صفحه 7 از 15 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 142
Like Tree1082تشکر

موضوع: عکاسی جنگ War Photography

كاربر همراه Tooraj آواتار ها
    تشکر کرده
    1459

پیش فرض پاسخ: عکاسی جنگ !!!

Photographer: Sarah Jenkins

I took this photo last year for a college photography class. I go to Shawnee State University, and the cemetery where the photo was shot is a few miles from the school. The photo's title, "Overlooked," has a double meaning: The solider looking down on the grave of a deceased soldier, and the fact that simultaneously so many people overlook our military and our soldiers... especially our fallen soldiers. The photograph honors our American veterans because it teaches us not to forget them and that they are not overlooked
    .
    کد:
    http://www.kodak.com/US/en/corp/kodakmoment/Veterans2008.jhtml
    Mashhadi Vahid، hajsaid42 و unforgiven تشکر می‌کنند.
    تورج فارسی

كاربر جديد hajsaid42 آواتار ها
    تشکر کرده
    102

عملیات محرم :

[IMG]http://i33.*******.com/2hewzyv.jpg[/IMG]

البته نگاتیوها درانجمن عکاسان دفاع مقدس در نوبت اسکن باکیفت بالا میباشد .
    A_Maddah، yasin-m، GITANE و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه partow آواتار ها
    تشکر کرده
    3722

عکاس احتمالا hcعکاس رسمی ارتش امریکا
    دوربین NIKON D2X
    عکس دارای اگزیف:cool:

shabab و hajsaid42 تشکر می‌کنند.
    مهدی پرتو
    Canon 50D / 18-55 / 55-250

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط skala نمایش پست ها
    عکاس احتمالا hcعکاس رسمی ارتش امریکا
    دوربین NIKON D2X
    عکس دارای اگزیف:cool:

آقا مهدي، فكر نميكنم اين عكس جزو عكسهاي جنگ به حساب بياد!
    partow تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    3722

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    آقا مهدي، فكر نميكنم اين عكس جزو عكسهاي جنگ به حساب بياد!
    تا حدودی حق باشماست وحید جان. اما من گمان کردم این تایپیک جای عکسهای اداوات جنگی هم میتواند باشد .(اینجا نگذاریم پس کجا بگذاریم؟ ضمنن گمان کردم گذاشتن عکسی زیبایی مانند این + اگزیف خالی از لطف نیست.
    hajsaid42 تشکر می‌کند.
    مهدی پرتو

كاربر همراه M.vatandoost آواتار ها
    تشکر کرده
    1277

دختری از مدرسه دخترانه هدی در طرمیه واقع در شمال بغداد قربانی موشکهایی است که به اشتباه (!!!؟) اصابت کرده است. به گفته سخنگوی ارتش آمریکا این مدرسه پشت به محلی بوده است که به آن مظنون (!!؟) بوده اند. جالب است عنوان خبر عینا" نقل می کنم خودتان با عکس مقایسه کنید.فکر می کنم کلمه find بجای کلمه killed نوشته شده است.

کد:
    U.S. soldiers find girls’ school rigged with explosives
    کد:
    • Military suspects al Qaeda was behind the plot
    منبع عکس و خبر مربوطه به آن که البته آن سایت نیز به نقل از CNN آورده است:
    کد:
    http://bsimmons.wordpress.com/2007/05/04/%E2%80%9Cdude-i-got-a-great-idea-let%E2%80%99s-blow-up-a-whole-school-full-of-little-girls%E2%80%A6%E2%80%9D/
    پ.ن : نمی دانم چقدر مربوط به عکاسی جنگ باشد یا از نظر شما نباشد ولی گفتم شاید دیدنش به ندیدنش بیارزد.
    Delbaz، reza_Bahman، GITANE و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3722

دو عكس فوق العاده (به لحاظ تاريخي )
    ارتش امريكا - جنگ جهاني دوم - نبرد نرماندي
    متاسفانه نام عكاس را نميدانم.

[IMG]http://i33.*******.com/20a81he.jpg[/IMG]

[IMG]http://i35.*******.com/wi7epk.jpg[/IMG]
    nmroshan، Minoosepehr، Kaveh Ghobadi و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی پرتو

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

رابرت کاپا یکی از عکاسان نبرد D-Day در اماها ( نرماندی)‌ بود. اما نمی دانم که دو عکس فوق هم متعلق به او است یا نه.

عکسی از رابرت کاپا در همان روز:
    Kaveh Ghobadi، Mashhadi Vahid، GITANE و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد hajsaid42 آواتار ها
    تشکر کرده
    102

یک خاطره : تابستان سال 1361 هوای داغ منطقه سوسنگرد خط مقدم جبهه نیسان.مشغول عکاسی بودم با دوربین عکاسی مارک canon ae-1 و لنز 210 -- 70 . از داخل و یزور خط عراقیها دیده می شد . ولی برای عکاسی جالب نبود. به همین خاطر با بچه ها هماهنگ شدم . افتان و خیزان و با کلی دردسر به وسط معرکه رسیدم. ودر پشت یک خاکریز که قبلاعراقیها درست کرده بودند پنهان شدم .خودم را آ ماده کردم برای عکاسی وکادر بندی میکردم که ناگهان صدای مهیبی در چند متری من شنیده شد . تا آ مدم خودم را جمع وجور کنم خمپاره دوم ... سوم ...چهارم ... تا حدود شانزده خمپاره به محلی که مستقر بودم اصابت کرد .{خمپاره 60 که بدون صدا مسیرش را طی میکند } حالا شما بگید از آ ن آدم چیزی با قی میمونه . منم مثل آدمهای موجی اون لحظه فکر میکردم در عالم برزخ بسر میبرم و هی بخودم میگفتم تو عالم برزخ هم خط مقدم هست .از اون طرف هم عرا قیها بخیال خو دشان یک دسته از ایرانیها را به هلاکت رسانده اند .کم کم گردو خاک که فرو نشست . به اینطر ف و آ نطرف نگاه کردم دیدم ای بابا اینجا که جبهه خودمونه . بدنم را وارسی کردم ببینم از اون همه ترکش چیزی هم نسیب من شده . ولی تو بگو یک ترکش کوچولو . بفکر فرو رفتم و به خدای خودم گفتم خدایا این چه فیلمی بود من دیدم . تازه عراقیها از کجا متوجه من شدند . بخودم گفتم ای دل غافل اون مو قع که دوربین را بسمت عراقیها گرفته بودم رفلکس لنز مثل مورس نوری عمل میکرده. {البته بخاطر متمایل بودن نور خورشید } و باعث لو رفتن من شده . اما نتیجه : از دوستان علاقه مند به عکاسی از جنگ خواهش میکنم ایشالا اگه به جبهه دعوت شدند خودشون را بیمه بدنه و شخص ثالث کنند. و از اون مهم تر فلاش با خودشون به جبهه نبر ند . د ید ید که سر من چه بلائی آ وردند خدا رحم کرد فلاش پیشم نبود . خلاصه من گفته با شم اگه شهید شدید . نگید فلانی نگفت . ... با تشکر از حوصله شما .

[IMG]http://i36.*******.com/264701u.jpg[/IMG]

تخلیه اسرای عراقی از نفر بر : عملیات محرم
    nmroshan، yasin-m، Minoosepehr و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3722

نقل قول نوشته اصلی توسط hajsaid42 نمایش پست ها
    یک خاطره : تابستان سال 1361 هوای داغ منطقه سوسنگرد خط مقدم جبهه نیسان.مشغول عکاسی بودم با دوربین عکاسی مارک canon ae-1 و لنز 210 -- 70 . از داخل و یزور خط عراقیها دیده می شد . ولی برای عکاسی جالب نبود. به همین خاطر با بچه ها هماهنگ شدم . افتان و خیزان و با کلی دردسر به وسط معرکه رسیدم. ودر پشت یک خاکریز که قبلاعراقیها درست کرده بودند پنهان شدم .خودم را آ ماده کردم برای عکاسی وکادر بندی میکردم که ناگهان صدای مهیبی در چند متری من شنیده شد . تا آ مدم خودم را جمع وجور کنم خمپاره دوم ... سوم ...چهارم ... تا حدود شانزده خمپاره به محلی که مستقر بودم اصابت کرد .{خمپاره 60 که بدون صدا مسیرش را طی میکند } حالا شما بگید از آ ن آدم چیزی با قی میمونه . منم مثل آدمهای موجی اون لحظه فکر میکردم در عالم برزخ بسر میبرم و هی بخودم میگفتم تو عالم برزخ هم خط مقدم هست .از اون طرف هم عرا قیها بخیال خو دشان یک دسته از ایرانیها را به هلاکت رسانده اند .کم کم گردو خاک که فرو نشست . به اینطر ف و آ نطرف نگاه کردم دیدم ای بابا اینجا که جبهه خودمونه . بدنم را وارسی کردم ببینم از اون همه ترکش چیزی هم نسیب من شده . ولی تو بگو یک ترکش کوچولو . بفکر فرو رفتم و به خدای خودم گفتم خدایا این چه فیلمی بود من دیدم . تازه عراقیها از کجا متوجه من شدند . بخودم گفتم ای دل غافل اون مو قع که دوربین را بسمت عراقیها گرفته بودم رفلکس لنز مثل مورس نوری عمل میکرده. {البته بخاطر متمایل بودن نور خورشید } و باعث لو رفتن من شده . اما نتیجه : از دوستان علاقه مند به عکاسی از جنگ خواهش میکنم ایشالا اگه به جبهه دعوت شدند خودشون را بیمه بدنه و شخص ثالث کنند. و از اون مهم تر فلاش با خودشون به جبهه نبر ند . د ید ید که سر من چه بلائی آ وردند خدا رحم کرد فلاش پیشم نبود . خلاصه من گفته با شم اگه شهید شدید . نگید فلانی نگفت . ... با تشکر از حوصله شما .

[IMG]http://i36.*******.com/264701u.jpg[/IMG]

تخلیه اسرای عراقی از نفر بر : عملیات محرم
    با تشكر از شما و عكس هاي عاليتون اميدوارم از اين به بعد هم وقتي عكسي ميگذاريد توضيحات جالبتون رو هم بهش اضافه كنيد.
    yasin-m، matthew، Austin.A و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی پرتو

صفحه 7 از 15 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین