صفحه 48 از 285 نخستنخست ... 38 44 45 46 47 48 49 50 51 52 58 98 148 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 471 تا 480 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر آشنا Mohammad24 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: عکاسی از ماه و ستارگان

سلام

من نقشه ها و نرم افزار رو چک کردم. مقارنه یکشنبه 20 اسفند ساعت 5:15 صبح اتفاق میفته اما در این شبها ماه به قلب عقرب خیلی نزدیک هست و مشتری هم در کنار آنها. (این شب ها قمر در عقربه ، مواظب خودتون باشید;) )

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط MJF نمایش پست ها
    .........
    .........عکس اولی روشن وعکس دومی تاریک تره.بچه ها کسی نیست بگه به من کدوم بهتره......
    سلام
    راستش آقای فهیمی به نظر من هم هر 2 عکس یکسانند!!! :confused: شاید هم لازم باشه برم پیش چشم پزشک؟!! :confused: :biggrin:
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

MJF
    MJF آنلاین نیست
    كاربر آشنا MJF آواتار ها
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام
    راستش آقای فهیمی به نظر من هم هر 2 عکس یکسانند!!! :confused: شاید هم لازم باشه برم پیش چشم پزشک؟!! :confused: :biggrin:
    یه روش دوتا عکس رو سیو کن بعد با یه برنامه اگر ای سی دی سی باشه عالی اونا رو نگاه کن عکس ها با دوتا عدد یا حرف اسماشو عوض کن که کنار هم بی افتن بعدش تفاوت دیده میشه.
    محمد جواد فهیمی
    Equipments:Canon EOS 400D+Zenit 412 DX+Canon Normal Zoom 18-55 f/3.5-5.6 II Kit+Zenit Normal 50mm f/2-16 Kit+LowePro+Tripod SLIK Pro400DX+Battery Grip BG-E3+Remote Control RS-60E3

كاربر همراه EHSAN2 آواتار ها
    تشکر کرده
    722

نقل قول نوشته اصلی توسط MJF نمایش پست ها
    سه مرحله؟فکر کنم نزدیک به 10یا11تا مرحله قرار دادم!درست یه نگاه دیگه بندازین.بلور شدن بخاطر اینه که لنز من 50ودیاف روی 2بوده و دیوار و نردبان زیاد به دوربین نزدیک بوده کمی عقب تر می رفتم از پشت بوم می افتادم پایین.عکس اولی روشن وعکس دومی تاریک تره.بچه ها کسی نیست بگه به من کدوم بهتره.راستی بله با دوربین زنیت و یه تلسکوپ 2.5اینچی که سنگ گذاشتم روش تا تکون زیاد نخوره.
    مقصود تعداد فریم ها نیست!
    عکس چهارم و پنجم (از ماه) تقریبا یک مرحله از ماه گرفتگی رو نشون میدن! همینطور 8و9 و...
    عکس پایینی که تاریک تره بهتر شده چون در عکس روشنتر نویز بیشتر خود نمایی می کند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad24 نمایش پست ها
    سلام

من نقشه ها و نرم افزار رو چک کردم. مقارنه یکشنبه 20 اسفند ساعت 5:15 صبح اتفاق میفته اما در این شبها ماه به قلب عقرب خیلی نزدیک هست و مشتری هم در کنار آنها. (این شب ها قمر در عقربه ، مواظب خودتون باشید;) )

محمد جان میشه بگید با همین تجهیزات ما هم میشه از این مقارنه عکس گرفت یانه؟
    و یک سری توضیحات بیشتر در مورد روش عکاسی!

If you see the action you missed it.

كاربر آشنا Mohammad24 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام

راستش من بیشتر جنبه ی نجومیش رو بلدم . فکر می کنم خیلی ها اینجا باشن که در مورد عکاسی بیشتر بدونن و تجربه ی بیشتری داشته باشن. اما اگر نظر من رو می خواهید فکر می کنم بشه عکس گرفت. چون برای گرفتن یک صورت فلکی و یک نمای باز از اسمان نیاز به تجهیزات خاصی نیست.
    حالا توضیحات بیشتر با دوستان. کمی توضیح بدن تا من هم بیشتر یاد بگیرم.

MJF
    MJF آنلاین نیست
    كاربر آشنا MJF آواتار ها
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan2 نمایش پست ها
    مقصود تعداد فریم ها نیست!
    عکس چهارم و پنجم (از ماه) تقریبا یک مرحله از ماه گرفتگی رو نشون میدن! همینطور 8و9 و...
    عکس پایینی که تاریک تره بهتر شده چون در عکس روشنتر نویز بیشتر خود نمایی می کند.

کمی دقت کنید مرحله پنجم کمی تاریک تر شده نسب به مر حله قبم راستی یه مطلب برای اینکه چرا باقی مراحل رو نذاشتم برای این بود که سایه ماه رو مثله کلوچه گاز زده بود دلم سوخت نزدم می خواستم توی سایه اون دریا ها و...معلوم شه.

محمد جان میشه بگید با همین تجهیزات ما هم میشه از این مقارنه عکس گرفت یانه؟
    و یک سری توضیحات بیشتر در مورد روش عکاسی!
    این جلمه آخر رو جدی گفتین؟شما که خودتون یه پا منجم و عکاس نجومی هستید.درمورد تجهیزات من نمی دونم تجهیزات شما چی ولی اگه با تجهیزات من می گید آره میشه ولی بستگی داده ماه در چه فازی باشه کامل باشه معلومه مثلا با سرعت 500/1چه جوری قلب القرب بیفته آره اگه فاز ماه کم باشه جوری که یکی دو ثانیه تول بکشه نوردهی آره نشد نداره
    محمد جواد فهیمی
    Equipments:Canon EOS 400D+Zenit 412 DX+Canon Normal Zoom 18-55 f/3.5-5.6 II Kit+Zenit Normal 50mm f/2-16 Kit+LowePro+Tripod SLIK Pro400DX+Battery Grip BG-E3+Remote Control RS-60E3

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

البته به زیبایی ماه اساتید نیست
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Monday 21 April 2008 در ساعت 17:32
    رضا بختیاری
    (SONY F 717)

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

جناب فهیمی با سلام اگر مختصات عکسبرداری را هم قید میکردید بهتر میشد اظهار نظر کرد.اگر طوری عکسبرداری میشد که نرده بام پیدا نبود بهتر میشد. به نظرم عکس دوم با دیافراگم بسته تری گرفته شده.
    رضا بختیاری
    (SONY F 717)

MJF
    MJF آنلاین نیست
    كاربر آشنا MJF آواتار ها
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط reza نمایش پست ها
    جناب فهیمی با سلام اگر مختصات عکسبرداری را هم قید میکردید بهتر میشد اظهار نظر کرد.اگر طوری عکسبرداری میشد که نرده بام پیدا نبود بهتر میشد. به نظرم عکس دوم با دیافراگم بسته تری گرفته شده.
    منظور مختصات محل باشه توی استاری نایت مختصات کرمان را نوشته توی خود کرمان بودیم.فکر کنم نردبان عکس را زیباتر کرده ولی خوب به نظر شما احترام می گذارم.نه عکس دوم کمی با ویرایش تاریکتر شده خدا رو شکر یکی انجا فرق این دو عکس را گفت مرسی دوست عزیز
    محمد جواد فهیمی

كاربر همراه rtoraby آواتار ها
    تشکر کرده
    590

Red face پاسخ: عکاسی از ماه و ستارگان

با سلام خدمت اساتید محترم.
    من مطالب تاپیک را مطالعه کردم ولی چون آماتور می باشم نتوانستم در عمل استفاده کنم. یعنی گیج شدم.:confused:
    می خواستم ببینم با EOS400d توسط لنز EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 II میتوان از ماه عکس گرفت یا خیر؟
    خودم امتحان کردم جالب نشد.:(
    آیا باید لنز دیگری بخرم. چه لنزی؟
    اگر با همین لنز می شود پس مشکل در تنظیمات است. در این صورت لطفا EOS400d دارها یک نقطه شروع با توجه به تجربه شان به من نشان بدهند.:)
    با تشکر.
    غلامرضا ترابی
    Canon EOS 400D + EF-S 18-135mm STM

صفحه 48 از 285 نخستنخست ... 38 44 45 46 47 48 49 50 51 52 58 98 148 ... آخرینآخرین