صفحه 78 از 285 نخستنخست ... 28 68 74 75 76 77 78 79 80 81 82 88 128 178 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 771 تا 780 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر فعال Kasra.H آواتار ها
    تشکر کرده
    5184

پیش فرض پاسخ: عکاسی از ماه و ستارگان

نقل قول نوشته اصلی توسط DSC-H7 نمایش پست ها
    قابل توجه جناب قبادی عزیز و کاوه موحدی عزیز:
    آقا این کانورتور تله H7 هم بد نیست ها...به قیمتش می ارزه
    F 4.5
    S 1/400
    ISO 200
    78mm+tele convertor
    hand-held

این درصد کراپ رو چه جوری باید گفت؟ من سایز 1024*768 رو از توی کادر انتخاب کردم و یک مرحله دیگه هم ریسایز کردم به 800*600 میشه کراپ چند درصد؟
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سلام
    من این عکس را عینا با exifکه در عکس شما بود با دوربین سونی اچ هفت و کانورتور تله گرفتم . حاصل عکسی است که می بینید چطور عکس شما اینقدر شارپ و دارای جزییات است ولی این عکس نیست لطفا روش کار را توضیح دهید تا ما هم یاد بگیریم . با تشکر

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

نقل قول نوشته اصلی توسط k.h نمایش پست ها
    من این عکس را عینا با exifکه در عکس شما بود با دوربین سونی اچ هفت و کانورتور تله گرفتم . حاصل عکسی است که می بینید چطور عکس شما اینقدر شارپ و دارای جزییات است ولی این عکس نیست لطفا روش کار را توضیح دهید تا ما هم یاد بگیریم . با تشکر
    دوست عزیز
    پیشنهاد اول من این بود که با اگزیف من هم عکس بگیرید که گویا گرفتید اما نتیجه مطلوب نبوده.
    اگه دقیقا اگزیف همون باشه اولین چیزی که به ذهنم میرسه اینه که کانورتر رو خوب نبستید خیلی دقت کنید ممکنه به ظاهر بسته باشه اما به لبه های محل اتصال دقت کنید که به یک اندازه و هماهنگ باشند.
    موضوع بعد راجع به تنظیماته.اگه مثل من روی دست میخواهید شات بزنید سرعت شاتر باید بالای 200 باشه.اگه سه پایه دارید خب میشه کمتر هم کرد اما جناب قبادی میگن معمولا واسه این موقعیتها باید روی 200 رفت و حتی بالاتر.به نظر من سرعت خیلی روی شارپنس تاثیر داره.مطلب بعد که باعث فوکوس مناسب میشه اینه که فوکوس رو روی حالت فوکوس نقطه ای بذارید و نور سنجی هم روی مد spot باشه.
    ایزو رو بین 200 تا 400 انتخاب کنید و سعی کنید از دیافهای بسته مثل 8 استفاده کنید.راستی وقتی شاتر رو تا نیمه فشار میدید اصلا کادر فوکوس سبز رنگ میشه؟ (مد فوکوس نقطه ای رو انتخاب کنید)...
    و مطلب بعد:ایشالا لنزتون که تمیزه؟:) نکنه روش بخار گرفته؟
    یه سری نکات ریز دیگه هم توی تنظیمات هست که اگه لازم دونستید عنوان خواهم کرد...
    ببخشید پر حرفی شد.
    درضمن مد عکاسی Manual هست .
    Kasra.H تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

اول اینكه سلمان جان ماهتون خیلی ماه شده.

و بعد اینكه تنظیمات شما رو می پسندم و به نظرم تنظیمات خوبی رو اعمال كرده اید.

وایت بالانس هم مناسب است ( هر چند باز هم جای كار دارد و بیشتر سلیقه ای است )

و بعد اینكه این كانورتور تله كیفیت اپتیكی خوبی دارد.كانورتور واید قدری CA را افزایش می دهد كه آن هم قابل بر طرف كردن است.انشالله بعد از عید كانورتور واید را تهیه خواهم كرد.

و بعد در مورد كراپ...

مثلا در نرم افزاری مثل ACDSee شما به راحتی در زمان كراپ كنار صفحه بالا درصد كراپ را مشاهده می كنید.در فتوشاپ هم در هنگام استفاده از ابزار زوم هنگام انتخاب Actual Pixels در حقیقت کراپ 100% اعمال شده است و سپس به وسیله Navigator محل سوژه ( مثلا ماه ) را انتخاب کنید و همان کادر را کراپ کنید.

در مورد دوستمان ( که متاسفانه بنده عکس را نمی بینم ) باید عرض کنم که شما سرعت شاتر بیشتر را امتحان کنید ، اگر تصویر تاریک بود ایزو را بالاتر ببرید ( نه بیشتر از 400 البته ) .ترجیحا از سه پایه استفاده کنید.
    shabab، Rofougaran و Kasra.H تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    5184

سلام
    سال نو مبارک بالاخره با کمک دوستان موفق شدم عکس ماه را بگیرم و از راهنمائی آقای سلمان رفو گران و محبت آقای کاوه قبادی بسیار ممنونم .كنتراست و رنگ ومیزان نور با فتوشا|پ تغییر دادم البته هم در مورد عكاسی وهم ویرایش هنوز خیلی جای كار دارد.

ویرایش توسط Kasra.H : Thursday 20 March 2008 در ساعت 12:57
    Kaveh Ghobadi، shabab و Rofougaran تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط k.h نمایش پست ها
    سلام
    سال نو مبارک بالاخره با کمک دوستان موفق شدم عکس ماه را بگیرم و از راهنمائی آقای سلمان رفو گران و محبت آقای کاوه قبادی بسیار ممنونم .

متاسفانه بنده عكس رو نمی بینم.

اگر امكان داره اون رو جای دیگری آپلود كنید.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه EHSAN2 آواتار ها
    تشکر کرده
    722

خدمت جناب " قبادی " :
    Kaveh Ghobadi و Kasra.H تشکر می‌کنند.

If you see the action you missed it.

تشکر کرده
    14101

ممنون احسان جان...

اول اینكه یك مقداری ایزو بالا بوده و باعث شده كه بافت تصویر از بین بره.شما باید از ایزو پایین تری استفاده كنید.

از تكان خوردن دوربین هم جلوگیری كنید.
    Kasra.H تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    5184

سلام
    آقای قبادی ممنون از اظهار نظرتون حتما همینطوره باید بیشتر سعی کنم . اما یک سوال دارم آیا با آن روشی که آقای دکتر روشن در قسمت تاریکخانه دیجیتال توضیح دادند(فتوشاپ cs3 و متوسط گرفتن) میشود از ماه عکس گرفت تا نویز کمتر بشود بیشتر منظورم برای سرعت حرکت زمین است یعنی اگر مثلا اگر ده تا شات پشت سر هم روی سه پایه از ماه بگیریم همه این ده شات در یک نقطه واحد ثبت میشوند؟ در مورد عکاسی از ستارگان این روش کاملاعملی است چون بخاطر فاصله زیاد سرعت حرکت زمین اصلا بحساب نمی آید اما در مورد ماه نمیدانم.
    در ضمن از آقا احسان تشکر میکنم که عکس را جای دیگری آپلود کردند.

تشکر کرده
    14101

اگر از روش عكاسی پیاپی استفاده شود و همه ی 10 شات را در كمتر از 2 یا 3 ثانیه بگیرید و بعد در فتوشاپ مقداری اصلاح انجام دهید اشكالی پیش نمی آید.

اما بهترین روش برای عكاسی از ماه كه بنده و بسیاری از دوستان از آن استفاده می كنیم.استفاده از ایوز بین 100تا 400 ( ترجیحا 200 ) و سرعت شاتر بین 1/125 تا 1/400 و دیاف بین 5.6 تا گاهی 8 است.
    usef تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

برای اولین بار از ماه عكس گرفتم. البته چند شات گرفتم كه این از همه بهتر شد.
    بار اول از مد p دوربین استفاده کردم که نتیجه افتضاح بود. چون فقط یک دایره سفید رنگ در یک بک گراند سیاه ثبت شد.
    چند بار با آزمون و خطا در مد منوال نتیجه بهتر شد.
    ایزو 200 ، دیافراگم 8 ، سرعت شاتر 200/1

شدیدا منتظر ماه شب چهارده هستم تا بسوی پشت بام حمله ور بشم

[IMG]http://i27.*******.com/2rcvf4x.jpg[/IMG]
    Mashhadi Vahid و shabab تشکر می‌کنند.

صفحه 78 از 285 نخستنخست ... 28 68 74 75 76 77 78 79 80 81 82 88 128 178 ... آخرینآخرین