صفحه 9 از 20 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 196
Like Tree523تشکر

موضوع: انتخاب لنز ... صرفا جهت بوکه

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    اول عذر میخواهم که بین صحبت شما با جناب JPL1 سوال میپرسم اما الآن موضوع جدیدی برام سوال شد.
    شما گفتید تا سری 6 این لنز را دیدید اما انتهای کد لنز من هفت است.
    حالا این لنز کیفیت بالا تری نسبت به لنز های قدیمی تر از لحاظ بوکه، شارپنس و کنتراست دارد یا ضعیف تر است؟
    این هم تصویر لنز:
    فایل پیوست 67884
    من خودم سری 6 این لنز رو با سری 4 و 5 مقایسه کردم و تفاوتی در شارپنس ندیدم اما بوکه ها کاملا متفاوتند.سری های قدیمیتر بوکه های مرکز گرا تولید میکنند که ممکنه مورد پسند بعضی ها نباشه.اما سری 5 و 6 و 7 بوکه ساده دارند و به نظرم بوکه بدی نیست.
    yaghoobi، OptiX و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه OptiX آواتار ها
    تشکر کرده
    605

نقل قول نوشته اصلی توسط JPL1 نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعات کاملتون
    این تبدیل mdبه فوجی ایکس و از کجا میشه تهیه کرد
    ایا هر لنز انالوگ با این تبدیل میشه رو فوجی ایکس بست یا سایز های مختلف داره
    سلام مجدد
    برای تبدیل باید سری به ناصرخسرو بزنید و یا مستقیما از سایتهای چینی مثل aliexpress که ارسال به ایران دارند تهیه کنید. البته برای پرداخت پول احتیاج به واسطه دارید که افراد بسیاری اینکار را انجام میدهند.
    با این تبدیل هر لنز ماونت مینولتا SR (اعم از MC , MD یا حتی لنزهای قدیمیتر) را میتوانید روی دوربین ببندید.
    Jalal Parsa تشکر می‌کند.
    SONY A6000 + 18-55

تشکر کرده
    605

نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    اول عذر میخواهم که بین صحبت شما با جناب JPL1 سوال میپرسم اما الآن موضوع جدیدی برام سوال شد.
    شما گفتید تا سری 6 این لنز را دیدید اما انتهای کد لنز من هفت است.
    حالا این لنز کیفیت بالا تری نسبت به لنز های قدیمی تر از لحاظ بوکه، شارپنس و کنتراست دارد یا ضعیف تر است؟
    این هم تصویر لنز:
    فایل پیوست 67884
    سلام
    لنزهای قدیمیتر مثل هلیوس 2-44 شارپنس کمتر و بوکه ای با کیفیت خاص که به بوکه گردابی مشهور هستند دارند. جدیدتر ها مثل 6-44M و 7-44M شارپتر هستند و بوکه ای مشابه سایر لنزها دارند. از لحاظ کیفیت ساخت هم همگی عالی هستند.
    Fereidoon تشکر می‌کند.
    SONY A6000 + 18-55

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

سلام
    با راهنمایی دوستان بویژه جناب احمدی و optix لنز هلیوس 44-2 58مم خریداری شد
    هنوز تبدیلش دستم نرسیده ولی با ترفندی چند شات باهاش زدم نسبت به 80تومانی که بالاش دادم خیلی خیلی ارزش داره
    خدا فروشند و رو حفظ کنه لنز خیلی تمیزه انگار استفاده نشده
    نکات قابل توجه کیفیت ساخت بالا،نرم بودن رینگ فوکوس و دیافراگم
    در مورد کیفیت عکسش رو فوجی ایکس ای 1 هم بعد از رسیدن تبدیل نظر نهایی میدم
    با این قیمت بالای لنز های فوجی و سیستم راهنمایی فوکوس فوق العاده فوجی شدیدا به استفاده از لنزهای انالوگ علاقه مند شدم بی زحمت اگه اطلاعی در مورد لنز
    Panagor PMC 200mm f/3.5 داشتین ما روهم بهره مند کنید یه مورد سراغ دارم 150 میگه ارزش داره

با تشکر
    yaghoobi، OptiX، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

تشکر کرده
    12097

این لنزهای سری اول هلیوس خصوصا لنز قدیمی مثل سری 2 بسیار کمیابند.مبارکتون باشه.
    در مورد اون لنز اطلاعی ندارم اما اگر لنز تله میخواهید ژوپیتر 135 اف 3.5 هم لنز شارپی است هم بوکه خوب و نرمی داره.مقداری کم کنتراسته که برای یک لنز قدیمی چیز عجیبی نیست.اما با 12 پره دیافراگم بوکه خوب نرم و یکنواختی داره.
    اگر هم ژوپیتر اف 2.8 پیدا کنید که بسیار بهتره اما قیمت بالاتری داره.تقریبا 4 برابر.
    yaghoobi، a.g g.a، Moty و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

كاربر همراه MohammadRanjbar آواتار ها
    تشکر کرده
    5166

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    این لنزهای سری اول هلیوس خصوصا لنز قدیمی مثل سری 2 بسیار کمیابند.مبارکتون باشه.
    در مورد اون لنز اطلاعی ندارم اما اگر لنز تله میخواهید ژوپیتر 135 اف 3.5 هم لنز شارپی است هم بوکه خوب و نرمی داره.مقداری کم کنتراسته که برای یک لنز قدیمی چیز عجیبی نیست.اما با 12 پره دیافراگم بوکه خوب نرم و یکنواختی داره.
    اگر هم ژوپیتر اف 2.8 پیدا کنید که بسیار بهتره اما قیمت بالاتری داره.تقریبا 4 برابر.

جناب احمدی اگر امکان داره بی زحمت با 50 1.4 کنن از نظر بوکه مقایسش کنید بنظر شما کدام یک بک گراند سوژه رو بیشتر فلو میکنند.

حدود قیمت لنز هایی رو هم که نام بردید رو هم قید کنید.

ممنون از لطف شما

تشکر کرده
    12097

جنس بوکه رو از میزان محوی پس و پیش زمینه جدا کنید.اینها با هم یکی نیستند.مسلما لنزی که 1 استاپ دیافراگم بازتر داره به خاطر عمق میدان کمترش پس و پیش زمینه محوتری ایجاد میکنه.اما اینکه کیفیت هر کدام چطوره؟ یا کدام بهتره؟ تا حدودی بستگی به سلیقه شما داره.بعضی ها اصلا اون جنس بوکه ای که لنزهای روسی تولیی میکنند رو دوست ندارند.باید خودتون نمونه ها رو ببینید تا تصمیم بگیرید.
    در این صفحه نمونه عکسهای زیادی از این لنز میبینید.به نظر من بوکه زیبایی داره و شدید مورد پسند خودمه.
    Zenit Helios 44-2 58mm f/2.0 : Specifications and Opinions [JuzaPhoto]
    اون لنزهای ژوپیتر هم همین چند روز پیش دوستی در فروم با قیمت بسیار عالی 150 تومان همراه با تبدیل یک تمیزش رو فروختند.پیدا بشه لنز تنها همین حدود قیمت داره.
    اون 135 اف 2.8 هم خیلی کم یابه و 20 پره هم دیافراگم داره.حدودا 500 تومن قیمت داره و لنز با ارزشی است.
    ویرایش توسط lamagra : Sunday 19 April 2015 در ساعت 20:55
    yaghoobi، Fereidoon، OptiX و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    جنس بوکه رو از میزان محوی پس و پیش زمینه جدا کنید.اینها با هم یکی نیستند.مسلما لنزی که 1 استاپ دیافراگم بازتر داره به خاطر عمق میدان کمترش پس و پیش زمینه محوتری ایجاد میکنه.اما اینکه کیفیت هر کدام چطوره؟ یا کدام بهتره؟ تا حدودی بستگی به سلیقه شما داره.بعضی ها اصلا اون جنس بوکه ای که لنزهای روسی تولیی میکنند رو دوست ندارند.باید خودتون نمونه ها رو ببینید تا تصمیم بگیرید.
    در این صفحه نمونه عکسهای زیادی از این لنز میبینید.به نظر من بوکه زیبایی داره و شدید مورد پسند خودمه.
    Zenit Helios 44-2 58mm f/2.0 : Specifications and Opinions [JuzaPhoto]
    اون لنزهای ژپیتر هم همین چند روز پیشس دوستی در فروم با قیمت بسیار عالی 150 تومان همراه با تبدیل یک تمیزش رو فروختند.پیدا بشه لنز تنها همین حدود قیمت داره.
    اون 135 اف 2.8 هم خیلی کم یابه و 20 پره هم دیافراگم داره.حدودا 500 تومن داره و لنز با ارزشی است.
    سلام من لنز 58mm zenit helios دارم بوکش بینظیره...البته از نظر من
    شاید کسه دیگه این بوکرو نپسنده...یک نمونه اپلود میکنم :

yaghoobi، Fereidoon، OptiX و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

تشکر کرده
    605

سلام
    اگه اطلاعی در مورد لنز
    Panagor PMC 200mm f/3.5 داشتین ما روهم بهره مند کنید یه مورد سراغ دارم 150 میگه ارزش داره
    با سلام
    اون لنز 200 اف 3.5 رو با برندهای مختلفی از قبیل پاناگور، هانیمکس، سولیگور و حتی توکینا و مامیا میتونید پیدا کنید. تجربه کار با برند مامیا این لنز را داشته ام و به نظرم ارزش خرید نداره.
    لنز های ارزشمند رو جناب احمدی اشاره کردند. با اجازه دو لنز M42 دیگر هم من معرفی کنم. اول لنز روسی Jupiter 21M 200/4 و دوم Carl Zeiss Jena 135/f3.5 .
    لنز سنگین وزن ژوپیتر در بازار فراوان است و بوکه خوبی هم دارد. لنز زایس ینا در بازار به سختی پیدا میشود ولی هم شارپنس بالایی دارد و هم بوکه عالی.

Carl Zeiss Jena MC Sonnar 135mm (M42) f/3.5 Lens Review
    yaghoobi، Fereidoon، lamagra و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    SONY A6000 + 18-55

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

سلام
    با راهنمایی دوستان بویژه جناب احمدی و optix لنز هلیوس 44-2 58مم خریداری شد
    هنوز تبدیلش دستم نرسیده ولی با ترفندی چند شات باهاش زدم نسبت به 80تومانی که بالاش دادم خیلی خیلی ارزش داره
    خدا فروشند و رو حفظ کنه لنز خیلی تمیزه انگار استفاده نشده
    نکات قابل توجه کیفیت ساخت بالا،نرم بودن رینگ فوکوس و دیافراگم
    در مورد کیفیت عکسش رو فوجی ایکس ای 1 هم بعد از رسیدن تبدیل نظر نهایی میدم
    با این قیمت بالای لنز های فوجی و سیستم راهنمایی فوکوس فوق العاده فوجی شدیدا به استفاده از لنزهای انالوگ علاقه مند شدم بی زحمت اگه اطلاعی در مورد لنز

با تشکر

سلام
    مبارک باشه
    اگر امکان داشته باشد چند عکس از indoor و outdoor آپلود کنید.
    ضمنا این لنز را چگونه تهیه فرمودین ؟
    a.g g.a و Jalal Parsa تشکر می‌کنند.
    داود معانی

صفحه 9 از 20 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... آخرینآخرین