صفحه 14 از 52 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 514
Like Tree999تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز Walk Around (تك لنز)

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa Jamali نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من D 700 می گیرم امادیگه پول برای لنز خوب و گرون نمی مونه. از طرفی هم واید می خوام.
    به نظرتون انتخاب:
    nikon 24-85 F: 2/8-4 چطوره؟
    قیمت 640 تومان
    سلام

من راجع به لنزهای نیکون زیاد تجربه و اطلاعات ندارم
    اما در مورد قسمتی از نوشته هایم که Bold کرده ام.

شما هزینه زیادی بابت دوربین فول فریم میخواهید بکنید اما لنزهای معمولی استفاده کنید !
    شاید خروجی نهایی با خرید یک دوربین DX خوب و یک لنز DX خوب یا عالی بهتر از یک فول فریم با یک لنز معمولی باشد.
    mahsa Jamali تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    233

سلام دوستان
    من D 700 می گیرم امادیگه پول برای لنز خوب و گرون نمی مونه. از طرفی هم واید می خوام.
    به نظرتون انتخاب:
    nikon 24-85 F: 2/8-4 چطوره؟
    قیمت 640 تومان
    d700 بدون لنز خوب خروجي قابل انتظارو بهتون نميده و ممكنه شمارو كمي دل زده كنه.اما درباره لنزي كه گفتيد غالبا گفته شده كه در 2.8 اون سافت هست و كيفيت مقبولي ابدا نداره.بنظرم رويوهاي اين لنزو مطالعه كنيد تا بهتر متوجه شيد بكارتون مياد يا خير.
    mahsa Jamali تشکر می‌کند.

كاربر جديد mahsa Jamali آواتار ها
    تشکر کرده
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام

من راجع به لنزهای نیکون زیاد تجربه و اطلاعات ندارم
    اما در مورد قسمتی از نوشته هایم که Bold کرده ام.

شما هزینه زیادی بابت دوربین فول فریم میخواهید بکنید اما لنزهای معمولی استفاده کنید !
    شاید خروجی نهایی با خرید یک دوربین DX خوب و یک لنز DX خوب یا عالی بهتر از یک فول فریم با یک لنز معمولی باشد.

d700 بدون لنز خوب خروجي قابل انتظارو بهتون نميده و ممكنه شمارو كمي دل زده كنه.اما درباره لنزي كه گفتيد غالبا گفته شده كه در 2.8 اون سافت هست و كيفيت مقبولي ابدا نداره.بنظرم رويوهاي اين لنزو مطالعه كنيد تا بهتر متوجه شيد بكارتون مياد يا خير.

انتخاب D700 قطعیه
    اما لنز هم فعلا برای اینه که چند ماه بگذره و یه لنز خوب بتونم بخرم
    انتخابم کلا 24-70 بود اما فعلا امکانش نیست.
    از طرفی هم به :
    24 fix F: 2/8
    فکر می کردم که لااقل چند ماهی کارم رو راه بندازه. قیمت اون هم 400 تومنه
    حالا نمی دونم اگر 24-85 در 2.8 کیفیت مقبولی رو نده مجبورم همون 24 رو بردارم.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

انتخاب D700 قطعیه
    اما لنز هم فعلا برای اینه که چند ماه بگذره و یه لنز خوب بتونم بخرم.
    درود

کار بجایی میفرمایید..

قرار نیست که همه تجهیزات مورد نیاز را در دم و در یک وهله خرید!
    و اگر چنین امکانی میسر نبود از خرید گزینه درست صرف نظر کرد.
    وقتی به دنبال کادر واید هستیم ، خصوصا به دنبال سطح کیفی بالاتری هم باشیم مسلما فول فریم بهترین گزینه هست.
    و گزینه ای نیز نمیتواند از ترکیب d700+14-24 مقبول تر باشد.

ممکن است که هر دو را به لحاظ محدودیت بودجه نشود تهیه کرد ، اما یکی یکی میسر خواهد شد.

اما اگر به کادری به این وایدی و دیگر به دینامیک رنج دوربین D700 و رزولوشن بسیار بالای 14-24 نیازی نداشته باشیم، یا به مگاپیکسل بالاتری برای داشتن چاپ متری احتیاج داشته باشیم ، بیشتر از فاکتور های فوق ، مسلما دلیل ندارد که که چنین هزینه سنگینی را روی دست خود بگذاریم و فول فریم تهیه کنیم چرا که در کراپدار هم D7000 دینامیک رنج خیلی بالایی دارد و هم لنز زوم واید هست مثل 12-24 یا 10-24 یا برند های متفرقه ای مثل سیگما 10-20 یا توکینای 11-16 .... اما هیچ کدام 14-24 نمیشوند چه از واید بودن و مهمتر از همه کیفیت اپتیک

ضمنا در مورد لنز 24-85 روی دوربین های کراپدار که لنز مقبولی هست. بهتر هست برای آگاهی از خروجی آن روی فول فریم ریویوی این لنز را بخوانید
    اما بخاطر هم قیمت بودنش با لنز با کیفیتی مثل 16-85 برای کراپدار کمتر مورد توجه قرار میگیرد چون دیافراگم ثابت ندارد و 2.8 آن فقط در واید هست.

از آنجایی که این سوال را در این تاپیک یعنی تهیه لنز Walk Around مطرح کردید ، اگر میتوانستید 24-120 جدید را تهیه کنید به لحاظ رنج گزینه خوبی بود.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Thursday 20 January 2011 در ساعت 10:23
    mahsa Jamali، farhad_k و ahmad-d تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

البته با تفکر بیشتر راهکار متفاوتی هم الان به ذهنم رسید که میتواند مورد توجه باشد:

از آنجایی که لنز سهم بسیار بیشتری در خروجی دارد تا بدنه ( از نظر کیفیت در خروجی )
    و باز از آنجایی که این لنز ها هستند که برای ما میمانند اگر گزینه هایی موقتی انتخاب نکنیم
    بدنه ها می آیند و میروند نهایت یک بدنه رو 3 یا 4 سال داشته باشیم ولی لنز هایی مثل 14-24 یا 24-70 گزینه هایی هستند که هر بدنه ای که در آینده داشته باشیم این لنز ها روی آنها برای ما بخوبی انجام وظیفه میکنند.
    و از آنجایی که قرار است یکی یکی تجهیزات مورد نیاز رو به دلیل محدودیت بودجه انتخاب کنید ،
    توصیه میکنم لنز رو در اولویت اول نسبت به بدنه قرار دهید.
    قیمت d700 که 2550 هست+ قیمت 24-85 که 650 هست (یا هر لنز موقتی دیگر ، چون قرار است لنز دیگری رو بعدا تهیه کنید ) جمعا میشود 3200 که تا زمانی که شما لنزی با اپتیکال مرغوب تری تهیه نکنید به خروجی مورد نظرتون نمیرسید.

حال توصیه من در اولویت قرار گرقتن خرید لنز 14-24 است با قیمت 1800 + بدنه کراپدار D7000 که 1500 هست جمعا میشود: 3300 که بسیار نزدیک همان قیمت هست.

مزیت های این کار برای شما: رنج لنز 14-24 روی کراپدار میشود 21-36 که رنج مورد نظر ما رو که 24mm بود پوشش میده ، و البته کمی هم واید تر را

d7000 بالاترین دینامیک رنج رو در بین تمام دوربین های دیجیتال نیکون که تا کنون ساخته شده اند دارد.
    بسیار کم نویز هست بطوری که وضعیت نویزی آن بسیار نزدیک به همان D700 است.
    نسل جدید تری هست و بعدا خیلی راحت تر میتوانید آنرا در صورت عدم نیاز بفروشید.
    در نتیجه با با این ترکیب باهمان بودجه به کادر مورد نظرتون میرسید اما با بالاترین کیفیت اپتکی ممکن .
    و اگر هم بدنه جای گزین D700 که شایعه آن هم مطرح است شاید نامش D800 باشد، عرضه شد که قطعا تا کمتر از یکسال دیگر این اتفاق میافتد اگر سلاح دانستید D7000 خود را با D800 تعویض میکنید. پس من بجای خرید لنزی موقتی توصیه بدنه ای موقتی را دارم که هم به خورجی مورد نظرتان همین الان میرسید هم بدنه بسیار خوبی است و با آمدن D800 هم انگیزه ای برای خرید آن خواهید داشت.

این توصیه مورد مصرفش با توجه به نیاز های شخص شماست.
    دوستان نفرمایند که لنز واید فول فریم روی دوربین کراپدار کادر متفاوتی میدهد.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Thursday 20 January 2011 در ساعت 11:35
    mahsa Jamali، hmirzaei و Ali Ahmadi تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

اگر من جای شما بودم همونطور که انوش خان هم فرمودن حالا که انتخاب قطعیتون دی 700 هست 120-24 جدید رو تهیه میکردم.کیفیت خوب رنج و قیمت مناسب.تا مدتها هم جوابگو خواهد بود.
    Anoosh-Em و mahsa Jamali تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر جديد mahsa Jamali آواتار ها
    تشکر کرده
    18

بدنه ی الان من D80 . با یه لنز 18-135 و یک لنز 50 F1.8
    واقعا سخته انتخاب
    نمی دونم چی کار کنم
    :(
    از طرفی هم دوباره کراپدار بگیرم زیاد جالب نیست.
    و اگر هم D7000 بگیرم با لنز مثل 14-24 یا هر واید دیگه ای فردا که خواستم فول فریم بگیرم اینا برا فول فریم زیادی واید می شه.

حالا واقعا نمی دونم چه کنم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

پیشنهاد میکنم اول از لنز شروع کنید و بعدا D80 رو با یه D800 یا چنین چیزی جایگزین کنید. سایر گزینه ها ریسک پشیمانی بالایی دارند!

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

واقعا سخته انتخاب
    نمی دونم چی کار کنم
    و اگر هم D7000 بگیرم با لنز مثل 14-24 یا هر واید دیگه ای فردا که خواستم فول فریم بگیرم اینا برا فول فریم زیادی واید می شه.

درود
    واید برای عکاسی طبیعت با واید برای عکاسی پرتره یا عکاسی که عمق میدان کم نیاز داشته باشید تفاوت دارد.
    اگه بیشتر در مورد نیازهایتان توضیح بدید که واید را در کجا و چه جور عکاسی نیاز دارید خیلی بهتر میشه لنز و بدنه را انتخاب کرد.
    معمولا کسی که دوربین فول فریم میگیره به علت نیاز به عمق میدان کم است نه شارپنس و مگاپیکسل و نویز کمتر.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

واقعا سخته انتخاب
    نمی دونم چی کار کنم

خانم جمالی

سلام
    من که نظر خودم رو گفتم، شما هم قاطعانه جواب دادید انتخاب D700 قطعی است !

با توجه به بودجه شما به نظر من هم دوربین بسیار خوب D7000 و یکی دو تا لنز DX خوب بسیار مناسب است.

نکته اصلی همین جاست. مهاجرت از کراپ 1.5 به فول فریم ، آپگرید نیست. یعنی رفتن به مرحله بعدی در عکاسی نیست.

اگر نیازتان به فول فریم است که هیچ، باید به نحوی با برنامه ریزی زمانی در خرید به فول فریم مهاجرت کنید.
    اما اگر نیازی به ویژگی های بدنه های فول فریم ندارید فکر نکنید اگر باز هم دوربین فرمت DX بخرید در جا زده اید.

نمیخوام بگم من از FF بدم میاد یا فکر میکنم ابزار مهم نیست ، حتی به نظرم لذت بردن از ابزار هم مهم است.

اما اگر به نظر شما 14-24 روی فول فریم زیادی واید است و دوست دارید یا نیاز دارید فول فریم داشته باشید بهترین انتخاب به نظر من
    D700+ AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR است. شاید اگر کمی صبر کنید تا بودجه فراهم شود بهتر باشد تا اینکه یک لنز موقتی بگیرید.

امیدوارم ابزار مورد علاقه تان را تهیه کنید و از عکاسی با آن لذت ببرید.

شاد باشید.
    نوید حسینیان | پیوسته

صفحه 14 از 52 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین