صفحه 87 از 103 نخستنخست ... 37 77 83 84 85 86 87 88 89 90 91 97 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 861 تا 870 , از مجموع 1025
Like Tree1396تشکر

موضوع: Laptop / Notebook مناسب برای عکاسی دیجیتال

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط PS_Trend نمایش پست ها
    البته شاید برای خیلی ها که انتظارشون از یک لپتاپ در حد ادیت عکس های دوربین شخصی شون هست سرعت 2000MB/Sec خواندن فایل ها یا 1500MB/Sec رایت فایل ها لازم و ضروری نباشه (که به نظرم کاملا درست هم هست) اما برای کسانی که زمینه کاریشون ادیت فیلمهای با رزولوشن بالا یا کار کردن روی فایل های ویدیویی Raw هست و مجبورن روی پروژه های سنگین کار کنند این قضیه کاملا متفاوته. اونجاست که شما این تفاوت ها رو احساس میکنید و نیازتون ایجاب میکنه برین به سمت انتخاب لپتاپ های گرونی مثل مکبوک ها یا حتی توی برند های دیگه.
    شما داريد يک SSD PCIeرو با SSD sata مقايسه ميکنيد
    اگر مقايسه عادلانه تری داشته باشيم بايد با سریPCIe m2 مقايسه بشه که هم سرعت بالاتری دارند و هم قيمت کمتر
    UserBenchmark: Apple SM0256G PCIe vs Samsung SM951 NVMe M.2

در مورد مانيتور هم درست ميفرماييد اما فکر نميکنم کسی مانيتور 4k بگيره اما رزولوشنHD استفاده کنه (البته بودنش خيلی خوبه و رزولوشن بالا خوندن متن رو سخت ميکنه اما برای عکاسی اهميتی نداره)

تا اينجا به نظر من هيچ کدوم از دلايل برتری بالايی به اپل نميده ، هرچی تو اپل هست تو برند های ديگه هم پيدا ميشه ,
    يک زمانی تاکيد بيشتر روی پايداری سيستم عامل اپل بود ، اما از windows 7 به بعد فکر ميکنم اوضاعwindows بهتر شده (بستگی به استفاده کاربر هم داره من زمان windows 95-98 زياد ويندوز نصب ميکردم اما از وقتی ايکس پی اومد جز موقع فروش کامپيوتر اصلاً نيازی به عوض کردن ويندوز نداشتم)
    PS_Trend و m.daneshpayeh تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر همراه PS_Trend آواتار ها
    تشکر کرده
    94

متاسفانه متوجه منظورم نشدید قرار نیست از رزولوشن HD استفاده کنید بخاطر همین عکس Screen Size مک رو فرستادم. اگه دقت کنید جلوی عبارت 1920.1200 عبارت Look Like نوشته شده و اگه اسکرین شات mbp-1920.1200 رو مشاهده کنید میبینید رزولوشن تصویر در واقع 3840.2400 هست اما تصویری که شما مشاهده میکنید مشابه 1920.1200 هست.و اتفاقا این قضیه توی عکاسی اهمیت پیدا میکنه چون شما بدون اینکه نگران کوچک شدن سایز منو ها و نوار ابزار ها باشید می تونید از ماکزیمم رزلوشن مانیتورتون برای ادیت عکس های بزرگتون استفاده کنید.
    واقعیت اینه توضیح این قبیل مسایل توی نوشته یکم سخت هست و بهترین کار اینه این ویژگی رو خودتون روی یک لپتاپ مک تجربه کنید.

بازم تاکید میکنم من هیچوقت نگفتم اپل در همه زمینه ها با اختلاف زیادی از سایرین بالاتره. اتفاقا مثال از برند های دیگه هم آوردم. من این توضیحات رو در جواب شما و سایر دوستانی دادم که گفتید با خیلی کمتر از این مبلغ میشه لپتاپی با این مشخصات تهیه کرد.حتی بدون در نظر گرفتن ویژگی های اختصاصی نرم افزاری اپل، توی سایر برند ها هم اگه بخواهید سیستمی با این مشخصات پیدا کنید قیمت نهایی اش در همین حدود در میاد و مطمئنن خیلی کمتر نمیشه.مثال نمونه ایش رو هم فکر کنم توی چند پست قبلیم از مدل های ایسوس و لنوو زده باشم.

در مورد اون لینکی هم که گذاشتید ممنونم. من نمی دونستم مدل دقیق اس اس دی های جدید مکبوک ها چیه .دقیقا اس اس دی بکار رفته درش همون مدل سامسونگSM951 M.2 هست.

"Samsung's SM951 M.2 flash memory card being removed by iFixit from a 2015 MacBook Pro"
    نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    شما داريد يک SSD PCIeرو با SSD sata مقايسه ميکنيد
    اگر مقايسه عادلانه تری داشته باشيم بايد با سریPCIe m2 مقايسه بشه که هم سرعت بالاتری دارند و هم قيمت کمتر
    UserBenchmark: Apple SM0256G PCIe vs Samsung SM951 NVMe M.2

در مورد مانيتور هم درست ميفرماييد اما فکر نميکنم کسی مانيتور 4k بگيره اما رزولوشنHD استفاده کنه (البته بودنش خيلی خوبه و رزولوشن بالا خوندن متن رو سخت ميکنه اما برای عکاسی اهميتی نداره)

تا اينجا به نظر من هيچ کدوم از دلايل برتری بالايی به اپل نميده ، هرچی تو اپل هست تو برند های ديگه هم پيدا ميشه ,
    يک زمانی تاکيد بيشتر روی پايداری سيستم عامل اپل بود ، اما از windows 7 به بعد فکر ميکنم اوضاعwindows بهتر شده (بستگی به استفاده کاربر هم داره من زمان windows 95-98 زياد ويندوز نصب ميکردم اما از وقتی ايکس پی اومد جز موقع فروش کامپيوتر اصلاً نيازی به عوض کردن ويندوز نداشتم)
    ویرایش توسط PS_Trend : Thursday 29 October 2015 در ساعت 02:35
    Majix و m_o_3586 تشکر می‌کنند.
    طاها عظیمی
    The Devil is in the Details

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

احتمالا منظورشون اینه که لزومی نداره روی مانیتور چهار کی هم از همون ریزولوشن اسکرین لپتاپ استفاده کنید. مشکل اینجاست که شما با راه حل اپل به سیستم عامل ویندوز نگاه میکنید. در ویندوز برای هر مانیتور شما میتوانید ریزولوشن و درصد برزگنمایی را تنظیم کنید. چون ریزولوشن لپتاپ کمتر است لزومی ندارد روی مانیتور هم از ریزولوشنی کمتر از ریزولوشن واقعی مانیتور استفاده کنید مگر اینکه اصرار داشته باشید که دو مانیتور miror هم باشند!
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    1982

منم هم به شخصه صفحه نمایش بزرگ رو برای کار عکاسی مناسبتر میدونم اما متاسفانه همیشه امکان استفاده از مانیتور و پی سی وجود نداره و خیلی مواقع شما نیاز به جابجایی دارید توی کارتون، اون موقع است که مجبورید به سراغ لپتاپ ها برید.
    همیشه هم اینطور نیست که با همون هزینه بشه محصول مشابهی با همان کانفیگ و کیفیت از برند دیگری خرید. عموما اختلاف قیمت ها به این شدتی که میگید نیست.مثال نقض اش لپتاپ Asus Zenbook NX500JK که قیمتش 2700 دلاره و 100 دلار بیشتر از بالاترین مدل لپتاپ اپله و تا حدودی مشخصاتی مشابه مکبوک اپل داره. اگه این اختلاف قیمتی که میگید درست باشه پس چه توجیهی برای ساخت این لپتاپ توسط ایسوس وجود داره که لپتاپی بزنه که با مدل مشابه اش از همون برند خودش اینهمه اختلاف قیمت وجود داشته باشه؟
    همین لپتاپی که مثال زدید مورد خوبی است. در مقایسه با فرضا N550jv از همان کمپانی، بجز ریزولوشن تصویر اختلاف زیادی از نظر پرفرمنس و دیزاین ندارد. ( بفرض اپگرید هارد به اس اس دی). با اختلاف قیمت بیش از 1000 دلار هم میشود یک مانیتور خیلی خوب گرفت و هم از قابلیت جابجایی لپتاپ استفاده کرد و هم از امکانات مانیتور. اپل هم مثل همین!
    این لپتاپ هم فقط در شرایطی برای من جالب است که مجبور باشم همیشه یک مانیتور با کیفیت برای ادیت همراه داشته باشم. منظورم جایی غیر از دفتر کار و منزل است که امکان تهیه مانیتور برایش وجود دارد.
    مهدی دانش‌پایه

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    یک سوال از دوستان عزیز دارم

نوع رم لپتاپ در سرعت پردازش عکس تاثیر داره یا نه، آیا اندازه استفاده از هارد ssd بجای هارد معمولی محسوس هست؟

مثلا تعویض رم 8 گیگ فابریک لنوو با همون مقدار رم کورسیر سری حرفه ای ؟
    100% بدون شک تفاوت چشم گیری خواهید داشت مخصوصا با هاردهای SSD سرعت شگفت انگیزی را تجربه خواهید کرد.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

تشکر کرده
    94

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    احتمالا منظورشون اینه که لزومی نداره روی مانیتور چهار کی هم از همون ریزولوشن اسکرین لپتاپ استفاده کنید. مشکل اینجاست که شما با راه حل اپل به سیستم عامل ویندوز نگاه میکنید. در ویندوز برای هر مانیتور شما میتوانید ریزولوشن و درصد برزگنمایی را تنظیم کنید. چون ریزولوشن لپتاپ کمتر است لزومی ندارد روی مانیتور هم از ریزولوشنی کمتر از ریزولوشن واقعی مانیتور استفاده کنید مگر اینکه اصرار داشته باشید که دو مانیتور miror هم باشند!
    دوست عزیز ظاهرا شما به دقت مطالب رو نمیخونید.اصلا مطلب در مورد خرید مانیتور جداگانه نیست! عنوان تاپیک هم اگه مطالعه کنید راجب لپتاپ و نوت بوک مناسب هست نه خرید مانیتور جداگانه وصل کردنش به لپتاپ یا پی سی!
    ویرایش توسط PS_Trend : Thursday 29 October 2015 در ساعت 14:43
    m_o_3586 تشکر می‌کند.
    طاها عظیمی

تشکر کرده
    94

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    همین لپتاپی که مثال زدید مورد خوبی است. در مقایسه با فرضا N550jv از همان کمپانی، بجز ریزولوشن تصویر اختلاف زیادی از نظر پرفرمنس و دیزاین ندارد. ( بفرض اپگرید هارد به اس اس دی). با اختلاف قیمت بیش از 1000 دلار هم میشود یک مانیتور خیلی خوب گرفت و هم از قابلیت جابجایی لپتاپ استفاده کرد و هم از امکانات مانیتور. اپل هم مثل همین!
    این لپتاپ هم فقط در شرایطی برای من جالب است که مجبور باشم همیشه یک مانیتور با کیفیت برای ادیت همراه داشته باشم. منظورم جایی غیر از دفتر کار و منزل است که امکان تهیه مانیتور برایش وجود دارد.
    درسته اگه بخواهیم از

مانیتور 4K در برابر مانیتور فول اچ دی (صرف نظر از ساپورت بهتر فضای های رنگی و احیانا نیازمون به مانیتور های رزولوشن بالا)
    هارد اس اس دی سرعت بالا در برابر هارد معمولی 5400 دور
    کارت گرافیک GTX850 در برابر GT750
    وای فای AC در برابر وای فای نسل قبلش
    اختلاف وزن کمتر در برابر ورزن بیشتر
    قطر کمتر در برابر قطر بیشترش
    طراحی و ساخت بهترش
    16 گیگ رم در برابر 8 گیگ رم
    و چیزهای دیگه ای که ممکنه اینقدر ظاهری نباشند

صرف نظر کنیم این دو باهم فرقی نمی کنند
    m_o_3586 و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.
    طاها عظیمی

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    بسته به نوع cpu ،سرعت پاسخگویی رم در عملکرد ها تاثیر گذار خواهد بود
    به طور مثال cpu شما در حال حاظر تا فرکانس 1600رو ساپورت میکنه و شما در حال حاظر رم با سرعت 1066دارین
    با ارتقا رم به آخرین FSB که cpuشما ساپورت میکنه یقینا سرعت بیشتری بدست میارین

متوجه منظورتون نشدم؟!
    ممنون از توجه شما
    منظورم رم با همون مشخصات و فرکانس بود ولی با یک برند حرفه ای مثلا کورسیر سری حرفه ای

درمورد هارد ssd هم منظورم تفاوت سرعتش نسبت به هارد معمولی بود، که بسیار متفاوت هست
    مدل لپتاپ من لنوو z5070 هست وقتی هارد ssd روش گذاشتم 20% سرعتش بیشتر شد ولی بازهم بنظرم جا داره چون cpu i7 سری جدید داره ، من بیشتر فایل RAW پردازش می کنم و انگار تو سرعت لود و اعمال فیلتر ها سرعتم کمه و تو پردازش سی پی یو هم مشکلی نمیبینم هارد هم که سرعتش عالیه پس میمونه رم
    من جایی شنیده بودم که رهمهای معمولی روی لپتاب با همون با رمهای حرفه ای با همون مشخصات از سرعت کمتری برخوردارند و هنگام کار فضای بیشتری ازشون اشغال میشه حالا نمیدونم این چقدر صحت داره و آیا با تعویض رم با رم حرفه ای مشکل حل میشه یا نه؟
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

تشکر کرده
    1982

درسته اگه بخواهیم از

مانیتور 4K در برابر مانیتور فول اچ دی (صرف نظر از ساپورت بهتر فضای های رنگی و احیانا نیازمون به مانیتور های رزولوشن بالا)
    هارد اس اس دی سرعت بالا در برابر هارد معمولی 5400 دور
    کارت گرافیک GTX850 در برابر GT750
    وای فای AC در برابر وای فای نسل قبلش
    اختلاف وزن کمتر در برابر ورزن بیشتر
    قطر کمتر در برابر قطر بیشترش
    طراحی و ساخت بهترش
    16 گیگ رم در برابر 8 گیگ رم
    و چیزهای دیگه ای که ممکنه اینقدر ظاهری نباشند

صرف نظر کنیم این دو باهم فرقی نمی کنند
    نه دیگه قرار نیست که شما پایین ترین مدل سری N550 با این لپتاپ مقایسه کنید.
    کانفیگهایی با رم 16، گرافیک GTX850، اس اس دی و وای فای ac هم موجود است. که هنوز همان اختلاف قیمت را دارد! (اگر همان قیمتی که گفتید را ملاک قرار دهیم) تنها اختلاف همان اسکرین لپتاپ است که شاید برای بعضی ارزش هزینه بالاتر را داشته باشد و بعضی مثل من ترجیح دهند در کنار اسکرین خیلی خوب سری N550 با اختلاف قیمتش یک یک مانیتور حرفه تهیه کنند و یک کامپیوتر دسکتاپ هم داشته باشند.
    مثلا
    http://www.amazon.com/Asus-N550JK-DB.../dp/B00LO3K002

بدنه این سری هم تمام فلزی است. شاید آن لپتاپ کیفیت ساخت کمی بهتری داشته باشد. ولی به عنوان یک لپتاپ قطعا هر دو خیلی بیشتر از سطح مورد انتظار هستند که نگرانش باشیم.
    مهدی دانش‌پایه

تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    ممنون از توجه شما
    منظورم رم با همون مشخصات و فرکانس بود ولی با یک برند حرفه ای مثلا کورسیر سری حرفه ای

درمورد هارد ssd هم منظورم تفاوت سرعتش نسبت به هارد معمولی بود، که بسیار متفاوت هست
    مدل لپتاپ من لنوو z5070 هست وقتی هارد ssd روش گذاشتم 20% سرعتش بیشتر شد ولی بازهم بنظرم جا داره چون cpu i7 سری جدید داره ، من بیشتر فایل RAW پردازش می کنم و انگار تو سرعت لود و اعمال فیلتر ها سرعتم کمه و تو پردازش سی پی یو هم مشکلی نمیبینم هارد هم که سرعتش عالیه پس میمونه رم
    من جایی شنیده بودم که رهمهای معمولی روی لپتاب با همون با رمهای حرفه ای با همون مشخصات از سرعت کمتری برخوردارند و هنگام کار فضای بیشتری ازشون اشغال میشه حالا نمیدونم این چقدر صحت داره و آیا با تعویض رم با رم حرفه ای مشکل حل میشه یا نه؟
    تا دوستمون بیان و جوابتونو بدن من یک نکته کوچیک اضافه کنم که قرار نیست شما با ارتقای رم همون تغییر که با ارتقا به اس اس دی دیدید دوباره تجربه کنید.
    رم علاوه بر سرعت یک پارامتری به عنوان latency هم دارد. معمولا سرعتهای پایینتر latency کمتری هم دارند بخاطر همین ممکن است با ارتقا به سرعت باس 1666 تغییری احساس نکنید مگر یک رم حرفه ای با latency کمتر تهیه کنید.
    تازه این به شرطی است که مادر بورد لپتاپ شما ان سرعت بالاتر را ساپورت کند. حتی در این شرایط هم بنظر من ارتقای رم اختلاف معناداری ایجاد نمیکند که ارزش هزینه برای اپگرید داشته باشد.
    kiavash، Majix، hosseinhmj و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

صفحه 87 از 103 نخستنخست ... 37 77 83 84 85 86 87 88 89 90 91 97 ... آخرینآخرین