صفحه 94 از 104 نخستنخست ... 44 84 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 931 تا 940 , از مجموع 1034
Like Tree1045تشکر

موضوع: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

درود
    جایی رو سراغ دارید که این دو تا نمایشگر رو داشته باشه
    Dell u 2711
    Del u2412m

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedB نمایش پست ها
    درود
    Dell u 2711
    Del u2412m
    سلام
    متأسفانه نیست هیچ جا، بنده دو سه هفته پیش خریدم از یه سایت اینترنتی و بلافاصه بهم زنگ زدن گفتن اشتباه شده موجود نداریم، حالا واقعاً ندارن یا چون موجودی کمه و بارشون تازه رسیده یا تو راهه یا چی، فروش ندارن.
    saeedB تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    روی یکی از سایتهای خرید و فروش با قیمت 2.519 موجوده.باید یک تماسی بگیرم باهاشون
    درود
    اگر موجود دارند، ممکنه مشخصات فروشگاه رو پ.خ کنی؟
    سپاس
    lamagra تشکر می‌کند.

كاربر جديد سعیدx آواتار ها
    تشکر کرده
    1

درود
    اگر موجود دارند، ممکنه مشخصات فروشگاه رو پ.خ کنی؟
    سپاس
    بله سراغ داریم

كاربر همراه kindlinessangel آواتار ها
    تشکر کرده
    509

درود
    Dell u 2711
    Del u2412m
    سلام به شما دوست عزیز
    فقط خواستم یک نکته رو یادآوری کنم که این دو مدل و به خصوص 2711 خیلی وقته که توقف تولید شدن و حواستون باشه جنس استوک رو جای نو نخرید البته این مانیتور استوکش هم بهتر از اکثر مدل های موجود توی بازاره به شرطی که فروشنده صادق باشه و به قیمت استوک و یا ریفربیش بفروشه. و یه نکته دیگه اینکه این مدل (2711) ایراد شایع اصطلاحا سولفاته شدن کابل فلت داره که باید باز بشه و بعد از تمیز کردن مجدد بسته بشه ( به نقل از شرکت وارد کننده در چند سال پیش ) ظاهرا مدل 2709 و 2711 رو به سفارش ارگانی وارد کرده بودن که بنا به دلایلی قرارداد کنسل شده بود و مجبور به فروشش توی بازار شدن (حداقل سری اول وارداتش). من خودم 2709 استفاده میکنم وواقعا مانیتور ارزشمندیه فقط حتما نیاز به کالیبره شدن داره
    Iman.sh و نگار24 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

IPS یا TN ؟
    مات یا براق ؟

چند وقته بشدت درگیر خرید لپتاپ هستم. جدا از بحث پردازنده و رم و گرافیک و ... که با کمک دوسط خوبم طاهاجان عزیز خیلی از مسائل برام روشن شد و در مواردی طرز فکر اشتباهم، اصلاح !!
    رسیدم به مبحث شیرین مانیتور. صحبت سر مانیتور های حرفه ای نیست، چون کار منم زیاد حرفه ای نیست. در تفاوت IPS و TN حرفهای زیادی زده شده و البته برتری های کاملاً مشخصه.
    این مات و براق بودن معضلی بود که دوستان نظرات متفاوت داشتن. ( ناگفته نمونه من خودم فکر میکردم هر مانیتور IPS الزاماً مات هستش )
    صحبت سر انعکاسات هست و نه کیفیت، میخوام بدونم چرا با اینکه مانیتور مات تاثیر محسوسی روی روشنایی و کیفیت رنگ های تولید شده داره باز هم اینقدر توصیه شده؟ صرفاً بخاطر عدم انعکاس؟
    آیا کاربری که میتونه از انعکاسات جلوگیری کنه باز هم باید به مات فکر کنه؟
    صحبت های تنی چند از دوستان رو شنیدم هر کدوم نظر خاص خودشون رو دارن. با صحبت هایی که با طاهای عزیزم داشتم به این نتیجه رسیدم اگر بشه ( که میشه ) انعکاسات رو حذف کرد ( حالا با جایگیری مناسب یا با استفاده از لپتاپی که نور مانیتور قوی داشته باشه ) استفاده از مانیتور IPS با صفحه براق منطقی تر خواهد بود.

خواستم این موضوع رو با دوستان در میون بزارم هم من چیزی یاد بگیرم، هم اگر دوستی در این زمینه تا الان نتونسته تصمیم مناسب بگیره بهش کمکی شده باشه..

پیشاپیش از همه دوستانی که تجربیاتشون رو در اختیار میزارن کمال تشکر رو دارم.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    IPS یا TN ؟
    مات یا براق ؟

چند وقته بشدت درگیر خرید لپتاپ هستم. جدا از بحث پردازنده و رم و گرافیک و ... که با کمک دوسط خوبم طاهاجان عزیز خیلی از مسائل برام روشن شد و در مواردی طرز فکر اشتباهم، اصلاح !!
    رسیدم به مبحث شیرین مانیتور. صحبت سر مانیتور های حرفه ای نیست، چون کار منم زیاد حرفه ای نیست. در تفاوت IPS و TN حرفهای زیادی زده شده و البته برتری های کاملاً مشخصه.
    این مات و براق بودن معضلی بود که دوستان نظرات متفاوت داشتن. ( ناگفته نمونه من خودم فکر میکردم هر مانیتور IPS الزاماً مات هستش )
    صحبت سر انعکاسات هست و نه کیفیت، میخوام بدونم چرا با اینکه مانیتور مات تاثیر محسوسی روی روشنایی و کیفیت رنگ های تولید شده داره باز هم اینقدر توصیه شده؟ صرفاً بخاطر عدم انعکاس؟
    صحبت های تنی چند از دوستان رو شنیدم هر کدوم نظر خاص خودشون رو دارن. با صحبت هایی که با طاهای عزیزم داشتم به این نتیجه رسیدم اگر بشه ( که میشه ) انعکاسات رو حذف کرد ( حالا با جایگیری مناسب یا با استفاده از لپتاپی که نور مانیتور قوی داشته باشه ) استفاده از مانیتور IPS با صفحه براق منطقی تر خواهد بود.

خواستم این موضوع رو با دوستان در میون بزارم هم من چیزی یاد بگیرم، هم اگر دوستی در این زمینه تا الان نتونسته تصمیم مناسب بگیره بهش کمکی شده باشه..

تصمیم گرفتن مشکل است

مقایسه بین نقاط مثبت و منفی صفحات نمایش پایان ندارد. اتنخاب بیشتر به اولویت‌های شخصی و نحوه استفاده بستگی دارد. جواب یکسانی برای همه وجود ندارد. اگر فکر کنید انتخاب برای خودتان هم مشکل است.

اگر امکان تغییر نو پوشش یک صفحه نمایش از براق به مات با یک کلید امکان داشت، با توجه به موقعیتی که در آن بودیم نوع پوشش صفحه را تغییر می‌دادیم. متاسفانه این امکان وجود ندارد و فقط باید یکی را انتخاب کنیم. البته می توانید برای بعضی صفحات پوشش ضد انعکاس تهیه کنید ولی خرید یک مانیتور مات بهتر از انجام این کار است.

نمایشگر لپ تاپ براق نور محیط و پشت سر شما رو داخل خودش انعکاس میده و مخصوصا دوستانی که فیلم زیاد نگاه می کنن یا متن می خونن واقعا اذیت میشن . اما مثلا برای کسی که می خواد داخل خونه و در محیطی کنترل شده ( از نظر نور و روشنایی ) با لپ تاپ کار کنه نمایشگر براق کیفیت بهتری بهش میده . خوبی بسیار بسیار بزرگی که نمایشگر براق داره اینه که می تونید خودتون رو داخلش ببینید . . ضمن اینکه می تونید از اتفاقات پشت سرتون هم با خبر بشید

حتما دلیلی دارد که مانیتور های مات گران تر از مانیتورهای براق هستند...حتی این مورد در چاپ هم تاثیر دارد چاپ های مات گران تر از چاپهای براق هستند.
    مانیتور لپ تاپ مات ، نور را منعکس نمی کند و آرامش خاصی رو موقع خوندن متن و دیدن فیلم و عکس و کار گرافیکی به شما میدهد.
    اگر دقت کنید مانیتورهای که تخصصی برای کار گرافیک و مالتی میدیا تولید میشوند مات هستند

نوع نمایشگر لپ تاپ ، TFT ،IPS و …

الان اگه به مشخصات نمایشگر های لپ تاپ ها نگاه کنید عبارات TFT و یا IPS رو زیاد می بینید . اما این عبارات چی هستن ؟ تخصصی صحبت کردن در باره این عبارات دردی رو از شما درمون نمی کنه به غیر از اینکه شما رو بیشتر سردرگم کنه پس اون چیزی رو که باید بدونید رو میگم .

TFT مخفف عبارت Thin Film Transistor هست که امروزه خیلی در نمایشگر های لپ تاپ ها استفاده میشه . TFT در واقع تکنولوژی هست که در نمایشگر های LCD استفاده میشه تا کیفیت تصویر بهتر بشه .

IPS مخفف عبارت In Plane Switching هست و نوعی از TFT LCD به شمار میره . به زبون ساده ما یک تکنولوژی مرجع به نام TFT LCD داریم که خود این تکنولوژی انواع مختلفی داره و مهمترین شون نوع TN TFT LCD و همین IPS هست . IPS برای رفع مشکل محدودیت زاویه دید و همچنین کیفیت بیشتر تولید رنگ در نمایشگر های TN بوجود اومد . پس نمایشگر IPS بهتر از TFT هست
    mhtdmhtd، MohammadRanjbar و Vahid5500 تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    IPS یا TN ؟
    مات یا براق ؟

همیشه اینطور نیست که نمایشگر های تی بد باشند.مک بوک های ایر هنوز از پنل تی ان استفاده میکنند اما کیفیت و روشنایی و زوایای دید بسیار خوبی دارند.یا موارد دیگری در بازار بین لپ تاپ ها پیدا میکنید که با اینکه از پنل تی ان استفاده میکنند بسیار با کیفیت اند.اما متاسفانه این موارد انگشت شمارند و غالبا نمایشگر های تی ان مشکل روشنایی و زاویه دید و حتی دقت رنگ دارند.
    در کنار دقت رنگ روشنایی مناسب زاویه دید بالا کنتراست مانیتور ها عمق رنگ مشکی نمایش رنگ سفید و ... رو هم باید لحاظ بکنید.سایتهای خوب زیادی برای بررسی مانیتور لپ تاپ ها وجود داره.یکی از این سایتها سایت نوت بوک چک هست که اطلاعات بسیار خوبی در باره نمایشگر لپ تاپ ها در بررسی های این سایت خواهید دید.
    اما به طور کلی برتری با آی پی اس ها است.
    در مورد پنل براق یا مات هم تا حدود زیادی به کاربری شما برمیگرده.نمایشگرهای براق تصاویر اندکی شارپتر دارند اما اون مشکل انعکاس وجود داره.اگر زیاد اهل استفاده از لپ تاپ در محیط های خارجی پرنور نیستید میشه به این پنلها فکر کرد.البته پنل مک بوک های پرو اپل براقه اما روشنایی و کنتراست اینقدر عالی است که مشکل انعکاس خیلی کمتر از سایر رقبا آزار دهنده است.
    پنلهای مات به خاطر همان لایه ماتی که به نمایشگر اضافه میشه کمی سافت ترند.اختلاف بزرگ و محسوس نیست اما با دقت در جزئیات تصویر دیده میشه.
    خود من طرفدار همین پنل ها هستم.چون اصلا وقتی اسم لپ تاپ میاد یعنی جابجایی و یک وسیله برای حمل و نقل و استفاده در محیط های مختلف.
    مورد دیگری که باید در نظر بگیرید که خیلی مهمه دقت عمق رنگ مانیتور هاست.الساعه فکر میکنم بین لپ تاپ ها یکی از زی بوک های اچ پی بیشترین درصد فضای آر جی بی رو پوشش میده...اگر درست خاطرم باشه 92 درصد فضای آر جی بی رو ساپورت میکنه...نمایشگر لپ تاپهایی که بهتون معرفی کردم هر دو بالا 70 درصد هستند بر طبق تست های نوت بوک چک.
    M-Yousefi، Amin.Zallaghi و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    187

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    سلام
    متأسفانه نیست هیچ جا، بنده دو سه هفته پیش خریدم از یه سایت اینترنتی و بلافاصه بهم زنگ زدن گفتن اشتباه شده موجود نداریم، حالا واقعاً ندارن یا چون موجودی کمه و بارشون تازه رسیده یا تو راهه یا چی، فروش ندارن.
    با سلام مدل 24 اینچی را تو یکی از فروشگاه های معروف عرضه لوازم عکاسی دیدم که موجود بود.

صفحه 94 از 104 نخستنخست ... 44 84 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... آخرینآخرین