صفحه 39 از 83 نخستنخست ... 29 35 36 37 38 39 40 41 42 43 49 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 381 تا 390 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

نقل قول نوشته اصلی توسط see_not_see نمایش پست ها
    هارد های سری بلک از سرعت بالاتری برای انتقال اطلاعات برخوردارند.من واسه سرورهامون ار این هاردا استفاده مبکنم
    به لحاظ این تفاوته که قیمتش اینقدر نجومی شده(بعلاوه سیل تایلند و تغییرات ارز و...........)
    بله من از همین هارد دارم استفاده میکنم ولی با این قیمت توهمی گفتم شاید 3 یا 4 ترابایتش هست
    اگه من بگم این هارد رو چند خریدم شاید باورتون نشه 140 هزار تومان !
    Kaveh Ghobadi و ali_ghorbanzade تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan.DSLR نمایش پست ها
    بله من از همین هارد دارم استفاده میکنم ولی با این قیمت توهمی گفتم شاید 3 یا 4 ترابایتش هست
    اگه من بگم این هارد رو چند خریدم شاید باورتون نشه 140 هزار تومان !
    والله من هم توی گرانی خریدم 189 تومان.

اصولا بنده تمام هارد هایم سری بلک خاویار است و به هیچ هارد دیگری ( بخصوص گرین ) در وسترن اعتقاد ندارم.

راستی سامسونگ دیگر هارد مکانیکی تولید نمی کند و از این به بعد هم احتمالا خدمات اش با مشکل مواجه شود ترجیحا از هارد های سامسونگ خرید نکنید.

به قول معروف با SSD دیگر کی می رود توی غار...

این SSD واقعا معجزه می کند.تازه یکی دو مدل بود که نایاب شده بودند و نتوانستم تهیه کنم که خواندن و نوشتن اش حدود 500مگابایت و 390 مگابایت بود.قیمت 128 گیگ اش هم حدود 700 تومان.
    A. Mohammadi، Ali Talebi، ali_ghorbanzade و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2467

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    والله من هم توی گرانی خریدم 189 تومان.

اصولا بنده تمام هارد هایم سری بلک خاویار است و به هیچ هارد دیگری ( بخصوص گرین ) در وسترن اعتقاد ندارم.

راستی سامسونگ دیگر هارد مکانیکی تولید نمی کند و از این به بعد هم احتمالا خدمات اش با مشکل مواجه شود ترجیحا از هارد های سامسونگ خرید نکنید.

به قول معروف با SSD دیگر کی می رود توی غار...

این SSD واقعا معجزه می کند.تازه یکی دو مدل بود که نایاب شده بودند و نتوانستم تهیه کنم که خواندن و نوشتن اش حدود 500مگابایت و 390 مگابایت بود.قیمت 128 گیگ اش هم حدود 700 تومان.
    به سرعت بالا، مصرف کم انرژی و ضد ضربه بودن رو هم اضافه کنید
    علی قربان زاده
    NIKON D3100
    Lens 18-105

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

داستان اختلاف بین باس و سرعت است.الان رم کارت های گرافیک معمولی همه DDR5 هستند و همیشه کارت های گرافیک چند قدم جلو تر از همه CPU ها نشان داده اند.
    اینکه بگوییم nVidia با اینتل و ATI با AMD همحوانی بیشتر دارند را بنده شخصا قبول ندارم.
    یقینا اگر اینچین فرضیه ای مطرح بود و واقعیت داشت مثلا اپل در iMac ها از کارت های شرکت ATI هرگز استفاده نمی کرد.
    تازه با سندی بریج کارت های ATI راندامان بهتری هم دارند.مصرف کمتر و استفاده بهتر از سیستم گرافیک کم مصرف اینتل و پرفورمانس بالاتر در زمان توربو بوست CPU
    البته یک نکته ای هم هست که باید به اون توجه داشت : رابطه و کارکردی هست که محصولات Adobe cs5 با فن آوری Cuda nvidia داره که وزن خرید محصولات گرافیک nvidia رو نسبت به radeon بالاتر می بره زیرا در ایران ما تک محصول Ps کار نمی کنیم و همزمان کلیه محصولات Adobe رو نصب می کنیم ،در محصولاتی مثل AE , Pr این تکنولوژی کارایی خودشو نشون میده
    Ali Talebi تشکر می‌کند.
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط radioheadz نمایش پست ها
    البته یک نکته ای هم هست که باید به اون توجه داشت : رابطه و کارکردی هست محصولات Adobe cs5 با فن آوری Cuda nvidia داره که وزن خرید محصولات گرافیک nvidia رو نسبت به radeon بالاتر می بره زیرا در ایران ما تک محصول Ps کار نمی کنیم و همزمان کلیه محصولات Adobe رو نصب می کنیم ،در محصولاتی مثل AE , Pr این تکنولوژی کارایی خودشو نشون میده
    متاسفانه مشکل همین جا است...

اغلب یک DVD مستر کالکشن می خریم و تیک کنار همه نرم افزار ها را می زنیم و علی از تو مدد !

وقتی کسی اصولا هیچ وقت نیازی به اغلب این نرم افزار ها ندارد چرا باید نصب شود.

بارها دیده ام که کسی از سیستم اش شاکی بوده و بعد دیده ام از آفیس 95 تا 2010 همه نسخه ها نصب است.از فتوشاپ 0 تا CS6 بتا نصب است.

موضوع کپی رایت نیست !

وقتی سیستمی را برای فتوشاپ انتخاب کنیم باید سعی کنیم ببینیم کدام عوامل در این مورد تاثیر بیشتری دارد.

حالا اگر قرار است کار رندرینگ انجام بگیرد خوب یک داستان دیگر است.

اگر قصد داریم با سیستم کپچر کنیم باز هم داستان فرق دارد

اگر مدل سازی سه بعدی می کنیم یک سیستم سخت افزاری دیگر نیاز است و .....

این سیستم به نظر بنده با این قیمت ایده آل ترین و معقول ترین چیزی است که می توانید برای کاربرد فتوشاپ تهیه کنید.
    A. Mohammadi، Ali Talebi، lamagra و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

دیروز سیستمی برای یکی از دوستان تهیه شد که از نظر پرفورمانس برای کار عکاسی بسیار خوب بود.

CPU Intel Core i7 2600K
    MB Gigabyte USB3 Sata3
    SSD 128 Gb Kingstone Sata 3 390mb Read 190 mb Write
    VGA AMD Radeon Saphaire 6970 1Gb DDR5
    Ram Kingstone Black Series 8Gb 1600 CL9
    Monitor LG IPS 226

حدود 2400 هزینه در بر داشت اما از نظر سخت افزاری هماهنگی بسیار خوبی داشت و به نظرم برای کارهای عکاسی بسیار مناسب است.در حدود 4.5 ثانیه بعد از ریستارت زمان بوت شدن اش بود و رنکینگ ویندوز 7.4 بود از 7.9

در کل با توجه به هزینه به نظرم می تواند گزینه بسیار خوبی باشد.

پی نوشت...

همین سیستم را بدون SSD حدود 6 ماه پیش با 1400 برای خودم خریده بودم!

هارد قبلی خودم Western Digital Black Cavier 10000 RPM 64mb بود که در آن زمان هم گران بود اما الان شده 500 هزار تومان ( دودی که از موهای بنده در اثر شنیدن قیمت ها بلند شد هم بسیار جالب بود )
    سلام جناب قبادی عزیز.
    سیستم ارزنده ای انتخاب کردید.

شاید بتوان این سیستم را مجموعه ای از بهترین قطعات بازار نامید ، ولی معتقدم جمع آوری گرانقیمت ترین ها به منزله یک خرید خوب نیست. پس فکر می کنم برای توصیه آن به دیگران باید کمی درنگ کرد..
    مثلا فکر می کنید استفاده از کارت گرافیک SAPPHIRE HD 6670 1GB GDDR5 با کاهش حدود 400 هزار تومان از قیمت خرید، چند درصد از توان پردازش این سیستم برای استفاده مورد نظر شما می کاهد؟
    پردازنده Intel Core i7 3.06GHz مدل 950 با حدود دویست هزار تومان کاهش چطور؟ و سایر قطعات ... البته با هارد دیسک کاملا موافقم.
    infinity، ALI.Barutkub و m.a.i تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    14101

ببینید گاهی برخی اولویت های تاثیر مهمی در انتخاب خواهند داشت.

مثلا در مورد کارت گرافیک :

اولویت ساپورت DirectX 11
    داشتن رم به اندازه کافی از نوع DDR5
    و از همه مهم تر پورت های مورد نیاز...

در مورد فوق اخیر داشتن دو خروجی DVI و داشتن خروجی Display Port و HDMI بسیار مهم بود.داشتن دو خروجی DVI برای مونیتور های سایز بالا ، و داشتن HDMI برای مونیتوری که خریداری شد و اینکه DIsplay Port برای آینده.

به نظرم آینده Display Port بسیار خوب و روشن است ( 3840 × 2160 × 30 bpp @ 60 Hz ) و از این به بعد باید به سمت آن برویم و اینکه در حال حاضر از این کارت پایین تر وجود ندارد که این امکانات را داشته باشد.قیمت کارت هم بسیار معقول بود ( حدود 300 ) که با مدل های بالاتر مثل 6990 که حدود 800 است تفاوت فاحشی دارد.

و اصولا به هیچ وجه انتخاب نسل اول i7 را نه به کسی توصیه می کنم و نه علاقمند هستم.یک ابزار کند و پر مصرف و کم بازده و نه چندان معقول ! وقتی سندی بریج هست دیگر نباید به سمت نسل اول رفت آن هم با این قیمت ها.اختلاف i7 2600 با 950 حدود 200 تومان است که دیگر جای بحث نمی گذارد.2600 حدود 650 تومان است.
    A. Mohammadi، Ali Talebi، ALI.Barutkub و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

2600 حدود 650 تومان است.
    در مطلب vga دقیقا منظور من همین کاربرد تخصصی بود ...(با توجه به آموزش های دیجیتال تقریبا رایگان موجود در بازار تقریبا اغلب کسانی که وارد حوزه گرافیک و عکس میشوند نا خودآگاه به سمت انیمیشن و تدوین و موشن گرافیک هم وارد میشوند البته از جبر وضعیت اشتغال هم نمی شه گذشت شاید خیلی ها به این خاطر و تامین معیشت مجبور به ورود به همه این موارد می شوند)
    یادش بخیر در خرداد ماه سال جاری بنده این سیستم زیر رو و چندین مخلفات دیگر نظیر هدفون و...... با قیمت1700 ابتیاع کردم
    core i7 2600k
    mb asus p8p67pro
    vga asus gtx 460
    ram 16 gb gskill 12800 cl8
    case haf x cool master
    power slient pro gold 1200w
    cpu cooler v9
    1tb HDD

با این قیمتی که شما در خصوص Cpu گفتید فکر کنم الان قیمت سیستم فوق حدود 3 تومن شده باشه
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط radioheadz نمایش پست ها
    در مطلب vga دقیقا منظور من همین کاربرد تخصصی بود ...(با توجه به آموزش های دیجیتال تقریبا رایگان موجود در بازار تقریبا اغلب کسانی که وارد حوزه گرافیک و عکس میشوند نا خودآگاه به سمت انیمیشن و تدوین و موشن گرافیک هم وارد میشوند البته از جبر وضعیت اشتغال هم نمی شه گذشت شاید خیلی ها به این خاطر و تامین معیشت مجبور به ورود به همه این موارد می شوند)
    یادش بخیر در خرداد ماه سال جاری بنده این سیستم زیر رو و چندین مخلفات دیگر نظیر هدفون و...... با قیمت1700 ابتیاع کردم
    core i7 2600k
    mb asus p8p67pro
    vga asus gtx 460
    ram 16 gb gskill 12800 cl8
    case haf x cool master
    power slient pro gold 1200w
    cpu cooler v9
    1tb HDD

با این قیمتی که شما در خصوص Cpu گفتید فکر کنم الان قیمت سیستم فوق حدود 3 تومن شده باشه
    فقط میشه گفت روحش شاد و یادش گرامی باد ( با لحن کارتون حیاط وحش البته این کارتون هموت حیاطه نه حیات )

الان با این مشخصات حدود 3 تومان آب می خورد.

بنده اعتقاد عجیبی به پاور های با کیفیت و قوی دارم.این سری رفتم سمت کولرمستر 1000 Plus دیدم اصلا اسم اش نیاید بهتر است 400 هزار تومان شده.

به همین دلیل یک 700 وات با 80Plus با برند تاندربولت (اورجینال) خریدم 200 تومان.
    A. Mohammadi، ali_ghorbanzade و Ryan تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2467

فقط میشه گفت روحش شاد و یادش گرامی باد ( با لحن کارتون حیاط وحش البته این کارتون هموت حیاطه نه حیات )

الان با این مشخصات حدود 3 تومان آب می خورد.

بنده اعتقاد عجیبی به پاور های با کیفیت و قوی دارم.این سری رفتم سمت کولرمستر 1000 Plus دیدم اصلا اسم اش نیاید بهتر است 400 هزار تومان شده.

به همین دلیل یک 700 وات با 80Plus با برند تاندربولت (اورجینال) خریدم 200 تومان.
    پاور قلب سیستمه
    اگر شما بهترین قطعاتو با یک پاور ضعیف ببندید میشه پیکان آردی سابق
    او سی ضد هم پاورای خوبی داره
    البته توجه داشته باشید که توان پاور 20 درصد بالاتر از جمع کل توان مصرفی قطعات باشد تا بهینه کار کند
    علی قربان زاده
    NIKON D3100
    Lens 18-105

صفحه 39 از 83 نخستنخست ... 29 35 36 37 38 39 40 41 42 43 49 ... آخرینآخرین