صفحه 5 از 15 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 142
Like Tree1082تشکر

موضوع: عکاسی جنگ War Photography

 1. #41
  كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
  تاریخ عضویت
  November 2006
  محل سکونت
  Mashhad
  نوشته ها
  4,046
  تشکر شده
  21084
  تشکر کرده
  8302

  پیش فرض پاسخ: عکاسی جنگ !!!

  سلام

  سايت زير حاوي عكسهاي فوق العاده اي از بطن جنگ عراق است، مكانيابي مناسب عكاس ( كه جزو نيروهاي ارتش آمريكا بوده) و همچنين پروسس جالب آنها، عكسهايي ديدنيي را رقم زده است:

  [IMG]http://i35.*******.com/2wlx35s.jpg[/IMG]

  [IMG]http://i36.*******.com/27x2fkm.jpg[/IMG]

  [IMG]http://i37.*******.com/dev2gw.jpg[/IMG]

  [IMG]http://i36.*******.com/waob4k.jpg[/IMG]

  [IMG]http://i35.*******.com/vrc0w7.jpg[/IMG]

  [IMG]http://i37.*******.com/20k62qh.jpg[/IMG]
  کد:
  http://www.fotos.geschichtsthemen.de/iraq-war/iraq.htm
  ** بقيه عكسها را هم ببينيد!!
  nmroshan، bfarahanchi، babakdin543 و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
  وحيد قديري راد

  www.flickr.com/photos/ghadiri

 2. #42
  كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
  تاریخ عضویت
  November 2006
  محل سکونت
  Mashhad
  نوشته ها
  4,046
  تشکر شده
  21084
  تشکر کرده
  8302

  پیش فرض پاسخ: عکاسی جنگ !!!

  سلام

  [IMG]http://i38.*******.com/14cv790.jpg[/IMG]

  [IMG]http://i34.*******.com/2ziy9ep.jpg[/IMG]

  [IMG]http://i35.*******.com/n6rs7a.jpg[/IMG]

  [IMG]http://i38.*******.com/2r5rtp4.jpg[/IMG]

  [IMG]http://i38.*******.com/34o6jgp.jpg[/IMG]

  اينهم! از برنامه هاي فرهنگي ارتش آمريكا براي تقويت روحيه سربازانش :::big grin:::

  __________________________________________________ ______
  کد:
  http://www.militaryspot.com/gallery/showgallery.php?cat=511&page=1&perpage=12&what=allfields&=&action=
  Shahrouz، towfigh، shabab و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
  وحيد قديري راد

  www.flickr.com/photos/ghadiri

 3. #43
  كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
  تاریخ عضویت
  November 2006
  محل سکونت
  Mashhad
  نوشته ها
  4,046
  تشکر شده
  21084
  تشکر کرده
  8302

  پیش فرض پاسخ: عکاسی جنگ !!!

  سلام

  مجموعه عكس Franco Pagetti در TIME با عنوان Five Years in Iraq  کد:
  http://www.time.com/time/photogallery/0,29307,1723015,00.html
  ______________________________

  Franco Pagetti

  nmroshan، sanaz، Shahrouz و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
  وحيد قديري راد

  www.flickr.com/photos/ghadiri

 4. #44
  كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
  تاریخ عضویت
  November 2006
  محل سکونت
  Mashhad
  نوشته ها
  4,046
  تشکر شده
  21084
  تشکر کرده
  8302

  پیش فرض پاسخ: عکاسی جنگ !!!

  nmroshan، A_Maddah، babakdin543 و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
  وحيد قديري راد

  www.flickr.com/photos/ghadiri

 5. #45
  كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
  تاریخ عضویت
  November 2006
  محل سکونت
  Mashhad
  نوشته ها
  4,046
  تشکر شده
  21084
  تشکر کرده
  8302

  پیش فرض پاسخ: عکاسی جنگ !!!

  فیلیپ جونز گریفیث؛ عکاس ضد جنگ!!
  فیلیپ جونز گریفیث از عکاسان مشهور جنگ ویتنام درگذشت. این مطلب به لحاظ جایگاه او در جریان فتوژورنالیسم معاصر تهیه شده است.

  جایگاه مسئولیت پذیری یک عکاس خبری که او را تا آخر عمرش در زمره مخالفان جنگ قرار داد تا آنجا که به سن کهولت نیز در تظاهرات ضد جنگ عراق شرکت می‌جست. باید به یاد داشته باشیم آنچه باعث اشتهار این عکاس شده نه عکس‌های او که خیلی هم به لحاظ زیبایی‌شناسی در مرتبه بالایی نیست، بلکه به خاطر گفتمان اعتراضی‌است که در پس عکس‌هایش نهفته است.


  همه عکاسان در کار ثبت تاریخند، اما تنها عده اندکی از آنان تاریخ را تغییر می‌دهند. فیلییپ جونز گریفیث بی‌شک یکی از آن عکاسان تغییر دهنده تاریخ است.

  عکس‌های اعتراض‌گونه او از جنگ ویتنام که در کتابش با نام «شرکت ویتنام» در سال 1971 به چاپ رسید، نقش مهمی در تنویر افکار عمومی آمریکا علیه جنگ ویتنام داشت. او در سن 72 سالگی پس از مدتی جنگیدن با بیماری سرطان، در خانه خود در لندن در گذشت.

  در شرایطی که بیشتر مطبوعات آمریکا به دفاع از جنگ ویتنام می‌پرداختند و جانب دولت را می گرفتند، اين عکس‌های فیلیپ جونز گریفیث بود که روی دیگر سکه را نشان مردم داد و پرده از واقعیتی برداشت که در ویتنام در جریان بود.

  چاپ کتاب عکس‌هایش با عنوان جالب «شرکت ویتنام» باعث شد تا دولت ویتنام در خلال همان جنگ ویزای ورود دوباره برای او صادر نکند. رییس جمهور ویتنام در همان زمان گفت نام او در سرلیست کسانی قرار دارد که اجازه ورود به ویتنام را ندارند.

  عکس‌های او در برانگیختن احساسات و اعتراضات بر ضد جنگ ویتنام کمک شایانی کرد. این کتاب بار دیگر در سال ۲۰۰۱ توسط انتشارات فیدون انتشار یافت. شاید بتوان گفت این اولین بار بود که عکس های جنگ رویکردی متفاوت یافته بود و پا را فراتر از گزارش صرف جنگ نهاده بود.

  مجله تایم کتاب او را بهترین و کامل‌ترین رپرتاژ تصویری جنگ دانست که تا آن زمان به چاپ رسیده بود و کارتیه برسون در باره کتابش گفت: نقش گریفیث در عکاسی جنگ مثل نقشی است که «گویا» در نقاشی داشته است.

  او در کتاب «داستانهای مگنوم» گفته است: «من روایتگری هستم با ادراکی که حقیقت را نشان می‌دهد به مانند یک وکیل که مدارکی را برای هیئت ژوری می آورد. سعی می‌کنم آنچه را که اتفاق افتاده شرح دهم.»

  گریفیث خود گفته: «هانری کارتیه برسون عکاس تاثیر فراوانی بر او گذاشته است. این تاثیر در سن 16 سالگی طی برنامه‌ای در یک باشگاه عکاسی که در باره کارتیه برسون بو د، شروع شد.»

  گریفیث در سال 1936 در یک روستا در شمال ولز از مادری پرستار و پدری که کارمند شرکت راه آهن بود، به دنیا آمد، در کودکی با دوربین جعبه ای کداک مدل «برانی» که خانواده‌اش داشت، به عکاسی پرداخت و خیلی زود دریافت انگار این دستگاه پاسپورتش برای ورود به مناطق دور از خانه است.

  در لیورپول داروسازی خواند و همزمان به عنوان عکاس آزاد به کار می پرداخت. در سال 1961 به عنوان عکاس تمام وقت برای روزنامه آبزرور لندن مشغول به کار شد و سال بعد از آن جنگ الجزایر را عکاسی کرد.

  او در همین روزنامه بود که اصول اساسی روزنامه نگاری را از «دنیس هکت» یاد گرفت. او همیشه به گریفیث می‌گفت به هنگام عکاسی قانون 5 دبلیو را در ذهنت داشته باش (5w's) (در فارسی می توان به آن 5 چه اساسی روزنامه نگاری گفت: چه، چرا، چه کسی، چه مکانی و چه زمانی)، خود گریفیث می‌گوید در میان این اصول «چرا» از همه بیشتر مورد علاقه‌ام بود.

  همین «چرا» بود که او را در سال 1966 برای عکاسی از جنگ ویتنام به بخشی دیگر از کره زمین کشاند، جایی که تا سال 1973 عکاسی از آن را ادامه داد. او چهار سال در خانه بومیان ویتنام زندگی کرد.

  به خاطر نگاه ویژه‌اش، عکس‌هایش در بین رسانه‌‌ها به ویژه در آمریکا مشتری چندانی نداشت و برخی اوقات او مجبور می‌شد از بین خرید غذا و فیلم یکی را انتخاب کند.

  حتی آژانس عکس پر اعتبار مگنوم که او عضوی از آن بود، برای فروش عکس‌هایش به دردسر می‌افتاد. او حتی پول چاپ کتابش را نداشت و آن را از قبل عکاسی از ژاکلین کندی در سفرش به کامبوج تامین کرد.

  جنگ ویتنام و زمانی را که او در آنجا سپری کرد، بیشترین تاثیر را بر بقیه زندگی اش گذاشت. در میان تمامی کسانی که از جنگ ویتنام عکاسی کرده اند، هیچکدام شان به خوبی گریفیث ویتنام را نمی شناختند.

  معمولا عکاسان برای چنین کاری به منطقه وارد می‌شوند چند روزی عکاسی می‌کنند و بعد هم برمی‌گردند بی آن که بفهمند واقعا چه اتفاقی افتاده است. گریفیث اما فرهنگ، مذهب و تاریخ ویتنام را پیش از رفتن به آنجا مورد مطالعه قرار داد. برای او «چرای» ویتنام مهم بود.

  فرانسیس فورد کاپولا در یکی از صحنه‌های فیلمش با نام «اینک آخرالزمان» محصول 1979 دقیقا یکی از عکس‌های او را بازسازی کرده است.

  وقتی او را «عکاس جنگ» خطاب می‌کردند، او تصحیح می کرد «عکاس ضد جنگ».
  گریفیث در سال 1966 به عنوان عکاس همکار به آژانس عکس مگنوم پیوست و از سال 1971 عضو ثابت آن شد و به مدت 5 سال در دهه 80 در جایگاه رئیس مگنوم به فعالیت پرداخت. او در خلال ماموریتهایش برای مجلاتی نظیر لایف و جئو به 120 کشور سفر کرد.

  گریفیث در سال 2005 دوباره به ویتنام برگشت و این‌بار با کتاب دیگری چاپ کرد با عنوان «ویتنام در آرامش». کتاب‌های دیگر او عبارتند از «عنصر نارنجی» که شامل عکس‌هایی است از مجروحین گازهای شیمیایی و تاثیرات آن بر نسل‌های دیگر، و «ادیسه تاریک».

  بنا به گفته ناشر کتاب‌های او «گیگی گیانوزی» او به هنگام مرگ بر روی کتاب جدیدش از کامبوج مشغول به کار بود که نتوانست آن را کامل کند. همین شخص می‌گوید او می‌توانست بنشیند و برای سوژه‌هایش گریه کند، اما وقتی از آنها عکس می‌گرفت بسیار جدی و علمی کارش را انجام می داد.

  مرگ گرفیث همزمان شد با پنجمین سال جنگ عراق که او در صف مخالفان آن ایستاده بود.
  «توسعه طلبی آمریکایی از روی دیوانگی است.» این جمله را او در مقدمه کتابی شامل بر منتخب عکس‌های جنگ عراق که خارج از نظارت ارتش آمریکا گرفته شده بود، در سال 2005 نوشته بود.

  او ادامه می‌دهد: «یکصد هزار کشته شده عراقی در این جنگ دیده نشدند، زیرا ارتش آمریکا هرگز اجازه نداد تا این عکس‌ها به صفحات مجلات کثافت بزند، تا تلفات کم مایه بنماید و در عوض جشن پیروزی راحت‌تر و بی دردسر تر مهیا شود.»

  او در همایشی در شهر نیویورک در واکنش به فرهنگی که در پی عصر دیجیتال در حال ظاهر شدن است گفته بود: «براین باورم که ما به آسانی و جاهلانه بر سقوط دنیا چشم می‌بندیم.»

  اما او همچنان اعتقاد داشت که عکاسی دیجیتال و اینترنت تغییرات مثبتی را به همراه دارد.


  ادامه و منبع:
  کد:
  http://www.hamshahrionline.ir/News/?id=50662
  ______________________________
  درباره فیلیپ جونز گریفیت:
  کد:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Philip_Jones_Griffiths
  http://blog.magnumphotos.com/2008/03/philip_jones_griffiths_1936-2008.html
  http://www.fpif.org/fpiftxt/4717
  http://exposurecompensation.com/2008/03/22/philip-jones-griffiths-from-magnum/
  http://www.popphoto.com/americanphotofeatures/2146/the-vietnamization-of-philip-jones-griffiths.html
  http://www.nytimes.com/2008/03/20/arts/design/20griffiths.html
  http://www.noodlepie.com/2008/02/index.html
  nmroshan، bfarahanchi، A_Maddah و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
  وحيد قديري راد

  www.flickr.com/photos/ghadiri

 6. #46
  كاربر جديد hajsaid42 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  November 2008
  نوشته ها
  29
  تشکر شده
  213
  تشکر کرده
  102

  پیش فرض پاسخ: عکاسی جنگ !!!

  نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
  سلام

  اينهم چند تا لينک در اين رابطه:
  http://www.war-photographer.com/en/ که باز هم در مورد "جيمز نچوي" و فيلم "عکاس جنگ" اثر کريستين فري ( که در مستند4 پخش شد) است و اينهم يک نقد در مورد اين فيلم: http://sbp-movie-reviews.com/rev_war_photographer.htm

  http://memory.loc.gov/ammem/cwphtml/cwphome.html اينهم از کتابخانه کنگره آمريکا در مورد عکاسان جنگهاي "شمال-جنوب" آمريکاست.

  http://blog.awm.gov.au/focus/ اينهم در مورد عکاسان جنگ استراليايي ( اگر اشتباه نکنم) و جنگهاي مختلفي که در آنها شرکت داشته اند.
  باسلام.با تقدیراز شمادوست گرامی اقای قدیریراد .ازارسال مطالب وعکسها ممنون.به نظر من در باره جنگ ایران وعراق بایدبیشترکار شود . بنده دران سالها به عنوان عکاس وفیلمبردار لحظاتی راثبت کرده ام که اگرمورد اسفاده قراربگیردارسال نمایم.
  nmroshan، pix، yasin-m و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

 7. #47
  كاربر همراه matthew آواتار ها
  تاریخ عضویت
  September 2007
  محل سکونت
  UK
  نوشته ها
  316
  تشکر شده
  1646
  تشکر کرده
  2140

  پیش فرض پاسخ: عکاسی جنگ !!!

  نقل قول نوشته اصلی توسط hajsaid42 نمایش پست ها
  باسلام.با تقدیراز شمادوست گرامی اقای قدیریراد .ازارسال مطالب وعکسها ممنون.به نظر من در باره جنگ ایران وعراق بایدبیشترکار شود . بنده دران سالها به عنوان عکاس وفیلمبردار لحظاتی راثبت کرده ام که اگرمورد اسفاده قراربگیردارسال نمایم.
  به شخصه مشتاق دیدن عکسهاتون هستم.فکر میکنم دوستان دیگر هم با من هم عقیده باشند.
  وممنون میشیم از به اشتراک گذاشتن تجربیاتتون
  A_Maddah، yasin-m، Mashhadi Vahid و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
  مهرداد

 8. #48
  كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
  تاریخ عضویت
  November 2006
  محل سکونت
  Mashhad
  نوشته ها
  4,046
  تشکر شده
  21084
  تشکر کرده
  8302

  پیش فرض پاسخ: عکاسی جنگ !!!

  نقل قول نوشته اصلی توسط hajsaid42 نمایش پست ها
  باسلام.با تقدیراز شمادوست گرامی اقای قدیریراد .ازارسال مطالب وعکسها ممنون.به نظر من در باره جنگ ایران وعراق بایدبیشترکار شود . بنده دران سالها به عنوان عکاس وفیلمبردار لحظاتی راثبت کرده ام که اگرمورد اسفاده قراربگیردارسال نمایم.
  سلام و ممنون از بذل توجه شما، متاسفانه عليرغم جستجوي زياد، عكس هاي خوب از جنگ ايران-عراق در اينترنت بسيار كم است (در منابع خارجي كه كمتر از منابع فارسي هم هست) بهترين آنهايي كه پيدا كردم، همانهايي هستند كه در پستهاي 31# تا 34# همين تاپيك گذاشته ام.

  حالا كه به ششمين خواسته ام در پست اول اين تاپيك رسيده ام، قطعا" از حضور شما در اين جمع استقبال ميكنيم و منتظر ديدن عكسهاي زيباي شما و شنيدن تجربيات گرانبهايتان هستيم.

  A_Maddah، Amir Tavakoli، salman و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
  وحيد قديري راد

  www.flickr.com/photos/ghadiri

 9. #49
  كاربر جديد hajsaid42 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  November 2008
  نوشته ها
  29
  تشکر شده
  213
  تشکر کرده
  102

  پیش فرض پاسخ: عکاسی جنگ !!!

  عکسهای جنگ
  nmroshan، bfarahanchi، A_Maddah و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

 10. #50
  كاربر همراه matthew آواتار ها
  تاریخ عضویت
  September 2007
  محل سکونت
  UK
  نوشته ها
  316
  تشکر شده
  1646
  تشکر کرده
  2140

  پیش فرض پاسخ: عکاسی جنگ !!!

  اقا سعید البته اگر اشتباه نکنم اگر لطف کنید محل عکسها و اگر به خاطر دارید تاریخ گرفته شدن عکسها رو ذکر کنید ممنون میشیم.همچنین اگر توضیحی به عنوان عکاسی که این عکسها رو گرفته بفرماید بهتر هست.مثلا اگر شخصیتهای داخل عکس رو میشناسید و از این قبیل.
  ممنون
  A_Maddah، Mashhadi Vahid و hajsaid42 تشکر می‌کنند.
  مهرداد

صفحه 5 از 15 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •