صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 47
Like Tree1تشکر

موضوع: لنر تله

amirsooki
    Guest

پیش فرض پاسخ: لنر تله

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    من Canon 70-200 F4 L را احتمالا با یک Sigma 70-200 2.8 یا Canon 70-200 2.8L (بدون لرزه گیر) عوض می کنم.
    (می خواهم 70-200 سریع داشته باشم)
    Sigma AF 100-300mm f/4 EX HSM APO
    اما درمورد لنز تله، سرعت فوکوس این لنر سیگما هم در حد لنز Canon 70-200 هست.

البته این کار من بیشتر به این دلیل هست که هم یک لنز تله سریع می خواهم (70-200) و یک لنز نسبتا کند اما با رنج بیشتر.
    من به کل درنیافتم !

چرا بدون لرزه گیر ؟ ( قیمت ؟ )
    خب . فرض کنیم که این کار را کردید . و یک 100-300 سیگما هم خریدید.
    رنج بیشتر شما فقط 100 میلیمتر است ؟ ( 160 تا )
    البته با احتساب کانورتور میشود 400x1.6 = 640 میلیمتر اضافه ، اما f/8 ؟
    نسبتا کند هم نیست بلکه خیلی کند است . با دیافراگم 8 فکوس هم میتوانید بکنید ؟
    میشه کمی توضیح بدید ؟

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

Sigma AF 100-300mm f/4 EX HSM APO با تله کانورتور می شود 5.6 . که فوکوس هم می توان کرد.

amirsooki
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    Sigma AF 100-300mm f/4 EX HSM APO با تله کانورتور می شود 5.6 . که فوکوس هم می توان کرد.
    منظورتون کانورتور 1.4 بوده . ببخشید.
    خب 1.4x300 = 420 .
    به نظرم همون 100-400 رو بخر.
    پولدار شدی ، یه کانورتور هم بخر .
    یا اینکه 70-200 2.8 به همراه کانورتور 2x.

تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsooki نمایش پست ها
    منظورتون کانورتور 1.4 بوده . ببخشید.
    خب 1.4x300 = 420 .
    به نظرم همون 100-400 رو بخر.
    پولدار شدی ، یه کانورتور هم بخر .
    یا اینکه 70-200 2.8 به همراه کانورتور 2x.
    Sigma AF 100-300mm f/4 EX HSM APO با کانورتور 1.4 باز هم از Canon 100-400 F4-5.6L USM IS شارپ تر است و قیمتش هم نصف است. بحث اصلی سر آن است که آیا این 2 برابر قیمت ارزش پرداخت دارد؟؟

به TeleConverter 2X هم فکی نکن تنها وقتی که یک Canon 300 2.8L داشته باشی!! خیلی کیفت را پائین می آورد.

amirsooki
    Guest

لطفا ، برای بار سوم عرض میکنم !
    خواهش میکنم قیمت این 100-300 رو به ما بدید ؟
    وکیلم ؟
    ممنون.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام...

داریوش بنده زیاد در جریان این لنزهای عزیز نیستم ، اما میدانم که Canon 100-400 F4-5.6L USM IS لنز بسیار عالی . شایسته ایست هم IS داره و هم سری L و هم رنج عالی کع دیگر به کانورتور نیازی نیست(به نظرم)

اما این Sigma AF 100-300mm f/4 EX HSM APO لنز بسیار شارپی است و رنج خوبی دارد اما یک مسئله خودت بهتر میدانی وجود IS برای یک لنز تله با این رنج نه تنها لازم بلکه حتمی است .کوچک ترین حرکتی خودش رو نشون میده ( چون تجربه ی آنتی شیک را دارم عرض میکنم ) حتی با وجود سه پایه هم بسیار لازم است.

اما درباره ی کانورتور به نظرم به هیچ وجه روی 2X فکر نکنید (همان طور که خودت هم فرمودی) و در صورت نیاز همان 1.4X انتخاب خوبی است.اما چه مارکی ؟؟؟ سیگما یا کنون ؟؟؟؟

بعد اینکه قیمت ها را بگذار ببینیم ارزش پول پرداختی را دارد یا نه.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    14101

سلام...

راستی داریوش جان یک سوال تا به حال روی 50-500 f4-6.3 EX HSM فکر کردی به نظرم باید حدود 2.5 میلیون باشه . تستی چیزی دیدی که بگه چجور لنزیه؟ولی اگر لنز خوبی باشه نه دیگه از اون سفید ها میخوای نه کانورتور. ولی رنجش معرکس ها.

من همین جوری این لنز به نظرم رسید.کسی لینکی چیزی از تست اون داره ؟ اگر لنز خوبی باشه به نظرم جالب.توی این لینک عکس هاش رو دیده بودم واسه همین این رو پیشنهاد دادم.

http://www.lonestardigital.com/Sigma_50-500.htm
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

لنز 300-100 سيگما حدود 850000 قيمتش هست كه با توجه به كاراييش قيمت مناسبيه

كاوه جان حتما ميدونيد موقع استفاده از سه پايه بايد لرزه گير لنز روخاموش كرد چون در يك سيكل معيوب ميافته و

روي تصوير اثر منفي ميذاره .

البته دوربين شما كه لرزه گير روي بدنه هست رو نميدونم مكانيزمش چجوريه ولي قاعدتا نبايد فرق كنه

تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh_ghobadi نمایش پست ها
    سلام...

راستی داریوش جان یک سوال تا به حال روی 50-500 f4-6.3 EX HSM فکر کردی به نظرم باید حدود 2.5 میلیون باشه . تستی چیزی دیدی که بگه چجور لنزیه؟ولی اگر لنز خوبی باشه نه دیگه از اون سفید ها میخوای نه کانورتور. ولی رنجش معرکس ها.

من همین جوری این لنز به نظرم رسید.کسی لینکی چیزی از تست اون داره ؟ اگر لنز خوبی باشه به نظرم جالب.توی این لینک عکس هاش رو دیده بودم واسه همین این رو پیشنهاد دادم.

http://www.lonestardigital.com/Sigma_50-500.htm
    Sigma 50-500 قیمتش کمتر از یک میلیون هست. فکر کنم 900 هزار تومان باشه. لنز خوبی در حد خودش. اما قبل از خرید این لنز باید یک سه پایه خوب بخری!!!

تشکر کرده
    14101

سلام...

بله نادر جان شما درست میفرمایید ، لرزه گیر سونی حتی با سه پایه هم کارایی خودش رو نشون میده و گاهی تفاوت های فاحشی داره.

Sigma 50-500 قیمتش کمتر از یک میلیون هست. فکر کنم 900 هزار تومان باشه. لنز خوبی در حد خودش. اما قبل از خرید این لنز باید یک سه پایه خوب بخری!!!
    داریوش جان درباره ی قیمت بنده 1400 یورو را داشتم ، اگربا این قیمت باشد احتمالا انتخاب خوبی است برای بنده که دوربین خودش IS سر خود است .

اما مگر نه اینکه سایر لنز های بدون لرزه گیر هم نیاز به سه پایه دارند؟؟؟؟؟؟؟خوب این که هم رنجش بهتر است هم دیگر به کانورتور نیازی نیست و همان رنج مد نظر شما را (شاید هم بهتر) فراهم میکند.

از نظر شارپیس و دیگر فاکتور ها چطور لنزی است.اگر آن قیمت باشد احتمالا من آن را بخرم ( در آینده ی دور البته )
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین