صفحه 38 از 83 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 371 تا 380 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

منظور همون چیزی‌ه که تو ایران به اشتباه بهش میگن قلم نوری!
    بهترین تبلت ها رو الان شرکت wacom میسازه و مدل های مختلف داره...
    یه سری آماتور و ارزون قیمت (کوچیک و با امکانات کمتر) که تحت عنوان سری bamboo به بازار معرفی شده
    یه سری حرفه ای intuos که از سایز های مختلف داره و قابلیت های بیشتر و البته گرون تر هم هست
    دو سری هیلی گرون قیمت هم داره که مانیتور هم هستند و شما با قلم روی همون مانیتور کار میکنید...
    البته سری های دیگه ای هم داره که برای کار گرافیکی مناسب نیستند...
    به نظر من (و البته خیلی از هنرمند های دنیا) سری intuos بهترین گزینه ست، مگر اینکه کارتون نقاشی و مانند اون باشه و پول خسابی هم داشته باشید که در اون‌صورت میتونید برید سراغ سری های و ...
    تو این سه سری، قلم ها به فشار و کج بودن حساس هستند و میتونید با توجه به نیازتون تو فوتوشاپ برای اونا کار تعریف کنید‌ (مثلا وقتی قلم رو فشار میدید opacity زیاد بشه و و قتی کجش می کنید سایزش بالا بره) همینطور قلم های مختلفی برای این سری وجود داره که هم شکل ظاهری متفاوت دارند تا احساس کار با ابزار واقعی (مداد، ماژیک، قلم مو، ایربراش و... ) رو داشته باشید و هم هرکدوم رو متناسب با کاربردش تنظیم کنید. (البته قلم های مختلف رو باید حدا تهیه کنید). ضمنا همه این قلم ها روی خودشون ۲ تا دکمه قابل تنظیم و بعضی قلم ها در ته خودشون پاک کن هم دارن که بسته با کارتون میتونه مفید باشه.
    همه این قلم ها بدون سیم و باتری هستند و با میدان مغناطیسی کار می کنن...
    خود صفحه تبلت هم تعداد زیادی دکمه داره که میتونید برای هرکدوم تو برنامه های مختلف کار های متفاوتی تعریف کنید.
    سیستم کاری هم اینطوریه که صفحه تبلت بر مانیتور شما تطبیق داده میشه و شما قلم رو به هر نقطه ای از تبلت که نزدیک می کنید پوینتر به نقطه معادل اون در مانیتور میره (توضیح اینکه اگه چند مانیتور داشته باشید میتونید تعریف کنید که فقط روی یکی کار کنه یا مجموع مانیتور ها با سطح تبلت منطبق باشن. همچنین میشه اون رو به صورت ماوس تعریف کرد، یعنی بدون توجه به اینکه قلم کجای تبلت قرار داره، حرکتش پوینتر رو حرکت میده).
    سری بامبو الان ۳ نوع کلی داره یه نوع فقط با دست کار می کنه (مثل صفحه لمسی لپ‌تاپ ها) و اصلا مناسب کار گرافیکی نیست. نوع دوم با قلم کار میکنه، فقط یک قلم رو پشتیبانی میکنه که یه پاک‌کن و ۲ دکمه روی خودش داره و تا ۵۱۲ گام فشار نوک قلم رو تشخیص میده. روی تبلت هم هیچ دکمه ای نیست.
    دسته سوم (که خودم به علت محدودیت بودجه انتخابش کردم و صرف نظر از اینکه گاهی به قابلیت های سری های بالاتر نیاز دارم، ازش راضی هستم) هم لمسی‌ه (که تقریبا به دردم نمیخوره (البته این صفحه multi touchه و برای کاربر های ویندوز میتونه مفید باشه، ولی من تراک پد مک‌ام رو بهش ترجیح دادم) و از یه قلم با پاک‌کن و ۲ دکمه و با ۱۰۲۴ پله فشار ورودی میگیره، تبلت‌ش کوچکترین سایز موجود (تقریبا ۱۵ در ۹ سانتیمتر) رو داره (و البته اخیرا مدل هایی با سایز کمی بزرگتر هم معرفی شده)؛ کنار تبلت هم ۴ دکمه قابل تنظیم وجود داره...
    البته بدی این سری اینه که دکمه هاش رو نمیشه برای هر برنامه جدا تنظیم کرد و تو همه محیط ها یه کار رو میکنه.
    برای اطلاعات بیشتر و دیدن مدل ها وقیمتشون میتونید به سایت wacom مراجعه کنید.
    nmroshan، infinity، Kaveh Ghobadi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    دوستان من تا کنون چند ماوس برای کارهای گرافیکی تهیه کردم اما از هیچکدووم راضی نبودم نمیدونم مشکل از چپ دستی من است و یا موس . اصولا باهاشون راحت نیستم (البته متناوب از دست راست هم برای کار با موس استفاده میکنم). یک موس خوب اول از لحاظ ارگونومی و راحتی استفاده و همچنین اذیت نکردن مچ دست دوم از لحاظ dpi و.... معرفی کنید .
    واقعیت اصلا نمیدونم موس خوب چه خصوصیاتی دارد .
    به این مدل هم نگاهی بندازین: Genius MousePen M508

اگر اشتباه نکنم حدود 120 تومن قیمتشه و امکانات زیادی هم داره.
    نمیدونم نسبت به wacom در چه سطحیه اما روی کاغذ که بسیار عالی نشون میده.
    اینم یک ریویو ازش:
    و مشخصاتش:

Interface 2.4GHz Wirele
    OS Support Windows7/Vista/XP ,Mac OS
    Working Area 5"x8"
    Wide/4:3 Screen Both (switchable)
    Resolution(LPI) 4000
    Report Rates (RPS) 200
    Express Keys 4
    Scroll Pad YES
    Digital Pen-Number of Buttons 2
    Digital Pen-Pressure Sensitive 1024 Level
    Mouse-Number of Buttons 3
    Mouse- Scroll Wheel YES

لینک سازنده:
    ویرایش توسط M.R.Mir : Monday 26 September 2011 در ساعت 15:32
    shabab تشکر می‌کند.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

جناب ميري اتفاقا تا ديروز كه تهران بودم در مجتمع كامپيوتر ايران اولين بار اونو ديدم بنظر جالب مياد .با دوسال گارانتي .مدلهاي مختلفي هم از قيمت 53000 تا 350000 تومان داشت .

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    به نظرمن بهترین ماوس حال حاضردنیاچه ازنظرزیبایی وچه ارگونومی وچه کارایی ، مجیک ماوس اپل هستش.من که خیلی ازش راضی هستم.یه جورایی انگاریه صفحه لمسی به
    کامپیوتراضافه شده.البته نمی دونم با ویندوزچطوری کارمی کنه ویابه راحتی سینک میشه یانه؟ قیمتش هم فکرکنم حدود ۸۰-۹۰ تومن باشه.
    سلام،

من با این‌که خیلی اپل دوست هستم، اما به‌نظرم Magic Mouse غیرقابل استفاده‌ترین محصول اپل هست. همون اول که معرفی شد با خوشحالی دو تا خریدم ولی به‌هیچ وجه نتونستم برای کارِ واقعی ازش استفاده کنم، اون هم به دو دلیل، یکی این‌که ارتفاع ماوس خیلی کم هست و این کار باهاش رو خیلی سخت می‌کنه، یعنی نه استفاده ازش راحت هست و نه این‌که کنترل‌ش آسون هست و دوم این‌که Feedback ماوس خوب نیست، من انتظار دارم وقتی دکمه‌ی ماوس رو فشار می‌دم یک بازخورد مکانیکی قابل حس هم از ماوس بگیرم که با Magic Mouse این‌طور نیست.

من کار گرافیکی نمی‌کنم اما سال‌های سال بود که در خانه با یک Logitech G5 کار می‌کردم و بی‌نهایت از این ماوس راضی بودم، قابلیت تنظیم وزن ماوس، ارگونومی عالی، سیمِ با کیفیت و نرم و سبک (چون سیمِ ماوس خیلی می‌تونه مزاحمِ حرکت بشه) و دقت خیلی بالا که به‌سادگی قابل تغییر هست مزایای این ماوس بود. تا این‌‌که بعد از مدت‌ها (شاید بیشتر از ۵ سال استفاده‌ی مداوم) سیمِ این ماوس دیگه خراب شد و این‌دفعه برای آزمایش یک Cyborg R.A.T 7 گرفتم که خیلی خیلی راضی هستم از این ماوس. ارگونومی‌اش حتی بهتر از G5 است و دقت و کیفیت ساخت هم خیلی بالاست :)

هردوی این ماوس‌ها مدل بی‌سیم هم دارند R.A.T 9 و فکر کنم G9 ولی من ماوس سیم‌دار را بیشتر دوست دارم. علت‌اش هم یکی کم‌تر بودن وزنِ خود ماوس و دیگر هم Reliable بودن بیشتر ماوس است.

در محل کار هم که سالیانِ متمادی است که Logitech TrackMan Wheel دارم و خیلی راضی هستم. این Track ball بی‌چاره شاید ۸ سال یا بیشتر است که دارد برای من کار می‌کند و به‌غیر از کمی تمیزکاری که هر چند هفته یک‌بار انجام می‌دهم هیچ مساله‌ی دیگری ندارد :)

خوب باشید،
    کاوه
    nmroshan، infinity، yasin-m و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

دیروز سیستمی برای یکی از دوستان تهیه شد که از نظر پرفورمانس برای کار عکاسی بسیار خوب بود.

CPU Intel Core i7 2600K
    MB Gigabyte USB3 Sata3
    SSD 128 Gb Kingstone Sata 3 390mb Read 190 mb Write
    VGA AMD Radeon Saphaire 6970 1Gb DDR5
    Ram Kingstone Black Series 8Gb 1600 CL9
    Monitor LG IPS 226

حدود 2400 هزینه در بر داشت اما از نظر سخت افزاری هماهنگی بسیار خوبی داشت و به نظرم برای کارهای عکاسی بسیار مناسب است.در حدود 4.5 ثانیه بعد از ریستارت زمان بوت شدن اش بود و رنکینگ ویندوز 7.4 بود از 7.9

در کل با توجه به هزینه به نظرم می تواند گزینه بسیار خوبی باشد.

پی نوشت...

همین سیستم را بدون SSD حدود 6 ماه پیش با 1400 برای خودم خریده بودم!

هارد قبلی خودم Western Digital Black Cavier 10000 RPM 64mb بود که در آن زمان هم گران بود اما الان شده 500 هزار تومان ( دودی که از موهای بنده در اثر شنیدن قیمت ها بلند شد هم بسیار جالب بود )
    Anoosh-Em، M.Meghdari، Ali Talebi و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2467

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    دیروز سیستمی برای یکی از دوستان تهیه شد که از نظر پرفورمانس برای کار عکاسی بسیار خوب بود.

CPU Intel Core i7 2600K
    MB Gigabyte USB3 Sata3
    Monitor LG IPS 226

حدود 2400 هزینه در بر داشت اما از نظر سخت افزاری هماهنگی بسیار خوبی داشت و به نظرم برای کارهای عکاسی بسیار مناسب است.در حدود 4.5 ثانیه بعد از ریستارت زمان بوت شدن اش بود و رنکینگ ویندوز 7.4 بود از 7.9

پی نوشت...

هارد قبلی خودم Western Digital Black Cavier 10000 RPM 64mb بود که در آن زمان هم گران بود اما الان شده 500 هزار تومان ( دودی که از موهای بنده در اثر شنیدن قیمت ها بلند شد هم بسیار جالب بود )
    یا سلام
    به منظور اصلاح کارت گرافیک ای تی آی میباشد
    یه نکته دیگه اینکه میتونید با RAID 0کردن دو هارد دیسک به سرعتی کمتر از دو برابر برای انتقال اطلاعات برسید.
    موفق باشید
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    علی قربان زاده
    NIKON D3100
    Lens 18-105

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

CPU Intel Core i7 2600K
    MB Gigabyte USB3 Sata3
    Monitor LG IPS 226

پی نوشت...

جناب قبادی ضمن عرض تبریک برای خرید سیستم و تسلیت بخاطر قیمت ها یک سوال داشتم
    هارد WD Black با چه حجمی به این قیمت افسانه ای بفروش میرسه ؟
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan.DSLR نمایش پست ها
    جناب قبادی ضمن عرض تبریک برای خرید سیستم و تسلیت بخاطر قیمت ها یک سوال داشتم
    هارد WD Black با چه حجمی به این قیمت افسانه ای بفروش میرسه ؟
    1 ترابایت.هارد اینترنال معمولی 7200 دور با 32 مگابایت بافر هم حدود 250 هزار تومان است ( من خودم آخرین بار 69 هزار تومان خریدم ! )

در مورد ATI درست است اما دیگر ATI را کمتر خواهیم دید و با برند Radeon و لوگو AMD کارت ها عرضه می شوند.
    1986، ali_ghorbanzade، Walkman و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

در مورد ATI درست است اما دیگر ATI را کمتر خواهیم دید و با برند Radeon و لوگو AMD کارت ها عرضه می شوند.
    درود

کاملا درست هست ، اما دوسال پیش هم که نام همان قبلی بود ، همواره توصیه میشد برای اینکه بتوان از تمام راندمان کارت گرافیکی استفاده کرد

ATI رو با CPU های AMD استفاده کنید و NVidia رو با CPU های INTEL مسلما بالاترین مدل کارت گرافیک Nvidia با CPU های AMD نمیتواند به نتیجه همان کانفیگ اما با CPU مارک Intel دست پیدا کند ، و برعکس.

یادش بخیر زمانی که ATI علاوه بر GPU ، برد و کلا کارت گرافیک را میساخت و واقعا عالی بودند ( کارت های مبتنی بر AGP قبل از ظهور PCI Express ) قبل از اینکه توسط Amd بلعیده بشه ،خدا رحمت کند Ati رو..

موفق باشید

انوش

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

کاملا درست هست ، اما دوسال پیش هم که نام همان قبلی بود ، همواره توصیه میشد برای اینکه بتوان از تمام راندمان کارت گرافیکی استفاده کرد

ATI رو با CPU های AMD استفاده کنید و NVidia رو با CPU های INTEL مسلما بالاترین مدل کارت گرافیک Nvidia با CPU های AMD نمیتواند به نتیجه همان کانفیگ اما با CPU مارک Intel دست پیدا کند ، و برعکس.

یادش بخیر زمانی که ATI علاوه بر GPU ، برد و کلا کارت گرافیک را میساخت و واقعا عالی بودند ( کارت های مبتنی بر AGP قبل از ظهور PCI Express ) قبل از اینکه توسط Amd بلعیده بشه ،خدا رحمت کند Ati رو..

موفق باشید

انوش
    انوش جان این مبحث قدری قدیمی است.سابق بر این و در زمانی که CPU ها نهایتان 2 هسته ای بودند به دلیل پهنای باند ضعیف این مشکل ایجاد می شود ( در برند اینتل ) اما بعد ها با سندی بریج ها و نسل های بعدی و CPU های 4 و 8 هسته ای دیگر این موضوع اصولا مرجعیت ندارد.

اینکه ATI با AMD سازگار تر است هم به نظرم درست نیست.

داستان اختلاف بین باس و سرعت است.الان رم کارت های گرافیک معمولی همه DDR5 هستند و همیشه کارت های گرافیک چند قدم جلو تر از همه CPU ها نشان داده اند.

مورد بعدی هم ساپورت کردن DirectX 11 به صورت سخت افزاری است که ATI مدت ها است با آن مشکل ندارد.

اینکه بگوییم nVidia با اینتل و ATI با AMD همحوانی بیشتر دارند را بنده شخصا قبول ندارم.

هرکدام مزایا و معایب خودشان را دارند.

یقینا اگر اینچین فرضیه ای مطرح بود و واقعیت داشت مثلا اپل در iMac ها از کارت های شرکت ATI هرگز استفاده نمی کرد.

تازه با سندی بریج کارت های ATI راندامان بهتری هم دارند.مصرف کمتر و استفاده بهتر از سیستم گرافیک کم مصرف اینتل و پرفورمانس بالاتر در زمان توربو بوست CPU

iMac (Intel-based) - Wikipedia, the free encyclopedia

http://www.apple.com/imac/performance.html
    azarigh، Anoosh-Em، aidin594 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

صفحه 38 از 83 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 ... آخرینآخرین