صفحه 9 از 11 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 102
Like Tree163تشکر

موضوع: مقایسه Mac OS X و Windows

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

پیش فرض پاسخ: مقایسه Mac OS X و Windows

نقل قول نوشته اصلی توسط Rofougaran نمایش پست ها
    آرش جان شما عدد 8 رو از کجا آوردی؟ ;)
    Windows7 (2009) - WinXP (2001) = 8 years

ویستا را کلا در نظر نگیریم سنگین تر است (شنیدید که به ویستا میگویند ME2 ؟ :biggrin:)
    آرش شاهکار

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid-P نمایش پست ها

در مورد قسمت اول گفته شما دوست عزیز، بله هنر سیستم عامل است، اما بسیاری از نرم افزارها خودشان کنترل کار را دست میگیرند. به سیستم عامل نمیدهند. به خصوص نرم افزارهای حرفه ای.(البته در ویستا این مورد اضافه شده است که اولویت تحت هر شرایطی را میتوان تنظیم کرد که به کاربر داده شود.)
    باور کنید این مشکل سیستم عامل نیست.(بطور عام میگویم سیستم عامل)
    کنترل کار را دست میگیرند؟ منظورتان را متوجه نشدم.

اما با عرض معذرت خدمتتان عرض کنم که دقیقا مشکل سیستم عامل است. به عنوان مثال، فرض کنید یکی از همان نرم افزارهای سنگین را برای render کردن یک صحنه شلوغ و یا encode یک فیلم با جلوه های مصنوعی زیاد به کار گرفته اید. اگر CPU تک هسته مثلا 50% اشغال شده باشد، اشکال سیستم عامل است (اینکه این 50% از کجا آمده را اگر بخواهم بگویم دیگر واقعا نه تنها آف تاپیک است، که آف سایت (!) هم میشود). اگر دو هسته باشد هم نمیتون گفت حتما اشکال نرم افزار است، نیاز به بررسی دارد. حالا اگر CPU را مثلا 95% اشغال شده میبینید و نرم افزار دیگری را اجرا میکنید و میبینید واسطش کند است یا ...، باز هم اشکال سیستم عامل است!

نرم افزارها حتی اگر کنترل سخت افزار را هم بخواهند مستقیما در دست بگیرند، سیستم عامل باید با مکانیزمی مطمئن شود که هر کدی نمیتواند این کار را بکند. اگر هم لازم بود، در صورت امکان سخت افزار را بین آنها به اشتراک بگذارد (باز هم با مکانیزمهای Locking و Monitoring و ...) و اگر امکانش نبود، به بقیه اجازه این کار را ندهد. نه اینکه از طرف خودش مشکلی پیش بیاید یا اجرای نرم افزارها را مختل کند.

اگر بخواهم عمومی بگویم و خیلی وارد جزییات نشوم، یک اصل کلی همیشه وجود دارد: interface هیچ موقع نباید هنگ کند.
    Hamid-P تشکر می‌کند.
    آرش شاهکار

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    کنترل کار را دست میگیرند؟ منظورتان را متوجه نشدم.

اما با عرض معذرت خدمتتان عرض کنم که دقیقا مشکل سیستم عامل است. به عنوان مثال، فرض کنید یکی از همان نرم افزارهای سنگین را برای render کردن یک صحنه شلوغ و یا encode یک فیلم با جلوه های مصنوعی زیاد به کار گرفته اید. اگر CPU تک هسته مثلا 50% اشغال شده باشد، اشکال سیستم عامل است (اینکه این 50% از کجا آمده را اگر بخواهم بگویم دیگر واقعا نه تنها آف تاپیک است، که آف سایت (!) هم میشود). اگر دو هسته باشد هم نمیتون گفت حتما اشکال نرم افزار است، نیاز به بررسی دارد. حالا اگر CPU را مثلا 95% اشغال شده میبینید و نرم افزار دیگری را اجرا میکنید و میبینید واسطش کند است یا ...، باز هم اشکال سیستم عامل است!

نرم افزارها حتی اگر کنترل سخت افزار را هم بخواهند مستقیما در دست بگیرند، سیستم عامل باید با مکانیزمی مطمئن شود که هر کدی نمیتواند این کار را بکند. اگر هم لازم بود، در صورت امکان سخت افزار را بین آنها به اشتراک بگذارد (باز هم با مکانیزمهای Locking و Monitoring و ...) و اگر امکانش نبود، به بقیه اجازه این کار را ندهد. نه اینکه از طرف خودش مشکلی پیش بیاید یا اجرای نرم افزارها را مختل کند.

اگر بخواهم عمومی بگویم و خیلی وارد جزییات نشوم، یک اصل کلی همیشه وجود دارد: interface هیچ موقع نباید هنگ کند.
    با تشکر از شما.
    بله اگر بخواهیم بشکافیم آف سایت میشود!!
    در مجموع من با این همه نرم افزاری که اجرا کرده ام و میکنم، تاکنون مشکل هنگ اینترفیس را نداشته ام. شاید به خاطر شناخت از روند پروسس نرم افزارهای مورد استفاده ام است که باعث شده تاکنون از نرم افزارهای موازی استفاده نکنم و هنگ را نبینم.(شایدم زیادی حساسیت در زمان کار با ویندوز به خرج می دهم.)
    Rofougaran و arash1988 تشکر می‌کنند.
    حمید
    6D / 24-70L f2.8 II / 24-105L / 70-200L f2.8 III / 600EX / 430EX II
    parsluxe.com

كاربر آشنا nikon_ir آواتار ها
    تشکر کرده
    67

ببخشید من اینقدر سوال میکنم . آرش جان شما که همه چیز رو توضیح دادی میشه در مورد اسکرین مک هم توضیحی بدی ؟ من آخر تصمیم گرفتم که مک بوک پرو بگیرم و اونو جایگزین سونی 16.4 خودم بکنم . ولی یه مشکلی که دارم اینه که دو مدل مک بوک پرو جلوی من هست یکی 13.3 اینچ و یکی هم 15 اینچ ! اختلاف بین 13 و 15 هم 500 هزار تومن هست !!! یعنی 15 اینچ 500 تومن گرونتر از 13.3 هست . میخوام بپرسم که نظر شما در مورد 13 اینچ چی هست ؟ میشه روی 13 اینچ فتوشاپ کار کرد و عکس دید و طراحی کرد و خبر دید و مطلب نوشت و فیلم دید و ... ؟ تصویر ریز ننمیشه ؟ جزئیات محو نمیشه ؟ و یا اشکالات دیگه ای که به عقل من نرسیده و شاید شما ازش با خبر باشین ؟!؟
    و یکی هم اینکه من دیدم آفیس برای مک هم هست . پس در اینصورت با فارسی مشکلی نداره ؟ یا بازم برای فارسی دجار مشکل هستیم برای تایپ کردن ؟

ممنون میشم در این زمینه منو راهنمایی کنین و اگر راهنمایی و پیشنهادی هم به نظرتون میاد ممنون میشم بهم بگین که برای خرید مشکل بر نخورم ... مرسی

اینم فراموش کردم . من حدود 1/600 پول دارم شما مدلی میتونین بهم پیشنهاد بدین با این قیمت ؟ هارد برام زیاد مهم نیست چون 4 تا هارد یک ترابایت اکسترنال دارم و حتا یه 120 گیگ هم برام کافیه . اما مموری تا 4 و وای فای و شبکه و ریدر و وب کم و سی پی یو و گرافیک خوب , دوست دارم داشته باشه . اگه نظری در این مورد هم بدین ممنون میشم .
    Nikon D90 /18-200 / 10-20 / 50 f1.8 / 105 Macro / SB-900 / ML-L3
    F L I C K R

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اختلاف باید کمتر از ۵۰۰ هزارتومان باشد.
    اما در مورد ۱۵ اینچ و ۱۳ اینچ
    من هم مک بوک ۱۳ اینچ دارم و هم آی مک ۲۴.
    حدود ۲ ماه فقط از مک بوک استفاده می‌کردم.(تنها دستگاهم بود)
    مشکلی نداشتم جز گردن درد!(عادت به کارکردن با لپ تاپ نداشتم و این دستگاه کوچک روی میز با قد بلند من مشکل ساز بود. البته پایه و ... هست برای این مشکل که در مورد من با خرید آی مک حل شد!)
    یعنی! کار کردن با فتوشاپ و نرم‌افزارهای دیگر اصلا مشکلی نیست.(از لحاظ فنی!)
    ولی برای کاربر تمام وقت به نظر من در درازمدت قابل تحمل نخواهد بود.

خلاصه اینکه اگر ۱۳ بودن برای شما ویژگی مثبتی به حساب نمیاد؟(از لحاظ حمل و نقل) حتما ۱۵ اینچ بخرید.

در مورد آفیس:
    قبلا نوشتم، مایکروسافت آفیس برای مک وجود داره. ولی با فارسی مشکل داره. دقیقا نکته اینه که خود OSبا فارسی خیلی خوب کار می‌کنه. این آفیس هست که با فارسی مشکل داره.
    نرم‌افزارهایی مثل نئوآفیس هست که مثل ورد می‌مونه و با فارسی مشکلی نداره. اما مثل ورد پیشرفته نیست. فایلهای ورد رو هم باز می‌کنه. اما فایلهای خیلی پیچیده رو دقیق باز نمی‌کنه.
    اگر نیاز ویژه ای به ورد دارید امکان نصب ویندوز هم براتون مقدور است.
    SBadri، infinity، Navid7h و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    67

خیلی ممنونم از راهنمایی های خوبتون . من راستش زیاد وارد نیستم به من گفتن که ارزون ترین مک بوک پرو 1.900 هستش ! نمیدونم بر چه اساس قیمت گذاری میکنن . شما جای ارزونتر هم سراغ دارین ؟ یا مدل خوبی که پیشنهاد بدین به من و مناسب من و بودجه م باشه ؟

اتفاقن من خودم هم خیلی بیشتر دنبال مک 13 بودم و هستم ولی چون تا حالا با 13 کار نکردم , ترسیدم که یه وقت تصویرش خیلی کوچیک بشه و برای نوشتن و خوندن خبر و اینترنت گردی و مخصوصن کار با فتوشاپ دچار مشکل بشم . شکر خدا چشم و چالم هم که مادرزادی ضعیف بوده و دیگه میشه درو کردن جالیز ....... خوبختانه هم قدم بلند نیست اتفاقن یکی از دلایل عوض کردن لپ تاپ فعلی من همین وزن اون هست که 2.800 گرم هست و برای حمل کردن خیلی اذیتم میکنه مخصوصن توی سفرهای خارج از کشور که باید اینو بذارم توی چمدونم و 3 کیلو به وزن بارم اضافه میکنه که از 20 کیلوی مجاز که کم میشه دیگه جایی برای وسایل شخصی نمیمونه ! بخوام بذارم توی کوله که توی همین سفر اخیر این کارو کردم و تا یکماه و نیم کتف و شونه هام درد میکرد , وزن لنزها و دوربین یه طرف , وزن لپتاپ و بطری آب هم یک طرف , دیگه یعنی من تا گیتم رو پیدا کنم تمام مفاصل بدن و کمرم لق شده بود و تا یکماه از درد خواب نداشتم ! برای همین هم هست که خیلی مشتاق خرید 13 هستم ولی تردیدم سر همون مسائلی بود که در بالا نوشتم که مبادا ب ه مشکل بر خوردم از چاله سونی در بیام بیافتم تو چاه 13 اینچ !!!!!!

مشخصات سخت افزاری ای هم که به من دادن اینها بوده که من سر گرافیکش کمی مشکوک هستم چون هر چی میگردم مقدار رم گرافیکی رو پیدا نمیکنم :

سی پی یو 2.52
    رم 4 گیگ
    گرافیک nvidia 9400
    اسکرین هم 13
    در صورتیکه مدل های دیگه رو وقتی مشخصات کارت گرافیک رو نوشته در کنارشون هم اضافه کرده که مثلن 256 مگ رم گرافیک یا 512 و ... ! میخوام ببینم اینو چطور میتونم بفهمم ؟

یک مورد دیگه ای هم که منو مردد کرده در مورد 13 این هست که وقتی میخواستم سونی رو بخرم به من گفتن که حتا اگه مشخصات سخت افزاری سونی 13 از سونی 16 قویتر هم باشه بازم در کل سیستم ضعیف تری نسبت به 15 و 16 اینچ به حساب میاد . میخوام بدونم در مورد مک 13 و 15 هم همین مساله صادقه و 13 از نظر سخت افزاری با همتای خودش با همون مشخصات اما 15 اینچ برابره یا ضعیف تر ؟

من توی وورد اصلن با نمودار و جدول و ... کاری ندارم فقط و فقط تایپ کردن فارسی ! میخوام بدونم همین مورد رو میتونه درست پشتیبانی کنه ؟ من شنیدم سیستم مک اسنو لئوپارد با فارسی مثل باقلوا کار میکنه . یعنی بازم آفیسش هم مشکل داره ؟

موردی که در مورد کار با فتوشاپ نوشتین که اصلن مشکل نیست ( از لحاظ فنی ) منظورتونو متوجه نشدم ! منظورمن از نظر فنی نبود از نظر دیداری و چشمی بود ! میخوام بدونم روی 13 اینچ با چنین مشکلی مواجه نمیشم که جزئیات رو از دست بدم یا قسمت هایی از تصویر برام مبهم باشه به دلیل کوچکی اسکرین ؟ و اینکه در کل منظور شما از نظر مشکل نداشتن از نظر فنی چی بوده ؟ میشه بیشتر توضیح بدین ؟

در مورد کاربر تمام وقت هم خوب متوجه نشدم , خب من در طول روز دائم طراحی نمیکنم ولی دائم مینویسم و اینترنت گردی میکنم و مطلب میخونم و ایمیل چک میکنم و آخر شب هم گاهی فیلم تماشا میکنم . من جزو کاربر تمام وقت به حساب میام ؟ و دچار مشکل میشم به این ترتیب ؟
    F L I C K R

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

سلام

Height: 0.95 inch - 2.41 cm
    Width:14.35 inches -36.4 cm
    Depth:9.82 inches - 24.9 cm
    Weight:5.5 pounds - 2.49 kg

LED-backlit glossy widescreen display, 1440-by-900 resolution

Height: 0.95 inch - 2.41 cm
    Width:12.78 inches - 32.5 cm
    Depth: 8.94 inches - 22.7 cm
    Weight:4.5 pounds - 2.04 kg

LED-backlit glossy widescreen display, 1280-by-800 resolution

به نظر من شما کم با کامپیوتر کار نمی کنید.

اینکه وزن کمتر از 15.4 (حدود 450 گرم ) یک حسن است شکی نیست، اما شخصا خرید نوت بوک 13.3 برای کارهای روزمره و جایگزین کامپیوتر اصلی را پیشنهاد نمی کنم ( Desktop Replacement )
    پیشنهاد میکنم یک نوت بوک 13.3با Resolution مشابه 1280*800 را از نزدیک ببنید. در آن صورت انتخاب برایتان راحتتر خواهد بود.

البته در برخی مواقع انتخاب یک 13.3 + یک مانیتور جدا ( برای کار در منزل یا محیط کار ) می تواند پیشنهاد وسوسه بر انگیزی باشد ! اما متاسفانه قیمت مجموعه بسیار زیاد خواهد شد :(

پایدار باشید و سلامت .
    nikon_ir تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nikon_ir نمایش پست ها
    من راستش زیاد وارد نیستم به من گفتن که ارزون ترین مک بوک پرو 1.900 هستش !
    من توی پایتخت دیشب قیمت کردم گارانتی نقش بصورت زیر بود:
    CPU 2.53
    RAM 4 GB | 1066
    HDD 250+
    VGA Geforce 9400 M
    Display 13.3
    Weight 2.04 kg
    قیمت 1,770,000 توی لیستشون زده بودن که راحت تا 50 تومان هم میشه تخفیف گرفت !

البته با این مشخصات هم بود :
    CPU 2.26 | 1066
    RAM 2 GB | 1066
    HDD 160+
    VGA Geforce 9400 M
    Display 13.3

قیمت 1,450,000 میدادن
    اون قیمت شما خیلی بالاست !

اتفاقن من خودم هم خیلی بیشتر دنبال مک 13 بودم و هستم ولی چون تا حالا با 13 کار نکردم , ترسیدم که یه وقت تصویرش خیلی کوچیک بشه و برای نوشتن و خوندن خبر و اینترنت گردی و مخصوصن کار با فتوشاپ دچار مشکل بشم .
    درمورد خبر خواندن و اینا که مشکل نمیخوری چون خودم کارم برنامه نویسی هست ، تمام روز دارم کد مینویسم با اینکه 13.3 دارم ولی هیچ مشکلی ندارم !
    در مورد کار با فوتوشاب هرجا که لازم داری از زوم استفاده میکنی تا روش دقیق تر کار کنی !
    فقط ممکنه نمایش فیلم توی ذوقت بزنه چون همیشه با 16 کار میکردی ! (که اونم اگر آدم سازگاری باشی عادت میکنی !)

مشخصات سخت افزاری ای هم که به من دادن اینها بوده که من سر گرافیکش کمی مشکوک هستم چون هر چی میگردم مقدار رم گرافیکی رو پیدا نمیکنم :
    سی پی یو 2.52
    رم 4 گیگ
    گرافیک nvidia 9400
    اسکرین هم 13
    در صورتیکه مدل های دیگه رو وقتی مشخصات کارت گرافیک رو نوشته در کنارشون هم اضافه کرده که مثلن 256 مگ رم گرافیک یا 512 و ... ! میخوام ببینم اینو چطور میتونم بفهمم ؟
    کلا مدل های پرو 13.3 کارت گرافیکشون Shared هست !
    یعنی 256 MB DDR3 Shared
    اما مدلهای 15 پرو رم گرافیکشون :
    256 MB DDR3 Dedicated
    هست !

یک مورد دیگه ای هم که منو مردد کرده در مورد 13 این هست که وقتی میخواستم سونی رو بخرم به من گفتن که حتا اگه مشخصات سخت افزاری سونی 13 از سونی 16 قویتر هم باشه بازم در کل سیستم ضعیف تری نسبت به 15 و 16 اینچ به حساب میاد . میخوام بدونم در مورد مک 13 و 15 هم همین مساله صادقه و 13 از نظر سخت افزاری با همتای خودش با همون مشخصات اما 15 اینچ برابره یا ضعیف تر ؟
    به نظرم شما کارهای یک کابر تقریبا خانگی را دارید ، و مرور خبر و کار با فتوشاپ و دیدن فیلم نیازی به یک سیستم خیلی خیلی قوی نداره ! که بخواهید تفاوتی احساس کنید.

من توی وورد اصلن با نمودار و جدول و ... کاری ندارم فقط و فقط تایپ کردن فارسی ! میخوام بدونم همین مورد رو میتونه درست پشتیبانی کنه ؟ من شنیدم سیستم مک اسنو لئوپارد با فارسی مثل باقلوا کار میکنه . یعنی بازم آفیسش هم مشکل داره ؟
    مک همونطوری که دوستان نوشتن به خوبی فارسی رو ساپورت میکنه ، فقط مایکروسافت ورد با فارسی مشکل داره ! که براش نرم افزارهای سازگار با فارسی جایگزین هست ، اما اگر خیلی مسر به استفاده از ورد باشید ، براحتی ویندوز رو بصورت مجازی روی مک اجرا میتوانید کنید.
    nikon_ir تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    67

آقا نوید , از راهنماییتون ممنونم . فقط اون اندازه هایی که نوشتین اندازه خود اسکرین هست یا اینکه از دور قاب گرفته شدن ؟ یعنی مثلن برای 13.3 که نوشتین , خود نمایشگر هست یا اینکه چهارچوبش هم به خساب میاد ؟

آقا رامین , من راستش نیاز به گارانتی ایران ندارم و همون گارانتی اینترنشنال برای من کافی هست . در اینصورت قیمت رو پایین تر میدن + تخفیف جدا ؟
    من قیمت 1.900 که کردن همون 15 اینچ بود که از نقش ارزون تره و مال ااپل ایران بود . البته واقعن نمیدونم 300 تومن اضافی رو از کجا باید تامین کنم ! وگرنه خیلی دلم میخواد 15 اینچ بگیرم ولی موندم بین دو راهی که 13 بهتره یا 15 و بازم نتونستم به نتیجه ای برسم ........ کاش 15 با همون سی پی یو 2.2 هم بود که ارزونتر بشه . من تا 2 ماه قبل که پی سی معمولی داشتم و مانیتورم 17 بود و بعد اونو فروختم و لپ تاپ 16 گرفتم . تفاوتی هم حس نکردم بجز اینکه تا چند روز اول چشمهام درد میگرفت و اب ریزش داشت و بعد خوب شد ! حالا نمیدونم 13 چه معجونی میشه !!!!! بیشتر برام این مهم هست که از نظر قدرت سخت افزاری بین 13 و 15 مک اختلافی مثل نوت بوک ها دیده میشه ؟ چون بین نوت بوک ها 13 و 15 اختلاف هست و 13 ها ضعیف تر هستن از نظر پرفرمانس !
    در مورد کارت گرفیک که نوشتین , سیستم سونی خودم اینتل 128 مگ هست , این مک 13 از اون گرافیکش قویتره ؟
    بازم موردی اگه میدونین میشه برام بنویسین ؟ ممنون میشم از همگی .
    F L I C K R

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

سلام دوست من
    ینده این تاپیک رو مدتیه دنبال میکنم و متوجه شدم که شما بین macbook 13.3 و macbook pro 15 مردد هستید و با صحبتهایی که شما فرمودید فهمیدم نوع کاربری شما از کامپیوتر تا حدودی شبیه به بنده هست.
    من هم یک سالی هست که یک macbook 13.3 گرفتم و از آنجایی که مدیر یک آزمایشگاه شیمی هستم و کارم (بر خلاف افکار عمومی راجب به آزمایشگاه شیمی) محاسباتی هست بنابراین روزی حدودا 5-6 ساعت با نرم افزار اکسل (Excel) کار می کنم در مورد این نرم افزار باید بگم که امکان تایپ فارسی در آن یا همچنین Word وجود نداره. و نرم افزار Excel آن هم تا حدودی با نسخه ویندوزیش فرق میکنه (از نظر کارایی پایینتره) البته در محاسبات و عملیات ساده هیچ فرقی نمیکنه منظور بنده هنگام کار با آمار و رگرسیون و... بود.
    من همچنبن برای ویرایش عکسهام از این کامپیوتر استفاده میکنم که به هیچ وجه دچار مشکل نشدم پس خیالتون از نظر پروسس و گرافیک راحت باشه.
    در ضمن بنده یک عادت بدی که دارم اینه که به کامپیوتر مخصوصا لپ تاپ خودم معتاد هستم و اگر دروغ نگم از ساعت 8 صبح که کار رو شروع میکنم تا وقتی که به خونه برمیگردم (بجز یک ساعت رفت و برگشت) پای لپ تاپ نازنینم هستم بطوری که همسرم از اون به عنوان هووی خودش یاد می کنه پس از نظر دوام و سختی و نقص فنی و استحلاک و ... نیز خیالتون راحت باشه
    فقط میمونه اینکه ایا شما واقعا سیستمی قویتر از این می خواهید؟ پس برید سراغ macbok pro 15 و اگر نه همین macbook 13.3 بهترین گزینه خواهد بود و به شما قول میدم ابعاد کوچکترش هرچند شاید اولش اذیت کننده باشه ولی نهایتا متوجه میشوید که یک مزیت بزرگ برای شما خواهد بود.
    سوال دیگری بود من در خدمتم
    پایدار و موفق باشید
    nikon_ir، aaallliii و amin_bmu تشکر می‌کنند.

صفحه 9 از 11 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین