صفحه 74 از 285 نخستنخست ... 24 64 70 71 72 73 74 75 76 77 78 84 124 174 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 731 تا 740 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

MJF
    MJF آنلاین نیست
    كاربر آشنا MJF آواتار ها
    تشکر کرده
    20

پیش فرض پاسخ: عکاسی از ماه و ستارگان

نقل قول نوشته اصلی توسط queen نمایش پست ها
    راستی اقای فهیمی تونستی از شهاب باران چیزی شكار كنی؟
    من تهران نبودم و تونستم چند تا ببینم ولی بدلیل كاری كه دارم بردن دوربین عكاسی ممنوع هست و خیلی از چیزهارا به خاطر همین ممنوعیت از دست میدم.
    من چندین تا از كادرم رد شد ولی ثبت نشد بخاطر پایین بودن آی اس او و بستن دیاف و البته كم نور بودن و پر سرعت بودن شهاب ها وبعدشم ساعتای 2 3 باطرام به علت سرمای شدید تموم شد!:::big grin:::مرسی از اینكه به فكر ما هم هستی
    Queen تشکر می‌کند.
    محمد جواد فهیمی
    Equipments:Canon EOS 400D+Zenit 412 DX+Canon Normal Zoom 18-55 f/3.5-5.6 II Kit+Zenit Normal 50mm f/2-16 Kit+LowePro+Tripod SLIK Pro400DX+Battery Grip BG-E3+Remote Control RS-60E3

كاربر همراه Queen آواتار ها
    تشکر کرده
    346

نقل قول نوشته اصلی توسط MJF نمایش پست ها
    من چندین تا از كادرم رد شد ولی ثبت نشد بخاطر پایین بودن آی اس او و بستن دیاف و البته كم نور بودن و پر سرعت بودن شهاب ها وبعدشم ساعتای 2 3 باطرام به علت سرمای شدید تموم شد!:::big grin:::مرسی از اینكه به فكر ما هم هستی
    پس حیف شد. انشااله شهاب باران برساووشی تابستان... شاید من هم در عكاسی شهاب باران برساووشی بهت ملحق شدم و از شما یاد بگیرم.
    Canon 5D-7D| Canon 10-22 |50 f:1.8|100-400|180 f:3.5 L Macro
    Sigma 17-70|70-300|

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

شهرام جان!

قطعا و یقینا فرق است بین یك لنز 40 هزار تومانی با نمونه ی 1 میلیون تومانی!

اما!!!

قطعا فرق است بین خروجی یك مارك 3 با لنز چند میلیون تومانی كه یك كودك 6 ساله آن شات را زده و یك موبایل یك مگاپیكسل با لنز فلان كه یك عكاس حرفه ای آن شات را زده!

یقینا اگر نخواهیم شانس را دخیل كنیم دید جناب عكاس! بهتر از آن كودك بوده است.

موضوعی كه مطرج است این است كه این روز ها جو ابزار گرایی باز هم بشدت در سایت و فروم تشدید یافته است.

باید به عزیزان و دوستان ( بخصوص تازه واردان عزیز كه فكر می كنند بنده و شما با ایشان مشكل شخصی داریم و بعد از مدتی متوجه می شوند كه اشتباه فهمیده اند ! ) گوشزد كرد كه دید و هنر عكاسی با لنز و بدنه های آنچنانی بدست نمی آید.شما باید كارهای خوب و با اصالت را ببینید و با دید عكاسان خوب آشنا شوید با كادربندی و به قول معروف كومپوزیسیون ! آشنا شوید.بدانید از كدام یك از امكانات دوربین در كجا استفاده كنید تا خروجی كارتان دلچسب تر شود.زیاد به فكر كارت پستال ها نباشید.عكس فقط كارت پستال نیست و هر كارت پستالی عكس نیست!موضوع و سوژه هم قدری اهمیت دارد ( كل عكاسی سوژه است كه این روز ها فراموش شده است ) بدنبال سوژه باشید تا به رخ كشیدن توانایی های دوربین ها و لنز هایتان.

شهرام عزیز

باور كنید كه ابزار خوب لازمه كار یك عكس خوب است.اما با ابزار معمولی هم می شود كار خوب ارائه كرد.

چون عزیزان زیاد تشابه آشپزی و عكاسی را نمی پسندند ( اما بنده می پسندم چرا كه آشپزی یك هنر بسیار با ارزش است و بنده به عنوان كسی كه مدرك درجه 3 آشپزی دارم از اینكه آشپزی را كوچك بشمرید دلخور می شوم ، نیاز بود اسكن مدرك بین المللی درجه 3 آشپزی ام را هم اینجا قرار می دهم تا دوستان بدانند.فقط اینكه هزینه ورودی امتحان آشپزی 1 میلیون تومان می باشد ! )به سراغ یك هنز دیگر می روم.نقاشی!البته اگر عزیزان نفرمایند كه قلم مو و بوم و رنگ هم مثل قابلمه است! و نقاش هم همان آشپز است ! اما اگر شما ( شهرام عزیز ) یك ست لوازم نقاشی درجه یك هم داشته باشید اما ذوق و هنز نداشته باشید نمی توانید اثر خوب و زیبایی خلق كنید.اما اگر یك نقاش با استعداد باشید با یك تكه ذغال هم می شود اثر هنری خلق كرد.فكر كنم نقاشی و عكاسی یكمی نزدیك به هم هستند و برای دوستان مثل آشپزی دور از ذهن نیستند!

خلاصه اینكه ابزار در كار شما بسیار بسیار تاثیر دارد ولی نه آنقدر كه از قابلمه و لنز و دوربین و بوم و قلم مو تشكر كنیم

برنده ی مسابقه دنیای سبز را دیده اید؟؟؟

لنز این عزیز دقیقا مثل لنز شما است با این فرق كه از نوع نیكون است ولی كیفیت یكسان است!

http://www.aks.akkasee.com/photoFull.php?photo_id=15577

به نظرم درست و واضح منظورم را رسانده باشم و نیازی به قصه و حرف و حدیث و 3 تا 3تا پست زدن و اینها نداشته باشم....

شب هاتان پر ستاره باد........
    Ghadiri، showan، kamyar و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

نقل قول نوشته اصلی توسط MJF نمایش پست ها
    می گم ولش كنید شوخی كردم جناب عكاس(ما كه به قول شما نمی تونیم به 18-55 عكاسی كنیم شما عكاسی كنید ما نگاه می كنیم جناب عكاس 18-55)!جواب این حرف من این همه پست و حیدث نداشت این بود كه آره كیفیت لنز هم بی تاثیر نیست همین
    خدا رو شكر یكی حرف مارو فهمید و بد برداشت نكرد اینجا یه چیزی میگی همه میریزن رو سرت من نمیدونم یه سوال پرسیدن این همه پست و دعوا داره هر چیزی هم ظرفیت می خواد
    من بحثی با كسی ندارم به صورت دوستانه یه چیزی رو گفتم اوشون اصاب ندارن
    جناب فهیمی.....
    بهتره کمی در پست زدن دقت کنید...کمی تند میرید....
    هم بد نوشتید و هم بد دفاع کردید....
    و در ضمن خیلی طلبکارانه رفتار کردید........

جواب این حرف من این همه پست و حیدث نداشت این بود كه آره كیفیت لنز هم بی تاثیر نیست همین
    این طور نیست که شما فکر میکنید.....دیگران نوکر چاکر شما نیستند که تا چیزی بفرمایدد همه بگن...چشم...
    البته مشکل از شما نیست...مشکل از جناب حاجی خانی است که با بزرگواری از کارهاشون تعریف نکردن....
    کاوه همه چیز رو گفت....در جهت تایید صحبتهای کاوه....باید عرض کنم که لنز ، دوربین، سه پایه، و .........همه مهم هستن....اما در زیبایی عکس نقشی ندارن...
    من در سایتم عکسهای زیاد دارم....بعصی از اونها با 350 دی هست،بعضیهاش با 40 دی و تعدادی با 5دی...
    خیلی از اونها با لنز سیگما و بعضیها با کانن های ال گرفته شدند....شما که مهارت در تشخیص و ربط زیبایی عکس به نوع لنز و دوربین دارید......تشخیص بدید کدام به کدام است....

تجهیزات بهتر فقط در کیفیت عکس و سهولت استفاده از دوربین و ......تاثیر گذارند ، نه در زیبایی عکس....
    اگر در گالری سایت چرخی بزنید...عکسهای زیابیی با دوربینهای آ540 و 710 و.....گرفته شده که اصلا با دوربینهای من و شما قابل مقایسه نیستند...
    ویرایش توسط Ghadiri : Saturday 15 December 2007 در ساعت 18:05
    Kaveh Ghobadi، showan، kamyar و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود قدیری

كاربر همراه Jesmi آواتار ها
    تشکر کرده
    1713

نقل قول نوشته اصلی توسط mjf نمایش پست ها
    خدا رو شكر یكی حرف مارو فهمید و بد برداشت نكرد اینجا یه چیزی میگی همه میریزن رو سرت من نمیدونم یه سوال پرسیدن این همه پست و دعوا داره هر چیزی هم ظرفیت می خواد
    من بحثی با كسی ندارم به صورت دوستانه یه چیزی رو گفتم اوشون اصاب ندارن:(
    اگر شما بر این باورین که کسی حرف شما رو نمیفهمه باید بگم شما هم متوجه صحبت دوستان نیستید...کسی رو سر شما نریخته کسی دعوا نکرده .. دوستان دارن نظر خودشونو می گن و خیلی منطقی و با نمونه عکس دارن براتون استدلال میکنن ...اگه دقت کنین و اینقدر پست ها رو به غرض(؟) برندارین میبینی که همه به موثر بودن ابزار معترفن ..اما این تاثیر 30 یا نهایتا 40 درصده...باقی کار سواد بصری و ابزاری و حوصله و وقت و زحمت و همت عکاسه...من فکر نمیکنم خودتون هم در مقابل مواردی که ذکر کردم سهم بیشتری به ابزار بدین...

اون چیزی که دعوا و اعصاب نداشتن دوستان قلمداد میکنین ...(به زعم خودتون)...از اونجایی شروع میشه که شما شخصی به صحبت دوستان نگاه میکنید..و شخصی و سلیقه ای هم برخورد میکنین ...
    م جناب عكاس 18-...55 اوشون اصاب ندارن:....جا هرچی دوستانه مطرح بشه به صورت دشمنانه پاسخ داده میشه..هر چیزی هم ظرفیت می خواد(
    واین باعث همین میشه که بحث دیگه منطقی و اصولی پیش نره..

در هر صورت ..از تون میخوام که یه نگاه دیگه به پست های قبلی بکنید...
    Ghadiri، Kaveh Ghobadi، showan و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    حمید جسمی

MJF
    MJF آنلاین نیست
    كاربر آشنا MJF آواتار ها
    تشکر کرده
    20

Smile پاسخ: عکاسی از ماه و ستارگان

من نه با كسی دعوا دارم نه چیزی منظور من را بد برداشت كردین من از كسانی كه بهشون بی احترامی شده عضر می خوام مهم اینه كه این آسمون بالای سرمونو دوست داریم و از دیدنش لذت می بریم امید وارم كه كسی ناراحت نشده باشه از دستم خلاصه حلال كنید و آسمونتون همیشه ژرستاره و زمینتون همیشه پر از سوزه باشه
    Ahmad Reza تشکر می‌کند.
    محمد جواد فهیمی
    Equipments:Canon EOS 400D+Zenit 412 DX+Canon Normal Zoom 18-55 f/3.5-5.6 II Kit+Zenit Normal 50mm f/2-16 Kit+LowePro+Tripod SLIK Pro400DX+Battery Grip BG-E3+Remote Control RS-60E3

كاربر همراه Queen آواتار ها
    تشکر کرده
    346

شهرام جان!

قطعا و یقینا فرق است بین یك لنز 40 هزار تومانی با نمونه ی 1 میلیون تومانی!

اما!!!

قطعا فرق است بین خروجی یك مارك 3 با لنز چند میلیون تومانی كه یك كودك 6 ساله آن شات را زده و یك موبایل یك مگاپیكسل با لنز فلان كه یك عكاس حرفه ای آن شات را زده!
    كاوه جان

البته حرف شما صحیح هست ولی داشتن یك لنز خوب بهانه ای برای عكاسی بد نمیگذاره.آن هم برای كسی كه عكاسی كرده (منظورم آقای فهیمی هست). من به لحن ایشون كاری ندارم ولی سوژه و كادر بندی كه برای عكسهاشون خیلی هم خوب بود.حالا از نظر ایشون داشتن یك لنز 1 میلیون تومانی میتونه به عكاسی عالی به ایشون كمك كنه چه بهتر... اما ما نباید توی دل ایشون را خالی كنیم و به گونه ای(غیر مستقیم) بگیم كه اقا جان تو عكاسی بلد نیستی و اول برو عكاسی یاد بگیر بعدا برو بهانه لنز بیار!!!! میشد بهتر و قشنگتر گفت (چون در آموزشهامون روانشناسی هم داشت اینارو گفتم).
    اصلا جنگ و دعوا نكنیم......... بده . زشته ... نا سلامتی فروم عكاسیه نه ورزشهای رزمی

موضوعی كه مطرج است این است كه این روز ها جو ابزار گرایی باز هم بشدت در سایت و فروم تشدید یافته است.
    شاید....(تا حدی بله).

شهرام عزیز

باور كنید كه ابزار خوب لازمه كار یك عكس خوب است.اما با ابزار معمولی هم می شود كار خوب ارائه كرد.
    فكر كنم این خطاب به من نبود
    ویرایش توسط Queen : Saturday 15 December 2007 در ساعت 22:11 دلیل: تصحیح غلط
    Ahmad Reza، Mashhadi Vahid و MJF تشکر می‌کنند.
    Canon 5D-7D| Canon 10-22 |50 f:1.8|100-400|180 f:3.5 L Macro
    Sigma 17-70|70-300|

MJF
    MJF آنلاین نیست
    كاربر آشنا MJF آواتار ها
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط queen نمایش پست ها
    كاوه جان

البته حرف شما صحیح هست ولی داشتم یك لنز خوب بهانه ای برای عكاسی بد نمیگذاره.آن هم برای كسی كه عكاسی كرده (منظورم آقای فهیمی هست). من به لحن ایشون كاری ندارم ولی سوژه و كادر بندی كه برای عكسهاشون داشتن خیلی هم خوب بود.حالا از نظر ایشون داشتن یك لمز 1 میلیون تومانی میتونه به عكاسی بختر به ایشون كمك كنه چه بهتر اما ما نباید توی دل ایشون را خالی كنیم و به گونه ای(غیر مستقیم) بگیم كه اقا جان تو عكاسی بلد نیستی و اول برو عكاسی یاد بگیر بعدا برو بهانه لنز بیار!!!! میشد بهتر و قشنگتر گفت (چون در آموزشهامون روانشناسی هم داشت اینارو گفتم).
    اصلا جنگ و دعوا نكنیم......... بده . زشته ... نا سلامتی فروم عكاسیه نه ورزشهای رزمی

شاید....(تا حدی بله).

فكر كنم این خطاب به من نبود
    آهان شما فهمیدین كه من چی میگمدر مورد لحن گفتنم شرمنده تمام دوستان چاكر همتونم.از آسمون لذت ببرین
    محمد جواد فهیمی

MJF
    MJF آنلاین نیست
    كاربر آشنا MJF آواتار ها
    تشکر کرده
    20

Smile امیدوارم باعث صفای روح دوستان شه و كودورت ها را دور بریزند

35دقیقه و 40دقیقه نوردهی در شب بارش شهابی جوزایی پریروز

Mojtaba-N، Ahmad Reza، shahin79 و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد جواد فهیمی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    92

سلام . جایی رو که بشه این لینک رو گذاشت پیدا نکردم . ترس باز کردن تاپیک دارم . پس اینجا میذارم . ( با توجه به عنوان " اخبار" ی که انجمن داره )

Astronomy Pictures of the Year for 2007 :
    کد HTML:
    http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/apoys2007.html
    Mojtaba-N، Ahmad Reza، kamyar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 74 از 285 نخستنخست ... 24 64 70 71 72 73 74 75 76 77 78 84 124 174 ... آخرینآخرین