صفحه 88 از 103 نخستنخست ... 38 78 84 85 86 87 88 89 90 91 92 98 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 871 تا 880 , از مجموع 1025
Like Tree1396تشکر

موضوع: Laptop / Notebook مناسب برای عکاسی دیجیتال

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    تا دوستمون بیان و جوابتونو بدن من یک نکته کوچیک اضافه کنم که قرار نیست شما با ارتقای رم همون تغییر که با ارتقا به اس اس دی دیدید دوباره تجربه کنید.
    رم علاوه بر سرعت یک پارامتری به عنوان latency هم دارد. معمولا سرعتهای پایینتر latency کمتری هم دارند بخاطر همین ممکن است با ارتقا به سرعت باس 1666 تغییری احساس نکنید مگر یک رم حرفه ای با latency کمتر تهیه کنید.
    تازه این به شرطی است که مادر بورد لپتاپ شما ان سرعت بالاتر را ساپورت کند. حتی در این شرایط هم بنظر من ارتقای رم اختلاف معناداری ایجاد نمیکند که ارزش هزینه برای اپگرید داشته باشد.
    ممنون از توجه شما
    بله دقیقا منظورم همین latency بود رم لپتاپ من عدد latency 19 هست و اون رم حرفه ای latency 9 هست، این میتونه تغییر محسوسی ایجاد کنه؟
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    ممنون از توجه شما
    بله دقیقا منظورم همین latency بود رم لپتاپ من عدد latency 19 هست و اون رم حرفه ای latency 9 هست، این میتونه تغییر محسوسی ایجاد کنه؟
    والا من پرفورمنس این اعدادو نمیدونم باید به تستها مراجعه کنید.
    ولی در کل ارتقای رم خیلی توصیه نمیشه. پیشنهاد میکنم در انجمنهاب تخصصی کامپیوتر سوال کنید.
    hosseinhmj تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

ممنون از توجه شما
    به نظر من تفاوت محسوسی ایجاد نخواهد کرد. latency پایین بیشتر در بازی ها خودش را نشان می دهد که نیاز به حداکثر سرعت پردازش به طور دائم وجود دارد. در ضمن تا جایی که مطلع هستم برای کار کردن با رم latency پایین، می بایست تمامی ماژول های خود را عوض کرده و از رم های با latency پایین استفاده کنید. در غیر اینصورت ماژول های رم جدید شما با latency ماژول های قبلی کار خواهند کرد.
    mohammad.baruji، Majix، hosseinhmj و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

ممنون از توجه شما
    منظورم رم با همون مشخصات و فرکانس بود ولی با یک برند حرفه ای مثلا کورسیر سری حرفه ای

درمورد هارد ssd هم منظورم تفاوت سرعتش نسبت به هارد معمولی بود، که بسیار متفاوت هست
    مدل لپتاپ من لنوو z5070 هست وقتی هارد ssd روش گذاشتم 20% سرعتش بیشتر شد ولی بازهم بنظرم جا داره چون cpu i7 سری جدید داره ، من بیشتر فایل RAW پردازش می کنم و انگار تو سرعت لود و اعمال فیلتر ها سرعتم کمه و تو پردازش سی پی یو هم مشکلی نمیبینم هارد هم که سرعتش عالیه پس میمونه رم
    من جایی شنیده بودم که رهمهای معمولی روی لپتاب با همون با رمهای حرفه ای با همون مشخصات از سرعت کمتری برخوردارند و هنگام کار فضای بیشتری ازشون اشغال میشه حالا نمیدونم این چقدر صحت داره و آیا با تعویض رم با رم حرفه ای مشکل حل میشه یا نه؟
    سلام دوست عزیز
    هم فرومی های عزیز توضیحات لازم رو به درستی انجام دادن
    راجب دستگاه شما بگم که با این دستگاه شما تقریبا حداکثر توان رو روی اون برد و قطعات دارین دریافت میکنین و بیشتر از اون مقدار نمیتونین قدم رو به جلو داشته باشین چون مهمترین عامل در دستگاه شما که از سری معمولی اون استفاده شده ضعیف هستش CPU
    ضعیف بودن به معنی اینکه بدرد نخور باشه نه..در اون رنج قیمت بهترین مدل همین هستش.
    در کارهای سنگین دو عمال اصلی در دستگاه شما هستن که ضعیف عمل میکنن..اولی cpu و دومی graphic
    البته برای کار عکاسی گرافیک زیاد مورد استفاده قرار نمیگیره اما برای بهبود جزئی با همین مشخصاتی که در حال حاظر دارین،مقداری مصرف بیشتر باتری رو به جون بخرین و برنامه های ادیت رو سوئیچ دستی اعمال کنین روی گرافیک NVIDIA تا ازگرافیک مجمع اینتل استفاده ای نشه و در واقع cpuشما فقط کار پردازش رو انجام بده و پردازش گرافیکی به عهده گرافیک باشه
    راجب latency هم خدمتتون عرض کنم که:
    زمان وقفه ،از ارسال يک سيگنال يا داده از مبدا تعريف شده، تا زمان دريافت در مقصد است، استفاده مي شود. وقفه بيشتر به معنا تاخير بيشتر است که دلايلي همچون فاصله روش تاثیر داره. وقفه بر روي مقدار سرعت انتقال داده تاثير دارد.
    اگر در جریان باشی موقع اسمبل کردن کیس یکی از هنجار ها نصب رم در نزدیکترین اسلات به cpu هستش..اما اینا در حد ملیونم ثانیه تاثیر رو سرعت دستگاه داره

موفق باشید
    کوروش، Majix، hosseinhmj و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    هم فرومی های عزیز توضیحات لازم رو به درستی انجام دادن
    راجب دستگاه شما بگم که با این دستگاه شما تقریبا حداکثر توان رو روی اون برد و قطعات دارین دریافت میکنین و بیشتر از اون مقدار نمیتونین قدم رو به جلو داشته باشین چون مهمترین عامل در دستگاه شما که از سری معمولی اون استفاده شده ضعیف هستش CPU
    ضعیف بودن به معنی اینکه بدرد نخور باشه نه..در اون رنج قیمت بهترین مدل همین هستش.
    در کارهای سنگین دو عمال اصلی در دستگاه شما هستن که ضعیف عمل میکنن..اولی cpu و دومی graphic
    البته برای کار عکاسی گرافیک زیاد مورد استفاده قرار نمیگیره اما برای بهبود جزئی با همین مشخصاتی که در حال حاظر دارین،مقداری مصرف بیشتر باتری رو به جون بخرین و برنامه های ادیت رو سوئیچ دستی اعمال کنین روی گرافیک NVIDIA تا ازگرافیک مجمع اینتل استفاده ای نشه و در واقع cpuشما فقط کار پردازش رو انجام بده و پردازش گرافیکی به عهده گرافیک باشه
    راجب latency هم خدمتتون عرض کنم که:
    زمان وقفه ،از ارسال يک سيگنال يا داده از مبدا تعريف شده، تا زمان دريافت در مقصد است، استفاده مي شود. وقفه بيشتر به معنا تاخير بيشتر است که دلايلي همچون فاصله روش تاثیر داره. وقفه بر روي مقدار سرعت انتقال داده تاثير دارد.
    اگر در جریان باشی موقع اسمبل کردن کیس یکی از هنجار ها نصب رم در نزدیکترین اسلات به cpu هستش..اما اینا در حد ملیونم ثانیه تاثیر رو سرعت دستگاه داره

موفق باشید
    از شما و دیگر عزیزان ممنون با بابت اطلاعات عالی

حالا به این نتیجه رسیدم که بجای هزینه برای رم فعلا قید سرعت بیشترو بزنم و چون سیستم دسکتاپ قوی ای ندارم میشه برای همین لپ تاپم یه مانیتور خوب بگیرم و به این لپتاپ وصلش کنم و عکسهامو بوسیله اون ادیت کنم، فکر کنم این یه راه حل خوب باشه نظر شما چیه؟
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

تشکر کرده
    2206

از شما و دیگر عزیزان ممنون با بابت اطلاعات عالی

حالا به این نتیجه رسیدم که بجای هزینه برای رم فعلا قید سرعت بیشترو بزنم و چون سیستم دسکتاپ قوی ای ندارم میشه برای همین لپ تاپم یه مانیتور خوب بگیرم و به این لپتاپ وصلش کنم و عکسهامو بوسیله اون ادیت کنم، فکر کنم این یه راه حل خوب باشه نظر شما چیه؟
    سلام مجدد
    بهترین کار همین موردی میتونه باشه که روی پروسه ادیت شما تاثیر مثبت داره که در این تاپیک ، مناسب نیستش که به این بحث ادامه بدیم.
    اما یه آف کوچیک بزنیم میتونیم به این نتیجه برسیم که اگر نمیخواین زیاد هزینه کنین و جا به اندازه کافی دارین به فکر تهیه یه مانیتور CRT دست دوم باشین(مانیتور های قدیمی لامپی)

موفق باشید
    hosseinhmj و خزان تشکر می‌کنند.
    Instagram

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

اگه نمیخواین زیاد هزینه کنین و جا به اندازه کافی دارین به فکر تهیه یه مانیتور CRT دست دوم باشین(مانیتور های قدیمی لامپی)
    موفق باشید
    محمدجان مطمئنی این مانیتورها از فضای رنگی خوبی برای پروسه ادیت بهره میبرن؟

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    CRT ها کنتراست بهتری دارن و تو قیاس با LCD های رایج کیفیت رنگ خیلی بهتری دارن در صورتی که مدل کم کارکرد یا حتی بدون کارکرد داشته باشید بدون شک از LCD های معمولی بهتر هستن
    mohammad.baruji، amir.komeily و hosseinhmj تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    سلام آقای کمیلی عزیز
    مطمئنا تا رنج 700 تومن مانیتور با فضای رنگی مناسب و درست پیدا نمیشه کرد اما از این مبلغ به بالا مانیتور های بسیار خوبی میشه تهیه کرد که گمون نکنم برای این دوستمون مناسب باشه
    چون اینطور که معلومه از این راه امرار معاش نمیکنن و مثل بنده و دیگر دوستان برای تفریح و علاقه عکاسی میکنن بهترین و ارزون ترین گزینه همین مانیتور ها میتونه باشه
    با 40 یا 50 تومن میشه یه مانیتور خوب پیدا کرد و از ال سی دی خود لپتاپ ایشون بدون شک بهتر هستش و رنگها رو بهتر نشون میده

موفق باشید
    amir.komeily و hosseinhmj تشکر می‌کنند.
    Instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

سلام آقای کمیلی عزیز
    مطمئنا تا رنج 700 تومن مانیتور با فضای رنگی مناسب و درست پیدا نمیشه کرد ......
    موفق باشید
    برام جالبه بدونم براى تهيه مانيتور با فضاى رنگى مناسب حداقل چقدر بايد هزينه كرد؟
    و كدام مانيتور ها از اين حداقل ها بهره مى برند ؟

صفحه 88 از 103 نخستنخست ... 38 78 84 85 86 87 88 89 90 91 92 98 ... آخرینآخرین