صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 74
Like Tree90تشکر

موضوع: لنز مناسب عکاسی نجومی

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط msourena نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان
    من به تازگی یه کنون 5دی مارک سه گرفتم هم به عکاسی نجومی خیلی علاقه دارم هم میخوام یه لنزی داشته باشم که تو روز و برای عکاسی مناظر هم بتونم ازش استفاده کنم. یه 50 مم 1.8 هم دارم. به نظرتون چه لنزی بگیرم برام بهتره؟
    بودجه رو بفرمائید.
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    316

سلام دوستان .
    من نیکون 7100 دارم با لنز 18-140 کیت خودش .
    برای عکاسی نجومی با این لنز و دوربین چه تنظیماتی پیشنهاد میکنید ؟؟

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Alimohammad نمایش پست ها
    سلام دوستان .
    درود
    این لنز بدلیل عدد دیافراگمی که داره در فوکال 18 امکان استفاده جهت عکاسی از کهکشان را خواهد داشت. البته به شرط استفاده از ISO بالای 1600 و رعایت قانون به اصطلاح 500 و البته علاوه بر این، می توانید با کمک این لنز اقدام به ثبت رد ستارگان کنید که برای ان ثبت F بین 4 تا 5 و ISO حدود 800 به همراه نوردهی بلند مدت نیازه
    در کنار این مسائل سه پایه و ریموت هم فراموش نشود
    ارادتمند
    amir.komeily و Shoterisland تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط Alimohammad نمایش پست ها
    سلام دوستان .
    درود بر شما

اگر منظورتون عکاسی از راه شیری و یا آسمان شب به همراه مناظر زمینی هستش٬ واید ترین حالت لنز به همراه بازترین دیافراگم که میشه ۱۸ میلیمتر با f/3.5 و برای اینکه ستاره ها نقطه ای ثبت بشن زمان حدود ۲۵ ثانیه و ایزوی ۳۲۰۰ فکر میکنم مناسب باشه.
    البته دو نکته:

اول اینکه ۲۵ ثانیه که عرض کردم برای استفاده عکس در سایزهای وب و نهایتا چاپ در سایز های کوچک مناسب هستش و اگر قرار باشه عکس شما در سایز مثلا ۱۰۰ در ۷۰ چاپ بشه در همون ۲۵ ثانیه هم ستاره ها خطی دیده میشن.البته فرمولهایی وجود داره برای محاسبه حداکثر زمان نوردهی با توجه به فوکال و موقعیت نسبت به سرسو و ... ولی در هر حال در سایز اصلی خطی شدن ستاره ها بازهم دیده میشه و تنها راه ثبت دقیق استفاده از ترکر می باشد.

مورد دوم در مورد عدد ایزو که میتونه بسته به میزان الودگی نوری و نور محیط کمتر یا بیشتر بشه و اگر بتونید از روش های مختلف حذف نویز مثل استک کردن و... استفاده کنید میتونید ایزو رو بالا ببرید و در عوض زمان رو کم کنید تا ستاره ها بهتر ثبت بشن.

عدد وایت بالانس هم بستگی به ساعت عکاسی و محل و ... داره که میتونه بین کلوین ۳۵۰۰ تا ۵۰۰۰ متغیر باشه.البته بهتره RAW عکاسی کنید تا در نرم افزار دستتون برای اصلاح وایت بالانس باز باشه.

استفاده از سه پایه و ریموت یا تایمر برای عدم لرزش دوربین در زمان شات زدن هم توصیه میشه.

موفق باشید
    کوروش، amir.komeily و Shoterisland تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

با عرض سلام
    بنده دوربین Canon EOS 1300D 18-55mm DC II رو خریداری کرده ام، آیا با این لنز امکان عکاسی نجومی وجود دارد ؟ در صورت ممکن لنز زیر 500 ت برای این مورد معرفی کنید
    ممنون

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط kajoosh نمایش پست ها
    با عرض سلام
    بنده دوربین Canon EOS 1300D 18-55mm DC II رو خریداری کرده ام، آیا با این لنز امکان عکاسی نجومی وجود دارد ؟ در صورت ممکن لنز زیر 500 ت برای این مورد معرفی کنید
    ممنون
    درود بر شما

برای عکاسی نجومی ( راه شیری و اسمان شب ) نیاز به لنز سریع دارید.این لنز ایده ال نیست ولی برای شروع خوبه چون با ۵۰۰ تومن انتخاب بهتری ندارید.توصیه میکنم با همین شروع کنید و پس از کسب تجربه و مهارت کافی برید سراغ لنزهای پرایم منوال که نسبتا ارزان هستن مثل سامیانگ.
    msh2200، amir.komeily و kajoosh تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط kajoosh نمایش پست ها
    با عرض سلام
    ممنون
    درود
    آقا فرشاد مطالب را گفتند. فقط بعنوان نکات کاملتر،
    شما با همین لنز در فوکال 18 و کمی شناخت آسمان می توانید تصاویر خوبی ثبت کنید.
    اتفاقا وقتی با یک لنز متوسط این کار را انجام دهید با یک لنز خوب که در آینده تهیه خواهید کرد به مراتب پیشرفت بهتری خواهید داشت.
    با این لنز تصاویر کهکشان راه شیری و مناظر ترکیبی از رد ستارگان را می توانید به راحتی ثبت کنید.
    با کمی تمرین و تلاش هم ممکن است بتوانید تصویر ماه و سیارات را از پشت اپتیک قوی تر مثل تلسکوپ ثبت نمایید.
    و همانطور که فرمودند، پس انداز داشته باشید برای ارتقاع لنز در مرحله بعد.
    ارادتمند
    farshad.s و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام خدمت دوستان عزیز‌.
    آیا لنز 24-120 روی دوربین فول‌فریم برای عکاسی نجومی وآسمان شب و ستاره ها مناسب هست و روی چه تنظیماتی باید قرار بگیره؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

كاربر همراه mohammad bagher آواتار ها
    تشکر کرده
    164

نقل قول نوشته اصلی توسط Bagher1 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز‌.
    آیا لنز 24-120 روی دوربین فول‌فریم برای عکاسی نجومی وآسمان شب و ستاره ها مناسب هست و روی چه تنظیماتی باید قرار بگیره؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    سلام و عرض ادب
    برای عکاسی آسمان شب نیاز به لنز های سریع داریم که نورگیری خوبی داشته باشند و با بستن یکی دو پله از دیافراگم بشه خطاهای لنز رو هم کاهش داد ، یکی از نیاز ها واید بودن لنز هست برای کار های نمای باز چون هرچه وایدتر باشه لنز میزان نوردهی رو میتونین بدون استفاده از موتور افزایش بدین که روی جزئیات و نویز بسیار تاثیر گذار هست ، این لنز هیچ کدام از این دو پارامتر رو پوشش نمیده ولی برای یک کار آماتوری پاسخگو هست و مشکل خاصی نداره .

مدل دوربین روهم بفرمایین که بشه راهنمایی بیشتر کرد .
    msh2200 تشکر می‌کند.
    Nikon D7000 + Nikkor 18-105 + Nikkor 50 f1.8 D + Tokina 11-16 f2.8 + Nikon SB-700

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض 123456

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad bagher نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    برای عکاسی آسمان شب نیاز به لنز های سریع داریم که نورگیری خوبی داشته باشند و با بستن یکی دو پله از دیافراگم بشه خطاهای لنز رو هم کاهش داد ، یکی از نیاز ها واید بودن لنز هست برای کار های نمای باز چون هرچه وایدتر باشه لنز میزان نوردهی رو میتونین بدون استفاده از موتور افزایش بدین که روی جزئیات و نویز بسیار تاثیر گذار هست ، این لنز هیچ کدام از این دو پارامتر رو پوشش نمیده ولی برای یک کار آماتوری پاسخگو هست و مشکل خاصی نداره .

مدل دوربین روهم بفرمایین که بشه راهنمایی بیشتر کرد .
    ممنون از راهنمایی‌هاتون.
    مدل دوربینم نیکون d750 هست.
    حالا پس با توجه به اینکه لنزهای واید زوم خوب مثل نیکون 14-24 و تامرون 15-30 قیمت بالایی دارند، پیشنهاد شما چیه برای این دوربین؟

صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین