صفحه 20 از 22 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 215
Like Tree313تشکر

موضوع: مناسب ترین دوربین دوچشمی برای سفر و تفریح

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط singlepboy نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز مخصوصا آقا مصطفی گل که از پستهاشون نهایت استفاده رو بردم .
    با توجه به راهنمایی های آقا مصطفی و کاربری که از دوربین انتظار دارم (بیشتر طبیعت گردی و کمتر نجوم، چون دوربین 20x90 هم دارم) نهایتا تصمیم گرفتم یه دوربین 8x42 تهیه کنم . دوربین مدل Nikon 7548 MONARCH 7 8x42 Binocular Black ، با توجه به نظرات مثبتی که در موردش وجود داره و همینطور سازگاری با بودجه بنده چشمم رو گرفت . آیا این مدل تو ایران پیدا میشه ؟ اگر ممکنه آدرس فروشگاه های تهران رو برام به صورت خصوصی ارسال کنید .
    البته با توجه به فرمایشات آقا مصطفی مدل Zeiss 8x42 Conquest HD Binocular ، باید دوربین خوبی باشه . بررسی های سایتهای خارجی رو که میدیدم ، امتیاز این مدل Zeiss 8x42 Conquest HD Binocular کمتر از Nikon 7548 MONARCH 7 8x42 Binocular Black و قیمتش دو برابر nikon بود !!!
    مدل Zeiss 8x42 Conquest HD Binocular تو سایتهای ایرانی برای فروش موجوده اما nikon رو پیدا نکردم . اگر ممکنه در خصوص روش های تهیه این دوربین ها راهنماییم کنید .
    همچنین اگر مدل بهتری سراغ دارید راهنمایی بفرمایید .
    با سپاس فراوان

درود
    برخی مدلهای نیکون را بصورت موردی می شود در برخی فروشگاه ها مثلا ناصر خسرو یا فردوسی پیدا کرد! چون موردی هستند باید قیمت دلاریشون را داشته باشید و خیلی بی مورد پول بخاطر پرداخت نکنید!
    اما در مورد زایس وضعیت کمی متفاوته!
    زایس هم تو نت بگردید پیدا می شه.
    در خصوص تفاوت برتری بین زایس و نیکون شاید مهمترین دلیلش این باشه که زایس کمتر خریداری می شه تا نیکون. ولی خیلی تفاوت بین یک دوربین زایس وجود داره با نیکون!
    در ضمن یک مورد را حتما مد نظر داشته باشید!
    دوربین های بی شماری می شود در بازار پیدا کرد که در سطح تاپ قرار دارند.
    من برخی از برندها را براتون معرفی می کنم. البته احتمالا باهاشون اشنا هستید
    1- لایکا
    2- زاوارفسکی
    3- اشتاینر
    4- ویکسن
    این برند ها به ترتیب دارای کیفیت های بسیار خوب و البته قیمت های بالایی هستند.
    همانطور که در پست های قبلی عرض کردم شرایط مقایسه ای بین یک دوربین ویلیام اپتیک و یک لایکا برای بنده فراهم شد که در تست صورت گرفته به اختلاف قیمت دو دوربین ایمان کامل اوردم!
    لایکا حدود 8 میلیون و ویلیام حدود 3 میلیون بود!
    ارادتمند
    singlepboy تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    برخی مدلهای نیکون را بصورت موردی می شود در برخی فروشگاه ها مثلا ناصر خسرو یا فردوسی پیدا کرد! چون موردی هستند باید قیمت دلاریشون را داشته باشید و خیلی بی مورد پول بخاطر پرداخت نکنید!
    اما در مورد زایس وضعیت کمی متفاوته!
    زایس هم تو نت بگردید پیدا می شه.
    در خصوص تفاوت برتری بین زایس و نیکون شاید مهمترین دلیلش این باشه که زایس کمتر خریداری می شه تا نیکون. ولی خیلی تفاوت بین یک دوربین زایس وجود داره با نیکون!
    در ضمن یک مورد را حتما مد نظر داشته باشید!
    دوربین های بی شماری می شود در بازار پیدا کرد که در سطح تاپ قرار دارند.
    من برخی از برندها را براتون معرفی می کنم. البته احتمالا باهاشون اشنا هستید
    1- لایکا
    2- زاوارفسکی
    3- اشتاینر
    4- ویکسن
    این برند ها به ترتیب دارای کیفیت های بسیار خوب و البته قیمت های بالایی هستند.
    همانطور که در پست های قبلی عرض کردم شرایط مقایسه ای بین یک دوربین ویلیام اپتیک و یک لایکا برای بنده فراهم شد که در تست صورت گرفته به اختلاف قیمت دو دوربین ایمان کامل اوردم!
    لایکا حدود 8 میلیون و ویلیام حدود 3 میلیون بود!
    ارادتمند
    با این حساب میشه بهترین دوربین 8x42 تو رنج 1 تا 2 میلیون رو معرفی بفرمایید ؟ نمیخوام بیشتر هزینه کنم . فقط لطفا مدلی که تو ایران پیدا بشه ...
    لطفا یه فروشگاه هم معرفی کنید که بتونم با خیال راحت خرید کنم و جنس تقلبی نداشته باشه ... ممنون
    ویرایش توسط singlepboy : Friday 20 May 2016 در ساعت 12:37

كاربر همراه Hamed Ziyaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1887

درود..
    مصطفی جان..یکی از بهترین برندها رو که واقعا بسیار بیشتر از قیمتش ارزش داره رو از قلم انداختی.. میوپتا ! ساخت جمهوری چک !
    و بهترین مدلش هم 10× 42 meostar B1 HDهست .. از زاواروسکی ها شفاف تره و بسیار محکم تر و جوندار تر.. حتی از سری EL زاوار ! با قیمتی تقریبا نصف مدل مشابه زاواروسکی .
    قیمت این مدل در تهران 5 میلیون..
    در شیراز 5300
    در دبی 4400 درهم ..
    که البته بنده از جمهوری چک گرفتم به قیمت 940 یورو..

اکیدا به دوستانی که قصد خرید یک دوربین دو چشمی مادام العمر و با کیفیت دارن توصیه میکنم به این مدل نگاهی بیاندازند... اخیرا 12×50 و 15×56 Hd رو هم تولید کرده که 15-56 هم در لیست خریدم هست انشالله..

سری HD میوپتا را دریابید ... !

پ.ن : طبق تجربه شخصی در این سالهای متمادی دوربین بازی به همه دوستان وصیت میکنم که دور برند زایس رو خط بکشند! سالهاست که تولیدات زایس بنوعی بازاری شده و با مدلهای قدیمی زمین تا آسمان فرق داره... به هیچعنوان در رده زاوار و لایکا و حتی میوپتا قرارش ندید.. شخصا طبق تجربه هایی تلخ واقعا از این برند نفرت پیدا کردم.. فقط اسمش بزرگه و داره نون سابقه خوبش رو میخوره ..ولی امروزه از قافله برندهای آس دوربینهای دوچشمی عقب افتاده... بماند که خیلی از مدلهاش رو چندین ساله در چین تولید میکنه!
    ویرایش توسط Hamed Ziyaei : Friday 20 May 2016 در ساعت 13:25
    lamagra، amir.komeily، MohammadRanjbar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز
    جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی ...
    "حامد "

تشکر کرده
    4653

با این حساب میشه بهترین دوربین 8x42 تو رنج 1 تا 2 میلیون رو معرفی بفرمایید ؟ نمیخوام بیشتر هزینه کنم . فقط لطفا مدلی که تو ایران پیدا بشه ...
    لطفا یه فروشگاه هم معرفی کنید که بتونم با خیال راحت خرید کنم و جنس تقلبی نداشته باشه ... ممنون
    تو رنج قیمت شما، ویکسن و اشتاینر و کنکو گزینه های مناسبی هستند برای فروشگاه هم بهتون پیام خصوصی خواهم داد.

صطفی جان..یکی از بهترین برندها رو که واقعا بسیار بیشتر از قیمتش ارزش داره رو از قلم انداختی.. میوپتا ! ساخت جمهوری چک !
    دورد
    بنده شخصا اسمش را داخل ایران نشنیدم!
    دوستمون هم قراره در ایران خرید کنند! مشکل دقیقا اینجاست! از طرفی قیمتش حدود 5000 درهمه که تو این رنج شاید به راحتی بشه لایکا تهیه کرد!
    البته ممکنه کیفیت این برند به مراتب بالاتر از مدلهای دیگه باشه ولی بنده شخصا آشنایی باهاش ندارم
    طبق تجربه شخصی در این سالهای متمادی دوربین بازی به همه دوستان وصیت میکنم که دور برند زایس رو خط بکشند!
    خوب در این مورد بنده تجربه ای ندارم!
    چیزهایی که من دیده بودم از زایس بسیار خوب بودند. البته بحث اسم بزرگ رو موافقم.
    amir.komeily، MohammadRanjbar و singlepboy تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

مصطفی جان نظرت در مورد این دو تا دوربین چیه ؟
    Celestron Granite 8x42 Binoculars
    Celestron Granite 8x42 Binoculars Review
    1,350,000 هزار تومان
    Celestron Granite 9x33 Binoculars
    Celestron Granite 9x33 Binoculars Review
    1,190,000 هزار تومان
    طبق review های این سایت که گمونم سایت معتبری باشه امتیازهای خوبی به این دو مدل داده . من نظرم بیشتر رو Celestron Granite 8x42 Binoculars هست . کلا برند Celestron تو ایران چجوریه ؟ آیا دوربین های ساخت چین و بیکیفیت ازین برند وارد میکنن یا همون Celestron اصلی وارد میشه ؟

مارک BRESSER ، که یکی از دوستان خریداری کرده امتیاز خوبی تو review های این سایت نیاورده و Celestron بالاتره .

مارک هایی که اشاره کردی رو هنوز بررسی نکردم برم ببینم review هاش چجوریه ... ممنون از راهنماییت

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

چرا اینجا کسی از محصولات کنون حرفی نمیزند؟
    مثلا این محصول،
    Canon 10x42 L IS WP Image Stabilized Binocular (FREE INSURANCE + 1 YEAR AUSTRALI BecexTech Australia | Digital Cameras, Lens, Phones, Tablet Global Premier Retailer
    از نظر من لرزه گیر غیر قابل چشم پوشی است. مخصوصا بزرگنمایی بالای ۱۰.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    4653

مصطفی جان نظرت در مورد این دو تا دوربین چیه ؟
    Celestron Granite 8x42 Binoculars
    Celestron Granite 8x42 Binoculars Review
    1,350,000 هزار تومان
    Celestron Granite 9x33 Binoculars
    Celestron Granite 9x33 Binoculars Review
    1,190,000 هزار تومان
    طبق review های این سایت که گمونم سایت معتبری باشه امتیازهای خوبی به این دو مدل داده . من نظرم بیشتر رو Celestron Granite 8x42 Binoculars هست . کلا برند Celestron تو ایران چجوریه ؟ آیا دوربین های ساخت چین و بیکیفیت ازین برند وارد میکنن یا همون Celestron اصلی وارد میشه ؟
    درود
    اول از همه اینکه سلسترون محصولات دوربین دوچشمی خودش را معمولا به شرکت های Third party واگذار می کنه!
    اگر هم اشتباه نکنم تولید کننده دوربین ها چین هست. البته این منافی کیفیت نیست!
    از طرف دیگه محصولات موجود در بازارش رو از 7X35 تا 15X70 تست کردم! در اندازه قیمتش بد نیست. ولی محصولات مذکور را تا کنون ندیدم و اگر هم باشه تازه وارد بازار شده.
    باتوجه به این سطح قیمت من شخصا کنکو و ویکسن رو بیشتر می پسندم تا سلسترون.
    کمی بالاتر از از این قیمت هم که اشنایدر یا همان اشتاینر هست.
    برندی مثل اشتاینر تخصصی دوربین تولید می کنه و بنظرم همین یک مورد برای بنده کافیه تا بجای سلسترون که تولید کننده تلسکوپ هست این برند را انتخاب کنم.

مارک BRESSER ، که یکی از دوستان خریداری کرده امتیاز خوبی تو review های این سایت نیاورده و Celestron بالاتره .
    شما یک دوربین با رنج قیمت حدود 800 تا 1.200 را با یک دوربین بین 400 تا 700 مقایسه می کنید؟
    اگر اینطوریه پیشنهاد می کنم همین سلسترون را با یک مارکی مثل لایکا یا زاوارفسکی
    مقایسه کنید. مقایسه باید در شرایط برابر باشه!

چرا اینجا کسی از محصولات کنون حرفی نمیزند؟
    مثلا این محصول،
    Canon 10x42 L IS WP Image Stabilized Binocular (FREE INSURANCE + 1 YEAR AUSTRALI BecexTech Australia | Digital Cameras, Lens, Phones, Tablet Global Premier Retailer
    از نظر من لرزه گیر غیر قابل چشم پوشی است. مخصوصا بزرگنمایی بالای ۱۰.
    جناب دانش پایه عزیز در سری دوربین های دیجیتال دوچشمی شرکت سونی هم خودنمایی می کنه! اما مهم رنج هزینه و از اون مهمتر استحکام دوربین هاست!
    همیشه هم خوب نیست تجهیزاتی که استفاده می کنیم نیازمند منبع تغذیه باشند و یا دارای مدار الکترونیکی باشند!
    برای مثال عرض می کنم، در کشورهای پیشرفته طبیعت گردان بدون استثنا از GPS هم برای یافتن موقعیت و هم نقشه موجود استفاده می کنند. اما تقریبا تمام آنها در کنار GPS با خود قطب نما و یک نقشه دستی هم دارند. بخصوص در زمانی که منطقه ای بکر برای مسافرت انتخاب شود. دلیل آن هم عدم قابل اعتماد بودن تجهیزات الکترونیکی هست که همه دوستان به آن واقف هستند.
    از طرفی قابل دسترس بودن کالا در کشور، خدمات پس از فروش و قیمت مناسب هم از فاکتورهای مهم برای یک خرید هست!
    اگر بنا باشه در این رنج دوربینی تهیه شود چرا سونی نه؟ Sony DEV50 این دوربین هم دارای شرایط بسیار خاص و بزرگنمایی عالی هست.
    اما شخصا بنظرم دوربین دوچشمی جز وسایلی هست که بهتره با تکنولوژی روز کمی فاصله داشته باشه!
    برای یک دوربین دوچشمی در شرایط کنونی وجود یک رنج فایندر و قطب نما به مراتب با ارزشتر از امکانات دیجیتال مثل لرزش گیر خواند بود. چون قرار نیست چیزی ثبت بشه که بدلیل لرزش محو شده باش. در مورد عکاسی و فیلم برداری مبحث دیگه ای هست.
    با این رنج قیمت (1500 دلار) به راحتی می توان سراغ محصولات با کیفیتی مثل زاوارفسکی و یا لایکا در ایران رفت.
    هم از نظر حجم بسیار مناسب هستند و هم از نظر کیفیت!
    دوربین های دیجیتال دوچشمی بدلیل داشتن مدارها و امکانات دیجیتال معمولا از حجم نسبت بیشتر و معمولا وزن بیشتر برخوردارند.
    و در نهایت اینکه در خرید دوربین دوچشمی مهمترین فاکتور هزینه هست!
    وقتی سقف هزینه دوستان نهایتا به 1.5 میلیون تومان می رسد، نمی شود حتی به دوربنی های 1.500 دلاری فکر کرد؟
    m.daneshpayeh، MohammadRanjbar و singlepboy تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    اول از همه اینکه سلسترون محصولات دوربین دوچشمی خودش را معمولا به شرکت های Third party واگذار می کنه!
    اگر هم اشتباه نکنم تولید کننده دوربین ها چین هست. البته این منافی کیفیت نیست!
    از طرف دیگه محصولات موجود در بازارش رو از 7X35 تا 15X70 تست کردم! در اندازه قیمتش بد نیست. ولی محصولات مذکور را تا کنون ندیدم و اگر هم باشه تازه وارد بازار شده.
    باتوجه به این سطح قیمت من شخصا کنکو و ویکسن رو بیشتر می پسندم تا سلسترون.
    کمی بالاتر از از این قیمت هم که اشنایدر یا همان اشتاینر هست.
    برندی مثل اشتاینر تخصصی دوربین تولید می کنه و بنظرم همین یک مورد برای بنده کافیه تا بجای سلسترون که تولید کننده تلسکوپ هست این برند را انتخاب کنم.
    شما یک دوربین با رنج قیمت حدود 800 تا 1.200 را با یک دوربین بین 400 تا 700 مقایسه می کنید؟
    اگر اینطوریه پیشنهاد می کنم همین سلسترون را با یک مارکی مثل لایکا یا زاوارفسکی
    مقایسه کنید. مقایسه باید در شرایط برابر باشه!
    با سلام مجدد . در مورد مارک هایی که اشاره کردید لطفا مدل هایی که در ایران موجوده ، به همراه فروشگاه های معتبر این مدل ها رو معرفی کنید .

در مورد مقایسه BRESSER با Celestron هم به طور کلی عرض کردم و منظورم بررسی کامل نبود ، فقط بحث کیفیت . راستی دو مدلی که اشاره کردم خیلی جدید نیستن یکیشون مال 2012 و یکیشون مال 2013 هستن .

بازم ممنونم از راهنمایی های شما :)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

آقا حق با شماست گمونم Steiner هم انتخاب خوبی باشه . چون نمایندگی رسمی تو ایران داره که از سایتش قابل استعلامه...
    به سه مدل از Steiner رسیدم که گمونم راست کار بنده باشه .
    Steiner Ranger Xtreme 8x42 Binoculars
    https://www.amazon.co.uk/Steiner-Ran.../dp/B00EUUJ5N4
    Price: £394.79

Steiner Skyhawk 3.0 8x42
    https://www.amazon.co.uk/Steiner-Sky.../dp/B00GC0GS4E
    Price: £311.46

Steiner Ranger Xtreme 8x56 Binoculars
    https://www.amazon.co.uk/Steiner-Ran.../dp/B00EUUJ5MK
    Price: £472.00

این آخری 8x56 هستش، وزن بیشتری داره، اما خوبی ای که داره میتونم برای رصد هم ازش استفاده کنم .
    اما با همه اینا نظرم بیشتر رو اولی یعنی مدل Steiner Ranger Xtreme 8x42 هستش .

البته با شرکت توزیع کننده تو ایران تماس گرفتم . دوربین 396 یورویی رو میگه 760 یورو ! اینم از محاسن زندگی در ایرانه :|
    منتظر میمونم نظر شما رو بدونم ...
    ویرایش توسط singlepboy : Saturday 21 May 2016 در ساعت 09:47

تشکر کرده
    4653

با سلام مجدد . در مورد مارک هایی که اشاره کردید لطفا مدل هایی که در ایران موجوده ، به همراه فروشگاه های معتبر این مدل ها رو معرفی کنید .
    درود
    در مورد کنکو موارد زیر موجود بوده! الان دقیقا اطلاع ندارم ولی مشخصات فروشنده را پیام خصوصی خواهم کرد
    Kenko 10X42 DH Mark II
    Kenko ultraVIEW EX 10X42 DH
    Kenko 10X42DH MS
    اما در برند ویکسن
    الان فکز کنم فقط این مدل یافت بشه که قیمتش بالاست
    Vixen Artes ED 8.5 X 45
    Vixen FORESTA 10X42DWCF HR
    مدلهای دیگه هم از فروشگاهی که وارد کرده بود باید پیگیر باشید.
    اشتاینر یا اشنایدر هم که نمایندگی رسمی در ایران داره
    مدل هایی مثل
    Steiner SkyHawk 3.0 10x42
    Steiner Observer 8x42

جزو موارد مناسب هستند که البته با یک جستجو در رویو ها می توانید گزینه مناسب را بین آنها پیدا کنید.
    البته وجود نمایندگی رسمی برای اشتایندر یک امتیاز مثبت نسبت به دیگر برندها می باشد.

در مورد مقایسه BRESSER با Celestron هم به طور کلی عرض کردم و منظورم بررسی کامل نبود ، فقط بحث کیفیت .
    دقیقا منظور بنده هم همینه!
    یک برند مثل Bresser ممکنه جامعه هدفش سطح متوسط تجهیزات باشه!
    در مقابل این برند در سلسترون شما باید ببینید چه محصولی با این رنج قیمت هست و بعد کیفیت را مقایسه کنید.
    شرکتی مثل اشتاینر یا زاوارفسکی از رنج 2 به بالا دوربین دارند! در این حالت بدون شک وقتی کیفیت و ساختار کلی اکثر دوربین های یک شرکت یکسان است باید اختلاف قیمت در اپتیک نمود پیدا نماید. لذا این طبیعی هست که یک شرکت مثلا سلسترون از 100 هزار تا 2 میلیون دوربین داشته باشه و صد البته کیفیت محصول 2 میلیونی به مراتب بالاتر از 100 هزار تومانی هست.
    دوستمون با حدودیت بودجه دنبال تهیه یک دوربین خوب برای کار شخصی بود و از سری Up Close شروع کرد! باتوجه به تجربه شخصی خودم بنده پیشنهاد این برند را دادم و با کیفیت برند سلسترون در موردی که جنابعالی فرمودید منافاتی ندارد!

راستی دو مدلی که اشاره کردم خیلی جدید نیستن یکیشون مال 2012 و یکیشون مال 2013 هستن .

بازم ممنونم از راهنمایی های شما :)
    پیشنهاد می کنم به شرکتی به نام United Optic کشور دوست و برادر چین یک سری بزنید!
    محصولات بسیاری از شرکت های این چنینی در این شرکت تولید می شود.
    برای نمونه شما محصولات شرکتی مثل Oberwerk که آمریکایی هست را در لینک مشاهده کنید،
    یا محصولات Orion
    محصولات نایت (چین) اسکای را هم که در سایت فروشنده محترم! ایرانی هست در لینک شرکت United Optic چک کنید و ببنید تفاوتی با هم دارند؟
    من برای راحتی کار شما سه محصول متفاوت را که دقیقا مشابه هم هستند در زیر قرار می دم
    البته یکی که صرفا در ایران یافت می شود را به تصویر بسنده می کنم و امکان نمایش اطلاعات و ارجاع به سایت ندارم. البته لازم به ذکره که محصولات این شرکت چینی از نظر اپتیک در سطح خوبی هستند ولی از نظر بدنه حداقل محصولاتی که من دیدم برای مدت بازه 5 ساله مناسب بودند.
    Oberwerk 15X70
    Orion 15X70
    NightSky 15X70
    ca7f3d.jpg
    محصول مشابه محصولات فوق در شرکت چینی
    حالا با کمی جستجو در سایت مذکور (سازنده چینی) به راحتی می توانید دوربین خیلی از برندهایی را پیدا کنید که تا دیروز برای ما داشتنشان افسانه بوده است.
    MohammadRanjbar و singlepboy تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 20 از 22 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 آخرینآخرین