صفحه 5 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 78
Like Tree102تشکر

موضوع: راهنمايي در مورد تميز كردن لنز دوربين

كاربر آشنا mh.attari آواتار ها
    تشکر کرده
    75

پیش فرض پاسخ: راهنمايي در مورد تميز كردن لنز دوربين

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    خوشبختانه SX1 بر عکس S3 IS و اجدادش، برای نصب فیلتر نیازی به تهیه آداپتور (که نایاب بود) ندارد و میشود فیلتر را مستقیم روی لنزش بست، آنهم فیلترهای دهانه 52 که بسیار ارزانتر هستند.

اگر فیلتر مناسب و اصلی بخرید، نه تنها کیفیت تصویر با مشکل مواجه نمیشود، بلکه در بعضی موارد آن را بهبود نیز می بخشد.
    برای آدرس فروشگاه در تبریز نیز میتوانید با پیام خصوصی از دوستان تبریزی جویا شود .

(در ضمن فکر میکنم این پستها در جای نامناسبی ارسال شده اند).
    دوست عزیز ایا عکسی از این لنز ها یا فیلتر ها دارید؟
    و من حالا چطور همشهری پیدا کنم اخه؟

كاربر آشنا alireza_3d آواتار ها
    تشکر کرده
    59

چندی پیش یکی از آشنایان تعدادی کاغذ سلولوزی به من داد برای تمیز کردن لنز دوربین
    این کاغذ ها چون بافت کاملا سلولوزی دارند و سختی اونها از شیشه کمتره و به هیچ عنوان خط نمیندازه ، در عین حال فوق العاده لنز رو تمیز میکنه
    میخواستم بدونم که این کاغذ ها کجا گیر میاد ؟

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_3d نمایش پست ها
    چندی پیش یکی از آشنایان تعدادی کاغذ سلولوزی به من داد برای تمیز کردن لنز دوربین
    این کاغذ ها چون بافت کاملا سلولوزی دارند و سختی اونها از شیشه کمتره و به هیچ عنوان خط نمیندازه ، در عین حال فوق العاده لنز رو تمیز میکنه
    میخواستم بدونم که این کاغذ ها کجا گیر میاد ؟
    سلام:

حتما این نکته را در نظر داشت باشید با هر کاغذی از هر جنسی چه سخت چه نرم و یا پارچه ای مشابه.... این مهم خواهد بود که شما در کدام محیط یا چگونه اقدام به تمیز کردن لنز مورد نظر خواهید کرد.

منظور اینست که اگر متریالی سختی آن کمتر از سطح بیرونی لنز شما باشد باز هم ممکن است خط و خش روی آن بیاندازد و بستگی به محیطی خواهد داشت که یا شما در آن اقدام به تمیز کردن میکنید یا پیش از آن در محیط مورد نظر عکاسی کرده باشید.
    alireza_3d و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

دوستان یک ویدئو آموزشی در سایت نورنگار قرار داده شده است که در ان در مورد تمیز کردن لنز و فیلتر توضیحات کاملی ارایه شده است،البته سایتی که ویدئو در آن اپلود شده است بتازگی .یلتر شده!

اینم لینک و نقل قول از سایت نورنگار :

ویدئویی که به تازگی توسط یک سایت غیر رسمی نیکون منتشر شده است به شما یاد می‌دهد که چطور لنز دوربین‌تان را مانند یک حرفه‌ای تمیز کنید. این ویدئوی بدون دیالوگ‌ ضبط شده و تمام توضیحات به صورت نوشته روی خود ویدئو نمایش داده می‌شود
    http://www.dorbinshop.com/?sn=news&pt=full&id=413
    NetNegar تشکر می‌کند.
    وحید بیگدلی

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط vbigdeli نمایش پست ها
    دوستان یک ویدئو آموزشی در سایت نورنگار قرار داده شده است که در ان در مورد تمیز کردن لنز و فیلتر توضیحات کاملی ارایه شده است،البته سایتی که ویدئو در آن اپلود شده است بتازگی .یلتر شده!

اینم لینک و نقل قول از سایت نورنگار :

http://www.dorbinshop.com/?sn=news&pt=full&id=413
    به نظر من که ویدئو خیلی تایید شده ای نیست من بشخصه همون ها کردن رو لنزو به سابیدن با الکل ترجیح میدم ممکنه به کوتد لنز آسیب بزنه یا بروس هر چقدر که نرم باشه ترجیح میدم رو سطح لنز نکشم تو ویدئو اول با دمنده در لنزو تمیز کرد بعد با بروس به نظرم باید بر عکس باشه اول با بروس گردو خاک از در کنده بشه بعد با دمنده کامل تمیز بشه !!!

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

با سلام

پشت لنزم یعنی قسمته پشتی عدسی که جلویه آینه بسته میشه یه اثر انگشت افتاد با دستمل جیر خیلی آروم کشیدم اما پخش شد، یکی دیگه از دوستام هم چند قطره آب گوچیک رو لنزشون ریخته بوده، که آثار آهکی آب روش مونده، میخواستم بپرسم برای تمیز کردن مورد فوق چیکار باید کنم؟؟ دوستان چه پیشنهادی می دهند؟؟

ممنون

پ.ن: هردولنز 24-105 کانن
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    با سلام

پشت لنزم یعنی قسمته پشتی عدسی که جلویه آینه بسته میشه یه اثر انگشت افتاد با دستمل جیر خیلی آروم کشیدم اما پخش شد، یکی دیگه از دوستام هم چند قطره آب گوچیک رو لنزشون ریخته بوده، که آثار آهکی آب روش مونده، میخواستم بپرسم برای تمیز کردن مورد فوق چیکار باید کنم؟؟ دوستان چه پیشنهادی می دهند؟؟

ممنون

قدیم ها که امکانات نداشتیم از Methanol برای پاک کردن چربی ها و کثیفی های اینچنینی استفاده می کردیم. اگر می توانید از محصولات Lens Clean متعلق به شرکت Visible Dust استفاده کنید خیلی بهتر است. در غیر این صورت methanol کاملا پاسخگو خواهد بود.

با Ethanol (الکل خوراکی) اشتباه نشود. منظورم دقیقا Methanol است.
    M. Beyrami و Walkman تشکر می‌کنند.

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    با سلام

ممنون

جنس دستمال خیلی مهمه معمولا با ها کردن با دستمال مناسب لکها تمیز میشه ولی پیشنهاد میدم آب مقطر از داروخانه بگیرید با آب مقطر دستمال خیس کنید اگه باز نتیجه نگرفتید و لک ها چرب بود از لنز پاک کن که عینک فروشیها دارند به مقدار کم و رقیق هم میتونید استفاده کنید
    Walkman تشکر می‌کند.

كاربر همراه behzad_paran آواتار ها
    تشکر کرده
    319

با سلام
    دوستان راهی برای تمیز کردن گرد و غبار داخل لنز (پشت عدسی) وجود داره . ممنون میشم اگر کسی تجربه داشت راهنمایی کنه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان یه متن خوب برای پاک کردن لنز پیدا کردم که خیلی دقیق توضیح داده اینم سایتش http://www.the-digital-picture.com/P...-Cleaning.aspx
    من خودم خوندم ولی نسبتا فهمیدم اگه یکی که انگلیسیش عالی است ترجمه کنه ممنون می شم که بقیه هم استفاره کنن من هم دقیقا بفهمم
    data تشکر می‌کند.

صفحه 5 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین