صفحه 34 از 55 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 331 تا 340 , از مجموع 545
Like Tree1371تشکر

موضوع: اولترا وایدی برای تمام فصول

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_iut نمایش پست ها
    ممنون قربان .اما این لنز هم مشکل نصب فیلتر رو داره.
    هزینه هولدر و فیلتر ان دی مربعی چقدره حدودا؟
    ممنون
    کدوم لنز؟
    توکینا یا تامرون؟
    توکینا دهنه 82 برای 11-20 داره که مشکلی نیست براش
    اما تامرون بله و برای رفع مشکلش هم با این دهنه ای که داره (فکر کنم حدود 95 بود) باید حدودا 500 تا 1 میلیون برای فیلتر مربعی که تو کادرش قرار نگیره هزینه کنید.
    بالاخره آلترا وایده دیگه! خرج داره!
    یا باید دنبال همون لنزهای کنون و بخصوص 35-16 باشید و هزینه فیلتر را روی لنز بگذارید که برای عکاسی شب F/2.8 کاربرد داره و یا باید 40-17 را تهیه کنید و برای جبران عدم باز بودن دیافراگم هم یک مقره موتور دار تهیه کنید تا بتوانید نوردهی بیشتری روی اجرام آسمان شب داشته باشید.
    اگر فاکتور فول فریمتون حذف بشه که بهترین انتخاب همون 20-11 هست که بودجه شما هم خوب می خوره
    اگر فاکتور فول فریم و آسمان شبتون هم بردارید (یعنی یک آلتراواید برای عکاسی منظره) بهترین گزینه 16-8 سیگماست که واقعا با توجه به قیمتش لنز ارزشمندیه.
    ارادتمند
    a.g g.a، amir.komeily، MohammadRanjbar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    پلاریزه روی التراواید؟!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط nejadi نمایش پست ها
    مگر غير از اولتراوايد ، پلاريزه رو جاي ديگه هم ميبندن !!؟
    سلام
    تا جائی که می دانم، مشکلی که فیلتر پلاریزه روی اولترا وایدها ایجاد می کند این است که در عکاسی منظره خصوصاً با آسمان صاف یا کمی ابری، فیلتر CPL باعث می شود مقدار اشباع و روشنائی آسمان در کناره ها کمتر و در وسط آسمان به حداکثر برسد. البته این مشکل روی لنزهای واید هم هست ولی شدت آن کمتر است. اولاً این مشکل در آسمان ابری یا عمدتاً ابری چندان به چشم نمی آید (در آسمان ابری اصولاً توزیع شدت روشنائی یکسان نیست و بعضی قسمت ها به صورت پراکنده تاریک تر از بقیه نقاط هستند) در عکس های منظره مثلاً داخل جنگل هم مشکلی ایجاد نمی شود ثانیاً برای رفع انعکاس های ناخواسته مثل انعکاس آب روی سطح رودخانه یا برگ درختان در عکاسی منظره یا انعکاس های روی شیشه ها در عکاسی داخلی یا حتی در پرتره، من راهی به جز استفاده از پلاریزه نمی شناسم.
    یک راه کم کرذن این اثر هم این است که وقتی حلقه فیلتر پلاریزه را به اندازه ای که بیشترین اثر را دارد چرخاندیم، آن را اندکی به عقب بچرخانیم که حالت متعادلی از حذف انعکاس های ناخواسته با توزیع ناهمگون روشنائی و اشباع خاصل شود.
    ارادتمند
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Thursday 3 December 2015 در ساعت 09:29
    yaghoobi، m.daneshpayeh، M.Nouri و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط nejadi نمایش پست ها
    مگر غير از اولتراوايد ، پلاريزه رو جاي ديگه هم ميبندن !!؟
    به گمانم منظور جناب دانش پایه مشکل نامیزان بودن میزان پلاریزه شدن آسمان هنگام عکاسی با لنز های اولترا واید و فیلتر پلاریزه هست.

stitching_polarizer.jpg

KEN_6031-polarizer.jpg

IMAG0645.jpg

میزان این مشکل کمی بستگی به آب و هوا هم دارد گاهی اوقات به شدت بالا نیست ولی معمولا برای جلوگیری از رویداد
    این مشکل از فیلتر پلاریزه روی این لنز ها در محیط های محاصره شده توسط جنگل یا محیطی که آسمان حضور اعظمی نداشته باشد میتوان استفاده کرد.
    ویرایش توسط D.Daneshmand : Thursday 3 December 2015 در ساعت 10:11
    yaghoobi، m.daneshpayeh، Nima Sadigh و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نمونه مواردی که الزام به استفاده از فیلتر پلاریزه روی اولترا واید برای عکاسی طبیعت (منظره) هست (و ژانر مورد علاقه من هم هست!):
    لنز 15م م زایس روی EOS 1D

با فیلتر پلاریزه

With-CPOL-Filter-2.jpg

بدون فیلتر پلاریزه

Without-CPOL-Filter.jpg

با فیلتر پلاریزه

With-CPOL-Filter.jpg

بدون فیلتر پلاریزه

Without-CPOL-Filter (1).jpg

نمونه های بیشتر و توضیحات را هم می توانید اینجا ببینید.
    به نظرم حکم کلی فیلتر پلاریزه هیچ استفاده ای روی اولترا واید ندارد نادرست است.
    نقل از منبع فوق:
    The Ultra-Wide Angle Circular Polarizer Unevenness

As you can see in the above example, CPOL filters used at 15mm are going to show unevenness in skies. You will sometimes want to avoid this use, but I still often prefer partially-darkened skies for the effect. I will include examples in the sample pictures for this lens. Regardless of your taste for unevenly darkened skies, the difference these filters make in other uses, especially landscape photography, makes them indispensable. Here are two comparison examples:
    Watch the CPOL filter bring out the rich colors in the moss, water and foliage by cutting the reflections on them.
    I should clarify that all of the images in the above comparison were captured with the CPOL filter in place. The filter was adjusted to allow most of the reflections to show in the "Without" example - as would be the similar case if the filter were not installed. Otherwise, both images in each comparison were processed identically. The with-filter improvements appear much more significant in the full sized images.
    ارادتمند
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Thursday 3 December 2015 در ساعت 12:15
    msh2200، Amir Tavakoli، Nima Sadigh و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

این عکسهایی که جناب دانشمند گذاشتند تا حدی موضوع را نشان میدهد گرچه حدث میزنم این عکسها خیلی در در رنج واید گرفته نشده باشد. تجربه خود من این مشکل را کمی حاد تر از اینها نشان دهد.
    همونطور که آقای چگینی زحمت کشیدند کاربرد اصلی این فیلتر رفع انعکاسهای ناخواسته است که خیلی هم در طبیعت کاربردی ندارد که نگران فیلتر نخور بودن لنزمان باشیم. حداقل، تجربه و دانش من این است!
    davoud maani، a.g g.a و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    این عکسهایی که جناب دانشمند گذاشتند تا حدی موضوع را نشان میدهد گرچه حدث میزنم این عکسها خیلی در در رنج واید گرفته نشده باشد. تجربه خود من این مشکل را کمی حاد تر از اینها نشان دهد.
    همونطور که آقای چگینی زحمت کشیدند کاربرد اصلی این فیلتر رفع انعکاسهای ناخواسته است که خیلی هم در طبیعت کاربردی ندارد که نگران فیلتر نخور بودن لنزمان باشیم. حداقل، تجربه و دانش من این است!
    ولی برای نصب فیلتر ان دی روی این لنزها مجبوریم هزینه کنیم
    M.Nouri و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

بله فیلتر ان دی هم داستان دیگریست. ولی گریزی نیست. برای زاویه دید باز باید هزینه هایش را هم پرداخت کرد.
    hosseinhmj و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

بهتر نیست نگاهی به عنوان تاپیک داشته باشیم؟!
    مظالب شده کلا فیلتر مناسب برای لنز واید!!
    M.Nouri تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه TORGHEH آواتار ها
    تشکر کرده
    841

دوستان اگر اشتباه میکنم لطفا بهم اطلاع بدین...مدتی هست بین لنزهای واید و زوم برندهای مختلف مطالعه میکنم. مناسب ترین لنزی که پیدا کردم (صرف نظر از قیمت) لنز ef 11-24 کنون هست. با توجه به قیمت بالای این لنز گشتم تا لنز واید زوم دیگه ای با قیمت مناسب تر وکیفیت بالا پیدا کنم که به 12-24 سیگما ورژن دومش رسیدم. با توجه به اینکه در آیند قصد ارتقا به فول فریم رو دارم این لنزو انتخاب کردم که در نمونه های عکسی که دیدم کیفیتی خوبی هم داشت. میخوام بدونم دوستان هم بعد از لنز نامبرده کنون آیا این لنزو به عنوان انتخاب دوم تایید می کنن؟
    تشکر.

ویرایش پست : این رو هم اضافه کنم که به کاربرد عکاسی نجومی چندان فکر نمی کنم اما به هر حال اگر به طور کلی لنزی بهتر از لنز انتخابی من چه از نظر کیفیت عکس چه از نظر دیاف بازتر پیشنهاد می کنید خوشحال میشم بدونم.
    ویرایش توسط TORGHEH : Sunday 13 December 2015 در ساعت 17:41
    70D+EF-S 10-18+EF-S 18-135 STM+EF-S 24+EF 50 f1.8 STM

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

نقل قول نوشته اصلی توسط TORGHEH نمایش پست ها
    دوستان اگر اشتباه میکنم لطفا بهم اطلاع بدین...مدتی هست بین لنزهای واید و زوم برندهای مختلف مطالعه میکنم. مناسب ترین لنزی که پیدا کردم (صرف نظر از قیمت) لنز ef 11-24 کنون هست. با توجه به قیمت بالای این لنز گشتم تا لنز واید زوم دیگه ای با قیمت مناسب تر وکیفیت بالا پیدا کنم که به 12-24 سیگما ورژن دومش رسیدم. با توجه به اینکه در آیند قصد ارتقا به فول فریم رو دارم این لنزو انتخاب کردم که در نمونه های عکسی که دیدم کیفیتی خوبی هم داشت. میخوام بدونم دوستان هم بعد از لنز نامبرده کنون آیا این لنزو به عنوان انتخاب دوم تایید می کنن؟
    تشکر.

ویرایش پست : این رو هم اضافه کنم که به کاربرد عکاسی نجومی چندان فکر نمی کنم اما به هر حال اگر به طور کلی لنزی بهتر از لنز انتخابی من چه از نظر کیفیت عکس چه از نظر دیاف بازتر پیشنهاد می کنید خوشحال میشم بدونم.
    سلام
    16-35 f4 IS ولاغیر
    TORGHEH تشکر می‌کند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

صفحه 34 از 55 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 ... آخرینآخرین