صفحه 11 از 20 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 196
Like Tree523تشکر

موضوع: انتخاب لنز ... صرفا جهت بوکه

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    سپاس از شما
    این لنز پیچی هست و نامش هم همون m44-4
    باز ترین دیافراگمش هم f2 هست
    پس اگر مانت لنزتون M42 هست باید یکی از این دو تا آداپتور رو انتخاب کنید.
    البته باید بگم که میتونید با روش هایی روی آداپتور بدون عدسی فوکوس بینهایت داشته باشید که در یوتیوب میشه پیدا کرد .
    من خودم یه چند روزی میشه که همین مدلی رو که شما گفتید (helius m44-4 58mm )تهیه کردم و البته میخوام که یه تبدیل براش درست کنم که خیلی هم زحمت نداره.
    ویرایش توسط amirhassanasli : Tuesday 28 April 2015 در ساعت 06:14
    Moty تشکر می‌کند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

درود

این لنز من هست
    h1.jpgh2.jpgh3.jpgh4.jpg

با تغییر دیافراگم چیزی در درون لنز مشاهده نمی شود که دیافراگم باز یا بسته شود؟ کاربرد اون پین ته لنز چیست؟ و ایا این لنز ارزش تعمیر دارد و تعمیرگاه مرکزی این کار را می کند یا خیر ؟
    کیفیت بوکه این لنز چطور هست؟
    با سپاس
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    درود

این لنز من هست
    h1.jpgh2.jpgh3.jpgh4.jpg

با تغییر دیافراگم چیزی در درون لنز مشاهده نمی شود که دیافراگم باز یا بسته شود؟ کاربرد اون پین ته لنز چیست؟ و ایا این لنز ارزش تعمیر دارد و تعمیرگاه مرکزی این کار را می کند یا خیر ؟
    کیفیت بوکه این لنز چطور هست؟
    با سپاس
    سلام
    همان پین ته لنز را نگه دارید و دیاف را تغییر دهید. تغییر دیاف را مشاهده خواهید کرد.
    کیفیت بوکه این لنز هم خوب است.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر همراه OptiX آواتار ها
    تشکر کرده
    605

با سلام

از آنجا که چند پست اخیر درباره لنز روسی هلیوس 44 بوده است بد ندیدم اطلاعات بیشتری در مورد این لنز با دوستان به اشتراک بگذارم. لنز هلیوس 44 یک کپی موفق از لنز آلمانی کارل زایس ینا Biotar 5.8cm f2 است که سابقه تولید آن به قبل از جنگ جهانی دوم برمیگردد و تولید آن در آلمان شرقی تا اوایل دهه شصت میلادی ادامه یافت.

a.CZJ58_2.jpg
    لنز کارل زایس ینا Biotar 5.8cm f2

در پایان جنگ ماشین آلات کارخانه زایس به همراه انبار قطعات آن شرکت به دست روسها افتاد و پس از انتقال ماشین آلات و قطعات به شوروی، تولید لنزها و از جمله لنز Biotar 58/2 با استفاده از قطعات غنیمتی در چند سایت شروع شد.

Lens-Helios-44-BTK.jpg
    لنز Biotar 5.8cm f2 تولید شوروی

به موازات، کار مهندسی معکوس لنزها و تولید المانهای اپتیکی نیز آغاز شد و در سال 1960 با نام هلیوس 44 و ماونت m39 به عنوان لنز کیت دوربین زنیت 3 معرفی شد.

b.H44_m39.jpg
    لنز هلیوس 44 با ماونت m39

پس از گذشت چند سال، ماونت دوربینهای زنیت به m42 تغییر یافت و لنز جدید نیز به جهت تمایز با لنز قبلی، هلیوس 2-44 نامگذاری شد (غیر از چند سری اول تولید). تولید انبوه این لنز در سه کارخانه KMZ (کراسنوگورسک) ، MMZ (مینسک) و JOV (والدای) انجام میشد.

e.H44-2_JOV.jpg
    لنز هلیوس 2-44 تولید پلنت JOV

با گذشت زمان تغییراتی در نوع کوتینگ، کنترل دیافراگم و مکانیک لنز اعمال شده است ولی فرمول اپتیکی تغییری نداشته است. این لنز علاوه بر ماونت m42 در ماونت Pentax K و یکی دو ماونت اختصاصی زنیت نیز تولید شده است و طبق اعلام شرکت KMZ در سال 2014، تولید این لنز با ماونت Canon EF نیز در برنامه قرار گرفته است. در جدول ذیل سعی کرده ام انواع لنزهای هلیوس 44 و وجوه تمایز آنها را ذکر کنم.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    bf ، Amin Zarif، Fereidoon و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    SONY A6000 + 18-55

Rax
    Rax آنلاین نیست
    كاربر همراه Rax آواتار ها
    تشکر کرده
    30

جناب اهوازی استاد بنده هستند ولی من یه موردی بصورت اصلاحی اضافه کنم:
    هلیوس 44 نسل اول که برای دوربین های Zenit Start تولید شده مانتش همون مانت Start هستش و دسته دسته کوپل فوکوس و دیاف داره! نسل دوم که ذکر شده مانتش m39 ائه در واقع مانتش m39 نیست فقط دهنه مانتش m39 هستش و روی زنیت3 نصب میشده که به مانتش میگن z39 یا همون m39 SLR و فاصله فلنجش با m42 تقریبا یکسانه و اگر بخواید استفاده کنید کافیه یه رینگ m39 به m42 ببندید روش! نسل سوم همون لنز معروف 44-2 هستش و نسل چهارم هم 44-7 با همون مانت m42 تولید شده ولی دیافش به بدنه کوپل شده! کلا زنیت هر وقت عدد 2 ته لنزاش میاد نشونگر مانت m42 ائه و هر وقت حرف M بعد از 44 یا سایر اعداد اول داشته باشه نشونگر مانت m42 هستش! 44-3 هم طبق همون قاعده داشتم عدد 2 چون عدد 3 داره مانتش m42 ائه و دوره ساخته میدشه چون مولتی کتد بودن مهم بوده MC قبل از اسمش ذکر شده! از اینجا به بعد دیگه لنز سینگل کتد تولید نشده (یعنی کل سری M که 4-5-6-7 i و سری K و C همگی قبل اسمشون MC دارند) ولی چون یه سری لنزها از قدیم باقی مونده بودن رینیم شدن به اعداد جدید و MC حذف و کلا ساختار لتزها مثله 44-2 هستش! در ضمن همزمان با نسل اخر سری 44 سری 77 هم ریلیز شده که 77M-4 و 77K-4 هستش که طبیعتا اولی مانتش m42 و دومی K و همگی 50 اف 1.8 هستند!

حالا تجربه شخصی از خرید این لنز هارو بگم:
    1.کلا دنبال لنز های قدیمی و کمیاب نباشید! اولا قیمتشون مناسب نیست دوما همشون قارچ زدگی بصورت رده های درشت دارند! مخصوصا سری 44 با مانت z39 ! به رنگ نقره ای و جذابشون زیاد دلبسته نشید!
    2.لنز های 44-3 خیلی سریع خراب میشند ولی خیلی راحت هم تعمیر میشن! در ضمن به نسبت قیمت و بوکه تقریبا از همه حالات بصرفه تر هستند و دیاف 2مرحله اشون کاربردیه!
    3.لنز های سری M بجز 44M-7 زیاد ارزش خرید ندارند!
    4.قبل از خرید لنز های سری 44 حتما چک کنید به ایینه دوربین های کنون فول فریم گیر نکنند! المنت عقبی بعضا اینقدر بیرون میزنه که ایینه رو درگیر میکنه!
    bf ، OptiX، iman ebrahimi و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

سلام
    بالاخره بعد از 40روز تبدیل m42 از چین رسید و تونستم درست حسابی با لنز های انالوگی که با راهنمایی دوستان تهیه کردم رو تست کنم
    نتایجی که بدست اومد فوق العاده راضی کننده بود خداییش فکر نمیکردم این لنز هلیوس تو بازترین دیافش اینقدر شارپ باشه
    تنها ایرادی که من دیدم کنتراست پایین عکسها بود که اونم با اندکی ویرایش حل میشه
    طبق قولی که به دوستان دادم چند تا سمپل با لنز هلیوس 44-2-58 رو اپ میکنم کاستی ها رو دوستان به بزرگواریشون ببخشن.
    همه عکسها با دیاف 2 رو بدنه فوجی x-e1 تهیه شدن:
    01.jpg
    کراپ صددرصد:
    02.jpg
    و
    03.jpg
    کراپ صددرصد:
    04.jpg
    ارادت
    bf ، yaghoobi، Kourosh Kahal و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

بعد از خواندن اتفاقی این تاپیک، بسیار به تهیه کردن این لنزها و تبدیلش راغب شدم که کم هم خرج روی دست بنده و دوستم نگذاشت! دو عدد لنز هلیوس 58مم که هر کدام به قیمت تقریبی 20 تومان خریداری شد و آخرین موجودی فروشگاه بود! یک عدد لنز 135 که فکر میکنم تاکومار باشد (نام لنز روسی است) که اف آن 3.5 است. لنز به همراه هود فلزی، یک قوطی پلاستیکی که لنز درون آن بود و سند! (کاغذی که همان دفترچه لنز است اما به خط روسی با خودکار چیزی روی آن نوشته شده که بیشتر به نام شبیه است!!) این لنز هم به قیمت 45 تومان خریداری شد... یک لنز ژوپیتر 200مم با اف 4 هم به قیمت 200 تومان خریداری شد که انصافا لنز جالبی است. کاملا فلزی و سنگین وزن. و در انتها نیز یک لنز 50مم اف 2.8 ماکرو که به گمانم اسم لنز ولنا باشد . جالبی این لنز به غیر از فاصله فکوس کم ان، دیاف ستاره ای آن است که در اف های 5.6 تا 8، بوکه کاملا ستاره ای ایجاد میکند و بسیار دوست داشتنی است. در کنار همه اینها هم یک دوربین زنیت 12XP هم با قیمت خیلی پایین خریداری شد تا مجموعه کاملتر شود!

سوالی که در مورد لنز های هلیوس 58مم از حضور دوستان بخصوص جناب احمدی داشتم، اینکه اگر هیچ عددی در ادامه نام لنز نوشته نشده بود، مدل لنز چیست؟ دو لنزی که بنده تهیه کردم یکی Helios 44m-4 است و دیگری Helios 44m . لنز دومی کمی هم با لنز اولی متفاوت است. به این شرح که اولا اعداد نوشته شده فاصله فکوس روی حلقه فکوس، بیشتر از مدل اولی است و لبه هم ندارد و کل اعداد قابل دیدن است.(عکس به زودی اضافه خواهد شد) و دوم اینکه یک کلید دو حالته در انتهای لنز نزدیک به مانت هست که حالت Auto و Manual دارد و در حالت Auto ، لنز در هر آپرچری که باشد، به بازترین حالت خود یعنی اف 2 بر میگردد. مدل لنز دوم چیست؟ آیا جدیدتر یا قدیمی تر از مدل های با شماره است؟ از لحاظ کیفیت و بوکه و شارپنس ؟؟؟
    محمّد حسین کشاورز
    Canon 6D & 600D+18-55 IS II+70-200 f/4 L+Tokina 11-16 f/2.8 II
    Sigma DG-610 & Yongnuo 560 III & IV

كاربر همراه OptiX آواتار ها
    تشکر کرده
    605

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadH نمایش پست ها
    بعد از خواندن اتفاقی این تاپیک، بسیار به تهیه کردن این لنزها و تبدیلش راغب شدم که کم هم خرج روی دست بنده و دوستم نگذاشت! دو عدد لنز هلیوس 58مم که هر کدام به قیمت تقریبی 20 تومان خریداری شد و آخرین موجودی فروشگاه بود! یک عدد لنز 135 که فکر میکنم تاکومار باشد (نام لنز روسی است) که اف آن 3.5 است. لنز به همراه هود فلزی، یک قوطی پلاستیکی که لنز درون آن بود و سند! (کاغذی که همان دفترچه لنز است اما به خط روسی با خودکار چیزی روی آن نوشته شده که بیشتر به نام شبیه است!!) این لنز هم به قیمت 45 تومان خریداری شد... یک لنز ژوپیتر 200مم با اف 4 هم به قیمت 200 تومان خریداری شد که انصافا لنز جالبی است. کاملا فلزی و سنگین وزن. و در انتها نیز یک لنز 50مم اف 2.8 ماکرو که به گمانم اسم لنز ولنا باشد . جالبی این لنز به غیر از فاصله فکوس کم ان، دیاف ستاره ای آن است که در اف های 5.6 تا 8، بوکه کاملا ستاره ای ایجاد میکند و بسیار دوست داشتنی است. در کنار همه اینها هم یک دوربین زنیت 12XP هم با قیمت خیلی پایین خریداری شد تا مجموعه کاملتر شود!

سوالی که در مورد لنز های هلیوس 58مم از حضور دوستان بخصوص جناب احمدی داشتم، اینکه اگر هیچ عددی در ادامه نام لنز نوشته نشده بود، مدل لنز چیست؟ دو لنزی که بنده تهیه کردم یکی Helios 44m-4 است و دیگری Helios 44m . لنز دومی کمی هم با لنز اولی متفاوت است. به این شرح که اولا اعداد نوشته شده فاصله فکوس روی حلقه فکوس، بیشتر از مدل اولی است و لبه هم ندارد و کل اعداد قابل دیدن است.(عکس به زودی اضافه خواهد شد) و دوم اینکه یک کلید دو حالته در انتهای لنز نزدیک به مانت هست که حالت Auto و Manual دارد و در حالت Auto ، لنز در هر آپرچری که باشد، به بازترین حالت خود یعنی اف 2 بر میگردد. مدل لنز دوم چیست؟ آیا جدیدتر یا قدیمی تر از مدل های با شماره است؟ از لحاظ کیفیت و بوکه و شارپنس ؟؟؟
    با سلام
    یه پاسخ مختصر از بنده تا دوستان تشریف بیارن و پاسخ کامل بدن:
    لنزهایی که تهیه کرده اید به ترتیب عبارتند از: هلیوس 44 (58/2) ، ژوپیتر 37 (135/3.5) ، ژوپیتر 21 (200/4) ، ولنا 9 (50/2.8 ماکرو). همگی هم لنزهای خوب و امتحان پس داده ای هستند.
    لنز Helios 44M در حقیقت همان لنز پریست Helios 44-2 است به علاوه قابلیت کارکرد در مود دیافراگم Auto یا Manual (همان سوییچی که در کنار بدنه مشاهده کرده اید). کوتینگ ها معمولا سینگل هستند و 8 پره دیافراگم دارد. لنز جدیدتر Helios 44M-4 فقط مود Auto دارد، معمولا مالتی کوتد هست و 6 پره دیافراگم دارد. فرمول اپتیکی هر دو لنز یکسان است البته.
    به طور کلی و از لحاظ شارپنس، لنز 44M-4 شارپتر هست و در مقابل بوکه خاص لنز هلیوس در لنز 44M مشهود تر است.
    yaghoobi، a.g g.a، MohammadH و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    SONY A6000 + 18-55

تشکر کرده
    135

سلام
    امروز به صورت روی دست با لنز 58 هلیوس مدل 44-m7 عکاسی کردم در باره کنتراست لنز به علت ورود نور اطراف به داخل بدنه نمیتوانم نظری بدهم اما شارپنس کاملا قابل قبول بود و بوکه ها بسیار دلربا!
    در کل بیش از پیش شیفته عکاسی جدی با این لنز شدم.
    متاسفانه برای فروشنده ای که تبدیل را سفارش داده بودم یک تبدیل اشتباه فرستادند.
    اما عکاسی با این لنز واقعا لذت بخش بود.
    سیدمحمد آقامیرزائی

تشکر کرده
    135

سلام
    این دو لنز برتری خاصی نسبت به یکدیگر دارند؟
    20150625_123844.jpg
    البته در 44m-7 که لنز جدید تری است، شارپنس و کنتراست به وضوح بهتر است. اما لنز 44-3 برتری خاصی از لحاظ بوکه یا موارد دیگر دارد؟
    با تشکر
    MohammadRanjbar تشکر می‌کند.
    سیدمحمد آقامیرزائی

صفحه 11 از 20 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... آخرینآخرین