صفحه 15 از 52 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 514
Like Tree999تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز Walk Around (تك لنز)

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa Jamali نمایش پست ها
    بدنه ی الان من D80 . با یه لنز 18-135 و یک لنز 50 F1.8
    واقعا سخته انتخاب
    نمی دونم چی کار کنم
    :(
    از طرفی هم دوباره کراپدار بگیرم زیاد جالب نیست.
    و اگر هم D7000 بگیرم با لنز مثل 14-24 یا هر واید دیگه ای فردا که خواستم فول فریم بگیرم اینا برا فول فریم زیادی واید می شه.

حالا واقعا نمی دونم چه کنم.

درود

دوستان به مطالب بسیار مفیدی اشاره کردندو بسیار کافی، شما فقط باید به خودتان زمان بدهید تا تصمیم تان را بگیرید با توجه به جنس عکاسی که قرار است انجام دهید

نفرمایید : نمیدانم چکار کنم . کارایی این بدنه ها مختلف هست. ببینید برای شما کدام کارا تر است.
    من اصلا سعی نمیکنم مطلب جدید تری بیان کنم فقط در مورد فرمایش جناب صفر زاده عزیز که فرمودند :

معمولا کسی که دوربین فول فریم میگیره به علت نیاز به عمق میدان کم است نه شارپنس و مگاپیکسل و نویز کمتر.

کاملا درست است با بدنه های جدید با چنین دینامیک رنجی و وضعیت نویزی خوبی واقعا فاصله بین فول فریم ها و کراپدار ها بسیار نزدیک شده است
    ( حداقل در مورد فرق بین D7000 و d700 که اینطور است البته D3s را عرض نکردم مسلما )
    فقط بخاطر فاصله کانونی واید تر مورد نیاز است که باید فول فریم خرید ( خصوصا لنز 14-24 هم میتواند دلیل قابل توجهی باشد در همین راستا ) در حالی که کسی که به کادری تله احتیاج دارد خرید فول فریم عین دیوانگی خواهد بود.
    دیگر بقول جناب صفر زاده داشتن عمق میدان کمتر در فول فریم هم یکی دیگر از مزایای فول فریمهاست. البته برای عکاسانی به جز ماکرو چون عکاسی ماکرو با فول فریم و عمق میدان کم آن شدیدا کلافه کننده خواهد بود.

مورد دیگری بین کراپدار و فول فریم که در انتخاب شما نقش داشته باشد وجود نخواهد داشت.

ضمنا من اصلا متوجه نبودم که شما هم اکنون D80 دارید اگر هدف نهایتا D800 شد D80 خود را نگه دارید تا D800 یا هر چیز دیگری که نامش هست از راه برسد. اگر هم نیازتان را در کراپدار میبینید که دیگر همه چیز واضح هست.

جناب حسینیان هم بسیار بجا فرمودند خصوصا این مورد را :

اگر نیازی به ویژگی های بدنه های فول فریم ندارید فکر نکنید اگر باز هم دوربین فرمت DX بخرید در جا زده اید.

پی نوشت : به فاکتور هایی مثل قیمت و وزن که از دیگر فرق های بین کراپدار و فول فریم هست کاری نداریم
    چون در درجه اول کارایی هست که اهمیت دارد و ابزاری که کاراتر باشد مشخصات قیمتی و وزنی خودش را دارد.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Thursday 20 January 2011 در ساعت 19:12

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها

فقط بخاطر فاصله کانونی واید تر مورد نیاز است که باید فول فریم خرید ( خصوصا لنز 14-24 هم میتواند دلیل قابل توجهی باشد در همین راستا ) در حالی که کسی که به کادری تله احتیاج دارد خرید فول فریم عین دیوانگی خواهد بود.

البته برای عکاسانی به جز ماکرو چون عکاسی ماکرو با فول فریم و عمق میدان کم آن شدیدا کلافه کننده خواهد بود.
    با سلام
    انوش خان اگر چنین باشد که شا می گویید ، پس تولید لنز های همچو 10-22 ،10-24 ، 8-16 غیر منطقی می باشد و عکاسانی که نیاز به واید بیشتر داشتند باید دوربین کراپدار خویش را میفروختند و یک فول فریم نایکون با 14-24 یا کنون با 16-36 خریداری می کردند ( لنز ها مثال بود )
    و نیز عکاسانی که در حال حاضر با دوربین فول فریم و لنز های سوپر تله عکاسی می کنند مجنونی بیش نیستند ؟!!!!!!!!

مسئله فول فریم هم فقط در عمق میدان ختم نمی شود

بسیار بوده اند که به خاطر نیاز به عمق میدان کمتر و نیز رسیدن به بزرگنمایی 1:1 ( در فاصله مدنظر با سوژه )در لنز ماکرویشان به دوربین فول فریم روی اورده اند
    mahsa Jamali تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

سلام

حمید جان پاسخی را که به موارد مطرح شده شما لازم هست عرض کنم قدر مسلم خودتان به آن واقف هستید .

در مورد

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    لنز های همچو 10-22 ،10-24 ، 8-16 غیر منطقی می باشد و عکاسانی که نیاز به واید بیشتر داشتند باید دوربین کراپدار خویش را میفروختند و یک فول فریم نایکون با 14-24 ...
    درست هست که با توجه به ضریب کراپ ، 10-22 کنون کادری که میدهد معادل 16-35 روی فول فریم میشود یا 10 -24 نیکون روی کراپدار معادل فاصله کانونی 15-36 روی فول فریم میشود. اما از نظر کیفیت ابدا در حد و اندازه 14-24 نیستند ( از 16-35 کنون چون اطلاعای ندارم ترجیحا صحبت نمیکنم )

یا 8-16 سیگما حتی روی فول فریم کنون معادل12-25 هم بشود اما وقتی خروجی بسیار سافت آن باعث میشود حتی فکر نزدیک شدن به آن را نداشته باشم . اساسا در لنز های اولترا واید زوم که برای کراپدار ها پیدا میشود گزینه دندون گیری نیست که مشابه گزینه های فول فریمی خود باشند

و نیز عکاسانی که در حال حاضر با دوربین فول فریم و لنز های سوپر تله عکاسی می کنند مجنونی بیش نیستند ؟!!!!!!!!

توهین نباشد خدای ناکرده به چنین اشخاصی
    با توجه به قیمت بسیار بالای لنز های سوپر تله ، اینکه چنین هزینه را پرداخت کنیم بعد با بستن آن لنز روی دوربین فول فریم با توجه به ضریب کراپ فاصله کانونی 500mm روی کراپدار روی فول فریم در نیکون 330mm میشود. عجیب نیست که چند برابر پول یک لنز Nikkor 300 F4 را که 1300 است بدهیم Nikkor 500mm F4 را 9 میلیون تومان بخریم با وزنی بسیار بیشتر روی فول فریم ببنیدم اما همچنان همان کادر لنز 300 میلیمتر روی کراپدار را اما فول فریم داشته باشیم؟!

ارادتمندم

انوش
    mahsa Jamali تشکر می‌کند.

كاربر جديد mahsa Jamali آواتار ها
    تشکر کرده
    18

واقعا ممنونم از همگی
    بلاخره تصمیم ام رو گرفتم
    تا اینجا صبر کردم باز هم صبر می کنم :) به قول شما احتمال آمدن D800 زیاده و این وسط حیفه صبر نکرد.
    اگر هم نیازم خیلی اورژانسی بود یک لنز واید می خرم.
    به قول آقای احمدی و آقای انوش: سایر گزینه ها ریسک پشیمانی بالایی دارند!

ژانر عکاسی من بیشتر مستند است و در کنارش خبری.
    تصور کنید عکاسی خبری رو بدون تله یا مستند رو بدون واید. درسته سخته اما تا الان که شده. باز هم صبر بهترین گزینه است.

باز هم از کمک همگی ممنونم
    خیلی کمکم کردین. کلی ممنون
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

خدا رو شکر تصمیمتون رو گرفتید ولی تا بدنه جدید رو بخرید حتما درباره لنز300-28 هم یک تحقیقی بکنید(باتوجه به اینکه میفرمایید زمینه کاریتون مستند وخبری هست)
    موفق باشید.
    Anoosh-Em و mahsa Jamali تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

انوش فسمت اول صحبت های شما قسمت دوم صحبت های شما را نقض می کند
    اگر چنین باشد که لنز های Dx و یا EFs کیفیتی معادل همتای FX و یا EF خود نداشته باشند ، همین مسئله هم در لنز های سوپر تله بوجود می اید به طور مثال همان 300 اف 4 در مقابل 500 اف 4 ؛ ایا اختلاف قیمت فقط بخاطر 200 م م می باشد ؟!! کمی غیر منطقی به نظر میرسه !!! آیا دلایل دیگری این میان مطرح نیست ؟!!

بحث کیفیت ، کنتراست ، شارپنس و .... لنز ها مقوله ای جدا می باشد و مقایسه آنها نیاز به بررسی بیشتری دارد
    ولی به طور کل کوچ به فول فریم به خاطر یک لنز الترا واید کمی دور از ذهن بنظر میرسه و دلیل خوبی برای این کار نمی باشد

تا اینجا صبر کردم باز هم صبر می کنم به قول شما احتمال آمدن D800 زیاده و این وسط حیفه صبر نکرد.
    ایا از دست دادن فرصت هایی برای عکاسی قابل قیاس با صبر کردن برای دوربینی که حتی شکل ظاهری آن در شایعات نیامده نیست
    چنین باشد سال به سال دوربین های جدید با امکانات جدیدتر وارد بازار می شوند و این انتظار برای دوربین بهتر تمام نشدنی نیست
    D700 امتحان خویش را پس داده و با توجه به قیمت جزو یکی از ارزنده ترین دوربین های بازار می باشد
    یک پیشنهاد کنونیانه ;) لنزها و بدنه را بفروشید و کنونی شوید
    Vahid، Soheil Qoddusi و nadersharp تشکر می‌کنند.

كاربر جديد mahsa Jamali آواتار ها
    تشکر کرده
    18

ولی به طور کل کوچ به فول فریم به خاطر یک لنز الترا واید کمی دور از ذهن بنظر میرسه و دلیل خوبی برای این کار نمی باشد
    مطمئنا تنها دلیل من یک لنز الترا واید نیست!
    لذت عکاسی بهمون اندازه که یک لحظه در عکاسی مهمه ، برای من مهمه. همچنین بقیه ی مسائل مثل نویز و شارپنس و کیفیت و قابلیت چاپ و ...
    فکر کنم اینا دلیل مهمی باشه برای کوچ به فول فریم.

""ایا از دست دادن فرصت هایی برای عکاسی قابل قیاس با صبر کردن برای دوربینی که حتی شکل ظاهری آن در شایعات نیامده نیست
    چنین باشد سال به سال دوربین های جدید با امکانات جدیدتر وارد بازار می شوند و این انتظار برای دوربین بهتر تمام نشدنی نیست""

این مورد برای کسایی مثل من که کلی زحمت می کشن تا پولی جمع کنن و به اون راحتی و اطمینان برسن مهمه. چون هر سال نمی تونن یه بدنه عوض کنن یا روزی یه لنز بخرن.
    Anoosh-Em، saeedasack و lamagra تشکر می‌کنند.

كاربر جديد saeedasack آواتار ها
    تشکر کرده
    72

باسلام
    خدمت اساتید محترم

من می خوام یک دوربین کنون d500 به همراه یک لنز تامرون 18-270 بخرم
    بیشتر علاقه به عکاسی از طبیعت دارم
    لطفاً راهنمایی بفرمائید که:
    1- این انتخاب به نطر اساتید محترم چطوره؟
    2- اگه پیشنهاد بهتری دارید در همین رنج قیمت بفرمایید.
    3-چنانچه این انتخاب مناسب هست آیا لنز 18-55 همراه اون رو نگه دارم ؟

باتشکر فراوان

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

انتخابتون خوب هست.ولی چه دلیلی داره که دو لنز با کیفیت مشابه که هر دو از 18 مم شروع میشن رو داشته باشید؟!!
    55-18 رو همون موقع خرید پس بدید که قیمتش رو کم کنه براتون فروشنده.
    saeedasack تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

سلام
    آيا كيفيت (شارپنس) دو لنز 200-18 نيكون و 270-18 تامرون در بازه بين 18 تا 100 رو ميشه با هم مقايسه كرد؟
    توي اين بازه كدوم بهتر عمل ميكنند؟

صفحه 15 از 52 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین