صفحه 136 از 164 نخستنخست ... 36 86 126 132 133 134 135 136 137 138 139 140 146 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,351 تا 1,360 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

درود

تصمیم خرید یک لنز برای عکاسی پرتره رو دارم با توجه به اینکه علاقه اصلی من landscape هستش و لنز 24-70 رو دارم، به نظر دوستان منطقی هست من لنز 105 ماکروی نیکون یا 105 ماکروی سیگما یا حتی 90 ماکروی تامرون رو انتخاب کنم که در کنار تجربه کردن عکاسی پرتره، ماکرو هم تجربه کنم؟؟(در ضمن بادی فول فریم هستش)
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط masandani2 نمایش پست ها
    درود

تصمیم خرید یک لنز برای عکاسی پرتره رو دارم با توجه به اینکه علاقه اصلی من landscape هستش و لنز 24-70 رو دارم، به نظر دوستان منطقی هست من لنز 105 ماکروی نیکون یا 105 ماکروی سیگما یا حتی 90 ماکروی تامرون رو انتخاب کنم که در کنار تجربه کردن عکاسی پرتره، ماکرو هم تجربه کنم؟؟(در ضمن بادی فول فریم هستش)
    بله
    یکی از گطینه هایی که به علاقمنان پرتره مانند شما که اساسا پرنره گراف نیستند اما میخواهند تجربه پرتره گراقی رو در سطحی مطلوب داشته باشند، میشود تهیه لنز ماکرو است. هم شارپنس کافی خواهید داشت هم دیافراگم باز و هم فاصله کانونی مناسب برای پرتره. از سویی ماکرو گرافی را نیز تجربه خواهید کرد. فقط نکته ای که وجود دارد اینکه برای بادی فول فریم 100 مم برای ماکرو گرافی کمی کوتاه است و برای این منظور 150 مم سیگما و یا 180 مم توصیه میشود
    masandani2 و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    373

سلام. برای عکاسی مسافرتی و پرتره و منظره چه نوع لنزی رو دوستان پیشنهاد می کنند؟و لطفا اگر راهنمایی بفرمایید تفاوت لنز های Dx , Fx توضحی بدن ،برای بدنه 7200 ؟
    ویرایش توسط harrypotter2020 : Thursday 22 October 2015 در ساعت 10:39 دلیل: تصحیح در املا

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط harrypotter2020 نمایش پست ها
    سلام. برای عکاسی مسافرتی و پرتره و منظره چه نوع لنزی رو دوستان پیشنهاد می کنند؟و لطفا اگر راهنمایی بفرمایید تفاوت لنز های Dx , Fx توضحی بدن ،برای بدنه 7200 ؟
    درود،

دوست عزیز میتونید از یکی از دو لنز 105-18 یا 140-18 نیکون استفاده کنید که هر دو کیفیت مشابه هم دارند با این تفاوت که 140-18، 35 میلیمتر بیشتر در سر تله دارد و می تونید از سوژه های به نسبت دورتری عکاسی کنید.

لنزهای DX مخصوص دوربینهای کراپدار نیکون هستند که دایره تصویر کوچکتری دارند به دلیل سنسور کوچکتر دوربینهای کراپدار، همچنین رزولوشون و شارپنس کمتری هم دارند، این لنزها قابل استفاده بر روی بدنه های فول فریم یا FX نیکون نیستند.

لنزهای FX که معمولا لنزهای گرانتر با کیفیت و شارپنس و رزولوشون بیشتر هستند و از نظر استحکام بدنه هم در وضعیت بهتری هستند، برای دوربینهای فول فریم نیکون طراحی شده اند و به دلیل دایره تصویر بزرگتری که دارند میتونید بر روی بدنه های کراپدار هم مثل D7200 استفاده کنید. توجه کنید که بعضی از لنزهای FX ماکزیمم شارپنس و کیفیتشون بر روی دوربینهای فول فریم نمود پیدا میکنه مثل 85mm f/1.8G و بعضی از لنزهای FX هم هستند که بر روی بدنه های کراپدار نتایج مشابه بدنه های فول فریم ارائه میدهند مثل 50mm f/1.8G.

موفق باشید.
    obsidiyan، harrypotter2020، mrkasasi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط harrypotter2020 نمایش پست ها
    سلام
    بهتر است در ابتدا به قسمت مقالات سایت مراجعه کنید تا برای خرید و اطلاعاتتون کمکی باشه.
    لنزهای FX برای فول فریم و کراپدار و لنزهای DX فقط برای کراپ دار هستند. فارغ از بحث های کیفیتی که برای هر لنز به صورت جداگانه می تونه وجود داشته باشه.
    شما نیاز به یک لنز همه کاره یا واکراوند دارید. 140-18 یا 105-18 برای شروع بسیار مناسبند. با خرج کمی بیشتری 85-16 یا 80-16 هم می تونن مناسب باشند.

پ.ن: جای درست این پست هم در تاپیک راهنمایی برای خرید لنز است. اینجا لنز صرفاً برای پرتره پیشنهاد می شود.
    پ.ن.2: این صفحه باز بود، متوجه نشدم عطاجان پاسخ دادن، لذا خط رو خط شدیم.
    ata_m3 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    127

بحث خیلی زیاد بود و من یه مقدار گیج شدم.
    برای پرتره با دوربین کراپدار کنون در فضای غیر آتلیه که بوکه و پرسپکتیو مناسب و دفرمه شدن صورت نداشته باشیم، بین گزینه های پرایم کدوم بهتره؟

Canon EF 50mm f/1.8 STM
    Canon EF 50mm f/1.4 Normal
    Canon EF 85mm F/1.8 USM

در خصوص اولی، به خاطر بهبود نسبت به 1.8 II مدل جدیدتر موتور فوکوس STM دار رو قرار دادم.
    در خصوص دومی، یکی از دوستان گفتند مشکل ساختاری داره این لنز.... درسته؟ منظورم شارپ نبودن در اولین دیاف نیست.
    در خصوص سومی، فوکال بالاش، جز مجبور کردن به فاصله گرفتن بیشتر، گیر و گوری نداره؟

در نهایت توجه این نکته لازمه که قیمت دومی، دو برابر اولی و قیمت سومی، سه برابر اولی هست. در مقایسه همزمان کیفیت عکس و قیمت، برنده نهایی کدومه؟

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط Sobinian نمایش پست ها
    برای پرتره با دوربین کراپدار کنون در فضای غیر آتلیه که بوکه و پرسپکتیو مناسب و دفرمه شدن صورت نداشته باشیم، بین گزینه های پرایم کدوم بهتره؟

Canon EF 50mm f/1.8 STM
    Canon EF 85mm F/1.8 USM

در خصوص اولی، به خاطر بهبود نسبت به 1.8 II مدل جدیدتر موتور فوکوس STM دار رو قرار دادم.
    در خصوص دومی، یکی از دوستان گفتند مشکل ساختاری داره این لنز.... درسته؟ منظورم شارپ نبودن در اولین دیاف نیست.
    در خصوص سومی، فوکال بالاش، جز مجبور کردن به فاصله گرفتن بیشتر، گیر و گوری نداره؟

در نهایت توجه این نکته لازمه که قیمت دومی، دو برابر اولی و قیمت سومی، سه برابر اولی هست. در مقایسه همزمان کیفیت عکس و قیمت، برنده نهایی کدومه؟
    85 اف 1.4 بنظرم بینظیر است و 85 اف 1.8 نیز عالی
    من 85 اف 1.8 درام و شدیدا هم راضی هستم
    50 م اف 1.8 با توجه به قیمتش فکر میکنم یک هدیه است به کانونی ها
    Sobinian تشکر می‌کند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر همراه nicebluesky آواتار ها
    تشکر کرده
    4361

Canon EF 50mm f/1.8 STM
    Canon EF 85mm F/1.8 USM

سلام
    من 50 f1.8 معمولی دارم و برای پرتره استفاده میکنم.برای نیم تنه یا 3/4 خوبه و بوکه نسبتاً قابل قبولی داره.ولی برای تمام قد و کادر بسته سر و شانه مناسب نیست. برای تمام قد شما ناچارید فاصله زیادی از سوژه بگیرید و همچنین دیافش آنقدر باز نیست که برای تمام قد بوکه خوبی بده. برای کادر بسته هم فوکالش پایینه و روی صورت اعوجاج پرسپکتیو ایجاد میشه. بنابراین شما نمیتونید با یک لنز همه جور پرتره بگیرید. پیشنهاد من اینه که یکی از دو لنز 50 1.8 و 85 1.8 و یا هردو رو تهیه کنید
    در مورد 50 1.4 هم بنده استفاده نکردم.لنز خوبی هست ظاهراً ولی به ندرت در عکسهای پرتره دیدم که با اف1.4 یا حتی 1.8 عکس بگیرند.
    Sobinian تشکر می‌کند.
    بهنام ورشوساز
    Canon EOS 600D , EF-S 18-55 IS II , EF 50 f/1.8 II , EF-S 55-250 IS STM , Hahnel Triad 40 Tripod

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

Canon EF 50mm f/1.8 STM
    Canon EF 85mm F/1.8 USM

لنز50 قادر به در آوردن همه فرم صورت ها نیست . در لیستی که نوشتید 85 اف 1.8 بیش از همه نیاز شما رو برآورده میکنه.
    nicebluesky، obsidiyan و Sobinian تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    127

متشکر از دوستان، بابت پاسخ و راهنمایی.
    آیا 85 میلیمتر برای دوربین کراپ کنون، یه مقدار فوکال بالایی نداره؟