صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 85
Like Tree221تشکر

موضوع: ساخت ابزار های مورد نیاز برای عکاسی نجومی

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein137 نمایش پست ها
    منظورم عوام بود مصطفی جان.من بارها با رفیقام رفتم سفر ولی همه شون خسته میشدند از دستم و سفر بعدی جا خالی میکردند.چون واقعا" الاف میشدند به خاطر من.
    ممکنه هر کدوم از اون ها عاشق یه کاری باشند ولی بینشون کسی رو ندارم که علاقه مند به عکاسی باشه :/

در مورد این طرح هم به نظرت به کار چیزی که تو ذهنمه میاد؟ فکر نمیکنم چیزای دستی به این کار بیاد

من میخوام چنین نتیجه ای بگیرم

Convergence StarTrail
    NIKON D800 Camera body

EXIF:
    for Stars:
    460shots
    Focal: 35mm to 70mm in 230minute
    Exposure: 20sec
    Intervals: 30sec
    ISO: 800
    f: 2.8

for ground:
    Exposure: 30sec
    ISO: 800
    f: 2.8
    Focal: 70mm
    درود
    قصدم مزاح بود وگرنه ناراحت نشدم!
    در خصوص این عکس هم درسته! چیزی که من فرستادم این کار را نمی کنه ولی ایده مناسبی برای ایجاد ابزار جدید داره! فعلا باید روش فکر کنم و ببینم چه موتوری می شه براش تهیه کرد
    ارادتمند
    hossein137 تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

درود بر دوستان سر به هوا

بالاخره بعد از مدتها که تصمیم داشتم یک استارترکر دست ساز بسازم این کارو انجام دادم و از تست های اولیه هم راضی هستم

اساس کار barn door tracker هستش که توی اینترنت انواع مختلفش وجود داره و مجهز به یک موتور گیربکس ۶ ولت کردمش و ...

فقط قطبی کردنش کمی مشکله که دارم روش کار میکنم که مجهز به یک پلار اسکوپ بکنمش.

عکسهای زیر با بدنه 550D و لنز 55-250 گرفته شده ولی در تست های دیگه تحمل وزن nikon d610 + 28-300 رو هم داشته و مشکلی از نظر کار با بدنه فول فریم و سنگین رو نداره.

هر دو عکس در فاصله کانونی ۱۳۵ و ۳۰ ثانیه نوردهی ثبت شده.یکی با موتور روشن و یکی خاموش:

DPP07DF0A0C160C50.jpg

DPP07DF0A0C160B57.jpg

در فاصله کانونی ۲۵۰ و ۳۰۰ میلیمتر هم تست کردم ولی به شدت نسبت به خطای قطبی کردن حساس هست و اگه دقیق قطبی نشه کمی کشیدگی ستاره هارو نشون میده.
    Canon!، Nima Sadigh، nicebluesky و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

دیدن این صفحه هم برای ساخت slow zoom machine بد نیست
    این ابزار
    FR31MBXI6NIB9FU.MEDIUM.jpg
    این هم تکمیل شده
    FULVK6GI6NIB7TA.MEDIUM.jpg
    FITUSW4I6NIB7ZO.MEDIUM.jpg
    و این هم نمونه عکس
    FLNHAOUI6SNZG25.LARGE.jpgFLNHAOUI6SNZG25.LARGE.jpg
    تو 5 مرحله توضیح کامل داده شده خودم هم بدم نمیاد تست کنم فقط موندم سه پایه مانفورتو نیکون دی 800 و 14.24 دیاف 2.8 رو از کجا جور کنم
    msh2200، farshad.s، MohammadH و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    دیدن این صفحه هم برای ساخت slow zoom machine بد نیست
    این ابزار
    FR31MBXI6NIB9FU.MEDIUM.jpg
    این هم تکمیل شده
    FULVK6GI6NIB7TA.MEDIUM.jpg
    FITUSW4I6NIB7ZO.MEDIUM.jpg
    و این هم نمونه عکس
    FLNHAOUI6SNZG25.LARGE.jpgFLNHAOUI6SNZG25.LARGE.jpg
    تو 5 مرحله توضیح کامل داده شده خودم هم بدم نمیاد تست کنم فقط موندم سه پایه مانفورتو نیکون دی 800 و 14.24 دیاف 2.8 رو از کجا جور کنم
    مطمئن باشید پیدا کردن و تهیه سه پایه مانفروتو و نیکون دی 800 و 24-14 اف 2.8 خیلی خیلی ساده تر از تهیه ادوات و وسایلی هست که توی تصویر مشاهده میکنید!
    بنده الان حدود یک سال و نیم هست که به شدت به فکر تهیه این موتور زوم آهسته هستم و به خوبی و با تمام جزئیات با مشکلاتی که این وسیله دارد آشنا هستم. چندین بار هم دستگاه ها و وسایلی را برای این کار ساخته و استفاده کرده ام اما به نتیجه رسیدن این کار واقعا سخت است و تا زمانی که اقدام نفرمائید متوجه آن نخواهید شد.
    لینکی که ارسال کردید را هم بنده قبلا دیده بودم و اگر با دقت بخوانید، روش را گفته اما در نهایت کیت الکترونیکی درایور موتور سروو را باید از خودشان تهیه کنید. یافتن موتوری با دور بسیار پایین و تورک بالا بسیار مشکل است . انتقال نیرو بین موتور تا لنز هیهات دارد (من خودم از گیربکس پنکه استفاده کردم!!). مچ کردن لنز با خروجی گیربکس و حرکت نرم لنز بدون متاثر شدن از حرکت موتور و ایجاد لرزه و چرخش یکدست و بدون وقفه که بزرگترین مشکلی است که هنوز برای خودم حل نشده باقی مانده و همین چند شب پیش هم برای تست دستگاه اقدام کردم که تنها قسمتی از عکس حاصل به درد میخورد (چیزی حدود 20 تا 25 درصد).
    قطعاتی را هم که در تصویر ارسال کردید، میتوانم بگویم در ایران که گیر نمی آید و لااقل من که هرچه گشتم پیدا نکردم. بسیار بسیار خوشحال میشوم اگر جایی این قطعات را دارد، به بنده اطلاع دهید. به خصوص آن قطعه پلاستیکی آبی رنگ که به دور لنز بسته میشود و همچنین چرخ دنده ها که سایز های مختلفی دارد.

ناگفته نماند که ظاهرا یک شرکت (آلمانی؟؟) چنین دستگاهی را طراحی و ساخته است که با سرچ در اینترنت احتمالا پیدایش خواهید کرد. به گفته خودشان بر روی تمامی لنز ها و دوربین ها هم قابل استفاده است. تنها مشکل آن(اگر مشکلات خرید از خارج از کشور را حساب نکنیم!!) قیمت آن است که برای این پکیج شامل کنترلر و موتور چرخاننده و تسمه، چیزی حدود 600 یورو میشود!!! البته با تخفیف!
    msh2200، a.g g.a، amir.komeily و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمّد حسین کشاورز
    Canon 6D & 600D+18-55 IS II+70-200 f/4 L+Tokina 11-16 f/2.8 II
    Sigma DG-610 & Yongnuo 560 III & IV

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadH نمایش پست ها
    به خصوص آن قطعه پلاستیکی آبی رنگ که به دور لنز بسته میشود و همچنین چرخ دنده ها که سایز های مختلفی دارد.
    برای آن قطعه پلاستیکی، پرینت سه بعدی را امتحان کرده اید؟ با توجه به حجم مواد قطعه ای که من در تصویر می بینم، تصور می کنم هزینه اندکی داشته باشد.
    برای چرخ دنده ها هم لابد خودتان بهتر می دانید آن مغازه معروف در زیرزمین امجد و یدکی فروش های پرینتر...
    msh2200 و MohammadH تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    9086

. یافتن موتوری با دور بسیار پایین و تورک بالا بسیار مشکل است .
    درود بر شما

تمام مشکلاتی که مطرح کردید رو قبول دارم ولی در مورد موتور فکر میکنم خیلی سخت نباشد.موتور گیربکس های بوهلر هم حجم کمی دارند و هم گشتاور نسبتا خوب.من دقیقا نمیدونم به چه دور و گشتاوری نیاز دارید ولی من خودم برای پایه ردیاب از یک مدل ۶ ولت ۱.۱ دور در دقیقه استفاده کردم که گشتاور خوبی هم داره ( عددش الان تو ذهنم نیست ) و به راحتی وزن d610+28-300 رو تحمل میکنه و بازو رو حرکت میده.البته حرکت در پایه من با این متفاوته و به نوعی از اهرم استفاده میکنه ولی فکر نمیکنم رینگ زوم لنزهایی که برای اینکار قراره استفاده بشه نیاز به گشتاوری بیشتر داشته باشه.

موفق باشید
    msh2200، a.g g.a، MohammadH و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3572

مطمئن باشید پیدا کردن و تهیه سه پایه مانفروتو و نیکون دی 800 و 24-14 اف 2.8 خیلی خیلی ساده تر از تهیه ادوات و وسایلی هست که توی تصویر مشاهده میکنید!
    بنده الان حدود یک سال و نیم هست که به شدت به فکر تهیه این موتور زوم آهسته هستم و به خوبی و با تمام جزئیات با مشکلاتی که این وسیله دارد آشنا هستم. چندین بار هم دستگاه ها و وسایلی را برای این کار ساخته و استفاده کرده ام اما به نتیجه رسیدن این کار واقعا سخت است و تا زمانی که اقدام نفرمائید متوجه آن نخواهید شد.
    لینکی که ارسال کردید را هم بنده قبلا دیده بودم و اگر با دقت بخوانید، روش را گفته اما در نهایت کیت الکترونیکی درایور موتور سروو را باید از خودشان تهیه کنید. یافتن موتوری با دور بسیار پایین و تورک بالا بسیار مشکل است . انتقال نیرو بین موتور تا لنز هیهات دارد (من خودم از گیربکس پنکه استفاده کردم!!). مچ کردن لنز با خروجی گیربکس و حرکت نرم لنز بدون متاثر شدن از حرکت موتور و ایجاد لرزه و چرخش یکدست و بدون وقفه که بزرگترین مشکلی است که هنوز برای خودم حل نشده باقی مانده و همین چند شب پیش هم برای تست دستگاه اقدام کردم که تنها قسمتی از عکس حاصل به درد میخورد (چیزی حدود 20 تا 25 درصد).
    قطعاتی را هم که در تصویر ارسال کردید، میتوانم بگویم در ایران که گیر نمی آید و لااقل من که هرچه گشتم پیدا نکردم. بسیار بسیار خوشحال میشوم اگر جایی این قطعات را دارد، به بنده اطلاع دهید. به خصوص آن قطعه پلاستیکی آبی رنگ که به دور لنز بسته میشود و همچنین چرخ دنده ها که سایز های مختلفی دارد.

ناگفته نماند که ظاهرا یک شرکت (آلمانی؟؟) چنین دستگاهی را طراحی و ساخته است که با سرچ در اینترنت احتمالا پیدایش خواهید کرد. به گفته خودشان بر روی تمامی لنز ها و دوربین ها هم قابل استفاده است. تنها مشکل آن(اگر مشکلات خرید از خارج از کشور را حساب نکنیم!!) قیمت آن است که برای این پکیج شامل کنترلر و موتور چرخاننده و تسمه، چیزی حدود 600 یورو میشود!!! البته با تخفیف!
    چیزی که تو نگاه اول به چشمم افتاد که شاید سخت باشه تهیه کردنش همون موتور سروو بود که رفتم تو سایتشون هم یه نگاهی انداختم مابقی ادوات رو فکر کنم میشه تهیه کرد دوستی دارم که الکترونیک خونده و احتمال میدم میتونه کمک کنه باید یه تایمی برم پیشش و بررسی کنم ببینم تا چه حد میشه جلو رفت تا اونجا که از دستمون بر بیاد میریم جلو نشد در نهایت دوستی رفیقی از بیرون خواست برگرده یکم بارشو سنگین تر میکنیم!
    امیدوارم بتونم از تجربه شما هم استفاده کنم عکستون هم زیبا بود نتیجه شاید باب میلتون نبوده اما اطمینان دارم لذت هم بردید ازین تجربه
    msh2200 و MohammadH تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    برای آن قطعه پلاستیکی، پرینت سه بعدی را امتحان کرده اید؟ با توجه به حجم مواد قطعه ای که من در تصویر می بینم، تصور می کنم هزینه اندکی داشته باشد.
    برای چرخ دنده ها هم لابد خودتان بهتر می دانید آن مغازه معروف در زیرزمین امجد و یدکی فروش های پرینتر...
    ممنونم
    پرینت سه بعدی را خیر اما برای کاری مشابه از برش لیزر بر روی پلکسی بهره گرفتم که علیرغم جوابگو بودن، چندان دقیق نیست.
    بنده شیراز هستم دوست عزیز اما همین شیراز هم مغازه های بسیاری را گشته ام... از فروشگاه تسمه های صنعتی و کشاورزی گرفته تا لوازم جانبی و تعمیرگاه چرخ خیاطی!! در حال حاضر تنها امیدم به فروشگاه لوازم رباتیک است که اتفاقی با آن برخورد کردم و امیدوارم آنچه که میخواهم را آنجا بیابم.

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود بر شما

تمام مشکلاتی که مطرح کردید رو قبول دارم ولی در مورد موتور فکر میکنم خیلی سخت نباشد.موتور گیربکس های بوهلر هم حجم کمی دارند و هم گشتاور نسبتا خوب.من دقیقا نمیدونم به چه دور و گشتاوری نیاز دارید ولی من خودم برای پایه ردیاب از یک مدل ۶ ولت ۱.۱ دور در دقیقه استفاده کردم که گشتاور خوبی هم داره ( عددش الان تو ذهنم نیست ) و به راحتی وزن d610+28-300 رو تحمل میکنه و بازو رو حرکت میده.البته حرکت در پایه من با این متفاوته و به نوعی از اهرم استفاده میکنه ولی فکر نمیکنم رینگ زوم لنزهایی که برای اینکار قراره استفاده بشه نیاز به گشتاوری بیشتر داشته باشه.

موفق باشید
    بسیار متشکر
    ای کاش شماره و مدل موتورتان را عنوان میکردید. فکر میکنم به کار بنده هم بیاید. البته توان و دور موتور رابطه مستقیم با نحوه ارتباط برقرار کردن آن با لنز دارد. در حالت عادی و بدون استفاده از هیچ واسطه ای، به موتوری با حداکثر 1 دور در یک یا دو ساعت نیاز است!(بسته به مدت زمان مد نظر برای عکاسی) که می بایست توان بالایی داشته باشد. برای این منظور طبق اطلاعاتی که دوستانم که متخصص الکترونیک هستند در اختیارم قرار دادند، بهترین و ارزانترین روش استپ موتور است که استفاده از استپ موتور و مدل های موجود در بازار خود قصه ای بس طولانی است! اما چنانچه از واسطه ای (گیربکس) بین موتور و لنز استفاده شود، بسته به گیربکس مورد استفاده، از موتورهایی با دور های بالاتر مثلا 1/4 دور در دقیقه یا همین حدود نیز میتوان استفاده کرد اما شرط استفاده از آنها نیز مصرف آنهاست چرا که بایستی مصرف کمی داشته باشد وگرنه مجبور خواهید بود در تاریکی شب علاوه بر حمل دوربین و متعلقات، باطری اتومبیلتان را هم با خود ببرید!

راستی اگر زحمتی نیست روش ساخت و قطعات به کار رفته برای ساخت استارترکرتان را هم اگر بفرمائید عالی میشود.
    msh2200 و farshad.s تشکر می‌کنند.
    محمّد حسین کشاورز
    Canon 6D & 600D+18-55 IS II+70-200 f/4 L+Tokina 11-16 f/2.8 II
    Sigma DG-610 & Yongnuo 560 III & IV

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود بر شما

موفق باشید
    این لینک اطلاعات کنترلر
    این لینک هم برای موتور
    farshad.s و MohammadH تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    9086

بسیار متشکر
    ای کاش شماره و مدل موتورتان را عنوان میکردید. فکر میکنم به کار بنده هم بیاید. البته توان و دور موتور رابطه مستقیم با نحوه ارتباط برقرار کردن آن با لنز دارد. در حالت عادی و بدون استفاده از هیچ واسطه ای، به موتوری با حداکثر 1 دور در یک یا دو ساعت نیاز است!(بسته به مدت زمان مد نظر برای عکاسی) که می بایست توان بالایی داشته باشد. برای این منظور طبق اطلاعاتی که دوستانم که متخصص الکترونیک هستند در اختیارم قرار دادند، بهترین و ارزانترین روش استپ موتور است که استفاده از استپ موتور و مدل های موجود در بازار خود قصه ای بس طولانی است! اما چنانچه از واسطه ای (گیربکس) بین موتور و لنز استفاده شود، بسته به گیربکس مورد استفاده، از موتورهایی با دور های بالاتر مثلا 1/4 دور در دقیقه یا همین حدود نیز میتوان استفاده کرد اما شرط استفاده از آنها نیز مصرف آنهاست چرا که بایستی مصرف کمی داشته باشد وگرنه مجبور خواهید بود در تاریکی شب علاوه بر حمل دوربین و متعلقات، باطری اتومبیلتان را هم با خود ببرید!

راستی اگر زحمتی نیست روش ساخت و قطعات به کار رفته برای ساخت استارترکرتان را هم اگر بفرمائید عالی میشود.

درود و عرض ادب

موتوری که من استفاده کردم buhler مدل 1.61.065.410.03 هستش ۱.۱ دور بر دقیقه که با یه مدار pwm تعداد دورش رو میشه کم کرد و من رسوندمش به یک دور در دقیقه.با ۴ تا باطری قلمی کار میکنه تا الان با ۴ تا باطری دست دوم معمولی حدود دو ساعت کار کرده و حالا حالا ها فک میکنم کار کنه.متاسفانه الان امکان گذاشتن عکس مجموعه رو ندارم ولی اساس کارش این هست که دو تا بازوی الومینیومی که به هم لولا شدن با سرعت یک میلیمتر در دقیقه از هم فاصله میگیرن و اگه موتوری که قراره این کار رو انجام بده در فاصله ۲۲۹ میلیمتر از لولای بازو قرار بگیره این مقدار گردش موتور که یک پیچ M6 با گام یک میلیمتر رو میچرخونه باعث میشه یک میلیمتر در دقیقه از هم فاصله بگیرن که میشه ۱۵ درجه در ساعت چرخش برای محور لولا یعنی دقیقا به اندازه چرخش کره زمین و اگه یک هد سه پایه روی محور لولا وصل کنید و دوربین رو متصل کنید بعد از اینکه مقر رو قطبی دقیق کردید٬ یعنی محور چرخش لولا در راستای ستاره قطبی ( البته کمی با ستاره قطبی فاصله داره ) قرار گرفت با روشن شدن موتور چرخش زمین خنثی میشه و رد ستاره ها در عکس ثبت نمیشه.
    البته با گذشتن زمان مقدار خطا زیاد میشه ولی من با لنز ۳۰۰ میلیمتر تست کردم تا ۳۰ ثانیه نوردهی اگه دقیق قطبی شده باشه مشکلی نخواهد بود.
    اابته در عکاسی با لنزهای واید برای راه شیری فکر میکنم به راحتی بشه روی ۳ دقیقه هم حساب کرد.انشاالله سر فرصت مناسب عکس هم میزارم ازش ولی اگه میخواید کلیات طرح رو تصور کنید توی گوگل سرچ کنید barndoor tracker انواع مختلفش رو که بیشتر چوبی هستش میاره.بخش سخت کار کوپل کردن پیچ با موتور بود که مجبور شدم برای جلوگیری از ایجاد لنگی یک پیچ مخصوص که مستقیم به موتور کوپل بشه بدم تراشکاری بسازه.در کل به عنوان یک تجربه خیلی خوبه و برای کسی مثل من که عکاسی اسمان حرفه ای نمیکنه مناسبه و میشه باهاش تجربیات خوبی کسب کرد.
    اگه سوالی بود در خدمتم

ببخشید برای اینکه عکس خیلی گویا نیست انشاالله سر فرصت براتون میزارم
    IMG_20150924_084339.jpg
    msh2200، Canon!، MohammadH و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین