صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 47
Like Tree1تشکر

موضوع: لنر تله

كاربر همراه
    تشکر کرده
    203

پیش فرض پاسخ: لنر تله

همه لنزهايي كه دوستان نام بردند لنزهاي ايده آلي هستند. از نظر كيفيت تصوير بسته به نمونه اي كه داريد معمولا شارپنس خوبي دارند
    لنز 100-400 كنون براي كارهاي سريع لنز ايده آلي است مخصوصا با سيستم زوم پوش پول آن
    البته برخي ها از اين سيستم رضايت ندارند و لي براي زوم سريع واقعا خوب عمل مي كند
    از نظر اپتيك نيز من نمونه تست و مقايسه اي با لنز ثابت را در لينك زير ديدم كه جالب است

http://www.pbase.com/liquidstone/100_400is

البته آفاي romy ocon با توجه به نمونه هاي لنزهايي كه داره توضيحات خوبي را داده است
    بهر حال سيستم IS آن نيز جايگاه خاص خودش را دارد و براي كار تله خيلي خيلي موثر است

البته اين لنز با توجه به قيمتش اين ويژگيها را دارد و لنز 100-300 نيز با دياف ثابتش واقها با ارزش بوده و كيفيت اپتيكش حرف نداره

در مورد كانورتور نيز بهتره تا اونجاييكه واستون مقدوره براي حفظ كيفيت تصوير ازش اجتناب نماييد

ههچنين به نطر شخصي من نتايج تست سايت photozone زياد مطمئن و قابل اطمينان نيست مي تونيد نتايجش را براي برخي لنزها بخونيد كه در نتيجه گيري خودش هم به نادرست بودن نتايج تستها اذعان دارد.

در پايان بايستي بگم من لنزهاي سوپز تله سيگما را خيلي دوست دارم ولي 100-400 كنون با IS ش واقعا محشره.
    امير رضا برهاني
    http://www.arbphotos.com

amirsooki
    Guest

نخواستیم !
    50-500 قیمتش یک میلیون و چهل هزار تا .
    100-400 یک میلیون و چهارصدوهشتاد تا
    300-100 هشتصد و هفتاد تا
    کانورتور 1.4 هم که سیگماش صدوچهل و پنج تا و کنونش سیصد تا .

فکر میکنم تصمیمتو گرفتی داریوش جان .
    300-100 سیگما به همراه کانورتورسیگما . ( میشه یک میلیون و 15 تا )
    اما بازم میگم ، به 70-300 کنون هم فکر کن . ( مشکلتون با این لنز چیه ؟ )
    یه سوال بیربط . ( آقای برهانی ، چرا شما 4 تا کانورتور دارید ؟)

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

نقل قول نوشته اصلی توسط نادر نمایش پست ها

كاوه جان حتما ميدونيد موقع استفاده از سه پايه بايد لرزه گير لنز روخاموش كرد چون در يك سيكل معيوب ميافته و

روي تصوير اثر منفي ميذاره .
    سلام!
    من با اینکه یک کاوه دیگه هستم ولی جواب می*دم :) از قضا در خیلی از موارد لرزه گیر رو سه پایه موثر هم هست اول اینکه اگه دنبال عکسهای Razor Sharp هستید حتی با روشن کردن Mirror Lockup بازهم یه لرزش خفیفی روی دوربین هست (خصوصاً با یه لنز بزرگ و به نسبت سبک که تعادل دوربین و مرکز ثقلش رو به هم می*ریزه) و لرزه گیر تو این موارد می*تونه کمک بزرگی باشه. البته دوستان دقیق گفتن که اول باید مکانیزمشو درگیر کرد درست حسابی و بعد عکس گرفت که البته از اونجایی که از وقتی که شما شاتر رو نیمه و برای نورسنجی و فوکوس فعال می*کنید این مکانیزم روشن می*شه زیاد جای نگرانی نیست مگر اینکه روی مد Manual و با فوکوس دستی عکس بگیرید که اونوقت بهتره چند ثانیه شاتر رو نیمه پایین نگه دارید تا سیستم کامل راه بیفته بعد شوت کنید.
    اون که گفته می*شه روی سه پایه این سیستمها جواب نمی*دن برای وقتی هست که شما دارید با سوژه Pan می*کنید، مثل وقتی که دارید یه ماشین در حال حرکت رو دنبال می*کتید. تو این حالت اگه سرعت زاویه*ای شما متناسب با سرعت خطی سوژه باشه پشت عکس فلو می*شه (نه بخاطر دیافراگم، بخاطر حرکت و سرعت) ولی خود سوژه شارپ می*افته (خیلی از عکسهای ورزشی اینطوری هستن) حالا تو این حالت اگه استبلایزر روشن باشه چون شما دارید تو محور X حرکت می*کنید این بابا هم میاد اصلاحش کنه ولی نه تنها نمی*تونه کاری بکنه (خب خود شما دارید از عمد می*چرخید) بلکه سوژه رو هم مات و خراب می*کنه (بخاطر تکونهای اضافی در خلاف جهت سوژه) و در ضمن Bokeh و حالت حرکت خوشگلی هم که تو پس زمینه وجود داشته رو از بین می*بره بخاطر همین واکنش. تو این شرایط بهترین کار اینه که فقط ژیروسکوپها و موتورهای عمودی رو روشن نگه دارید و موتورها رو برای محور X خاموش کنید که اکثر لنزها این انکان رو روی مد 2 استابلایزر به شما می*دن اما اگه دوربین رو عمودی گرفتین و یا حرکتتون Pan خالی نیست و توی چند جهت همزمان حرکت می*کنید (می*شه؟) اون موقع استبلایزر مزاحمه و باید خاموشش کرد ولی تنها موردی که من سراغ دارم همین هست که دوربین هم در حال حرکت باشه وگرنه چیز دیگه*ای نمی*تونه مزاحم باشه. در ضمن یادتون باشه این سیستم حسابی باتریتون رو می*خوره پس بعض وقتها ممکنه برای خاطر باتری هم لازم بشه خاموشش کنید.

در مورد احساس و عشق و علاقه!*بله!*من صد در صد تایید می*کنم. اگه رو اینترنت بگردید می*بینید که یه مرضی هست که بهش می*گن L Disease و فقط ما بهش مبتلا نیستیم!

http://photo.net/bboard/q-and-a-fetch-msg?msg_id=00DBU2

مبتلایان به این بیماری (خود بنده نوع اعلاش رو دارم که البته با فروختن 206 نازنینم تا یه حد خوبی درمون کردم بیماری رو ولی خب درمان کاملش احتیاج به فروش خونه داره!) نمی*تونن در مقابل خط قرمز دور لنزهای L دووم بیارن و بطور ناخودآگاه تمام تلاششون رو می*کنن که L بخرن به هر قیمتی! و L یعنی زندگی!*:) با اینکه موارد استثنایی هم هست اما L همیشه سرترین لنزهای کنون بوده و خب گرون*ترینها و البته همه Lها خط قرمز رو دارن و بعضی*هاشون هم (تله ها) سفید هستن که کنون می*گه این بخاطر Heat Factor هست و اینکه لنز دیرتر داغ می*شه. اما نه همه L ها سفیدن و نه همه سفیدها L (برای مثال لنز Canon EF 70 - 300mm f4.5-5.6 DO IS USM سفید هست ولی Lنیست!) و به هر ترتیب با اینکه خیلی وقتها می*شه با رفتن سراغ یه Brand دیگه مثل Sigma لنزهای خوبی رو با قیمت بهتری خرید اما Lبازان عزیز راهی جز وصال یار و خرید L ندارن! همین الان بنده 4 عدد L نازنین در دسترس دارم که جونم بهشون وابسته هستش!

Canon EF 16-35mm f/2.8 L USM
    Canon EF 24-70mm f/2.8 L USM
    Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS USM
    Canon EF 135mm f/2.0 L USM

ممنون، کاوه.

برای اونایی که نمی*رسن Link رو بخونن چند تا نوشته:
    ....
    Since you have been "infected" by the virus I am afraid nothing short of a 16-35L will do as a super-wide zoom.

There is no cure, sorry but, if it makes you feel any better...you are not alone :)

....
    Careful, I thought I was over it with the 16-35, 24-70 and 70-200IS. Then I got the 85/1.2. OUCH.

Now I want only prime L lenses and no zooms. Somebody help me!
    .....
    I've got a cure to L Disease.

It's called being broke.

The great thing about L Disease is, if it persists, you'll get "cured" pretty quickly.
    .....
    Or you can get married...... It's not that I don't love my wife or anything alike but she has such strange ideas about what to spend the money on

BTW, I am both married and broke (((((((
    yasin-m تشکر می‌کند.

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

راستی آقای کاوه میتونم بپسرم با داشتن لنزی مثل 200-70 لنز 135 به چه دردیتون میخوره؟ البته شاید اول اون رو گرفتید. یا شایدم اون دیافراگم بازترش براتون مهم بوده.
    آریو مینوسپهر

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

از قضا در خیلی از موارد لرزه گیر رو سه پایه موثر هم هست اول اینکه اگه دنبال عکسهای Razor Sharp هستید حتی با روشن کردن Mirror Lockup بازهم یه لرزش خفیفی روی دوربین هست (خصوصاً با یه لنز بزرگ و به نسبت سبک که تعادل دوربین و مرکز ثقلش رو به هم می*ریزه) و لرزه گیر تو این موارد می*تونه کمک بزرگی باشه.
    كاوه جان... سري اوليه لرزه*گيرها روي 3 پايه دچار چنين مشكلي ميشدند... كه عكس رو تار ميكردند!
    حالا دقيقا كدام لنزها بوده نميدانم... ولي ميدونم نسل اوليه لرزه*گيرها اين مشكل رو داشتن....

اما در مورد پانينگ و اين صحبتها...
    همانطوري كه فرمودين براي پانينگ با بسياري از لرزه*گيرها بايد اونها رو در يك جهت قفل كرد. اما ميدانم در VR II نيكون ... لنز بصورت هوشمند حركت پانينگ در محورهاي افقي و عمودي رو تشخيص ميده! خوب هم تشخيص ميده!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

از توضیح دوستان بابت لرزه گیر لنز ها ممنون.به اطلاعاتمان افزوده شد .

اما تجربه ....

بنده با لرزه گیر داخلی سونی تست های مختلفی روداشتم و حتی برای پانینگ هم با لرزه گیر روشن جواب های بسیار بسیار عالی گرفتم ، به نظرم این سیستم ها هوشمند شده اند و لرزه گیر سونی چون بر روی سنسور قرار دارد حرکات را به خوبی تشخیص داده و تا 1/13 بسیار بسیار عالی عمل میکند ( در دامنه ی 300) .

اما داریوش جان بنده هنوز جواب شما رو و دلایل شما رو برای انتخاب نکردن 50 - 500 نفهمیدم ؟ هم قیمت بسیار بسیار مناسب است و هم دامنه ی بسیار عالی دارد ( این لنز احتمالا در آینده انتخاب بنده خواهد بود ) ...

درباره ی کانورتور ها دوستان تجربه هایشان را بیان بفرمایند ، فرق قیمت کانون و سیگما به چه دلیل است ؟
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

amirsooki
    Guest

سري اوليه لرزه*گيرها روي 3 پايه دچار چنين مشكلي ميشدند... كه عكس رو تار ميكردند
    من شنیده بودم که سری قدیمی این لنزها مشکلی ندارند :
    "SCOTT KELBY"

Now, there are some Nikon VR lenses and some older Canon IS lenses that can be used on a tripod with VR or IS turned on.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

با تشكر از كاوه كاكوچ عزيز و بقيه دوستان

الان تو دفترچه راهنماي لنزم يك نكته ديگه هم ديدم :

Set the STABILIZER switch to OF when you are taking picture using the Bulb setting. If the stabilizer switch

is set to on the image stabilizer function may introduce errors.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    203

در مورد عملكرد سيتم IS لنزهاي كنون تا اونجاييكه ميدانم در نسل هاي به اصطلاح متفاوتي ارائه شده كه به ترتيب قادرند 2 و نسل بعد 3 و آخرين نسل كه با 70-200 f/4 معرفي شده تا چهار استپ لرزش دست را جبران كند

ضمنا در مشخصات لنزها به اين مورد نيز اشاره ميشه كه خود لنز قادر است تشخيص بدهد كه روي سه پايه بسته شده و يا نه. در صورتيكه لنز مجهز به اين مورد باشد لازم نيست شما دستي خودتان IS را غير فعال كنيد بلكه خود لنز همين كار را مي كنه. البته لنز 100-400 به اين امكان مجهز نيست.

در مورد سوال دوستان در باره كانورتور ها بايستي عرض كنم كه در مقاطع متفاوت و كانورتورهاي كنون را با شرايط قيمتي خوب خريدم. كانورتور كنون 1.4x از نوع نسل اول بوده والبته از نظر اپتيكي با نسل II فرقي نداره و يكسان هستند. كانورتور هاي سيگما نيز جاي خود را دارند ولي راستش دلم نيومد روي لنز EF 100-400 f/4.5-5.6 L IS USM كانورتور 2x غير كنون ببندم با اين كانورتور افت كيفيت تصوير تا حدودي قابل تحمل است
    امير رضا برهاني
    http://www.arbphotos.com

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

[QUOTE=amirsooki;34711]
    اما بازم میگم ، به 70-300 کنون هم فکر کن . ( مشکلتون با این لنز چیه ؟ )
    QUOTE]

Canon 70-300 چند تا عیب بزرگ داره!!
    فوکوس کند و عدم سازگاری با تله کانورتور!! از طرفی وقتی من 200-70 دارد، ترجیح می دهم به لنز تله با رنج بالا تر فکر کنم.
    ورژن DO این انز هم انتخاب بدی نیست، اما باز هم مشکل تله کانورتور دارد!!!

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین