صفحه 21 از 22 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 201 تا 210 , از مجموع 215
Like Tree313تشکر

موضوع: مناسب ترین دوربین دوچشمی برای سفر و تفریح

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    در مورد کنکو موارد زیر موجود بوده! الان دقیقا اطلاع ندارم ولی مشخصات فروشنده را پیام خصوصی خواهم کرد
    Kenko 10X42 DH Mark II
    Kenko ultraVIEW EX 10X42 DH
    Kenko 10X42DH MS
    اما در برند ویکسن
    الان فکز کنم فقط این مدل یافت بشه که قیمتش بالاست
    Vixen Artes ED 8.5 X 45
    Vixen FORESTA 10X42DWCF HR
    مدلهای دیگه هم از فروشگاهی که وارد کرده بود باید پیگیر باشید.
    اشتاینر یا اشنایدر هم که نمایندگی رسمی در ایران داره
    مدل هایی مثل
    Steiner SkyHawk 3.0 10x42
    Steiner Observer 8x42

جزو موارد مناسب هستند که البته با یک جستجو در رویو ها می توانید گزینه مناسب را بین آنها پیدا کنید.
    البته وجود نمایندگی رسمی برای اشتایندر یک امتیاز مثبت نسبت به دیگر برندها می باشد.

دقیقا منظور بنده هم همینه!
    یک برند مثل Bresser ممکنه جامعه هدفش سطح متوسط تجهیزات باشه!
    در مقابل این برند در سلسترون شما باید ببینید چه محصولی با این رنج قیمت هست و بعد کیفیت را مقایسه کنید.
    شرکتی مثل اشتاینر یا زاوارفسکی از رنج 2 به بالا دوربین دارند! در این حالت بدون شک وقتی کیفیت و ساختار کلی اکثر دوربین های یک شرکت یکسان است باید اختلاف قیمت در اپتیک نمود پیدا نماید. لذا این طبیعی هست که یک شرکت مثلا سلسترون از 100 هزار تا 2 میلیون دوربین داشته باشه و صد البته کیفیت محصول 2 میلیونی به مراتب بالاتر از 100 هزار تومانی هست.
    دوستمون با حدودیت بودجه دنبال تهیه یک دوربین خوب برای کار شخصی بود و از سری Up Close شروع کرد! باتوجه به تجربه شخصی خودم بنده پیشنهاد این برند را دادم و با کیفیت برند سلسترون در موردی که جنابعالی فرمودید منافاتی ندارد!

پیشنهاد می کنم به شرکتی به نام United Optic کشور دوست و برادر چین یک سری بزنید!
    محصولات بسیاری از شرکت های این چنینی در این شرکت تولید می شود.
    برای نمونه شما محصولات شرکتی مثل Oberwerk که آمریکایی هست را در لینک مشاهده کنید،
    یا محصولات Orion
    محصولات نایت (چین) اسکای را هم که در سایت فروشنده محترم! ایرانی هست در لینک شرکت United Optic چک کنید و ببنید تفاوتی با هم دارند؟
    من برای راحتی کار شما سه محصول متفاوت را که دقیقا مشابه هم هستند در زیر قرار می دم
    البته یکی که صرفا در ایران یافت می شود را به تصویر بسنده می کنم و امکان نمایش اطلاعات و ارجاع به سایت ندارم. البته لازم به ذکره که محصولات این شرکت چینی از نظر اپتیک در سطح خوبی هستند ولی از نظر بدنه حداقل محصولاتی که من دیدم برای مدت بازه 5 ساله مناسب بودند.
    Oberwerk 15X70
    Orion 15X70
    NightSky 15X70
    فایل پیوست 76881
    محصول مشابه محصولات فوق در شرکت چینی
    حالا با کمی جستجو در سایت مذکور (سازنده چینی) به راحتی می توانید دوربین خیلی از برندهایی را پیدا کنید که تا دیروز برای ما داشتنشان افسانه بوده است.
    ای داد من ! یعنی دوربین دوچشمی هم فیک داره ؟! امان از دست این چینیا ...
    پس با توجه به موارد بالا و تماسی که با نمایندگی Steiner در ایران داشتم (قیمت هاش از زمین تا آسمون با سایتهای خارجی فرق داشت ! در حد دوبرابر) و با توجه به عدم موجودی دستگاه آکبند برند Vixen در فروشگاه آسمان شب ، پس خرید مارک Kenko عاقلانه ترین تصمیمه . میدونم ذکر کردن اسم فروشگاه خلاف قوانین سایته اما میخوام تجربه شخصیم راجع به خرید و برخورد با این دوستان ، واستون بگم .
    چند روز پیش به فروشگاه آسمان شب مراجعه کردم . دو مدل دو چشمی از برند Vixen و Celestron مد نظر بنده بود که از هر دو مدل فقط یدونه موجود داشتن که اونم تو ویترین بود و مشخص بود استفاده شده و دست دومه! دو جا روی بدنه زدگی ریز داشت و وقتی ازشتون پرسیدم چرا زدگی داره به جای پاسخ دادن به سوال بنده ، یه فرچه تمیز کردن لنز هم گذاشتن رو دوربین و گفتن این رو هم میدن که راضی باشم !!!!!!!!!!!!!!!!! منم هاج و واج تماشا میکردم که این چی میگه ؟ :))) دوچشمی Vixen چهار و نیم میلیونی دست دو ؟ فرچه ؟! Celestron ویترینی ؟!
    خلاصه سرتون رو درد نیارم جنس باز شده به هیچ وجه خرید نکنید ! :| مرسی اه

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط singlepboy نمایش پست ها
    ا...
    چند روز پیش به ... مراجعه کردم . دو مدل دو چشمی از برند Vixen و Celestron مد نظر بنده بود که از هر دو مدل فقط یدونه موجود داشتن که اونم تو ویترین بود و مشخص بود استفاده شده و دست دومه! دو جا روی بدنه زدگی ریز داشت و وقتی ازشتون پرسیدم چرا زدگی داره به جای پاسخ دادن به سوال بنده ، یه فرچه تمیز کردن لنز هم گذاشتن رو دوربین و گفتن این رو هم میدن که راضی باشم !!!!!!!!!!!!!!!!! منم هاج و واج تماشا میکردم که این چی میگه ؟ :))) دوچشمی Vixen چهار و نیم میلیونی دست دو ؟ فرچه ؟! Celestron ویترینی ؟!
    خلاصه سرتون رو درد نیارم جنس باز شده به هیچ وجه خرید نکنید ! :| مرسی اه
    کدام مدل ویکسن؟
    من چند وقت پیش پیگیر خرید 16X80 شده بودم! بدلیل اختلاف بالای قیمت فروش با قیمت جهانی کلا دورش رو خط کشیدم.
    دورین 15X70 رو هم که خدا بده برکت! از 1و1.200 بردنش روی 1.700 به بهانه گرانی دلار!! دلار ارزاش شد ولی این دوربین ارزان نشد که نشد!
    بنده شخصا هیچ رغبتی به خرید از این محل ندارم! مهمترین دلیلش هم همین مسائلی هست که نمونش رو فرمودید.
    حالا بماند که گاها از روی ناچاری و با بی میلی مطلق مجبور می شم ازشون خرید هایی داشته باشم.
    متاسفانه بازار ابزار نجومی ایران محدود شده که اگر این محدودیت شکسته بشه چهره این شرکت ها و فروشندگان مفعلی بی انصاف واقعا دیدنی خواهد شد!
    ارادتمند
    singlepboy تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

کدام مدل ویکسن؟
    من چند وقت پیش پیگیر خرید 16X80 شده بودم! بدلیل اختلاف بالای قیمت فروش با قیمت جهانی کلا دورش رو خط کشیدم.
    دورین 15X70 رو هم که خدا بده برکت! از 1و1.200 بردنش روی 1.700 به بهانه گرانی دلار!! دلار ارزاش شد ولی این دوربین ارزان نشد که نشد!
    بنده شخصا هیچ رغبتی به خرید از این محل ندارم! مهمترین دلیلش هم همین مسائلی هست که نمونش رو فرمودید.
    حالا بماند که گاها از روی ناچاری و با بی میلی مطلق مجبور می شم ازشون خرید هایی داشته باشم.
    متاسفانه بازار ابزار نجومی ایران محدود شده که اگر این محدودیت شکسته بشه چهره این شرکت ها و فروشندگان مفعلی بی انصاف واقعا دیدنی خواهد شد!
    ارادتمند
    مدلش دقیقا این بود :
    Vixen binoculars Artes HR 10.5 × 45 WP
    ظاهرا قیمتش $ 1,264.88 هست که با قیمتی که اونا میدادن و با توجه به دست دوم بودن اون دوربین جور در میاد .

مدل Celestron Granite 9x33 Binoculars رو هم داشتن که با قیمت بالاتر از سایت های اینترنتی میدادن ! این دستگاه هم گفتن دوروز پیش آخریش فروش رفته و الان همون یدونه ویترینی مونده بود !

تا پای خرید vixen رفتم ولی خدا رو شکر پشیمون شدم چون ویترینی بود .

بنده قبلا یه دوچشمی 20x90 هم ازشون خریدم و چون به گفته خودشون تنها دوربین باقی مونده از اون محصول بود (!!!) و بقیش فروش رفته بود مجبور شدم خرید کنم . دوربین جعبه نداشت و در ازاش یه هارد کیس به بنده دادن ! از این دوربین اصلا استفاده نکردم تا زمانی که برای رصد با تور به کویر رفتم و مطمعنم اصلا به دوربین ضربه ای وارد نشده بود ! اونجا بود که با اشاره یکی از دوستان متوجه شدم دوربین دوبینی داره و موضوع خیلی اعصابم رو بهم ریخت ! اما چون براش زیاد هزینه نکرده بودم کلا بیخیالش شدم .

البته قبلش هم یه تلسکوپ 10 اینچی نیوتونی با یه پایه EQ7 بصورت باز و بدون کارتون ازشون خرید کردم . وقتی از نزدیک دیدمش و به این مساله اشاره کردم که این دستگاه استفاده شده هستش ، گفتن فقط همین یدونه مونده و بقیش فروش رفته و باز هم مجبور به خرید شدم !!!!! البته تلسکوپ هیچ مشکلی نداشت ولی خوب میدونید خیلی حس بدیه پول نو بدید جنس دست دوم تحویل بگیرید ! اونم چون مجبورید .
    من بیشتر به این مساله معترضم که چرا خودشون اشاره ای به موضوع دست دوم بودن تجهیزات نمیکنن و منتظر میمونن تا آدم معترض بشه و بعد آفر دست دو بودن بهت پیشنهاد کنن

خدا کنه زودتر مسیر واردات کالاها فراهم بشه تا ما هم بتونیم مثل افغانیا جنسامون رو از خود شرکت های تولید کننده تهیه کنیم !
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

مدلش دقیقا این بود :
    Vixen binoculars Artes HR 10.5 × 45 WP
    ظاهرا قیمتش $ 1,264.88 هست که با قیمتی که اونا میدادن و با توجه به دست دوم بودن اون دوربین جور در میاد .

تا پای خرید vixen رفتم ولی خدا رو شکر پشیمون شدم چون ویترینی بود .

بنده قبلا یه دوچشمی 20x90 هم ازشون خریدم و چون به گفته خودشون تنها دوربین باقی مونده از اون محصول بود (!!!) و بقیش فروش رفته بود مجبور شدم خرید کنم . دوربین جعبه نداشت و در ازاش یه هارد کیس به بنده دادن ! از این دوربین اصلا استفاده نکردم تا زمانی که برای رصد با تور به کویر رفتم و مطمعنم اصلا به دوربین ضربه ای وارد نشده بود ! اونجا بود که با اشاره یکی از دوستان متوجه شدم دوربین دوبینی داره و موضوع خیلی اعصابم رو بهم ریخت ! اما چون براش زیاد هزینه نکرده بودم کلا بیخیالش شدم .

البته قبلش هم یه تلسکوپ 10 اینچی نیوتونی با یه پایه EQ7 بصورت باز و بدون کارتون ازشون خرید کردم . وقتی از نزدیک دیدمش و به این مساله اشاره کردم که این دستگاه استفاده شده هستش ، گفتن فقط همین یدونه مونده و بقیش فروش رفته و باز هم مجبور به خرید شدم !!!!! البته تلسکوپ هیچ مشکلی نداشت ولی خوب میدونید خیلی حس بدیه پول نو بدید جنس دست دوم تحویل بگیرید ! اونم چون مجبورید .
    من بیشتر به این مساله معترضم که چرا خودشون اشاره ای به موضوع دست دوم بودن تجهیزات نمیکنن و منتظر میمونن تا آدم معترض بشه و بعد آفر دست دو بودن بهت پیشنهاد کنن

خدا کنه زودتر مسیر واردات کالاها فراهم بشه تا ما هم بتونیم مثل افغانیا جنسامون رو از خود شرکت های تولید کننده تهیه کنیم !

خوب چی بگم!
    راهش نخریدنه!
    کالایی که به قول خودشون الان داره با قیمت 1.700 ضرر به شرکت تحمیل می کنه، چطور ممکنه یه دفعه آف بخوره و به قیمت 1.450 عرضه بشه!
    محض اطلاعتون، این دوستان شرکتی در امارات دارند (اگر اشتباه نکنم) محصولات از چین مستقیم به اونجا می ره و از اون محل بصورت بار همراه مسافر وارد کشور می شه.
    جالبه منت هم سر فروشنده دارند که تازه هزینه باربری هم نمی گیرم، یا خیلی کم می گیریم.
    بنده شخصا بجز 1 مورد اصلا تا بحال ازشون خرید نکردم.

مدل Celestron Granite 9x33 Binoculars رو هم داشتن که با قیمت بالاتر از سایت های اینترنتی میدادن ! این دستگاه هم گفتن دوروز پیش آخریش فروش رفته و الان همون یدونه ویترینی مونده بود !
    من جای شما باشم بهشون می گم عرف کالای کار کرده و ویترینی کاهش قیمت 30 الی 45 درصده!
    حالا اگر فروختن که هیچ!
    اگر هم نه که حداقل داغشون کردی دلت خنک شده!
    ارادتمند
    ویرایش توسط msh2200 : Saturday 21 May 2016 در ساعت 14:27
    singlepboy تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

Thumbs up خرید دوربین Kenko 10X42DH MS

خوب ، بالاخره خریدم رو انجام دادم . دوربین دوچشمی Kenko OP 10x42DH MARK II با قیمت 1,850,000
    اگر بخوام یه مقایسه بین Celestron Granite 8x42 و Kenko OP 10x42DH MARK II داشته باشم :

1- کیفیت بدنه Celestron Granite 8x42 کمی بهتر بود و آرم Celestron کنار دوربین به زیبایی خودنمایی میکرد . ولی Kenko هم چیزی کم نداره و لااقل ساخت ژاپنه و مونتاژ چین نیست !
    2- هر دو دوربین خوشدست هستن و وزنشون اصلا آزار دهنده نیست . هر چند به نظر بنده مدل Kenko OP 10x42DH MARK II به دلیل زوم بیشتر ، لرزش بیشتری هم داره و روی سه پایه بهتر جواب میده .
    3-لوازم جانبی Kenko OP 10x42DH MARK II نسبت به Celestron Granite 8x42 محدودتره و کیف مخصوص بستن دوربین روی سینه رو نداره
    4- کیفیت اپتیک این دو دوربین به نظر بنده چندان فرقی با هم نداشت . ولی اینجا به تجربه آقا مصطفی اعتماد کردم و مدل Kenko OP 10x42DH MARK II رو انتخاب کردم .

بزودی تعدادی عکس از دوربین و لوازمش و تصاویر خروجیش میزارم تا دوستان هم در صورت لزوم بتونن برای خرید و تصمیمگیری از این عکسها استفاده کنن .

msh2200 و Mohammadg846 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

خوب ، بالاخره خریدم رو انجام دادم . دوربین دوچشمی Kenko OP 10x42DH MARK II با قیمت 1,850,000
    اگر بخوام یه مقایسه بین Celestron Granite 8x42 و Kenko OP 10x42DH MARK II داشته باشم :

1- کیفیت بدنه Celestron Granite 8x42 کمی بهتر بود و آرم Celestron کنار دوربین به زیبایی خودنمایی میکرد . ولی Kenko هم چیزی کم نداره و لااقل ساخت ژاپنه و مونتاژ چین نیست !

درود
    تبریک می گم!
    مگه سلسترون مونتاژ چینه؟
    من فکر نمی کنم هزینه حمل و نقل تجهیزات اینقدر کم باشه که اپتیک مثلا در کشور x ساخته بشه و بره تو چین!
    بهتره بگید کلا چینی! حالا یه تحت لیسانس هم بهش اضافه کنید دیگه خوب می شه!

2- هر دو دوربین خوشدست هستن و وزنشون اصلا آزار دهنده نیست . هر چند به نظر بنده مدل Kenko OP 10x42DH MARK II به دلیل زوم بیشتر ، لرزش بیشتری هم داره و روی سه پایه بهتر جواب میده .
    در توضیحاتی که دادید بنده حس کردم مد نظر شما بزرگنمایی 10 هست!
    اگر نه که برای بزرگنمایی 8 بدون شک برای روی دست ایده ال تر و سبک تر خواهد شد. با اینحال بنظر بنده ضرر نکردید. هرچند که نهایتا اگر خیلی احساس کردید ازار دهنده هست با فروشنده هماهنگ کنید برای تعویض (البته اگر هنگام فروش شرطی در خصوص پس گرفتن نکرده باشه)

3-لوازم جانبی Kenko OP 10x42DH MARK II نسبت به Celestron Granite 8x42 محدودتره و کیف مخصوص بستن دوربین روی سینه رو نداره
    خوب این خودش دلیل خوبی بر اثبات کیفیت کنکو هست!
    برندی که هزینه را برای کیفیت خود قطعه در نظر بگیره بهتر از شرکتهایی هست که سعی می کنند با لوازم جانبی افراد را به سمت خود بکشند.

4- کیفیت اپتیک این دو دوربین به نظر بنده چندان فرقی با هم نداشت . ولی اینجا به تجربه آقا مصطفی اعتماد کردم و مدل Kenko OP 10x42DH MARK II رو انتخاب کردم .
    از اعتماد شما سپاس گزارم!
    در مورد کیفیت اپتیک این بند 4 شما تقریبا حجت را بر من تمام کرد که بین این دو مدل بدون شک کنکو باید برتر باشه!
    اگر درست متوجه شده باشم شما یک سلسترون 8X42 را با یک کنکو 10X42 مقایسه کردید!
    در این صورت خروجی نور سلسترون بالاتر از 5 و کنکو 4.2 هست!
    این یعنی کنکو علی رغم خروجی نور کمتر افت کیفیتش به قدری بوده که شما در مقایسه با 8X32 متوجه افت نشدید و یا اصلا افت نداشته و این یک امتیاز بزرگ برای دوربین کنکو (در صورتی که درست حدس زده باشم) خواهد بود.
    کنتراست و شارپنس تصویر خروجی دوربین دوچشمی به میزان قابل توجهی به نور خروجی وابسته است! در مواردی که یک دوربین با خروجی نور کمتر کیفیتش با دوربین دیگر با خروجی نور بیشتر برابری می کنه این نشان دهنده کیفیت اپتیک، کوتینگ و دقت ساخت محصول خواهد بود.
    با این اوصاف، تقریبا مطمئن هستم انتخاب درستی را به شما معرفی کردم. مگر اینکه نیاز شما متفاوت بوده باشه.
    امیدوارم با این دوربین لحظات لذت بخش و زیبایی را ببینید.
    ارادتمند
    MohammadRanjbar، Mohammadg846 و singlepboy تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

درود
    تبریک می گم!
    مگه سلسترون مونتاژ چینه؟
    من فکر نمی کنم هزینه حمل و نقل تجهیزات اینقدر کم باشه که اپتیک مثلا در کشور x ساخته بشه و بره تو چین!
    بهتره بگید کلا چینی! حالا یه تحت لیسانس هم بهش اضافه کنید دیگه خوب می شه!
    از چین هر چی بگیم بر میاد ! در هر صورت ماها تو خط تولیدش نیستیم ببینیم کامل خودش تولید میکنه یا مونتاژ میکنه . مثل ipad واقعا چه کسی میدونه چند درصد قطعات چینیه و چند درصد برای مونتاژ وارد چین میشه ؟! ساخت چین بودن ، الزاما نشونه بد بودن کالا نیست ، فقط برمیگرده به نظارت شرکتی که لیسانس رو واگذار میکنه که در این مورد با توجه به تجربه شما Kenko با کیفیت تره ...

در توضیحاتی که دادید بنده حس کردم مد نظر شما بزرگنمایی 10 هست!
    اگر نه که برای بزرگنمایی 8 بدون شک برای روی دست ایده ال تر و سبک تر خواهد شد. با اینحال بنظر بنده ضرر نکردید. هرچند که نهایتا اگر خیلی احساس کردید ازار دهنده هست با فروشنده هماهنگ کنید برای تعویض (البته اگر هنگام فروش شرطی در خصوص پس گرفتن نکرده باشه)
    تقریبا تمامی مدل هایی که بنده برای بررسی و اعلام نظر شما در سایت قرار دادم دارای بزرگنمایی 8 بودن و بنده بیشتر قصد خرید دوربین با بزرگنمایی 8 رو داشتم . اما دوربینی که خریدم اصلا آزار دهنده نیست و لرزش مختصر هم تقریبا قابل کنترله ! به هر حال بزرگنمایی 8 و 10 معایب و محاسن خودشون رو دارن و نمیشه به دوربینی بخاطر بزرگنمایی بالاتر ایرادی وارد کرد . زوم بیشتر ، نور کمتر و ادامه ماجرا !

خوب این خودش دلیل خوبی بر اثبات کیفیت کنکو هست!
    برندی که هزینه را برای کیفیت خود قطعه در نظر بگیره بهتر از شرکتهایی هست که سعی می کنند با لوازم جانبی افراد را به سمت خود بکشند.
    لوازم جانبی بیشتر ، در جعبه برندهای معتبر هم وجود داره و نمیشه گفت چون Kenko لوازم کمتری گذاشته پس برتره ! هر چند قرار ندادنش هم ایرادی بهش وارد نمیکنه . کی از لوازم جانبی بدش میاد خدا کنه اون یدونه کیف رو خرج عدسی های بهتر کرده باشه که در این صورت حلالش باشه...

از اعتماد شما سپاس گزارم!
    در مورد کیفیت اپتیک این بند 4 شما تقریبا حجت را بر من تمام کرد که بین این دو مدل بدون شک کنکو باید برتر باشه!
    اگر درست متوجه شده باشم شما یک سلسترون 8X42 را با یک کنکو 10X42 مقایسه کردید!
    در این صورت خروجی نور سلسترون بالاتر از 5 و کنکو 4.2 هست!
    این یعنی کنکو علی رغم خروجی نور کمتر افت کیفیتش به قدری بوده که شما در مقایسه با 8X32 متوجه افت نشدید و یا اصلا افت نداشته و این یک امتیاز بزرگ برای دوربین کنکو (در صورتی که درست حدس زده باشم) خواهد بود.
    کنتراست و شارپنس تصویر خروجی دوربین دوچشمی به میزان قابل توجهی به نور خروجی وابسته است! در مواردی که یک دوربین با خروجی نور کمتر کیفیتش با دوربین دیگر با خروجی نور بیشتر برابری می کنه این نشان دهنده کیفیت اپتیک، کوتینگ و دقت ساخت محصول خواهد بود.
    با این اوصاف، تقریبا مطمئن هستم انتخاب درستی را به شما معرفی کردم. مگر اینکه نیاز شما متفاوت بوده باشه.
    امیدوارم با این دوربین لحظات لذت بخش و زیبایی را ببینید.
    ارادتمند
    البته بنده به اشتباه اعلام کردم دوربین Celestron Granite 8x42 رو بررسی کردم . در صورتی که در واقع مدل Celestron Granite 9x33 Binoculars موجود بود و من هم این مدل رو بررسی کردم . وقتی مدل Celestron Granite 8x42 رو درخواست کردم گفتن تموم شده و تا 4 ماه دیگه وارد نمیشه !!!
    همچنین بنده بررسی عمقی انجام ندادم و با توجه به اینکه دوربین ها کنار هم نبودن که بخوام همون لحظه هر دو رو با هم مقایسه کنم ، بنابراین شاید اشتباه میکنم . ولی چیزی که بخاطر میارم خروجی Celestron Granite 9x33 و Kenko OP 10x42DH MARK II تقریبا شبیه هم بود !
    ولی مدل Vixen binoculars Artes HR 10.5 × 45 WP با قیمت 4.5 میلیون یه چیز دیگه بود ! به محض اینکه جلوی چشمم گذاشتم تفاوتش رو بصورت واضح احساس کردم . همون موقع درخواست خرید دادم و متاسفانه اعلام کردن همین یدونه باقی مونده که چون ویترینی بود نخریدم !
    یه نکته هم بگم اونم اینکه خطای ابیراهی رنگی تو دوربینی که خریدم واقعا کم هستش . در حد Vixen . ولی تو Celestron میشد به وضوح خطای ابیراهی رو دید . البته نسبت به مدل های Vixen و Celestron عرض کردم ، شاید نسبت به بقیه برند ها خطای کمتری داشته باشه. به هر حال همین یک مورد هم به اندازه ای هست که بگیم Kenko از Celestron تو مدل های فوق برتره !

مدیر شرکت فروشنده این برند، آقای نواب پور ، (بر خلاف خیلی از فروشنده های مغازه ای!!) با گشاده رویی و برخورد مناسب جواب همه سوال های بنده رو دادن و در انتخاب دوربین کمک کردن که از ایشون تشکر میکنم . از جناب آقا مصطفی هم بخاطر وقتی که گذاشتن متشکرم و اعلام میکنم که از خریدم کاملا راضی هستم . در هر صورت دوستانی که می خوان در این حد هزینه کنن ، برند Kenko هم مد نظرشون باشه که کیفیت خوبی داره .
    ویرایش توسط singlepboy : Sunday 22 May 2016 در ساعت 00:08
    msh2200 و Mohammadg846 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

از چین هر چی بگیم بر میاد ! در هر صورت ماها تو خط تولیدش نیستیم ببینیم کامل خودش تولید میکنه یا مونتاژ میکنه . مثل ipad واقعا چه کسی میدونه چند درصد قطعات چینیه و چند درصد برای مونتاژ وارد چین میشه ؟! ساخت چین بودن ، الزاما نشونه بد بودن کالا نیست ، فقط برمیگرده به نظارت شرکتی که لیسانس رو واگذار میکنه که در این مورد با توجه به تجربه شما Kenko با کیفیت تره ...
    دقیقا بنده هم به همین اشاره کردم در پست قبل! همچنین در بسیار از مکانهای دیگه فروم اشاره داشتم مهم نظارت شرکت اصلی هست!

تقریبا تمامی مدل هایی که بنده برای بررسی و اعلام نظر شما در سایت قرار دادم دارای بزرگنمایی 8 بودن و بنده بیشتر قصد خرید دوربین با بزرگنمایی 8 رو داشتم . اما دوربینی که خریدم اصلا آزار دهنده نیست و لرزش مختصر هم تقریبا قابل کنترله ! به هر حال بزرگنمایی 8 و 10 معایب و محاسن خودشون رو دارن و نمیشه به دوربینی بخاطر بزرگنمایی بالاتر ایرادی وارد کرد . زوم بیشتر ، نور کمتر و ادامه ماجرا !

لوازم جانبی بیشتر ، در جعبه برندهای معتبر هم وجود داره و نمیشه گفت چون Kenko لوازم کمتری گذاشته پس برتره ! هر چند قرار ندادنش هم ایرادی بهش وارد نمیکنه . کی از لوازم جانبی بدش میاد خدا کنه اون یدونه کیف رو خرج عدسی های بهتر کرده باشه که در این صورت حلالش باشه...
    خوب بنده هم اصلا چنین استدلالی ندارم که چون لوازم کمتره پس بهتره!
    ولی شرکت هایی که بیشتر به فکر لوازم جانبی هستند برای جلب مشتری های خودشون این کار را انجام می دهند و اگر دقت کنید پس از معرفی شدن و به اصطلاح گرفتن بازار توسط یک برند و مدل دیگه خبری از لوازم نیست و یا به شدت محدود می شوند.
    روزگاری هنگام خرید گوشی سه نوع سوکت پریز برق و 2 نوع کابل متفاوت هم روی کالا عرضه می شد! بقیه چیز ها مثل کیف و ... به کنار
    اما امروزه اگر شانس داشته باشید ممکنه شاهد وجود شارژر و کابل در پک باشید.
    حالا اینکه چرا این اتفاق افتاده بحثش جداست.

البته بنده به اشتباه اعلام کردم دوربین Celestron Granite 8x42 رو بررسی کردم . در صورتی که در واقع مدل Celestron Granite 9x33 Binoculars موجود بود و من هم این مدل رو بررسی کردم . وقتی مدل Celestron Granite 8x42 رو درخواست کردم گفتن تموم شده و تا 4 ماه دیگه وارد نمیشه !!!
    همچنین بنده بررسی عمقی انجام ندادم و با توجه به اینکه دوربین ها کنار هم نبودن که بخوام همون لحظه هر دو رو با هم مقایسه کنم ، بنابراین شاید اشتباه میکنم . ولی چیزی که بخاطر میارم خروجی Celestron Granite 9x33 و Kenko OP 10x42DH MARK II تقریبا شبیه هم بود !
    ولی مدل Vixen binoculars Artes HR 10.5 × 45 WP با قیمت 4.5 میلیون یه چیز دیگه بود ! به محض اینکه جلوی چشمم گذاشتم تفاوتش رو بصورت واضح احساس کردم . همون موقع درخواست خرید دادم و متاسفانه اعلام کردن همین یدونه باقی مونده که چون ویترینی بود نخریدم !
    یه نکته هم بگم اونم اینکه خطای ابیراهی رنگی تو دوربینی که خریدم واقعا کم هستش . در حد Vixen . ولی تو Celestron میشد به وضوح خطای ابیراهی رو دید . البته نسبت به مدل های Vixen و Celestron عرض کردم ، شاید نسبت به بقیه برند ها خطای کمتری داشته باشه. به هر حال همین یک مورد هم به اندازه ای هست که بگیم Kenko از Celestron تو مدل های فوق برتره !
    ویکسن در حوزه اپتیک شرکت مطرحی هست ولی متاسفانه در ایران مورد غفلت واقع شده است.
    این برند ژآپنی در حوزه اپتیک نجومی، تلسکوپ، میکروسکوپ و دوربین دوچشمی باتوجه به قیمتش بسیار ارزنده است.
    بنده یک بار امکان تست دوربین های نجومی این برند را داشتم.
    در مقایسه بین 20X90 شرکت صا ایران سری IOI3 و نایت اسکای 20X80، یک ویکسن 20X80 سری giant رو چک کردیم.
    در این مقایسه هر سه دوربین بر روی کهکشان آندرومدا هدف گیری شد. در تست صورت گرفته نایت اسکای کهکشان را یک ابر نشان می داد که به سختی بخش پرنور مرکزی قابل رویت بود.
    صا ایران با حدود 50 الی 70 درصد کیفیت بالاتر از نایت اسکای تصویر خوبی را نشان می داد و در نهایت ویکسن،
    تصویر خروجی ویکسن واقعا معرکه بود!
    اگر دقیق می شدی می شد حتی نقاط نورانی تر داخل کهکشان را تشخیص داد.
    جزئیات کهکشان بسیار زیبا و با کنتراست بسیار عالی نمایش داده می شد. واقع بعد از قرار گیری مجدد پشت نایت اسکای نتوانستم تصویر را تشخیص دهم.
    به دوستانی که برای خرید دوربین دوچشمی نجومی در تلاش هستند و احتمالا این پست را مطالعه می کنند تاکید صد در صد می کنم حتما پیگیری این برند باشید.
    اگر تعداد متقاضی بالا بره واردکننده ها هم به تکاپوی واردات می افتند و نتیجه ان می شود کاهش قیمت و سهولت خرید برای مصرف کنندگان!
    اراتمند
    MohammadRanjbar، Mohammadg846، singlepboy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    541

سلام

اگه امکان داره چندتا دوربین دو چشمی کوچک و سبک توی این رنج های قیمتی معرفی کنید: کمتر از 50 تومن، کمتر از 100، کمتر از 150 و کمتر از 200

مدل هایی که هست خیلی متنوعه و نمیدونم اصلا با این قیمت ها میشه مدل خوبی پیدا کرد یا نه (البته استفاده حرفه ای ندارم و برای طبیعت گردی میخوام همراهم باشه)

اگه مدل خاصی که واقعا ارزش مقداری هزینه بیشتر داره هم میشناسید بفرمایید

با تشکر

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط WardeN نمایش پست ها
    سلام

اگه امکان داره چندتا دوربین دو چشمی کوچک و سبک توی این رنج های قیمتی معرفی کنید: کمتر از 50 تومن، کمتر از 100، کمتر از 150 و کمتر از 200

مدل هایی که هست خیلی متنوعه و نمیدونم اصلا با این قیمت ها میشه مدل خوبی پیدا کرد یا نه (البته استفاده حرفه ای ندارم و برای طبیعت گردی میخوام همراهم باشه)
    درود
    اگر یک مطالعه جامع در این تاپیک داشته باشید در مورد پارامترها و قیمت به صورت کلی صحبت شده!
    اما با این اوصاف، بصورت فشرده موارد مجدد بررسی می کنیم
    1- زیر 50 هزار تومان، بهتره بهش فکر هم نکنید! اگر چیزی باشه بیشتر جنبه Fun و یا اسباب بازی داره تا دوربین. تک چشمی های بسیار کوچک در حد 6X10 شاید باشه ولی کیفیتی ندارند و صرفا بعنوان یک وسیله همراه در شرایط بحرانی ممکنه به کار بیاد.
    2- کمتر از 100 هزار تومان
    در این رنج فقط به دوربین های ابعاد 7X35 چینی می توانید فکر کنید و برخی تک چشمی های با کیفیت بهتر و با ابعاد حدود 10X12
    3- کمتر از 200 هزار تومان،ه ابعاد 7X35 ، 7X42 ، 8X40 دوربین هایی مثل صاایران می توانید فکر کنید.

اگه مدل خاصی که واقعا ارزش مقداری هزینه بیشتر داره هم میشناسید بفرمایید
    خوب چقدر حاضرید هزینه کنید؟ یه چیز مناسب برای کار طبیعت گردی و پرنده نگری حداقل از 300 به بالا هست و زیر این قیمت همانطور که قبلا عرض کردم برای کار جدی چیزی پیدا نمی کنید.
    شما می توانید همین ابعاد 7X35 را از 100.000 تا 4.000.000 تومان تهیه کنید!
    این بستگی به شما داره و اینکه چقدر کیفیت براتون مهمه!!!!
    از قدیم گفتن هرچقدر پول بدی آش می خوری و باور کنید خیییلی تفاوت وجود داره بین دوربین 70 هزار تومان و 4 میلیون تومانی!!!
    ارادتمند
    Nima Sadigh، amir.komeily، خزان و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 21 از 22 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 آخرینآخرین