صفحه 17 از 20 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 196
Like Tree523تشکر

موضوع: انتخاب لنز ... صرفا جهت بوکه

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    درود و عرض ادب
    والا من خودمم واسه یه حرکتی امروز لنز رو باز کردم..چیزی ندارن برای تعمیر
    احتمالا برای نظافت لنز،لنز باز شد اگر اینطور که شما میگین باشه
    یه حدسی که خودم زده بودم،این بود که برای تغییر فاصله فکوس اون سوراخ ها ایجاد شده باشه و متاسفانه وقت چک کردن کامل رو نداشتم و انشالله فردا روح سازنده رو تو مقبره اش میلرزونم
    به هر حال ممنون از راهنماییتون

موفق باشید
    اون سوراخها همونطور که دوستان گفتن برای باز کردن قسمت جلوی لنز استفاده میشن و به نظر میاد توسط سازنده ایجاد شده باشن و اینکه چرا تو لنزها نو نیست من فکر میکنم که زیر لایه رویی باشن که با یه فشار مختصر اون قسمت سوراخ میشه. اما با توجه به اینکه خودم چند نمونه از این لنز رو داشتم و الان هم یکی دارم باید بدونید این قسمت از لنز فقط نقش نمای بیرونی رو داره و تاثیری در وضعیت المانهای لنز نداره. حتی بعد از باز کردن این رینگ سه پیچ سفید مشاهده میکنید که با باز کردن اونا میتونید کل قسمت جلویی لنز که نقش نگهدارنده فیلتر رو داره رو خارج کنید و باز هم تاثیری در کارکرد فوکوس لنز نداره.

DSC_0037.JPG

اما برای تمیز کردن عدسیهای داخلی شما باید این قسمتی رو که در تصویر مشخص کردم با نوک یه پیچ گوشتی بچرخونید تا اون رینگ باز بشه و بعد خیلی آروم عدسی رو دربیارید زیر اون عدسی یه حلقه تو خالی هست که راحت با دست خارج میشه و کارش تنظیم فاصله بین دو عدسیه وقتی اون رو دراوردین المان پایینی که یه گروه عدسی به هم چسبیده هست هم به راحتی خارج میشه و میتونید اون رو هم تمیز کنید. برای تمیز کردن المانهای دیگه لنز باید از پشت لنز همین کار رو انجام بدین که این بار کار راحت تر هم هست.
    mohammad.baruji تشکر می‌کند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر همراه Javid-Aj آواتار ها
    تشکر کرده
    162

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    اتفاقا با اون لنز هم زیاد کار کردم.به نظرم از دوی اینها بهتره.بوکه نرم و لطیف و خوش شکل.کلا هم لنز خیلی خوبی است و کیفیت ساخت خیلی بهتری از 85 اف 1.8 کنون داره.البته این موضوع بوکه کمی سلیقه است.مثلا من مدتی است در به در دنبال این لنزم فقط به خاطر بوکه منحصر به فردش اما خیلی از دوستان راحت از کنارش گذشتند.پیشنهاد میکنم محض تفریح هم که شده همه عکسها رو با دقت ببینید.البته به ف شکن هم نیاز دارید:
    http://www.juzaphoto.com/recensione....ioplan100_f2-8
    سلام.
    لنز 100م م مه یر اف 2.8 در بازار یافت میشه؟ اگه هست تا چه قیمتی ارزش خرید داره؟
    لنز هلیوس 58 اف 2 از کجا باید تهیه کرد و چه قیمتی داره؟
    اگه دوربین زنیت تهیه کنیم که این لنز روش باشه قیمتش در چه حدوده اگه کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم :)
    SONY A7R III, Canon 700D,GoPro Hero 7 Black, Tamron 24-70mm F2.8 & 70-300mm, Samyang Cine 35mm F1.4 & Cine 14mm F2.8, Canon 18-55 STM, Helios 58mm, Jupiter 200mm, Revenon 135mm F2.8

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط Javid-Aj نمایش پست ها
    سلام.
    اگه دوربین زنیت تهیه کنیم که این لنز روش باشه قیمتش در چه حدوده اگه کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم :)
    من در بازار ندیدم تا بحال لنز 100 را .
    لنز 58 هلیوس نسخه های مختلفی دارد که نسخه 2 (و اگر اشتباه نکنم 3) محبوب ترین آنها از نظر بوکه است چون دیافراگم 8 تیغه دارد.
    قیمت ها هم متنوع هستند بسته به نسخه لنز و تمیزی حدود 100 تا 200 تومان متغیر هستند.
    yaghoobi و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

سلام.
    درود
    این لنز هلیوس که مد نظرتون هستش در بازار فراوان یافت میشود
    اما باید توجه کنید که لنز تمیز و سالم رو خریداری کنید
    اگر برای کار پرتره میخواید تهیه کنید باید خدمتتون عرض کنم که با تبدیل های بدون اپتیک برای پرتره های تمام قد اصلا مناسب نیستش
    اما برای پرتره نیم تنه که نمونش رو تو تاپیک پرتره ارسال کردم(فکر کنم صفحه 7 باشه) کاملا مناسب و رضایت بخش هستش
    کنتراست کمی دارند این لنز ها و باید در ادیت بیشتر وقت بذارین
    بسته به تمیز بودن و سری لنز از 100 تا 170 تومن هستش به همراه بدنه زنیت..لنز بصورت تکی کم پیدا میشه و بیشتر با بدنه فروخته میشه

با امیرضا توسلی عزیز خط رو خط شدیم

موفق باشید
    DELL، kiavash و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    درود
    این لنز هلیوس که مد نظرتون هستش در بازار فراوان یافت میشود
    اما باید توجه کنید که لنز تمیز و سالم رو خریداری کنید
    اگر برای کار پرتره میخواید تهیه کنید باید خدمتتون عرض کنم که با تبدیل های بدون اپتیک برای پرتره های تمام قد اصلا مناسب نیستش
    اما برای پرتره نیم تنه که نمونش رو تو تاپیک پرتره ارسال کردم(فکر کنم صفحه 7 باشه) کاملا مناسب و رضایت بخش هستش
    کنتراست کمی دارند این لنز ها و باید در ادیت بیشتر وقت بذارین
    بسته به تمیز بودن و سری لنز از 100 تا 170 تومن هستش به همراه بدنه زنیت..لنز بصورت تکی کم پیدا میشه و بیشتر با بدنه فروخته میشه

با امیرضا توسلی عزیز خط رو خط شدیم

موفق باشید
    البته یک نکته اینکه در کنون با تبدیل بدون اپتیک هم می شود به فوکوس نزدیک به بی نهایت و با ترفندی به بی نهایت هم رسید و برای پرتره تمام قد مشکلی ندارد.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

سلام.
    متاسفانه من هرچه گشتم ندیدم.خیلی هم پیگیر شدم از شهرهای دیگه هم پیگیری کردم نبود.
    اون لنز زنیت هم فراوان با قیمتهای مناسب پبدا میشه.
    amir.komeily تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه Shadows آواتار ها
    تشکر کرده
    659

دوستان محدوده 75 تا 150 mm لنز مناسبی میشناسید که در بازار یافت بشه؟ برای نیکونDX

تشکر کرده
    162

ممنون از راهنمایی هاتون.
    تبدیل کانن این لنز هارو از کجا میشه تهیه کرد و بهترین تبدیل کدومه با اپتیک یا بدون اپتیک و اگه ممکنه قیمتشون رو هم بفرمایید.
    از کجا بفهمیم که لنز ها سالم هستند؟ صرفا ظاهر لنز خوب باشد دلیل بر سالم بودن آنهاست؟ چون این لنز ها هیچ چیز الکتریکی ندارند که بشه فهمید سالمه یا خیر.
    لنزی که بوکه ای مشابه 100mm مه یر ایجاد کنه چیه؟
    درسته بوکه 58 هلیوس جذابه ولی 100 مه یر یه چیز دیگه هست
    لنز ژوپیتر 135 م م اف 4 چطوره؟ هم از نظر قیمت هم شارپنس و بوکه
    ممنونم
    SONY A7R III, Canon 700D,GoPro Hero 7 Black, Tamron 24-70mm F2.8 & 70-300mm, Samyang Cine 35mm F1.4 & Cine 14mm F2.8, Canon 18-55 STM, Helios 58mm, Jupiter 200mm, Revenon 135mm F2.8

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

ممنون از راهنمایی هاتون.
    تبدیل کانن این لنز هارو از کجا میشه تهیه کرد و بهترین تبدیل کدومه با اپتیک یا بدون اپتیک و اگه ممکنه قیمتشون رو هم بفرمایید.
    از کجا بفهمیم که لنز ها سالم هستند؟ صرفا ظاهر لنز خوب باشد دلیل بر سالم بودن آنهاست؟ چون این لنز ها هیچ چیز الکتریکی ندارند که بشه فهمید سالمه یا خیر.
    لنزی که بوکه ای مشابه 100mm مه یر ایجاد کنه چیه؟
    درسته بوکه 58 هلیوس جذابه ولی 100 مه یر یه چیز دیگه هست
    لنز ژوپیتر 135 م م اف 4 چطوره؟ هم از نظر قیمت هم شارپنس و بوکه
    ممنونم
    تبدیل این این لنزهای پیچی توی بازار فراونه البته تو سایتها کمی گرون میدن ولی با 25 تومن هم میتونید گیر بیارید. البته تبدیل بدون عدسی بهتره برای کنن هم که اصلا عدسی لازم نیست.
    لنز های آنالوگ یه رینگ فوکوس دارن و یه رینگ دیافراگم بعضی از اونا هم دیافراگمشون به صورت دومرحله ای یا پریست هست. بعضی دیگه هم پشت لنز پین دارن که بعد از بستنن رینگ دیافراگم باید اون پین رو تا انتها فشار بدین تا دیافراگم بسته بشه. و دیگه اینکه عدسی ها کاملا شفاف باشن.کافیه همین دو سه مورد رو چک کنید.
    بله 100 میلیمتر یه چیز دیگست اما قیمتشم یه چیز دیگست من فقط یکی دو اگهی تو نت دیدم که بالای 2 تومن قیمت گذاشته بودن.
    135/3.5 ژوپیتر لنز خوب و ارزونیه نهایتا با 100 تومن میتونید یه دونه تمیزشو پیدا کنید.یه جا امروز دیدم با تبدیل 100 تومن گذاشته بودن. 135/2.8 پنتاکون هم لنز خوبیه. این دو لنز تو ایران راحت پیدا میشن.
    yaghoobi، kiavash، Javid-Aj و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

تشکر کرده
    162

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    تبدیل این این لنزهای پیچی توی بازار فراونه البته تو سایتها کمی گرون میدن ولی با 25 تومن هم میتونید گیر بیارید. البته تبدیل بدون عدسی بهتره برای کنن هم که اصلا عدسی لازم نیست.
    لنز های آنالوگ یه رینگ فوکوس دارن و یه رینگ دیافراگم بعضی از اونا هم دیافراگمشون به صورت دومرحله ای یا پریست هست. بعضی دیگه هم پشت لنز پین دارن که بعد از بستنن رینگ دیافراگم باید اون پین رو تا انتها فشار بدین تا دیافراگم بسته بشه. و دیگه اینکه عدسی ها کاملا شفاف باشن.کافیه همین دو سه مورد رو چک کنید.
    بله 100 میلیمتر یه چیز دیگست اما قیمتشم یه چیز دیگست من فقط یکی دو اگهی تو نت دیدم که بالای 2 تومن قیمت گذاشته بودن.
    135/3.5 ژوپیتر لنز خوب و ارزونیه نهایتا با 100 تومن میتونید یه دونه تمیزشو پیدا کنید.یه جا امروز دیدم با تبدیل 100 تومن گذاشته بودن. 135/2.8 پنتاکون هم لنز خوبیه. این دو لنز تو ایران راحت پیدا میشن.
    سلام آقا مصطفی دست گلت درد نکنه خیلی واضح همچیز رو توضیح دادین لطف کردید ممنون
    mostafa_1366 تشکر می‌کند.

صفحه 17 از 20 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 آخرینآخرین