صفحه 21 از 53 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 31 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 201 تا 210 , از مجموع 521
Like Tree921تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز ماکرو

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

اگر قصد استفاده از لنز معکوس رو داشته باشم اتصالات رو هم به جلوی لنز منتقل میکنم تا بتونم کنترل دیاف رو داشته باشم
    منظورتون رو ازاتصالات متوجه نشدم ؟
    و همین طور اگر قصد خرید اکستنشن داشته باشم هم سری اتو رو خریداری میکنم که بتونم کنترل دیاف رو داشته باشم
    در حقیقت کنترل دیاف خیلی برام مهمه
    درنظرداشته باشید که اکستنشن تیوب حلقه کنترل دیافراگم نداره .

reverse_lens_extension_tube_small.jpg

ضریب بزرگنمایی اکستنشن تیوب نسبت به فاصله اون از سنسور و لنز مورد استفاده به دست میاد . هرچقدر فاصله لنز از سنسور بیشتر باشه ضریب بزرگنمایی هم بیشتر خواهد بود .

KNK-03460-DG-C_D1.jpg

دربعضی از اکستنشن تیوبهای عدسی دار هم کیفیت عکس خیلی پایین میاد باید توجه داشته باشید که تمام اکستنشن تیوب داری کیفیت بالا نیستن .
    برای کنترل دیافراگم هم میتونید از لنزهای آنالوگ استفاده کنید .

و این مورد رو هم به خاطر داشته باشید که بزرگنمایی بیشتر هم مشکلساز هست چون باتوجه به اندازه سوژه شما بزرگنمایی بیش از حد برای اشیاء خیلی کوچک میتونه امکان پذیر باشه .
    vahidmoghadam، a.g g.a، iman mehr و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D600

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

سقف هزینه خود راهم بفرمایید دوستان بهتر میتوانند راهنمایی کنند
    behzad_milad، vahidmoghadam و shahram.p52 تشکر می‌کنند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1457

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidmoghadam نمایش پست ها
    جناب چگینی ممنون بابت پاسخگویی

بزرگنمایی بیشتر از 1:1 مد نظرم هست پس فعلا تا اینجا لنز معکوس و اکستنشن جلوتر از فیلترها هستن (البته برای کاربرد من)
    اگر دوربين كنون داريد به لنز 180 ال و اكستندر دو ايكس هم ميتونيد فكر كنيد چون هم اتوفوكوس كار ميكنه و هم كنترل دياف كامل داريد لذا با كراپهاي مناسب بعد از ثبت عكس ميتونيد كيفيت مد نظرتون رو بدست آوريد.و اگر حوصله اسكينگ و پراسس هتي بعدش را داريد لنز معكوس.ولي هيچ كدام از اين موارد كيفيتي در حد لنزهاي ماكرو مخصوصن 100 و 180 سري ال به شما نميدهند.پيروز باشيد
    shoor.segah، behzad_milad و amparisay تشکر می‌کنند.

كاربر همراه vahidmoghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    145

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_milad نمایش پست ها
    منظورتون رو ازاتصالات متوجه نشدم ؟
    .......
    بهزاد خان منظور این است که اگر خاطرتون باشه آقای نادر مسلمی روشی رو آموزش داده بود که اتصالات پشت لنز که به دوربین وصل میشه رو جدا کرده بود و با سیمی اون رو به جلوی لنز بسته بود تا اتصالات کنترل دیاف از دوربین قابل دسترس و کنترل باشن

و اینکه من توی جستجوهام به یه سری اکستنشن اتو Auto برخورد کردم که اتصالات لنز به دوربین رو هم برای کنترل دیاف و اتوفوکوس برقرار میکرد که البته توی این اکستنشن ها ما فوکوس روی بینهایت Infinity رو از دست میدیم که البته مهم هم نیست

كاربر همراه vahidmoghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    145

نقل قول نوشته اصلی توسط iman mehr نمایش پست ها
    سقف هزینه خود راهم بفرمایید دوستان بهتر میتوانند راهنمایی کنند
    ممنون بابت پاسخگویی

من برای این کار هزینه زیادی نمیخوام بکنم، نهایتا شاید 150 یا 200 - که البته اگه بخوام لنز معکوس استفاده کنم با نهایتا 100 تومن تموم میشه ولی حقیقتش از قیمتهای اکستنشن ها (Auto یا غیرAuto) خبری ندارم

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram.p52 نمایش پست ها
    اگر دوربين كنون داريد به لنز 180 ال و اكستندر دو ايكس هم ميتونيد فكر كنيد چون هم اتوفوكوس كار ميكنه و هم كنترل دياف كامل داريد لذا با كراپهاي مناسب بعد از ثبت عكس ميتونيد كيفيت مد نظرتون رو بدست آوريد.و اگر حوصله اسكينگ و پراسس هتي بعدش را داريد لنز معكوس.ولي هيچ كدام از اين موارد كيفيتي در حد لنزهاي ماكرو مخصوصن 100 و 180 سري ال به شما نميدهند.پيروز باشيد
    سری به تاپیک عکسهای ماکرو بزنید، و نمونه کارهای آقا سهیل (Batista_soheil) رو ببینید، و ببینید با لنز معکوس و استکینگ به چه دیتیلی رسیده اند. اینکه لنز معکوس به کیفیت لنز ماکرو نیست به نظرم به تکنیک عکاسی بر می گردد.
    vahidmoghadam، Dariush Chegini و shahram.p52 تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1457

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    سری به تاپیک عکسهای ماکرو بزنید، و نمونه کارهای آقا سهیل (Batista_soheil) رو ببینید، و ببینید با لنز معکوس و استکینگ به چه دیتیلی رسیده اند. اینکه لنز معکوس به کیفیت لنز ماکرو نیست به نظرم به تکنیک عکاسی بر می گردد.
    سلام
    بله بنده هم از مشتریان پیگیر حشره گرافیهای جناب شهبازی هستم.اما در نظر داشته باشید ما داریم در حالت کلی و عمومی در ژانر ماکره صحبت میکنیم.چقدر و در چه مواقعی عکاس اینقدر وقت دارد یا میتواند وقت صرف ثبت یک سوژه با 50 شات و بعد استکینگ آن کند؟بنده هم در پست قبلی عرض کردم که اگر مد نظر ایشان بقول آقای چگینی بزگتر از 1:1 است یا حوصله استکینگ و صرف زمان زیاد دارد لنز معکوس گزینه خوبیست اما مثلا من میخواهم یک لنز ماکرو همه کاره داشته باشم نمیتوانم لنز معکوس را انتخاب کنم.لنز معکوس استفاده های خیلی خاص مانند همان کله مگس گرافی دارد چون اینقدر عمق میدان کم است و کنترل فوکوس مشکل که واقعن کار کردن با آن دشوار است.استحضار دارید که لنزهای 100 و 180 ماکرو سری ال کنون از لنزهای محبوب این کمپانی در بین ماکروگرافان است.
    vahidmoghadam و amparisay تشکر می‌کنند.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    البته همه چیز عکس دیتل اون نیست. کیفیت نور و بوکه و ......... خیلی چیزای دیگه هم مهمه و ایناست که لنز ماکرو رو متمایز میکنه ولی هیچ کدوم نمیتونن جایگزین هم بشن . نه لنز ماکرو و نه لنز معکوس.
    vahidmoghadam و shahram.p52 تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

بهزاد خان منظور این است که اگر خاطرتون باشه آقای نادر مسلمی روشی رو آموزش داده بود که اتصالات پشت لنز که به دوربین وصل میشه رو جدا کرده بود و با سیمی اون رو به جلوی لنز بسته بود تا اتصالات کنترل دیاف از دوربین قابل دسترس و کنترل باشن

و اینکه من توی جستجوهام به یه سری اکستنشن اتو Auto برخورد کردم که اتصالات لنز به دوربین رو هم برای کنترل دیاف و اتوفوکوس برقرار میکرد که البته توی این اکستنشن ها ما فوکوس روی بینهایت Infinity رو از دست میدیم که البته مهم هم نیست
    این لنزکه شما میفرمایید کاربرد خوبی نداره . (امیدوارم جناب مسلمی این مطالب رو نبینه )

1- اینکه اتوفوکوس درلنز معکوس میتونه تا چه حد جوابگو باشه چون به دلیل عمق میدان بسیار کمی که دراین نوع عکاسی وجود داره اتوفوکوس نمیتونه منطقه ای که شما میخواهید رو براتون فوکوس کنه . اگه از فوکوس ثابت استفاده کنید که دوربین تکون میخوره و اگه دوربین رو ثابت کنید اتوفوکوس لازم نیست .

2- باوجود خطراتی که این نوع سیم کشی برای لنزتون داره امکان اینکه لنز مورد استفاده کلا خراب بشه زیاده .
    3- توجه داشته باشید که اگه اشتباهی درنوع سیم کشی لنز انجام بدید ممکنه دوربینتون هم اسیب جدی ببینه .
    4- دقت و سرعت اتوفوکوس دراین مرحله خیلی ضعیفتر میشه .
    5- این مورد فقط روی دوربینها کانون امکان پذیره .
    6- هزینه ای که میخواهید برای این کاراختصاص بدید (قیمت لنز 18-55) رو میتونید روی لنزهای آنالوگ مصرف کنید .

درمورد اکستنشن تیوب اتوماتیک اطلاعی ندارم ولی فکرنکنم قیمت این نوع اکستنشن تیوبها پایین باشه به هرحال میتونید دراین بخش اطلاعاتی دراین مورد پیدا کنید .

اکستنشن تیوب / Extension Tube

موفق باشید .
    vahidmoghadam و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    Nikon D600

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نکته ای که همیشه من رو دلخور میکنه اینه که دوستان با دقت لازم در مورد ماکروگرافی و سطوح آن توجه نمیکنند
    vahidmoghadam، a.g g.a، morteza khademy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

صفحه 21 از 53 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 31 ... آخرینآخرین