صفحه 40 از 83 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 391 تا 400 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

سلام
    برای من چند سوال پیش اومده.
    اول اینکه تاثیر کارت گرافیکی را در بالا بردن سرعت کار برای نرم‌افزاری مثل فتوشاپ که پردازش را در سی پی یو انجام میدهد را نمیفهمم. تا حالا هم که این نرم افزار بر اساس جی پی یو پردازشی انجام نمیدهد که تاثیر گزار باشد. یا حداقل من اطلاع ندارم.
    پس چرا همه بدنبال کارتهای گرافیک خفن* هستند؟
    مورد دیگر مربوط به سی پی یو است. چند وقت پیش مقاله ای از آقای دکتر روشن در مقایسه مالتی پروسسینگ CS5 خواندم که گویا ایشان تاثیر زیادی در سرعت از آن ندیده اند. در این صورت سی پی یو هایی که هسته های کمتر و کلاک بالاتری دارند مناسبتر از این 8 هسته ای ها با کلاک پاییتر نیستند؟

* هرچی فکر کردم واژه مناسبتری که جمیع موارد پرفورمنس بالا باشد پیدا نکردم
    infinity تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    سلام
    برای من چند سوال پیش اومده.
    اول اینکه تاثیر کارت گرافیکی را در بالا بردن سرعت کار برای نرم‌افزاری مثل فتوشاپ که پردازش را در سی پی یو انجام میدهد را نمیفهمم. تا حالا هم که این نرم افزار بر اساس جی پی یو پردازشی انجام نمیدهد که تاثیر گزار باشد. یا حداقل من اطلاع ندارم.
    پس چرا همه بدنبال کارتهای گرافیک خفن* هستند؟
    مورد دیگر مربوط به سی پی یو است. چند وقت پیش مقاله ای از آقای دکتر روشن در مقایسه مالتی پروسسینگ CS5 خواندم که گویا ایشان تاثیر زیادی در سرعت از آن ندیده اند. در این صورت سی پی یو هایی که هسته های کمتر و کلاک بالاتری دارند مناسبتر از این 8 هسته ای ها با کلاک پاییتر نیستند؟

* هرچی فکر کردم واژه مناسبتری که جمیع موارد پرفورمنس بالا باشد پیدا نکردم
    در قسمت preferences در فتوشاپ در تب performance میتونید استفاده از GPU رو مشاهده کنید
    مشخصا در نسخه بعدی استفاده از GPU بیشتر هم خواهد شد
    m.daneshpayeh، persian.boy، saeed2vfx و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

دوستان من با اينكه سي پي يو سيستمم corei5 هستش ولي هنگام استفاده از فوتوشاپ به وضوح فشاري كه روي اون هست رو احساس ميكنم، در ضمن رم سيستم هم ٤ گيگه

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan.DSLR نمایش پست ها
    در قسمت preferences در فتوشاپ در تب performance میتونید استفاده از GPU رو مشاهده کنید
    ظاهرا این قسمت بر روی پردازش گرافیکی فعال نشده و فقط روی GUI* فتوشاپ فعال است.

In GPU settings, enabling OpenGL drawing activates certain features and interface enhancements in Photoshop. Features include rotate view tool, Birdseye zooming, pixel grid, panning preference, scrubby zoom, HUD color picker, sampling ring, on-canvas brush resizing & hardness, bristle tip preview and Adobe Repousse (extended versions only).

OpenGL enhancements include smooth pan and zoom, drop shadow for canvas border, 3D interaction acceleration, 3D axis widget and 3D overlays. Most 3D preferences are disabled if OpenGL drawing is disabled.

* Graphic User Interface
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

اصولا در اغلب سایت های با پدر و مادر نرم افزار هایی هست برای محاسبه توان مصرفی سیستم.نسخه های آندروید و iOS شان هم موجود است.

حتما قبل از خرید پاور از آنها استفاده کنید و حدود توان مصرفی در ماکزیمم و مینیموم فشار کاری را محاسبه کنید.

بنده همیشه به 30% بالاتر اعتقاد دارم.شاید در خارج از ایران بسیار مهم باشد که توان مصرفی مناسب با قطعات و پردازش باشد چون در آنجا انرژی ارزش ویژه ای دارد.

مثلا در مورد سیستمی که بنده انتخاب کردم نهایت توان در ماکزیمم فشار کاری حدود 485 وات بود و با خرید یک پاور 700 وات به نظرم انتخاب معقولی خواهیم داشت.

مورد بعدی این است که سعی کنید از پاور هایی که دارای سیستم Cable Managment هستند استفاده کنید تا هم گرمای داخلی سیستم به حداقل برسد و هم تهویه مناسب تر باشد و هم هدررفت جریان مصرفی به جهت سیم های اضافه نداشته باشید.

مورد بعدی هم برند پاور است مثل کولرمستر و OCZ و تاندربولت و ...( البته اصلی و نه تقلبی و مشابه اصل )

نکته بعدی تکنولوژی های پاور هستند ه سعی کنید بالاترین آنها مثل Silent Fan و Plus 80 Gold یا Plus 80 Silver و چرخ دنده های دوبل یا قابلیت روغن کاری فن و سیستم برق 100-240 و ... را انتخاب کنید شاید در ظاهر خیلی ها تبلیغاتی باشند اما یقینا بسیاری از آنها کاربردی هستند.

پی نوشت...

آن 30% توان بالاتر به این دلیل است که شما ممکن است هارد اکسترنال ، فلش ، پرینتر ، وب کم ، هارد اضافه و خیلی چیز های دیگر در درزا مدت به سیستم اضافه کنید که در زمان خرید به آنها فکر نکرده اید و آنها نیازمند انرژی و توان مصرفی هستند.
    Anoosh-Em، lamagra، ali_ghorbanzade و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا mohamad az آواتار ها
    تشکر کرده
    658

حدود 1 ماه هستش که میخوام سیستمم رو ارنقا بدم ، با این گرانی بازار مجبورم که یک cori3 2100 بخرم -چون اگه بخوام cori5 -7 بخرم

باید خیلی هزینه کنم -میخوام یه سی پی یو cori3 2100 + چهار گیگ رم ddr3 1333 +یه مین بورد 170 تومنی با چیپست h61 از برند

گیگابایت بخرم ،این سیستم برای پردازش فایلهای خام raw در حد استفاده خونگی ضعیف نیست؟
    d90+18-105+Manfrotto 190XPROB+804Rc2+BENRO monopod

كاربر همراه rostamiani آواتار ها
    تشکر کرده
    380

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan.DSLR نمایش پست ها
    فوشاپ فقط از کارت های Nvidia پشتیبانی می کنه یا اینتل و ATI رو هم ساپورت می کنه ؟

متشکرم

كاربر آشنا مازیار باقرپور آواتار ها
    تشکر کرده
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط auditore نمایش پست ها
    با سلام
    8 گیگابایت رو در این لپ تاپ تنها جنبه تبلیغاتی دارد . توصیه من به دوستان به عنوان کسی که 6-7 سال از عمر خود را در این راه صرف کردم این است که به هیچ عنوان گول چنین حرفهایی را نخورید . مهمترین فاکتور در رم ها فرکانس کاری است و بعد حجم مورد استفاده(البته برای مصارف خاصی عکس این موضوع هم صادق است ) . یک cpu متوسط مثل i3 با قابلیت های محدود نیازی به حجم بالای حافظه ندارد بلکه با استفاده از فرکانس بالا تر مثلا 1600 یا 1866 و 4 گیگا بایت حافظه نتایج به مراتب بهتری خواهید گرفت . در این مورد در صورت استفاده از 4 gb رم 1866 سرعت پردازش شما تا 70 در صد افزایش پیدا می کند .
    مموری ها با حجم حافظه زیاد فقط برای مالتی تسکینگ آن هم به صورت کاملا حرفه ای مثلا زمانی که شما قصد داشته باشید به طور هم زمان یک ویدئو حجیم را resize کنید ، یک فایل خام با فوتوشاپ پردازش کنید با نرم افزاری چون mathlab محاسبات فوریه نامتناهی حل کنید و یک بازی هم ضمیمه کار کنید آن وقت شاید از تمام 8 گیگ مموری شما آن هم در سرعتی پایین استفاده شود که تازه در این صورت i3 قادر به اجرای این کار ها نیست .
    پس برای کارهای شما همیشه یک حجم مموری معقول با حد اکثر سرعت قابل دسترس نتیجه ای خیلی بهتر به دست می دهد .
    ممنونم از راهنماییت دوست عزیز. ولی این 8گیگ رو خودم تهیه کردم و نصب کردم 1866 هم هست (پس جنبه تبلیغاتی نداره) و بعضی مواقع که cr2 رو با فتوشاپ edit میکنم تا 7 گیگ رو اشغال میکنه و به سرعت جواب میده به صورتی که من همین کار رو با یک سیستم corei3 4 gig انجام دادم تقریبان 3برابر زمان میگرفت در مجموع من جواب گرفتم در ضمن در عرصه تکنولوزی 6 یا 7 سال زمان زیادی به حساب نمیاد باز هم از شما متشکرم
    auditore تشکر می‌کند.

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

سلام.
    دوستان من امروز می خوام این سیستم رو خریداری کنم.
    M.B Asus p8h61-mlx140
    CPU Core i3 2100 3.1g
    VGA 9500 gt 1GB ddr2
    Ram 4gig
    نظرتون در مور د ترکیب بالایی چیه؟
    ممنون
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

سلام دوباره
    ممنون از دوستانی که نظرشون رو گفتند.
    در مورد کارت گرافیک نظر خودم هم تغییر کرد.
    بالاخره قطعات زیر رو خریداری کردم.

M.B Asus p8h61-mlx140
    CPU Core i3 2100 3.1g
    VGA ASUS GT440 DDR3 1GB
    RAM geil 2gGB * 2

مجموع 4 قطعه 601 هزار تومان تمام شد.
    A. Mohammadi و nejatinezhad تشکر می‌کنند.
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

صفحه 40 از 83 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 ... آخرینآخرین