صفحه 8 از 52 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 514
Like Tree999تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز Walk Around (تك لنز)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

پیش فرض پاسخ: راهنمایی برای خرید لنز Walk Around (تك لنز)

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid-P نمایش پست ها
    با سلام.
    من دو لنز 18-200 کنون و سیگما را بررسی کرده ام. زیرا می خواستم بخرم.
    لنز سیگما که هیچ! اصلا سمتش نروید که کیفیت و شارپنس آن بسیار پایین است. البته انتظار کیفیت بالا در رنج وسیع هم کمی زیاده خواهی است.
    لنز کنون هم لنز بسیار متوسطی است و شارپنس آن از سیگما بهتر است، اما ...!
    من هم ابتدا قصد داشتم مانند شما یکی از این سه لنز را بگیرم. ولی اگر بتوانید مانند من از اصرار بر تک لنز، کوتاه بیایید خیلی به نفعتان است.
    من لنز 18-200 سیگما و کنون را با لنز 55-250 کنون مقایسه کردم و نتیجه بسیار جالب بود.(سیگما و 55-250 را در آتلیه تست کردیم ولی 18-200 کنون را همینطوری.)
    اصلا قابل مقایسه نبودند. شارپنس بسیار بسیار تفاوت داشت. در 18-200 ها تصاویر فلو بود و نمیشد 100% کراپ کرد. در سیگما که خیلی زننده بود. ولی در 55-250 واقعا در کراپ 100% شارپ شارپ بود. به خصوص در F7-9.
    متاسفانه عکس ها را پاک کرده ام، وگرنه بررسی جالبی بود.
    در یک مقاله که اصول ساخت لنز را بررسی کرده بود مطالب جالبی نوشته بود:
    نقل به مضمون:

اگر دقت کنیم درست است! یعنی 24 یک مرز است.(24-105، 28-135، 28-300، 24-70و...)
    سعی کنید از خیر اینکار بگذرید. ولی در صورت اصرار دور لنز 18-200 سیگما را خط بکشید و لنز 18-200 کنون هم تعریفی ندارد.
    موفق باشید.
    خیلی ممنون از راهنماییتون،اما به علت نوع عکاسیم و نیاز همزمان به تله و واید و عکاسی در سفر ترجیح میدهم از تعویض لنز اجتناب کنم،برای همین دنبال 200-18 ها هستم.
    اما درباره 250-55 ... تجربه عکاسی با آنرا دارم و برای نیاز من راضی کننده بود،ولی در مقایسه هایی که بین نمونه عکسها در نت داشتم به نظرم سطح آن کمی از 200-18 کنون پایینتر بود،شاید بهتر باشد آزمایشتان را یک بار دیگر در شرایط برابر تکرار کنید(و یا اگر من اشتباه میگم من را روشن کنید).
    متشکرم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

نقل قول نوشته اصلی توسط beigloo نمایش پست ها
    اما درباره 250-55 ... تجربه عکاسی با آنرا دارم و برای نیاز من راضی کننده بود،ولی در مقایسه هایی که بین نمونه عکسها در نت داشتم به نظرم سطح آن کمی از 200-18 کنون پایینتر بود،شاید بهتر باشد آزمایشتان را یک بار دیگر در شرایط برابر تکرار کنید(و یا اگر من اشتباه میگم من را روشن کنید).
    متشکرم
    دیدن این لینک هم خالی از لطف نیست.
    و نتیجه گیری:
    *IMAGING QUALITY: The Canon 18-55 IS and 55-250 IS combo deliver BETTER OVERALL imaging quality, from CENTER TO EDGE, than any of the superzooms. Maybe that isn't a surprise though. But you do give up the main purpose of having a superzoom (i.e., not having to switch lenses in the field). But between the superzooms, I really like the overall imaging quality of THE TAMRON from what I saw with MY GIVEN samples (I THINK an earlier copy of the Sigma was a better unit than the one in this test). The Canon isn't far behind, and often matches the Tamron, but the Tamron really covers a massive range WITHOUT COMPROMISING output vis-a-vis the others. The Tamron also has the BEST BOKEH of the bunch; IMO much better than both the Canon and Sigma. In terms of FLARE, the Canon does the best job here. All of the superzooms have their ups and downs at certain focal lengths, though the Sigma probably is the worst offender here. Both the Canon and Tamron put out a bit BETTER CONTRAST reproduction than the Sigma, but it's not a night and day difference. The Sigma can deliver some VERY GOOD images as well (and is SHARPER at the WIDE END), but these two newcomers in the Canon and Tamron are a LITTLE BETTER OVERALL.
    aidin594، beigloo و a6l3i تشکر می‌کنند.
    حمید
    6D / 24-70L f2.8 II / 24-105L / 70-200L f2.8 III / 600EX / 430EX II
    parsluxe.com

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

سلام
    من هم مدتی مشغول مطالعه برای تهیه لنز walkaround بودم. البته برای آلفا!

نتیجه ای که من بهش رسیدم همانا سونی ۲۵۰-۱۸ بود که معادل تامرون ۲۵۰-۱۸ است.
    این لنز دامنه خوبی داره وتصاویرش تقریبا در هر فاصله کانونی شارپنس قابل قبولی دارن. در ضمن شما رو از تعویض مکرر لنز بی نیاز میکنه
    تقریبا توی نت هیچ نقطه ضعف قابل توجهی براش ننوشتن. و بعد از اینکه تهیه فرمودید متوجه میشوید که بیراه ننوشتن.
    اما با توجه به قابلیت های خوب این لنز بهتر است که در مورد لنز جدید تامرون که ۱۸-۲۵۰ باشه هم تحقیق کنید.

كاربر همراه farhad_k آواتار ها
    تشکر کرده
    872

پیش فرض پاسخ: لنز همه کاره!!!

من بین دو لنز 18-250 canon و 18-270 تامرون موندم میشه دوستان اگه ادرس یا لینکی برای مقایسه این دو تا هست لطف کنند یا اگه توضیحی هست به من بدند. با تشکر

كاربر همراه Mehrdad Benabbas آواتار ها
    تشکر کرده
    1521

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad_k نمایش پست ها
    من بین دو لنز 18-250 canon و 18-270 تامرون موندم میشه دوستان اگه ادرس یا لینکی برای مقایسه این دو تا هست لطف کنند یا اگه توضیحی هست به من بدند. با تشکر
    تا اونجایی که من میدونم کانن لنز 18-250 نداره!!!

احتمالا منظورتون کانن 18-200 هست.
    Ali Talebi تشکر می‌کند.
    مهرداد بن عباس

5D mark II + BG-E6 / 15 f2.8 fisheye / 24-70 f2.8 L / 70-200 f2.8 IS L II / 50 f1.8 / 580 EX II / 4x PW Plus II / Manfrotto 7302YB & 055XPROB + 303SPH

تشکر کرده
    872

راستش رو بخواهید من امروز رفته بودم نمایندگی کانون بلوار کشاورز توی لیست فروش لنزهای کنون موردی بود به این نام:
    efs 18-250 f/3.5-5.6 IS
    قیمت هم خدود750 هزار تومان با گارانتی افومار
    اقا مهرداد بنده هم حرف شما رو مبنی بر 18-200 بودن این لنز گفتم ولی فروشنده روی حرفشون تاکید داشتند و میگفت موجودی فروشگاه رو میدونند و میگفت اگه قصد خرید دارید براتون بیارم تا ببنید!
    الان هم لیست قیمتش رو میزم هستش و دوباره چک کردم.
    حالا فردا صبح دوباره زنگ میزنم تا تایید بگیرم
    شاید جدید اومده و هیچ کسی نمیدونه!
    با این تفاسیر ادرس لینک مقایسه 18-200 کنون با تامرون 18-270 رو اگر کسی تو سایت داره ممنون میشم.

كاربر همراه Mehrdad Benabbas آواتار ها
    تشکر کرده
    1521

با این تفاسیر ادرس لینک مقایسه 18-200 کنون با تامرون 18-270 رو اگر کسی تو سایت داره ممنون میشم.

لینک زیر یک مقایسه مختصر از این دو لنز است:

کد:
    http://www.howtobuycameralenses.com/all-round-super-zoom/canon-18-200mm-canon-18-200-is-or-tamron-18-270-vc/
    farhad_k تشکر می‌کند.
    مهرداد بن عباس

5D mark II + BG-E6 / 15 f2.8 fisheye / 24-70 f2.8 L / 70-200 f2.8 IS L II / 50 f1.8 / 580 EX II / 4x PW Plus II / Manfrotto 7302YB & 055XPROB + 303SPH

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

راستش رو بخواهید من امروز رفته بودم نمایندگی کانون بلوار کشاورز توی لیست فروش لنزهای کنون موردی بود به این نام:
    efs 18-250 f/3.5-5.6 IS
    قیمت هم خدود750 هزار تومان با گارانتی افومار
    اقا مهرداد بنده هم حرف شما رو مبنی بر 18-200 بودن این لنز گفتم ولی فروشنده روی حرفشون تاکید داشتند و میگفت موجودی فروشگاه رو میدونند و میگفت اگه قصد خرید دارید براتون بیارم تا ببنید!
    الان هم لیست قیمتش رو میزم هستش و دوباره چک کردم.
    حالا فردا صبح دوباره زنگ میزنم تا تایید بگیرم
    شاید جدید اومده و هیچ کسی نمیدونه!
    راستش تا به حال که رسم نبوده که اولین کسی که از امدن یک محصول کنون در جهان مطلع میشه کنون بلوار کشاورز باشه. ایشان شاید حالشان مناسب نبوده و لنز تامرون برای مونت کنون را لنز کنون دیده اند.
    حسام، Kaveh Ghobadi و barca007 تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

تشکر کرده
    872

لنز 18-270 تامرون فقط روی دوریبن های فول فریم نصب میشه یا روی دوربین های دیگه هم قابل استفاده هستش؟
    دوربین من 1000d هستش.
    http://photography-on-the.net/forum/...=584674&page=3
    توی این فورم نوشته که روی دوربین های فول فریم استفاده میشه.

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

دوست عزير تمام لنزهايي كه در برند canon با EF شروع مي شوند قابليت استفاده روي
    مونت EF و EFS رو دارند.اين لنز رو هم شما مي تونيد روي 1000D استفاده نماييد.
    farhad_k تشکر می‌کند.

صفحه 8 از 52 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین