صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 79
Like Tree217تشکر

موضوع: دوربینهای متوسط و بزرگ

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

یا خرید یک مدیوم فرمت دیجیتال چند هزار دلاری ( حدود 20 تا 40 هزار دلار ) و لذت بردن از دنیای دیجیتال
    قیمت pentax645D الان به 10 هزار دلار رسیده . حیف که ریال انقدر حقیر شده . . .

در مورد قطع تصویر کاوه قبادی خیلی ظریف اشاره کرده :

برای سری های 67 لنز ها و بدنه به صورتی طراحی شده اند که بتوانند یک تصویر 7سانت در 7 سانت را بسازند.اما در سری های 645 بدنه و لنز ها به صورتی طراحی شده اند که بتوانند تصویری 6 سانت در 6 سانت بسازند.
    که صحیح هم هست. در مورد RB خیلی قابل درک تر است چون برای گرفتن عکس عمودی نیازی نیست دوربین را بچرخانید بلکه کافیه بک را بی هیچ اقدام اضافه بچرخانید. واضح است که بدنه و لنز ها باید توان تولید تصویر 7 در 7 را داشته باشند. بد نیست بدانیم اندازه دقیق برای 67 ها 5.6 ×6.8 سانتیمتر است.
    Kaveh Ghobadi، yaghoobi و ahmad.abaee تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط babek205 نمایش پست ها
    پدرم يك دوربين كييف قديمي داره با لنز وگا 90mm ، يه چند باري گفته براش نگاتيو بخرم ،ولي پيدا نكردم . ولي عكساي قديميشو نگاه ميكنم ، واقعا قشنگن .

آيا اين دوربين ارزشي دارد ؟
    يا جزو تاريخ حساب ميشود .
    فایل پیوست 24898
    KIEV 60 TTL
    فایل پیوست 24899
    دوربین با ارزش و نوستالژیکی است ( نه از نظر قیمت بلکه از نظر معنوی ) ساخت Arsenal Factory است ، یکی از اسم های کمتر شناخته شده دنیای عکاسی اما Arsenal برای خودش اسم و رسمی است در دنیا.این آرسنال را خیلی ها نشنیده اند اما به نظرم جز بزرگ ترین کمپانی های دنیا بود ! ( یکی دو سال پیش کلا تعطیل شد ) این کمپانی حدود 245 سال !!!! قدمت داشت و از سالهای 1764 شروع به فعالیت کرد.مالک بسیاری از برند ها مثل Kiev و لنز های MIR و Arax و Salyut و خیلی از برند های دیگر.اصولا یک کارخانه بسیار بزرگ و غول پیکر که در شهر کیف پایتخت اوکران دارای ساختمان ها و موزه ها و ... زیادی است و مقصد مهمی برای گردشگران خارجی است.کار این شرکت یسیار به شرکت های خودرو سازی امروزی چین شباهت داشت.آنها بعد از جنگ جهانی دوم به تعدادی از قالب های زایس و لایکا در آلمان دست پیدا کردند ( اصولا آمریکا و شوروی آلمان نازی را به دو نیم تقسیم کردند و اغلب صنایع نظامی و الکترونیک و خودرو سازی به آمریکا و صنایع سنگین و قالب سازی و فولاد و موشک و ... به شوروی رسید ) آنها این قالب ها را به کیف پایتخت اوکراین آن زمان ایالت 14 از اتحاد جماهیر شوروی CCCP انتقال دادند و تا سالها دوربین ها و ابزار های کپی شده از زایس و لایکا در شوروی و در پشت پرده آهنین با قیمت بسیار نازل به فروش می رفت و هر از گاهی یک توریست می توانست آنها را از شوروی خارج کند.آرسنال هم مسئول مستقیم گشترش این فعالیت ها بود.اصولا آرسنال شبیه به یک مجموعه کارخانه بود که از فشنگ ، تانگ ، توپ خانه متحرک ، مخزن سوخت هواپیما ، لوکومتیو ، دوربین دید در شب ، دوربین های نظامی ، دوربین عکاسی ، و خیلی چیز دیگر تولید می کرد.آرسنال الان زیر مجموعه وزارت صنایع اوکراین است و بخش های مختلف آن در اختیار شرکت های مختلف قرار گرفته است.مثلا Kiev 88 از روی دوربین های سری 1600F هاسلبلاد شبیه سازی شده اند و یا رنج فایندر های MIR که از روی سری M لایکا بازسازی شده اند.

2497246742_d607c29156.jpg

2734922541_ed7b440864.jpg

Leica_M3_dummy.jpeg

2313479375_300b9f22b4.jpg

اما کیف 60 شاهکاری بوده در زمان خودش شاید برای من اینطور باشد چرا که یکی از تجربیات ابتدایی ام با مدیوم فرمت بوده است.اما یقینا هنوز هم دوربین خوب و جذابی است ( شاید نظرم شخصی باشد ) این دوربین اصولا با Pentacon Six خواهر هستند و به یکدیگر بسیار شبیه هستند.این دوربین را روس ها از روی Pentacon Six ساختند و مونت آن با Pentacon Six در برخی مدل ها یکی است و از لنز های آن می توانید استفاده کنید.در آن زمان آلمان اوج تکنولوژی بود و اکثر ابزار ها از روی مشابه های آلمانی ساخته می شدند که این دوربین هم یکی از آنها است و اگر آن را در کنار یک Pentacon Six قرار دهید اصولا به سختی می توانید آنها را از هم تشخیص دهید.این دوربین آخرین بار در سال 99 مورد بازسازی و دوباره طراحی قرار گرفت.اصولا سالها در زیر بدنه می نوشتند Made In USSR که بعد ها (از 84 تا سال 99 تولید می شد ) تبدیل شد به Made In Ukraine که مدل های USSR ارزشمند تر هستند یک تعدادی هم CCCP دارند که صرفا برای داخل شوروی تولید شده اند.

این لوگو شاید بر روی دوربین شما باشد

Quality.gif

در ناصرخسرو به راحتی فیلم پیدا می کنید.یکی دو تا از لابراتوآر های تهران هم هنوز 120 دارند.دوستانی که به تازگی اقدام کرده اند یقینا بهتر می توانند راهنمایی کنند اما فکر کنم لابراتوآر آریا هنوز دارد.
    yaghoobi، Mashhadi Vahid، mehdiafshar و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedch67 نمایش پست ها
    با درود خدمت کاوه عزیز
    در سری RZ یک لوازم جانبی وجود داره به نام mamiya tilt shift adapter !
    حالا چند تا سوال واید ترین لنزی که با این ابزار میشه استفاده کرد چیه؟
    و این که توی ایران یافت میشه؟؟
    فایل پیوست 24906
    در ایران احتمالا یافت شود.من شخصا دیده ام اما نه در بازار در بین ابزار و لوازم یکی از دوستانم.

اما چون بسیار گران است ( فکر کنم 2000 تا 2500 دلار باشد ) کمتر کسی به سمت اش می رود مگر عکاس صنعتی باشد.در برند هاسبلاد هم چیزی شبیه به این هست که آن هم بسیار گران است.

این ابزار به دلیل حضور داشتن سیستم bellows و استفاده از سیستم الکترونیکی در دوربین های RZ می تواند وجود داشته باشد که bellows باعث می شود که لنز و این تبدیل بتوانند دایره عملکرد مناسبی در حدود 8% تیلت و حدود 10 میلیمتر هم شیف داشته باشد.

این تبدیل بر روی لنز های خمره ای کوتاه مامیا با فواصل کانونی 75 میلیمتر تا 180 میلیمتر قابل استفاده است و واید ترین لنزی که می توان با آن ترکیب کرد 75mm F 4.5 Short Barrel است که حدود 2000 دلار است و زاویه دید اش حدود 62 درجه است و شبیه به یک لنز 36mm در سیستم 135 است.
    yaghoobi، mehdiafshar، mreza1001 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    16459

کاوه جان جریان این (دوربین های مدیوم فرمت سینار) که تو ایران هست چیست؟ سینار تا جایی که من می دانم فقط بک می سازد و بادی هم فقط لارج فرمت . یک چرخی تو سایتش زدم خبری از بادی مدیوم نبود اما من دست برخی ها بادی مدیوم دیده ام که ظاهراً سینار است . دست کم نه هاسل است و نه مامیا و نه هیچ برند شناخته شده. خلاصه این بادی ها چی هستند؟ مامیا در لباس سینار؟

و عجب بازار گم و گوری داره این بک دیجیتال دست دوم!
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام به همه ی اعضا ی محترم سایت
    ببخشید بنده سوالی داشتم و برای پیدا کردن جوابش همه ی این 6 صفحه رو خوندم.اگه میشه محبت کنید یکم بیشتر راهنمایی کنید.ممنون
    فکر کنم همون طور که دوربین های mf2 یاشیکا به عنوان یه دوربین قطع 35 م م توی خونه های ایرانی راه پیدا کرد دوربین lubitel2 هم به عنوان دوربین قطع متوسط جای خودشو بین عکاسای غیرحرفه ای تثبیت کرد.
    خب پدر من هم از این قاعده مستثنا نبود :) یه دوربین lubitel2 سالهاست که توی خونه ی ما به انباری منتقل شده.من خودم کمابیش عکاسی دیجیتال انجام میدم اما لذت تصویربرداری با فیلم 120 رو دوست دارم تجربه کنم.
    میخواستم ببینم این دوربین lubitel2 ارزش بیرون اوردن از انباری رو داره؟ ایا فیلم رنگی 120 برای این دوربین گیر میاد؟(چون فکر میکنم سایت افرنگ دیجیتال فیلم سیاه و سفید 120 رو برای فروش داره) واینکه ایا فیلم استفاده شده اصلا قابل ظهور هست در این قرن 21؟
    خودم شاتر و دیاف و بالب و سلف تایمر و ویزور و... رو امتحان کردم و به ظاهر سالم هستند ایا تست خاصی رو براش انجام بدم؟
    ممنونم پیشاپیش از همه به ویژه نوستالوژی دوست های عزیز:)

تشکر کرده
    16459

بله فیلم رنگی هم گیر میاد البته اغلب تاریخ مصرف گذشته اند اما بد نیست من امتحان کردم ظهور و چاپ هم انجام می شود همین لابراتوار آریا که در سایت می بینید هم انجام میده
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

جناب میلانی تشکر.فقط بنده باید بیام تهران :) فکر کنم 2100 کیلومتری با لابراتوار اریا فاصله دارم.البته اگه این دوربینه خیلی تشویق کنه میام.

تشکر کرده
    16459

سابقا اسلاید ها را داخل پاکت میگذاشتن و می فرستادن کارخانه تولید کننده ظهور میکرد و باز پست میکرد.

ظهورش همه جا پیدا میشه. چه ایران باشید و چه خارج از کشور هنوز هم جاهایی هست که کار ظهور انجام میدن. ظهور سیاه و سفید رو که خودتون هم میتونید انجام بدید.
    parsa_photo تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    67

سلام

روی لنزهای Mamiya 645 دگمه ای هست که بین M و A سویچ میکنه چه نقشی توی لنز داره؟

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط i love nikon نمایش پست ها
    سلام

روی لنزهای Mamiya 645 دگمه ای هست که بین M و A سویچ میکنه چه نقشی توی لنز داره؟
    کدام لنز دقیقا ؟
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین