان 30 سانتی متری رو دارند. قیمت سیگما 2200 و تامرون 1600.
    تامرون سبکتر و کوچکتر از سیگماست.
    دلم بیشتر سمت سیگماست. به دلیل فاصله ی کانونی بیشتر البته حدسم بر اینه که پرسپکتیوش بهتر از تامرون باشه.
    درباره ی هر دو لنز ری ویو های خوبی موجوده.
    دوستانی که با این لنزها کار کردند چه نظری دارند؟ کدام لنز؟ کیفیت ساخت، خوش دستی، روان بودن........
    در ضمن تصمیم دارم به اکستنشن تیوب هم به همراه این لنزها استفاده کنم.

پ ن: (بدنه D3100 فاقد موتور فوکوس داخلی)

دوست عزیز در مورد خرید اکستنشن تیوب حتما تحقیق کنید ببینید که آیا لنز مورد نظر تون از اکستنشن تیوب ساپورت می کند یا خیر. چون بعضی از لنزها هستند مثل 105 نیکون که

از اکستنشن تیوب اون هم با امکان auto focus پشتیبانی نمی کنند.

موفق باشید.
    .hossein. و darkness_land تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    241

ممنون از راهنمایی تون درباره ی اکستنشن تیوب.
    دیگر دوستان اگر نظری درباره ی Sigma105os , Tamron90VC دارند لطفا راهنمایی بفرمایند.
    هم اکنون نیازمند یاری شما هستیم

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز هر دو لنزهای بسیار خوبی هستند اما چند نکته:

1. شارپنس و کیفیت تامرون درf/32 که بسته ترین حالت دیافراگم هست و معمولا در عکاسی ماکرو برای بیشتر کردن عمق میدان استفاده میشه به شدت افت میکنه در حالی که کیفیت و شارپنس نیکون در تمامی اپرچرها تقریبا یکسان هست.

2. ca در لنز تامرون بیشتر هست و این میتونه برای یک لنز ماکرو آزار دهنده باشه.

3. تنها عیب نیکون وینیت نسبتا بالای اون در باز ترین دیافراگم هست که این مساله با بستن دیافراگم روی 5.6 حل میشه.

همونطور که عرض کردم هر دو لنزهای بسیار خوبی هستند اما افت شارپنس تامرون اون هم در بسته ترین دیافراگم آدم رو کمی دلسرد می کنه.

موفق باشید.
    با عرض معذرت
    بند اول کاملا اشتباه است ، هیچ لنزی، کاملا قاطعانه عرض میکنم هیچ لنزی در تمام بازه دیافراگم خود کیفیت یکسان ندارد و قسمت دوم استفاده از دیافراگم ۳۲!! در عکاسی ماکرو آن هم با لنزی که فوکال ۹۰ تا ۱۰۵ داشته باشد دیافراگم بالاتر از ۲۰ عملا بلااستفاده است شاید سالی یک بار هم استفاده نشود.
    SHOK53، .hossein.، a.g g.a و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    241

من که هنوز نتونستم تصمیم نهایی روم درباره خرید لنز ماکرو بگیرم. هنوزم بین تامرون90 جدید و سیگما 105 لرزشگیر دار موندم.
    در ادامه ی تحقیقات جدیدم متوجه شدم که سرعت فوکوس تامرون بیشتر از سیگماست. تقریبا در حد نیکون 105.
    به نقل از Tamron SP 90 mm f/2.8 Di MACRO 1:1 VC USD review - Autofocus - Lenstip.com

The Tamron SP 90 mm f/2.8 Di MACRO 1:1 VC USD is equipped with an USD ultrasonic autofocus motor. It works really quietly and its fastness deserves to be praised as well. Running through the whole scale (which is wide because we deal here with a macro device) takes about 1 second. In poor lighting conditions the motor slows down a bit and moves by leaps – it is faster in one part of the scale and then it gets slower as it approaches the mark. If you apply the focus limiter and start working in the range from 0.5 of a meter to infinity the autofocus will work as quick as lightning. Running through that part of the scale takes just about 0.4 of a second. So far the lens can be only praised.
    What about the accuracy? No serious reservations either. In studio conditions the lens missed only in 2.5% of cases which is a very good result. On both bodies it set the focus exactly where it should, without any traces of front or back focus
    .
    البته در این بخش به سرعت نیکون 105 اشاره نشده. برای اطلاع از تست لنز نیکون در رویوی خودش خوندم.

به نظر شما با توجه به اختلاف قیمت 600 هزار تومانی با لنز سیگما و قیمت 1200 هزار تومانی با نیکون این لنز ارزش خریدن رو داره.
    از نظر اپتیک یه مقدار از نیکون کمتره ولی CA نیکون بسیار بیشتره.
    15 میلی متر فاصله کانونی در پرسپکتیو چقدر اختلاف خواهد داشت. (ناشیانه بود یا نه رو نمی دونم) راهنمایی بفرمایید.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط .hossein. نمایش پست ها
    من که هنوز نتونستم تصمیم نهایی روم درباره خرید لنز ماکرو بگیرم. هنوزم بین تامرون90 جدید و سیگما 105 لرزشگیر دار موندم.
    در ادامه ی تحقیقات جدیدم متوجه شدم که سرعت فوکوس تامرون بیشتر از سیگماست. تقریبا در حد نیکون 105.
    به نقل از Tamron SP 90 mm f/2.8 Di MACRO 1:1 VC USD review - Autofocus - Lenstip.com

البته در این بخش به سرعت نیکون 105 اشاره نشده. برای اطلاع از تست لنز نیکون در رویوی خودش خوندم.

به نظر شما با توجه به اختلاف قیمت 600 هزار تومانی با لنز سیگما و قیمت 1200 هزار تومانی با نیکون این لنز ارزش خریدن رو داره.
    از نظر اپتیک یه مقدار از نیکون کمتره ولی CA نیکون بسیار بیشتره.
    15 میلی متر فاصله کانونی در پرسپکتیو چقدر اختلاف خواهد داشت. (ناشیانه بود یا نه رو نمی دونم) راهنمایی بفرمایید.
    سلام
    سرعت فوکوس بهترین لنزهای ماکرو هم اصولاً پائین است. بیشتر روی فوکوس دستی حساب کنید.
    در مدل بدون لرزشگیر تامرون، بزرگنمائی واقعی کمتر از 1:1 بود. احتمالاً در مدل جدید هم همینطور است.
    CA سیگما (مدل بدون لرزشگیر) از هر دو لنز تامرون و نیکون کمتر است.
    15 م م اختلاف قابل توحهی در پرسپکتیو و بوکه ایجاد نمی کند.
    ارادت
    Madjidm، SHOK53، .hossein. و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    سرعت فوکوس بهترین لنزهای ماکرو هم اصولاً پائین است. بیشتر روی فوکوس دستی حساب کنید.
    در مدل بدون لرزشگیر تامرون، بزرگنمائی واقعی کمتر از 1:1 بود. احتمالاً در مدل جدید هم همینطور است.
    CA سیگما (مدل بدون لرزشگیر) از هر دو لنز تامرون و نیکون کمتر است.
    15 م م اختلاف قابل توحهی در پرسپکتیو و بوکه ایجاد نمی کند.
    ارادت
    البته مثل اینکه 90 جدید تامرون بسیار پیشرفت کرده و از نظر اپتیک به 105 نیکون شبیه شده و کاملا ارزش خرید داره
    Madjidm، .hossein.، a.g g.a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

تشکر کرده
    241

بعد از گذشت چندین ماه نتونستم هیچ کدوم از این لنزها رو در بازار پیدا کنم و به ناچار یک تامرون 90 نسخه بدون لرزش گیرش رو گرفتم تا این لنز ها وارد بشن.
    یک نکته در مورد این لنز که خیلی برام جالب بود دیاف این لنزه. اگر چه برای این لنز دیاف 2.8 رو ذکر کردند ولی این میزان از گشودگی فقط زمانیه که در بی نهایت فوکوس کنید بازترین مقدار دیافراگم یعنی 2.8 رو خواهید داشت.این مقدار برای بزرگنمایی های مختلف به این صورته.
    در 1.1 => 5.6
    در 1:1.3 => 5
    در 1:1.8 => 4.5
    در 1:2.8 => 4
    در 1:3.2 => 3.5
    در 1:6 => 3.2
    و در بی نهایت 2.8
    با توجه به عکس هایی که دیدم،گویا لنز جدید تامرون هم از این قاعده پیروی می کنه یعنی دیافراگمش در بزرگنمایی های مختلف دارای یه ماکسیمم مقداره که گویا سیگما این گونه نیست. یا حداقل باید بگم که در اگزیف عکس هاش چیزی به عنوان ماکسیمم اپرچر وجود نداره.
    یه نظرم این مساله می تونه در هنگام استفاده از تله کانورتور و یا اکستنشن تیوب تاثیر گذار باشه. یعنی فرضا از تله کانورتور 2ایکس دیافراگم تامرون می شه 11 و مال سیگما 5.6 (و احتمالا یه همچین تاثیری هم روی اکستنشن تیوب خواهد داشت که بنده از ظرایبش اطلاع دقیقی ندارم.)
    . اگر اشتباه گفتم لطفا دوستان دیگه اصلاح بفرمایند.
    .به نظرم این مساله می تونه یه عامل مهم باشه البته در صورت استفاده از اکستنشن
    hanif azizzadeh تشکر می‌کند.

كاربر جديد 3adegh آواتار ها
    تشکر کرده
    30

با نام خدا و سلام

دوستان امروز رفته بودم یه چند تا از فروشگاه های اصفهان تا ببینم تامرون 90 گیر میارم یا نه که گیر نیاوردم و بجاش تو اینترنت داشتم دنبال لنز میگشتم که با یه لنز انالوگ برخوردم :
    Macro lens MC INDUSTAR 61 LZ. 2.8/50mm
    می خواستم بدونم واسه منی که آماتور و تازه کارم این لنز به دردم میخوره بگیرمش !!!
    اگه بتونه کار منه مبتدی رو راه بندازه یه صرفه جویی اساسی هم کردم :)

ممنون میشم راهنتماییم کنید

صفحه 32 از 53 نخستنخست ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 36 42 ... آخرینآخرین