صفحه 142 از 285 نخستنخست ... 42 92 132 138 139 140 141 142 143 144 145 146 152 192 242 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,411 تا 1,420 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر همراه saadi126 آواتار ها
    تشکر کرده
    4145

پیش فرض پاسخ : پاسخ: عكاسي نجومي Astrophotography

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    با ریموت تایمر دار عکسها را گرفته اید؟تنظیمات آن چه بوده است؟
    مدل ريموت كانن RC1 هست و براي گرفتن عكسها از تايمر استفاده نكردم و عكسها در حالت عادي ريموت (منظور بدون وقفه زماني) گرفتم. به عنوان مثال اين عكس رو ببينيد (جداي از بد بودن عكس كه فقط تست بوده):

اين هم كراپ 100 درصد:

فاصله بين شاتها كاملا معلومه من هم سعي كردم بين شاتها كمترين وقفه نباشه

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

مورد دیگر فاصله ستاره هایی که ثبت می شوند با ستاره قطبی.هر چه ستاره ها از ستاره قطبی دورتر باشند سرعت حرکت آنها بیشتر است.
    همیشه این مساله صادق نیست. بهتر است بگوییم فاصله از استوای سماوی، هر چه کمتر، سرعت بیشتر.
    در حقیقت عامل موثر، قدر مطلق میل ستاره است. تابعیت سرعت بر حسب میل نیز کسینوسی است.
    Saeed.gh.sh، M.Mobin، FarshadPix و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصلان نورقاسمی

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط saadi126 نمایش پست ها
    مدل ريموت كانن RC1 هست و براي گرفتن عكسها از تايمر استفاده نكردم و عكسها در حالت عادي ريموت (منظور بدون وقفه زماني) گرفتم. به عنوان مثال اين عكس رو ببينيد (جداي از بد بودن عكس كه فقط تست بوده):

اين هم كراپ 100 درصد:

فاصله بين شاتها كاملا معلومه من هم سعي كردم بين شاتها كمترين وقفه نباشه
    می توانید یک فیش هدفن را به سوکت ریموت دوربین زده و سه قسمت خروجی آنرا به هم اتصال دهید.در دوربینهایی مثل 40nd یا 50دی و .. میتوان با یک ورق نازک فلزی را در قسمت ورودی فیش بگذارید تا اتصال را برقرار نماید.(با تشکر از فرساد به خاطر معرفی این روش)
    دوربین را در حالت کانتینیوس شوتینگ و مد M قرار دهید.با این روش می توانید عکسهای متوالی تا سرعت 30 ثانیه بگیرید بدون نیاز به ریموت تایمر دار و یا زدن شاتر به صورت دستی.
    البته باز هم تقریبا همین فاصله بین ردها وجود خواهد داشت.
    Kourosh Kahal، Saeed.gh.sh، FarshadPix و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه saadi126 آواتار ها
    تشکر کرده
    4145

می توانید یک فیش هدفن را به سوکت ریموت دوربین زده و سه قسمت خروجی آنرا به هم اتصال دهید.در دوربینهایی مثل 40nd یا 50دی و .. میتوان با یک ورق نازک فلزی را در قسمت ورودی فیش بگذارید تا اتصال را برقرار نماید.(با تشکر از فرساد به خاطر معرفی این روش)
    دوربین را در حالت کانتینیوس شوتینگ و مد M قرار دهید.با این روش می توانید عکسهای متوالی تا سرعت 30 ثانیه بگیرید بدون نیاز به ریموت تایمر دار و یا زدن شاتر به صورت دستی.
    البته باز هم تقریبا همین فاصله بین ردها وجود خواهد داشت.
    منظورتون رو متوجه نميشم يعني با اين روش خود دوربين بلافاصله عكس بعدي رو ميگيره و نيازي نيست هر 30 ثانيه دكمه شاتر رو بزنم و مثلا ميشه دوربين رو فيكس كرد و شروع كرد به عكس گرفتن و احتمالا تا 1 ساعت ديگه بايد حدود 120 فريم ثبت شده باشه بدون اينكه نيازي باشه به دوربين نزديك بشم؟
    در مورد اجرا هم ميشه كمي بيشتر توضيح بيدن كه فيش هدفون رو دقيقا بايد چيكار كنم؟

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط saadi126 نمایش پست ها
    منظورتون رو متوجه نميشم يعني با اين روش خود دوربين بلافاصله عكس بعدي رو ميگيره و نيازي نيست هر 30 ثانيه دكمه شاتر رو بزنم و مثلا ميشه دوربين رو فيكس كرد و شروع كرد به عكس گرفتن و احتمالا تا 1 ساعت ديگه بايد حدود 120 فريم ثبت شده باشه بدون اينكه نيازي باشه به دوربين نزديك بشم؟
    در مورد اجرا هم ميشه كمي بيشتر توضيح بيدن كه فيش هدفون رو دقيقا بايد چيكار كنم؟

بله
    تا وقتی که فیش را از دوربین جدا نکنید دوربین با همان تنظیمات عکس میگیرد و نیازی نیست هر بار شاتر را به صورت دستی بزنید.
    راحت ترین کار این است که سه سیمی که از فیش هدفن خارج شده است را به هم وصل نمایید.اگر فیش شما سیم ندارد به آن یک سیم 3 رشته ای وصل کرده و آنها را به هم اتصال دهید.

اصلان جان با تشکر از راهنمایی شما
    فکر میکنم در همون خط استوای سماوی هم ستاره هایی که دورتر هستند دایره چرخش بزرگتری نسبت به ستاره های نزدیکتر داشته باشند.
    ویرایش توسط M.Mobin : Saturday 4 September 2010 در ساعت 14:35
    Amir Abdolpanah، Mehdi Rojaie و saadi126 تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

اصلان جان با تشکر از راهنمایی شما
    فکر میکنم در همون خط استوای سماوی هم ستاره هایی که دورتر هستند دایره چرخش بزرگتری نسبت به ستاره های نزدیکتر داشته باشند.
    مسعود جان در جواب شما باید بگویم خیر. استوای سماوی مکان هندسی نقاطی در کره سماوی هست که از پلاریس فاصله زاویه ای 90 درجه دارد. پس هیچ کدام نزدیک تر یا دورتر نیست :-؟

با این شکل مشکل حل خواهد شد :

shabab، Saeed.gh.sh، M.Mobin و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصلان نورقاسمی

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

بالاخره پس از مدت ها فرصتی دست داد که بتوانم ساعتی در یک مکان با آلودگی نوری کم به عکاسی بپردازم.
    طبیعیست که به عنوان اولین تجربه, مشکلات و عیوبی داشـته باشه که امیــدوارم با راهنمایی های دوســـــتان با تجربه تر رفع بشه.

102 عکس 30 ثانیه ای در فوکال 18 و دیاف 4.5 با ایزوی 200 + 1 عکس 30 ثانیه ای با دیاف 3.5 و ایزوی 1600

از راهنمایی مسعود خان هم بسیار ممنونم.
    -------------------------------------------------------------

مکان هم تالاب انزلی است.
    ویرایش توسط Amir Abdolpanah : Monday 6 September 2010 در ساعت 15:41 دلیل: اضافه کردن خط آخر ...
    Kholeno، merdax، Kasra.H و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

پیش فرض پاسخ : عكاسي نجومي Astrophotography

امروز برای روی هم انداختن عکس ها دچار مشکل عجیبی شدم. دیشب 77 فریم 1 ثانیه ای و در فکال 50 و نسبت کانونی 2.2 و ایزو 800 ، از صورت فلکی جبار عکاسی کردم به این امید که عکسی کامل از سحابی های اطراف صورت فلکی جبار به دست خواهم آورد. امروز صبح که دست به کار شدم، فوتوشاپ نتوانست فریم ها را درست Align کند. به سراغ نرم افزار های دیگر رفتم، بهترین نتیجه را با نرم افزار Rot'n'Stack به دست آوردم ( به دلیل Align منوال خوب آن نرم افزار ) ولی نتیجه مانند زیر است. نویز Pattern و ظاهرا Over Heat شدن حسگر! در طی مدتی که عکاسی دیجیتال می کنم، جالب ترین پدیده برای من بوده است! چگونه می توانم مشکل را حل کنم؟ :-؟ آیا فوتوشاپ Align منوال دارد؟ در کل چرا باید اشتباه کند؟ فکر نکنم تک فریم ها آنقدر دیتیل کم و نا واضحی داشته باشند :-؟؟

تک فریم:

حاصل ادغام:
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    merdax تشکر می‌کند.
    اصلان نورقاسمی

كاربر فعال merdax آواتار ها
    تشکر کرده
    5013

نقل قول نوشته اصلی توسط AslanAslan نمایش پست ها
    امروز برای روی هم انداختن عکس ها دچار مشکل عجیبی شدم. دیشب 77 فریم 1 ثانیه ای و در فکال 50 و نسبت کانونی 2.2 و ایزو 800 ، از صورت فلکی جبار عکاسی کردم به این امید که عکسی کامل از سحابی های اطراف صورت فلکی جبار به دست خواهم آورد. امروز صبح که دست به کار شدم، فوتوشاپ نتوانست فریم ها را درست Align کند. به سراغ نرم افزار های دیگر رفتم، بهترین نتیجه را با نرم افزار Rot'n'Stack به دست آوردم ( به دلیل Align منوال خوب آن نرم افزار ) ولی نتیجه مانند زیر است. نویز Pattern و ظاهرا Over Heat شدن حسگر! در طی مدتی که عکاسی دیجیتال می کنم، جالب ترین پدیده برای من بوده است! چگونه می توانم مشکل را حل کنم؟ :-؟ آیا فوتوشاپ Align منوال دارد؟ در کل چرا باید اشتباه کند؟ فکر نکنم تک فریم ها آنقدر دیتیل کم و نا واضحی داشته باشند :-؟؟

تک فریم:
    http://www.akkasee.com/forum/attachm...1&d=1283854271

حاصل ادغام:
    http://www.akkasee.com/forum/attachm...1&d=1283854271

دقیقا این مشکل من هم هست و اصلا برام قابل درک نیست فوتوشاپ چرا نمیتونه فریمها رو با هم align کنه در صورتی که حتی بعضی اوقات نقاط تاریک عکس اونقدر تاریکند که نقاط روشن بولد هستند و به راحتی قابل تشخیص!
    AslanAslan تشکر می‌کند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

موقع انتخاب روشهای تطبیق، می توانید گزینه Reposition را انتخاب کنید و به صورت دستی لایه‌ها را تنظیم کنید.
    اما قبل از روش فوق، که وقت گیر است، دو مسیر زیر را هم امتحان کنید :
    ۱- در فتوشاپ همه لایه‌ها را انتخاب کنید و سپس Edit > Auto align layers > Auto وبعد Edit > Auto blend layers
    ۲- از Panorama Tool استفاده کنید که در این زمینه خیلی قوی است.
    Saeed.gh.sh و AslanAslan تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan