صفحه 19 از 22 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 215
Like Tree313تشکر

موضوع: مناسب ترین دوربین دوچشمی برای سفر و تفریح

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

این هم تصاویری از محتویات بسته بندی و بدنه و لنزهای دوربین bresser condor 10x42

محتویات بسته بندی شامل کیف (از جنس پارچه نایلونی نرم) دوربین.دستمال برای پاک کردن لنزها.دفترچه راهنما

20160513_211141.jpg

20160513_211246.jpg

20160513_211328.jpg

20160513_211310.jpg

20160513_211342.jpg

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

تصویر خروجی دوربین

20160512_100941.jpg

20160512_100935.jpg

به حاشیه زرد لبه تصویر کوه دقت کنید!
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    به سلامتی و مبارکی!!
    تبریک می گم
    امیدوارم راضی کننده بوده باشه!
    تصاویر که نشاندهنده کیفیت خوب دوربین هستند!
    بسیار متشکرم
    بله در حدی هست که توقعات منو برآورده کنه در این سفر اخیر هم مرتب از استفاده کردم
    اما برای تست باید به ترتیب زیر عمل کنید
    1- بدنه را کاملا تست کنید که جای ضربه روی آن نباشد.
    2- لاستیک روی بدنه نباید در مجلی دچار وادادگی چسب شده باشد و باید محکم بدنه را احاطه کرده باشد.
    3- عدسی های شیئی را در زیر نور مناسب کنترل کنید و چک کنید سطح داخلی و بیرونی اپتیک خط یا خش و یا ترک خوردگی نداشته باشد.
    4- پیچ فوکوس مرکزی نباید دارای لغی و هرز شدگی باشد.
    5- عدسی های چشمی باید از نظر کوتینگ یکسان باشند.
    خط و خش و چسب خوردگی و جای ضربه نداره

برای تست کوتینگ عدسیهای شئی هم جلو عدسیهای چشمی رو با قراردادن درپوش بستم و تصویر خودم در هردو به شکل برابر منعکس میشد
    اما عدسیهای چشمی رو فقط از طریق رنگ عدسیها تست کردم

6- برای تنظیم ابتدا سمتی از عدسی شیئی که فاقد دیوپتر هست با پیچ فوکوس تنظیم کنید و سپس سمت دیگر را از طریق دیوپتر طوری تنظیم کنید که تصویر شفاف شود.
    7- اگر دوربین قابلیت اتصال به سه پایه دارد، دوربین را روی سه پایه نصب کنید. سپس یک محل را با دوربین کنترل کنید که چقدر اختلاف ارتفاع و سمت بین دو تیوپ وجود دارد.
    این اختلاف در سمت باید کم و در ارتفاع تقریبا صفر باشد.
    این بخش کمی تخصص می خواهد و برای بررسی وجود یا عدم وجود دوبینی در دوربین است.
    راه دیگر این هست که ابتدا یک سوژه را با دوربین تنظیم کنید و ببینید. بعد دوربین را بردارید و به محل بدون دوربین نگاه کنید و سپس در همین حالت و بدون برداشتن چشم دوربین را جلوی چشم قرار دهید. باید تصویر در دوچشم بصورت یکسان و بدون احساس فشار به عضلات چشم قابل رویت باشد.
    این موارد مهمترین مسائل برای چک کردن دوربین هست.
    در نهایت هم بسیار مراقب باشید به دوریبن ضربه ای وارد نشود.
    به نظر بنده از روی تصاویر بنظرم کیفیت خروجی خوبه.
    در خصوص بادی هم از بدنه اگر امکانش هست تصویر تهیه کنید برای دوستان در فروم قرار بدید بدک نیست!
    اگر امری باشه بنده در خدمتم
    ارادتمند
    دوبینی شدید که براحتی بشه متوجه شد نداره
    اما برای بررسی تخصصی باید ببینم چیکار میشه کرد!
    چون سه پایه ندارم!!!!
    راستی یک سوال دیگه
    احیانا اگر یموقع سه پایه گیر آوردم چطور میتونم دوربینو بهش متصل کنم.آیا اون قسمتی که روش B نوشته باید مثل پیچ باز بشه؟؟
    تصاویر بدنه و یک تصویر دیگه از خروجی هم ارسال کردم که همونطور که میبینید یه حاشیه زرد رنگ رو لبه کوه دیده میشه (البته فقط در زوایای خاصی از تابش نور خورشید این اتفاق میفته)که فکر کنم تو این رنج قیمت میشه اغماض کرد

در آخر بازهم از زحمات و راهنماییهای شما بسیار تشکر میکنم
    ویرایش توسط Mohammadg846 : Friday 13 May 2016 در ساعت 22:46
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadg846 نمایش پست ها
    تصویر خروجی دوربین

.
    .
    .
    به حاشیه زرد لبه تصویر کوه دقت کنید!
    این حاشیه زرد در تمام دوربین های زیر 1 میلیون بازار با درصد کم و زیاد قابل مشاهده است دلیلش هم بروز اعوجاج در کنتراس زیاد و کم هست!
    برای توضیح مطلب به همین تصویر به حاشیه سیاه بالا و پایین دروبین دقت کنید!
    قسمت بالا که دارای حاشیه سیاه در زمینه سفید هست دارای رنگ آبی در اعوجاج هست و قسمت پایین دارای ته رنگ زرد! این مسئله خیلی مهم نیست!
    البته بخشی هم به وضعیت هوا مربوطه و شرایط و ذرات جو! بالاخره هرچی باشه شما فاصله زیادی تا سوژه دارید و از طریق هوا به شیئی نگاه می کنید!
    بنده در ویلیام اپتیک هم این مشکل رو دیدم ولی کمی ضعیفتر!
    البته ویلیامی که بنده تست کردم قیمتش حدود 1.700 بود و اپتیکش هم 15X70 !!
    در چشمی های تلسکوپ با کیفیت فوق العاده بالا هم این مشکل بروز می کنه.
    در اپتیک های مشابه هم قابل رویته!
    فقط یک نکته باقی می ماند!
    در تصویر زمانی که با چشم و بهتره بگم هر دو چشم سوژه را ببینید باید به شدت کاهش پیدا کنه و یا حتی اصلا دیده نشه! درسته؟ (البته به شرطی که خیلی وسواس نباشید.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

بسیار متشکرم
    بله در حدی هست که توقعات منو برآورده کنه در این سفر اخیر هم مرتب از استفاده کردم
    خوب خدا را شکر که راضی هستید!

خط و خش و چسب خوردگی و جای ضربه نداره

برای تست کوتینگ عدسیهای شئی هم جلو عدسیهای چشمی رو با قراردادن درپوش بستم و تصویر خودم در هردو به شکل برابر منعکس میشد
    اما عدسیهای چشمی رو فقط از طریق رنگ عدسیها تست کردم
    همین کافیه! مهم اینه که مطمئن باشید خط یا شکستگی و یا ترک روی عدسی ها نباشه که نبوده!
    خیلی نباید حساس بشید!

دوبینی شدید که براحتی بشه متوجه شد نداره
    اما برای بررسی تخصصی باید ببینم چیکار میشه کرد!
    دوربینی شدید و غیر شدید نداره!
    اگر دوربینی دو بینی داشته باشه تو نهایتا 3 دقیقه به شدت به چشم فشار میاره و چشم رو خسته می کنه! اگر این مشکل را نداره به احتمال 95% مشکلی نیست! فقط دقت کنید تمام دوربین ها به شدت به ضربه حساس هستند حتی ضد ضربه ها!!!
    پس در مراقبت از دوربین به شدت کوشا باشید.

تا حد امکان هم از تمیز کردن اپتیک حتی با دستمال خودداری کنید و اصلا دوربین را باز نکنید!!
    برای تمیز کردن عدسی شیئی بهتره از Lens Pen استفاده کنید و اون هم صرفا زمانی که اپتیک خیلی کثیف شده. در موارد اضطرار البته استفاده از دستمال های ماکرو فایبر مرغوب هم مشکلی نداره!

راستی یک سوال دیگه
    احیانا اگر یموقع سه پایه گیر آوردم چطور میتونم دوربینو بهش متصل کنم.آیا اون قسمتی که روش B نوشته باید مثل پیچ باز بشه؟؟
    معمولا در این رنج دوربین ها این امکان وجود داره!
    تو دفترچه چک کنید و یا در سایت، اگر نبود با شرکت صحبت کنید و راهنمایی بخواهید. موارد مشابه تماما این قابلیت را دارند و فکر کنم این مدل هم چنین باشه!
    معمولا این دکمه ارم B اگر پیج باشه به راحتی و مثل پیچ قابل باز کردنه! اگر هم دیدید بصورت ازاد می چرخه ممکنه فشاری باشه.
    ولی اگر با فشار کم مثل پیچ باز نشد بهتره اول با شرکت صحبت کنید و مشورت کنید.
    برای اتصالش هم یک رابه L شکل هست که اگر تهیه کنید می توانید دوربین را روی سه پایه نصب کنید.

تصاویر بدنه و یک تصویر دیگه از خروجی هم ارسال کردم که همونطور که میبینید یه حاشیه زرد رنگ رو لبه کوه دیده میشه (البته فقط در زوایای خاصی از تابش نور خورشید این اتفاق میفته)که فکر کنم تو این رنج قیمت میشه اغماض کرد

در آخر بازهم از زحمات و راهنماییهای شما بسیار تشکر میکنم
    در خصوص این هاله زرد رنگ هم همانطور که عرض کردم در این رنج کاملا طبیعیه. خیلی سخت نگیرید. بخصوص اینکه شما با دوربین از یک چشمی عکس گرفتید. زمانی که از دو چشمی با چشم نگاه کنید فکر می کنم به شدت کاهش پیدا کنه و یا قابل رویت نباشه.
    در مقایسه کنار هم دو برند ویلیام اپتیک و لایکا در این حوزه لایکا واقعا هیچ مشکلی نداشت!
    البته هر دو دوربین 10X50 بودند و لایکا رنج فایندر هم بود ولی اختلاف قیمتشون ....
    ویلیام حدود 2 میلیون بود و لایکا حدود 8 میلیون!!
    بنظر شخصی بنده در این رنج بهترین انتخاب را کردید! حداقل مطمئنم از برند چین اسکای و اون برند روسی خیلی بهتره!
    امیدوارم از دوربین و لحظات همراه داشتنش لذت ببرید و اگر یاد ما هم افتادید یه فاتحه هم برای ما بفرستید!
    ارادتمند
    Mohammadg846 تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

فردا حتما تصاویر رو ارسال میکنم
    منظورم از واضح نبودن اینه که هیچ تصویری داخلش رویت نمیشه فقط یه چیزایی محو که حتی قابل تشخیص نیست ( انگار رو دوربین عکاسی لنز رو طوری فوکوس کنی که تمام تصویر از فوکوس خارج بشه طوری که هیچ چیز قابل تشخیص نباشه )
    هیچ دخل و تصرفی داخل دوربین نبردم حتی فوت هم نکردم فقط چون مطمعن بودم که با پیچوندن باز میشه و ید طولایی در باز و بست اجسام مختلف دارم اینو هم باز کردم و بستم
    اتفاقا جاتون خالی دو شب پیش جنگل بودم و با همین دوربین دوچشمی یک چشم! تونستم کمی ستاره ها رو ببینم دب اکبر و ستاره قطبی رو کمی دیدم و برام جالب بود فکر میکنم با سه پایه بهتر هم بشه
    در زایس نبودن به طور قطع با شما هم عقیده هستم به شدت!
    خیلی خیلی ارادت
    msh2200 تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    فردا حتما تصاویر رو ارسال میکنم
    منظورم از واضح نبودن اینه که هیچ تصویری داخلش رویت نمیشه فقط یه چیزایی محو که حتی قابل تشخیص نیست ( انگار رو دوربین عکاسی لنز رو طوری فوکوس کنی که تمام تصویر از فوکوس خارج بشه طوری که هیچ چیز قابل تشخیص نباشه )
    هیچ دخل و تصرفی داخل دوربین نبردم حتی فوت هم نکردم فقط چون مطمعن بودم که با پیچوندن باز میشه و ید طولایی در باز و بست اجسام مختلف دارم اینو هم باز کردم و بستم
    اتفاقا جاتون خالی دو شب پیش جنگل بودم و با همین دوربین دوچشمی یک چشم! تونستم کمی ستاره ها رو ببینم دب اکبر و ستاره قطبی رو کمی دیدم و برام جالب بود فکر میکنم با سه پایه بهتر هم بشه
    در زایس نبودن به طور قطع با شما هم عقیده هستم به شدت!
    خیلی خیلی ارادت
    درود
    فعلا چیزی نمی تونم بگم!
    تصویر رو بفرستید ازش ببینم وضعیت چیه؟
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

خوب خدا را شکر که راضی هستید!
    متشکرم

دوربینی شدید و غیر شدید نداره!
    اگر دوربینی دو بینی داشته باشه تو نهایتا 3 دقیقه به شدت به چشم فشار میاره و چشم رو خسته می کنه! اگر این مشکل را نداره به احتمال 95% مشکلی نیست! فقط دقت کنید تمام دوربین ها به شدت به ضربه حساس هستند حتی ضد ضربه ها!!!
    پس در مراقبت از دوربین به شدت کوشا باشید.
    خوشبختانه این مشکل رو نداره
    تا حد امکان هم از تمیز کردن اپتیک حتی با دستمال خودداری کنید و اصلا دوربین را باز نکنید!!
    برای تمیز کردن عدسی شیئی بهتره از Lens Pen استفاده کنید و اون هم صرفا زمانی که اپتیک خیلی کثیف شده. در موارد اضطرار البته استفاده از دستمال های ماکرو فایبر مرغوب هم مشکلی نداره!
    یه دستمال میکروفایبر داخل کیفش هست که در دفترچه راهنما توصیه کرده فقط مواقعی که لنزها خیلی کثیف شدن استفاده بشه
    لنزپن هم ببینم اگر یچیز جمع و جور یافتم که تو کیفش جا بشه تهیه میکنم
    لنزپن ها هم آیا جنس تقلبی و اصل دارن؟!
    معمولا در این رنج دوربین ها این امکان وجود داره!
    تو دفترچه چک کنید و یا در سایت، اگر نبود با شرکت صحبت کنید و راهنمایی بخواهید. موارد مشابه تماما این قابلیت را دارند و فکر کنم این مدل هم چنین باشه!
    معمولا این دکمه ارم B اگر پیج باشه به راحتی و مثل پیچ قابل باز کردنه! اگر هم دیدید بصورت ازاد می چرخه ممکنه فشاری باشه.
    ولی اگر با فشار کم مثل پیچ باز نشد بهتره اول با شرکت صحبت کنید و مشورت کنید.
    برای اتصالش هم یک رابه L شکل هست که اگر تهیه کنید می توانید دوربین را روی سه پایه نصب کنید.
    تو دفترچه چیزی ننوشته بود اما تو سایت نوشته بود که مدلهای 10x42.8x42 این قابلیت رو دارند
    منم با پیچوندن B تونستم بازش کنم
    در خصوص این هاله زرد رنگ هم همانطور که عرض کردم در این رنج کاملا طبیعیه. خیلی سخت نگیرید. بخصوص اینکه شما با دوربین از یک چشمی عکس گرفتید. زمانی که از دو چشمی با چشم نگاه کنید فکر می کنم به شدت کاهش پیدا کنه و یا قابل رویت نباشه.
    در حالت دو چشم هم تقریبا همینطوریه اما همونطور که گفتم فقط در زاویه های خاصی از تابش خورشید این هاله دیده میشه

بنظر شخصی بنده در این رنج بهترین انتخاب را کردید! حداقل مطمئنم از برند چین اسکای و اون برند روسی خیلی بهتره!
    امیدوارم از دوربین و لحظات همراه داشتنش لذت ببرید و اگر یاد ما هم افتادید یه فاتحه هم برای ما بفرستید!
    ارادتمند
    منکه با این برند آشنایی نداشتم و با راهنمایی و معرفی جنابعالی چشمم به جمالش روشن شد و همیشه دعاگوتون خواهم بود
    انشالا بعدا اگر بودجه منبسط شد باز برای اخذ راهنمایی مصدع اوقات شریف خواهم شد
    با تشکرات فراوان
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

یه دستمال میکروفایبر داخل کیفش هست که در دفترچه راهنما توصیه کرده فقط مواقعی که لنزها خیلی کثیف شدن استفاده بشه
    لنزپن هم ببینم اگر یچیز جمع و جور یافتم که تو کیفش جا بشه تهیه میکنم
    لنزپن ها هم آیا جنس تقلبی و اصل دارن؟!
    درود
    بله هست ولی کارکردشون شبیه به همه هست
    با این حال اگر بتونید دنبال برندهای معروف مثل هاما یا مشابه باشید بهتره!
    در اصل این ابزار دارای سر گرافیتی هست که موجب جذب چربی می شه و بدون نیاز به دست کشیدن به اپتیک لکه ها را تمیز می کنه
    ابعادش اندازه یک خودنویس هست و حجیم نیست!
    ارادتمند
    Mohammadg846 تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

با سلام خدمت دوستان عزیز مخصوصا آقا مصطفی گل که از پستهاشون نهایت استفاده رو بردم .
    با توجه به راهنمایی های آقا مصطفی و کاربری که از دوربین انتظار دارم (بیشتر طبیعت گردی و کمتر نجوم، چون دوربین 20x90 هم دارم) نهایتا تصمیم گرفتم یه دوربین 8x42 تهیه کنم . دوربین مدل Nikon 7548 MONARCH 7 8x42 Binocular Black ، با توجه به نظرات مثبتی که در موردش وجود داره و همینطور سازگاری با بودجه بنده چشمم رو گرفت . آیا این مدل تو ایران پیدا میشه ؟ اگر ممکنه آدرس فروشگاه های تهران رو برام به صورت خصوصی ارسال کنید .
    البته با توجه به فرمایشات آقا مصطفی مدل Zeiss 8x42 Conquest HD Binocular ، باید دوربین خوبی باشه . بررسی های سایتهای خارجی رو که میدیدم ، امتیاز این مدل Zeiss 8x42 Conquest HD Binocular کمتر از Nikon 7548 MONARCH 7 8x42 Binocular Black و قیمتش دو برابر nikon بود !!!
    مدل Zeiss 8x42 Conquest HD Binocular تو سایتهای ایرانی برای فروش موجوده اما nikon رو پیدا نکردم . اگر ممکنه در خصوص روش های تهیه این دوربین ها راهنماییم کنید .
    همچنین اگر مدل بهتری سراغ دارید راهنمایی بفرمایید .
    با سپاس فراوان

صفحه 19 از 22 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 آخرینآخرین