صفحه 133 از 164 نخستنخست ... 33 83 123 129 130 131 132 133 134 135 136 137 143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,321 تا 1,330 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush2000 نمایش پست ها
    ببخشید سوال اماتوری می پرسم.چطور بدونم چه دیاف شارپنس بهتر داره؟
    آیا فرمولی هست؟نرم افزاری؟سایتی؟
    بر اساس تجربه و اینکه بیشتر لنزها همین طور هستن و زمانی که یکی دو استاپ دیافراگم بسته شود به اوج شارپنس خوذ میرسند
    اما همانطور که جناب دانش پایه نوشتن همه چیز شارپنس نیست بخصوص در این لنز که اصولا برای داشتن پسزمینه محو تهیه میشود.
    msh2200، nicebluesky، Moty و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

تمام دیاف های این لنز فراتر از نیاز شما شارپه ولی با کاهش عمق میدانی که در فاصله نزدیک شاهدیم استفاده از اینچنین لنزی نیاز به تبحر دارد
    فرمول ندارد با مقایسه تصاویر گرفته شده به این نتیجه میرسیم
    dariush2000 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

بیشتر سایتهایی که لنزها رو تست می کنند و ریویو می نویسن نمودارهایی دارن که بر اساس اونها نتایج آزمایشات نوشته و رسم میشه. از تست شارپنس تا میزان وجود خطاهای اپتیکی، سایت Welcome to Photozone! نمونه ای بارز هست.
    msh2200، mSafdel، dariush2000 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    15

سلام خدمت همه دوستان.
    چند تا سوال داشتم.البته شاید اینجا نباید مطرح میکردم
    دوربین کنن 600دی به همراه کیت 18-55 و لنز 85mm f 1.8 دارم
    کیت فلاش 300ژول مینی answer البته ست فلاش من فقط یه سافت باکس 60*40 داره به همراه چتر
    کارم فعلا پرتره داخل و خارج اتلیه هست البته اتلیه خانگی هست در حد تمرین و تفریح ولی قصد دارم تا چند ماه دیگه جدی کار رو شروع کنم.
    3 میلیون هم بودجه برای عکاسی دارم.اول قصد خرید دوربین فول فریم داشتم و بین 5دی مارک 3 به صورت اقساط و با داشتن فقط لنز 85 و 6دی نقد با همون لنز 85 گیر کرده بودم بعضی از دوستان پیشنهاد دادن که با این بادی میشه کار کرد و سرمایه روی لنز بزارم
    با داشتن لنز 85 به فکر خرید 70-200 F 2.8 افتادم ولی نمیدونم مناسب بادی کراپدار هست البته به صورت قسطی یا 24-105 بگیرم یا....
    چند مساله دیگه هم هست که فون و سافت باکس ندارم.البته فون و سافت باکس رو میشه کم کم خرید چون قیمت بالایی ندارن
    نمیدونم این پول رو روی چی سرمایه گذاری کنم
    بادی بگیرم لنز بگیرم فلاش رو دوربینی بگیرم؟
    لطفا راهنمایی کنید

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط viper.killer نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان.
    چند تا سوال داشتم.البته شاید اینجا نباید مطرح میکردم
    دوربین کنن 600دی به همراه کیت 18-55 و لنز 85mm f 1.8 دارم
    کیت فلاش 300ژول مینی answer البته ست فلاش من فقط یه سافت باکس 60*40 داره به همراه چتر
    کارم فعلا پرتره داخل و خارج اتلیه هست البته اتلیه خانگی هست در حد تمرین و تفریح ولی قصد دارم تا چند ماه دیگه جدی کار رو شروع کنم.
    3 میلیون هم بودجه برای عکاسی دارم.اول قصد خرید دوربین فول فریم داشتم و بین 5دی مارک 3 به صورت اقساط و با داشتن فقط لنز 85 و 6دی نقد با همون لنز 85 گیر کرده بودم بعضی از دوستان پیشنهاد دادن که با این بادی میشه کار کرد و سرمایه روی لنز بزارم
    با داشتن لنز 85 به فکر خرید 70-200 F 2.8 افتادم ولی نمیدونم مناسب بادی کراپدار هست البته به صورت قسطی یا 24-105 بگیرم یا....
    چند مساله دیگه هم هست که فون و سافت باکس ندارم.البته فون و سافت باکس رو میشه کم کم خرید چون قیمت بالایی ندارن
    نمیدونم این پول رو روی چی سرمایه گذاری کنم
    بادی بگیرم لنز بگیرم فلاش رو دوربینی بگیرم؟
    لطفا راهنمایی کنید
    برای کار استديويی تعويض دوربين انچنان تأثيری روی کار شما نداره و دوربين شما برای شروع مناسبه
    به نظر من بهتره اول روی لوازم جانبی مثل بک گراند ، دکور ،نور ,رفلکتور سرمايه گذاری کنيد
    ميتونيد لنز 17-50 تامرون رو هم تهيه کنيد که لنز خيلی شارپيه

بعد از يک مدت که در آمد زايی داشتيد برای تهيه فول فريم و لنز های اون هزينه کنيد
    M.Nouri، naghli، MohammadRanjbar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    برای کار استديويی تعويض دوربين انچنان تأثيری روی کار شما نداره و دوربين شما برای شروع مناسبه
    به نظر من بهتره اول روی لوازم جانبی مثل بک گراند ، دکور ،نور ,رفلکتور سرمايه گذاری کنيد
    ميتونيد لنز 17-50 تامرون رو هم تهيه کنيد که لنز خيلی شارپيه

بعد از يک مدت که در آمد زايی داشتيد برای تهيه فول فريم و لنز های اون هزينه کنيد
    ممنون از راهنماییتون.
    ولی میشه کمی بیشتر توضیح بدید درباره لوازم جانبی؟
    رفلکتور هم دارم.
    من الان نیاز خودم رو 2 عدد سافت باکس 80×120 که دونه ای 170تومن هست و شاید یک اکتا باکس 120 که قیمت ندارم و سه پایه بوم به قیمت 240 تومن و 3 عدد فون که دونه ای 110 تومن هست میبینم و شاید یه شاخه نور که با چهارتا شاخه کار کنم ولی برای خرید شاخه چهارم دو دل هستم که یه فلاش استدیویی بگیرم یا فلاش رو دوربینی مثل ex600 کنن که فکر نکنم فعلا ضروری باشه و قیمت کل این لوازم 1 میلیون هم نمیشه بغیر از فلاش و تهیه کردنشون به صورت دونه ای راحت هست به خاطر همین بیشتر به عوض کردن بادی فکر میکنم و یا خرید لنز که فکر کنم 85 mm برام کافی باشه یا در نهایت یه 50mm f1.8 کنن هم بگیرم که قیمتش 350 هست.
    ایا به نظر شما این لوازم برای من ضروری هست یا چیزهای دیگر هست که من نمیدونم یا تو کار بیشتر به دردم میخوره.
    قیمت لنز 17-50 تامرون چنده دیافش چنده؟؟
    در ضمن میدونم جای این سوالها تو این تایپیک نیست ولی نمیدونم کجا باید مطرح میکردم اگر دوستان میدونن به تایپیک مرتبط انتقال بدن.

تشکر کرده
    3755

سوالات عمومي عكاسي
    سوالتون رو اينجا ميتونيد بپرسيد يا توی تاپيک اتليه خونگی

4 تا فلش احتياج نداريد همون 3 تا هم واسه شروع زياده ، بهتر با يک فلش شروع کنيد کمی تجربه کسب کرديد يکی يکی اضافه کنيد
    زک ارياس 2 تا ويدئو خوب راجع به نور پردازی با يک منبع نور داره برای شروع خيلی خوبه

50 1.8 تفاوت زيادی با 85 نداره بايد لنز وايد تری بگيريد
    17-50 تامرون 2.8

شما 1 دی ايکس هم داشته باشی بدون امکانات ديگه نميتونی عکاسی آتليه اي کنيد و به نظر مياد تجربه زيادی هم نداريد و با توجه به اين فول فريم کمکی به عکاسی شما نميکنه
    ميتونيد لوازمتون رو کامل کنيد و شروع به کار کنيد بعداً که به حدی رسيديد که دوربينتون نيازتون رو برطرف نميکرد دوربين رو ارتقا ميديد
    تا آخر امسال هم سری 5 دی 4 بيرون مياد و 5 دی 3 ارزون تر هم ميشه

اين نظر منه ، خيلی ها رو هم ديدم 5 دی 3 دارن و با 50 1.8 عکاسی ميکنن اما من حداقل 5 تا لنز رو نياز دارم و بعد از تهيه اون ها 6 دی رو به 5 دی 3 ارتقاء ميدم
    obsidiyan و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    Majid

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    سوالات عمومي عكاسي
    سوالتون رو اينجا ميتونيد بپرسيد يا توی تاپيک اتليه خونگی

4 تا فلش احتياج نداريد همون 3 تا هم واسه شروع زياده ، بهتر با يک فلش شروع کنيد کمی تجربه کسب کرديد يکی يکی اضافه کنيد
    زک ارياس 2 تا ويدئو خوب راجع به نور پردازی با يک منبع نور داره برای شروع خيلی خوبه

50 1.8 تفاوت زيادی با 85 نداره بايد لنز وايد تری بگيريد
    17-50 تامرون 2.8

شما 1 دی ايکس هم داشته باشی بدون امکانات ديگه نميتونی عکاسی آتليه اي کنيد و به نظر مياد تجربه زيادی هم نداريد و با توجه به اين فول فريم کمکی به عکاسی شما نميکنه
    ميتونيد لوازمتون رو کامل کنيد و شروع به کار کنيد بعداً که به حدی رسيديد که دوربينتون نيازتون رو برطرف نميکرد دوربين رو ارتقا ميديد
    تا آخر امسال هم سری 5 دی 4 بيرون مياد و 5 دی 3 ارزون تر هم ميشه

اين نظر منه ، خيلی ها رو هم ديدم 5 دی 3 دارن و با 50 1.8 عکاسی ميکنن اما من حداقل 5 تا لنز رو نياز دارم و بعد از تهيه اون ها 6 دی رو به 5 دی 3 ارتقاء ميدم
    ممنون از راهنماییتون به توصیه شما گوش کردم و از خرید دوربین صرفنظر کردم.
    لنز تامرون رو که پیشنهاد دادین سرچ کردم و دو مدل پیدا کردم :
    1.Tamron SP 17-50MM F/2.8 Di II for Canon
    2.TAMRON SP AF17-50mm F/2.8 XR Di II VC for Canon
    شما کدوم مدل رو میگید؟ چه فرقی با هم دارن؟
    روی فول فریم هم خوب جواب میده؟
    شارپ بودنش مثل 85mm f1.8 هست؟
    فیلم زک رو از کجا میشه تهیه کرد؟دوبله فارسی هست؟
    ویرایش توسط viper.killer : Friday 22 May 2015 در ساعت 13:30
    sma075 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3755

خواهش ميکنم
    vc سری لرزرش گير دارشه که به شارپی سری معمولی نيست و بيشتر برای ويدئو ازش استفاده ميکنند
    سری معمولی ارزون تره و شارپ تره ، روی فول فريم کار نميکنه
    برای فول فريم 24-105 کنون يا 24-70 تامرون رو ميتونيد بگيريد که گرون تره و برای کراپ وايد نيست اما اگر به زودی قصد تعويض دوربين رو داشته باشيد انتخاب خوبيه اما پولی واسه بقيه لوازم باقی نميمونه (واسه کار های استديويی 24-105 بهتره اما برای استفاده خارج از استديو 1 استاپ سريع تر بودن 24-70 بيشتر به کار مياد)
    ميتونيد لنز رو تهيه کنيد و با يک سافت باکس و رفلکتور شروع کنيد و کم کم لوازم ارزون رو تهيه کنيد ، اما اگر ميبينيد خيلی عکس های تمام قد نميگيريد همون 85 هم برای شروع کافيه و ميتونيد پس انداز کنيد تا کمی تجربتون بيشتر بشه و اون موقع تصميم بگيريد چه چيزی نياز داريد

فيلم رو هم تو همين سايت خودمون لينک دانلود رو داده بودن ، اگه نميتونيد دانلود کنيد بايد تو سايت های فروش cd پيدا کنيد 1 و 2 داره که هر 2 خوبن

OneLight DVD • Photography By Zack Arias • ATL • 404-939-2263 • studio@zackarias.com
    ata_m3 تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    Majid

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام عرض میکنم خمت همه ی دوستان گرامی

من عضو جدید این سایت هستم و سوالی داشتم که میخوام مطرح کنم و نیاز به دانش وتجربه شما دارم.

چه لنزی میتونم برای دوربین canon 7D برای عکاسی پرتره تهیه کنم که سقف قیمت هم حدودا 2میلیون تومان باشه .

ممنونم از راهنمایی شما