صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 85
Like Tree221تشکر

موضوع: ساخت ابزار های مورد نیاز برای عکاسی نجومی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

جناب فرشاد عالی بود کارتون . ممنون برای اشتراک
    farshad.s تشکر می‌کند.

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    چیزی که تو نگاه اول به چشمم افتاد که شاید سخت باشه تهیه کردنش همون موتور سروو بود که رفتم تو سایتشون هم یه نگاهی انداختم مابقی ادوات رو فکر کنم میشه تهیه کرد دوستی دارم که الکترونیک خونده و احتمال میدم میتونه کمک کنه باید یه تایمی برم پیشش و بررسی کنم ببینم تا چه حد میشه جلو رفت تا اونجا که از دستمون بر بیاد میریم جلو نشد در نهایت دوستی رفیقی از بیرون خواست برگرده یکم بارشو سنگین تر میکنیم!
    امیدوارم بتونم از تجربه شما هم استفاده کنم عکستون هم زیبا بود نتیجه شاید باب میلتون نبوده اما اطمینان دارم لذت هم بردید ازین تجربه
    نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    این لینک اطلاعات کنترلر
    این لینک هم برای موتور
    عرض کردم خدمتتان که کنترلر را تنها میتوان از خودشان خرید که قیمت 80 دلاری آن به نظر من مناسب نیست!
    موتور اتفاقا خیلی راحت تر پیدا میشود. در لینکی که ارسال کردید موتور با 0.5 rpm نشان داده شده که این موتورها فکر میکنم در مغازه ها موجود باشد و فرضا اگر نبود هم از سایت aliexpress.com قابل تهیه است.
    بنده در خدمتم و آماده اشتراک گذاری هر آنچه که انجام داده ام. امیدوارم بتوانم نتیجه قطعی و صحیحی بگیرم تا بتوانم بهتر در خدمت دوستان باشم. در مورد عکس هم نظر لطفتان است . بله به هر حال شب را در سکوت و سرما سر کردن آن هم به هدف عکاسی قطعا لذت بخش است.

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود و عرض ادب

موتوری که من استفاده کردم buhler مدل 1.61.065.410.03 هستش ۱.۱ دور بر دقیقه که با یه مدار pwm تعداد دورش رو میشه کم کرد و من رسوندمش به یک دور در دقیقه.با ۴ تا باطری قلمی کار میکنه تا الان با ۴ تا باطری دست دوم معمولی حدود دو ساعت کار کرده و حالا حالا ها فک میکنم کار کنه.متاسفانه الان امکان گذاشتن عکس مجموعه رو ندارم ولی اساس کارش این هست که دو تا بازوی الومینیومی که به هم لولا شدن با سرعت یک میلیمتر در دقیقه از هم فاصله میگیرن و اگه موتوری که قراره این کار رو انجام بده در فاصله ۲۲۹ میلیمتر از لولای بازو قرار بگیره این مقدار گردش موتور که یک پیچ M6 با گام یک میلیمتر رو میچرخونه باعث میشه یک میلیمتر در دقیقه از هم فاصله بگیرن که میشه ۱۵ درجه در ساعت چرخش برای محور لولا یعنی دقیقا به اندازه چرخش کره زمین و اگه یک هد سه پایه روی محور لولا وصل کنید و دوربین رو متصل کنید بعد از اینکه مقر رو قطبی دقیق کردید٬ یعنی محور چرخش لولا در راستای ستاره قطبی ( البته کمی با ستاره قطبی فاصله داره ) قرار گرفت با روشن شدن موتور چرخش زمین خنثی میشه و رد ستاره ها در عکس ثبت نمیشه.
    البته با گذشتن زمان مقدار خطا زیاد میشه ولی من با لنز ۳۰۰ میلیمتر تست کردم تا ۳۰ ثانیه نوردهی اگه دقیق قطبی شده باشه مشکلی نخواهد بود.
    اابته در عکاسی با لنزهای واید برای راه شیری فکر میکنم به راحتی بشه روی ۳ دقیقه هم حساب کرد.انشاالله سر فرصت مناسب عکس هم میزارم ازش ولی اگه میخواید کلیات طرح رو تصور کنید توی گوگل سرچ کنید barndoor tracker انواع مختلفش رو که بیشتر چوبی هستش میاره.بخش سخت کار کوپل کردن پیچ با موتور بود که مجبور شدم برای جلوگیری از ایجاد لنگی یک پیچ مخصوص که مستقیم به موتور کوپل بشه بدم تراشکاری بسازه.در کل به عنوان یک تجربه خیلی خوبه و برای کسی مثل من که عکاسی اسمان حرفه ای نمیکنه مناسبه و میشه باهاش تجربیات خوبی کسب کرد.
    اگه سوالی بود در خدمتم

ببخشید برای اینکه عکس خیلی گویا نیست انشاالله سر فرصت براتون میزارم
    فایل پیوست 72368
    بسیار متشکر بابت اشتراک اطلاعات. منتظر توضیحات تفصیلی شما هستیم. سوال هم که قطعا هست. یکی اینکه دیاگرام مدار مورد استفاده را دارید؟ و بعد اینکه فاصله قرار گیری هد سه پایه نسبت به لولا چقدر باید باشد؟
    درباره کوپل هم البته الان که دیگر کارتان را انجام داده اید اما اگر باز هم حوس ساخت یکی دیگر به سرتان زد، میتوانید از پیچ های کوپل با سایز های مختلف که در لوازم رباتیک فروشی گیر می آید استفاده کنید. با سرچ در اینترنت فکر میکنم موارد بسیاری بیابید.
    farshad.s و خزان تشکر می‌کنند.
    محمّد حسین کشاورز
    Canon 6D & 600D+18-55 IS II+70-200 f/4 L+Tokina 11-16 f/2.8 II
    Sigma DG-610 & Yongnuo 560 III & IV

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

جناب کشاورز عزیز دیشب با دو تا از دوستان گپ و گفتی شد و عکس ها رو هم نشون دادم یکیشون گفت بیخیال و یکی گفت مثل آب خوردنه! خلاصه گفتن تو امجد باید لوازم باشه چون چیز خاصی نیست
    البت وقتی گفتم دوستی قیمت گرفته 600 یورو خیلی مشتاق تر شدن که حتما ساخته بشه
    منتهی دانش من در حد دیپلم الکترونیک ده سال قبل هست و خیلی وقته نه مداری ساختم نه لحیم کاری انجام دادم دانش من تو این قسمت خیلی خیلی پایینه منتهی کمی سر در میارم امیدوارم بشه ساخت میدونم سخته شما هم زحمت کشیدین اما نمیدونم چرا از وقتی عکس رو دیدم برای بار اول یه چیزی تو ذهنم میگه اینو میشه ساخت
    بنده در حال رایزنی هستم امیدوارم بشه با استفاده از تجربه این مدت شما و البته آقا فرشاد که خودشون هم دستی تو کار دارن و مابقی دوستان بتونیم به نتیجه برسیم
    اخه 600 یورو ؟
    farshad.s و MohammadH تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadH نمایش پست ها

بسیار متشکر بابت اشتراک اطلاعات. منتظر توضیحات تفصیلی شما هستیم. سوال هم که قطعا هست. یکی اینکه دیاگرام مدار مورد استفاده را دارید؟ و بعد اینکه فاصله قرار گیری هد سه پایه نسبت به لولا چقدر باید باشد؟
    درباره کوپل هم البته الان که دیگر کارتان را انجام داده اید اما اگر باز هم حوس ساخت یکی دیگر به سرتان زد، میتوانید از پیچ های کوپل با سایز های مختلف که در لوازم رباتیک فروشی گیر می آید استفاده کنید. با سرچ در اینترنت فکر میکنم موارد بسیاری بیابید.
    درود
    دیاگرام مدار در نت زیاده ولی اگه کیت اماده را خریداری کنید و خودتان مونتاژ کنید مقرون به صرفه تر است.من کیت خریدم و مونتاژ کردم حدود ده هزار تومان.محل قرار گیری هد هم قاعدتا فرق نمیکند کجا باشد ( تحلیل این مسئله کمی سخت است ) ولی من در نزدیک ترین نقطه به محور چرخش قرار دادم.در مورد اون قطعات کوپل هم از همانها استفاده کردم از همان مغازه زیرزمین امجد ... ولی به علت اندک فضای بین قعات که برای محل قرار گیری پیچ گذاشتن باعث میشه کمی لنگ بزنه.
    موفق باشید
    MohammadH، amir.komeily و toraj1358 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

اقا فرشاد و سایر دوستان به کجا رسیدید؟
    من به این فکر افتادم که یک barn door tracker بسازم. تمام پست های این تاپیک رو هم خوندم و خیلی نکات خوبی یاد گرفتم خصوصا برای من که به قول نیما کلا تو عمرم نه مداری ساختم نه لحیم کاری انجام دادم!
    پیشنهادی راهنمایی اگه دارین محبت کنین.
    با تشکر از همگی

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    اقا فرشاد و سایر دوستان به کجا رسیدید؟
    من به این فکر افتادم که یک barn door tracker بسازم. تمام پست های این تاپیک رو هم خوندم و خیلی نکات خوبی یاد گرفتم خصوصا برای من که به قول نیما کلا تو عمرم نه مداری ساختم نه لحیم کاری انجام دادم!
    پیشنهادی راهنمایی اگه دارین محبت کنین.
    با تشکر از همگی
    بنده با کمک یکی دو تا از دوستان که تجربه کار مکانیکی خوبی داشتند، این ردیاب رو یک هفته پیش ساختیم و توی برنامه رصدی مون تعدادی عکس باهاش گرفتم و نتیجه بسیار امیدوارکننده بود. اینجا را ببینید: عكاسي نجومي Astrophotography

بنده تنظیماتی رو روش انجام دادم با تجه به آخرین نتایج و منتظر یک شب رصدی دیگه هستم تا عکس های جدی تری بگیرم. اگه سوالی هست در خدمتم.
    amir.komeily تشکر می‌کند.
    "برای لایک گرفتن اینستاگرام هست. لطفا عکس های بنده را به چالش بکشید."
    برای شرکت در کلاس ها و تورهای نجومی در استان تهران با بنده تماس بگیرید.

تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    بنده با کمک یکی دو تا از دوستان که تجربه کار مکانیکی خوبی داشتند، این ردیاب رو یک هفته پیش ساختیم و توی برنامه رصدی مون تعدادی عکس باهاش گرفتم و نتیجه بسیار امیدوارکننده بود. اینجا را ببینید: عكاسي نجومي Astrophotography

بنده تنظیماتی رو روش انجام دادم با تجه به آخرین نتایج و منتظر یک شب رصدی دیگه هستم تا عکس های جدی تری بگیرم. اگه سوالی هست در خدمتم.
    رسول جان ارادت.
    من اون عکستو دیدم البته این لینکی که محبت کردی به پستت نمیرسه. فقط تاپیک باز میشه.
    احیانا راهنمایی پیشنهادی جهت اینکه کارم راحت تر پیش بره یا وقت کمتری بگیره و دوباره کاری نداشته باشم، نداری؟

تشکر کرده
    436

رسول جان ارادت.
    من اون عکستو دیدم البته این لینکی که محبت کردی به پستت نمیرسه. فقط تاپیک باز میشه.
    احیانا راهنمایی پیشنهادی جهت اینکه کارم راحت تر پیش بره یا وقت کمتری بگیره و دوباره کاری نداشته باشم، نداری؟
    شما الان در چه مرحله ای از ساختش هستی؟

تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    شما الان در چه مرحله ای از ساختش هستی؟
    ابتدای مرحله. دیروز تصمیم به ساختش گرفتم و اول اول راهم.

تشکر کرده
    436

ابتدای مرحله. دیروز تصمیم به ساختش گرفتم و اول اول راهم.
    جالبه الان که فکر می کنم می بینم هیچ کسی از خود ردیاب نگرفتم که نشونتون بدم، فعلا فقط این عکس برد الکترونیکی موتور هست دم دستم که چیز پیچیده ای نیست. موتور دی سی استفاده شده و برای این که دور موتور که خیلی مهمه تو کار عکاسی کم نشه با افت ولتاژ تدریجی باطری، یک رگولاتور سر راه باطری قرار گرفته.
    نکته اصلی که به نظرم میرسه تو ساختش اینه که شما هم به ابزارهای کارگاه مکانیک نیاز داری، هم الکترونیک. بهتره کل فرایند رو تو یک کارگاه مجهز انجام بدی و گرنه خیلی توی جزئیات ممکنه اذیت بشی، مثلا توی کارگذاشتن مهره توی چرخ دنده و توی چوب. یادتون باشه که هد سه پایه ها، پیچ های اینچی دارند که پیدا کردن مهره مناسب برای اونا میتونه خیلی سخت باشه (مثلا برای مهره چوب من ناامید شدم و دوستم یه راه حل دیگه براش پیدا کرد).

DSC_1006.JPG

سعی می کنم در اولین فرصت عکس از خود ردیاب بگذارم.
    Amateurism و amir.komeily تشکر می‌کنند.

صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین