صفحه 34 از 83 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 331 تا 340 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    دوستان در خصوص سيستم عامل و نرم افزارهاي 64 بيتي آيا جهت نصب نياز به سخت افزار خاصي دارند؟ همچنين گويا بايد درايورهاي سخت افزاري مخصوص 64 بيي رو نصب كرد.
    کلیه سخت افزار ها مخصوصاً سی پی یو باید 64 بیتی باشد
    shabab و Amir Abdolpanah تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی

كاربر همراه data آواتار ها
    تشکر کرده
    2172

پردازنده های Sandy bridge
    سری جدید سی پی یو های اینتل با این نام عرضه میشن که نامی 4 رقمی دارن مثل Core i5 2600 در حالی که سری قبلی سه رقمی بودن مثل core i7 920 . در پردازنده های جدید قابلیت های گرافیکی با قرار دادن پردازنده گرافیکی در کنار سی پی یو خیلی بالاتر رفته و مسئله مهمتر قیمت فوق العاده ارزون این پردازنده هاست. حدود 220-300 که بستگی به مدلش داره.
    به همین دلیل دوستانی که میخوان کامپیوتر بخرن حتما این مورد رو در نظر داشته باشن. همینطورسرعت این سی پی یو ها برای پردازش فایل های HDR دوبرابر قبل شده.

البته مادربورد هم باید خیلی دقت کنین چون باید اتصال LGA 1155 باشه که یه پین کمتر از نسل قبلیه.

در مورد لپ تاپ هم من فقط چند مدل از HP دیدم که از این سی پی یو ها استفاده کرده که باید به نام سی پی یو دقت کنین که 4 حرفی باشه.
    اینم یه نتیجه برای فوتوشاپ

Image Processing: Adobe Photoshop CS 5

Image Processing (Applying 6 filters to a 69 MB TIF image)

http://www.tomshardware.com/charts/d...CS-5,2426.html

قیمت حدودی سی پی یو ها رو با رنگ قرمز اضافه کردم
    Kamal، Walkman، mohamad az و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2172

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    ابتدا از data به خاطر این مطلب سپاسگذارم .

نگفتین که این قیمت ها دلاره یا تومن ؟

بسیاری از cpu هایی که در تصویر ارسالی ، ذکر کردین از جمله core i7 980x فقط روی سوکت 1366 نصب میشن نه 1155 .

همین ci7 2600k حدود 420 تومن قیمتشه . ci7 2600 و ci5 2500k هم 300 تومن قیمت دارن که طبعا به این قیمت ها نباید واژه ی "فوق العاده ارزون" رو اطلاق کرد .

در کل برای پردازش های گرافیکی ، تراشه ی گرافیکی پردازنده ، مهمتر از تعداد هسته هاست . شما 10 هسته هم که داشته باشی ولی فقط یه چیپ گرافیک معمولی باشه ، تفاوتی خاصی ایجاد نمیشه و هسته های مازاد از مدار خارج میشه . خوشبختانه در زمینه ی پردازش گرافیکی ، amd داره یه کارایی با پروژه ی فیوژن میکنه و احتمالا تا چند ماه دیگه باید منتظر ورود اولین amu (ترکیب cpu و gpu ) باشیم . به شخصه بی صبرانه منتظر به ثمر رسیدن "فیوژن" هستم ...
    ممنون به خاطر توجهتون

قیمت هایی که من نوشتم همشون به دلاره. البته الان کمی قیمت های ایران بالاست که با افزایش تقاضا و مرسوم شدن این نوع سی پی یو ها پایین تر میاد

در مورد سوکت منظور من Core i5 و Core i3 بود که روی LGA 1156 قرار می گیرن و حرف شما در مورد Core i7 و سوکت LGA 1366 کاملا درسته. نمی خواستم خیلی وارد جزئیات بشم. منظورم فقط این بود که مادربورد هم باید سازگار باشه که فعلا این چیپ ها هستن Intel P67 - H67 - H61 - B65.

و اما منظورم از قیمت فوق العاده ارزون کارایی در مقابل هزینه بود. مثلا اگه مدل Core i7-2600 با قیمت حدود 300 دلار رو با Core i7-980x مقایسه کنیم که قیمتی در حدود 1000 دلار داره منظور من روشن تر میشه. در مورد تستی که عکسش رو قرار دادم سرعت 980 فقط 30 درصد از 2600 بیشتره. ولی تفاوت قیمتشون بیشتر از 3 برابره. در این شرایط 2600 واقعا خیلی ارزون تر از 980 هستش. در برخی از تست ها کارایی 2600 بالاتر از 980 هست مثلا این تست
    Video Editing: Adobe After Effects CS5
    Rendering 3 Streams into 1
    (210 Frames)
    که زمان 2600 برابر با 69 ثانیه و زمان 980 برابر با 73 ثانیه است.
    و همینطور مصرف انرزی در 2600 پایینتر از 980 هستش.
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط data نمایش پست ها
    ممنون به خاطر توجهتون
    و اما منظورم از قیمت فوق العاده ارزون کارایی در مقابل هزینه بود. مثلا اگه مدل Core i7-2600 با قیمت حدود 300 دلار رو با Core i7-980x مقایسه کنیم که قیمتی در حدود 1000 دلار داره منظور من روشن تر میشه. در مورد تستی که عکسش رو قرار دادم سرعت 980 فقط 30 درصد از 2600 بیشتره. ولی تفاوت قیمتشون بیشتر از 3 برابره. در این شرایط 2600 واقعا خیلی ارزون تر از 980 هستش. در برخی از تست ها کارایی 2600 بالاتر از 980 هست مثلا این تست
    Video Editing: Adobe After Effects CS5
    Rendering 3 Streams into 1
    (210 Frames)
    که زمان 2600 برابر با 69 ثانیه و زمان 980 برابر با 73 ثانیه است.
    و همینطور مصرف انرزی در 2600 پایینتر از 980 هستش.
    دوست من ؛ قیاس Core i7-2600 و Core i7-980x واقعا مع الفارغه . اصولا هدف گذاری Core i7-980x برای مشتاقان oc و پردازش سنگینه . در حالی که Core i7-2600 اصلا برای چنین مواردی در اون سطح طراحی نشده . به خدا بی انصافیه که بخوایم قیمت Core i7-980x رو با Core i7-2600 مقایسه کنیم . میدونید واسه یه اورکلاکر ، فرکانس مسیر 6.4GT/S در Core i7-980x یعنی چی ؟ برای توجیه قیمت Core i7-980x کافیه فقط اشاره ای داشته باشم که فرکانس مسیر Core i7-2600 برابر با 2.0GT/S هست ؛ یعنی 1/3 .
    البته من منکر این مطلب نیستم که پردازش گرافیکی Core i7-980x در مقابل Core i7-2600 یه خورده ضعیف تره . ولی به نظر من این اصلا اشکال نداره چون اولا Core i7-980x واسه اینجور کارا هدف گذاری نشده و ثانیا مگه پردازش گرافیکی نباید رو دوش GPU باشه ؟ باور کنید شما با یه تراشه ی معمولی نسل 5 از ATI ، دیگه اصلا قدرت پردازش گرافیکی CPU براتون ملاک نخواهد بود و دیگه فرقی نخواهد کرد که Core i7-2600 داشته باشین یا Core i7-980x (منظورم در زمینه ی پردازش گرافیکیه نه پردازش مرکزی ) .
    azarigh، Canon! و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

دوست من باور کنید شما با یه تراشه ی معمولی نسل 5 از ATI ، دیگه اصلا قدرت پردازش گرافیکی CPU براتون ملاک نخواهد بود و دیگه فرقی نخواهد کرد که Core i7-2600 داشته باشین یا Core i7-980x (منظورم در زمینه ی پردازش گرافیکیه نه پردازش مرکزی ) .
    ضمن تائید فرمایشات ایشان توجه می دهم که در عکاسی و پردازش های مربوط به فتوشاپ اکثر اوقات فقط cpu درگیر است و عمل کرد GPU و یا کارت گرافیک بیشتر اوقات مد نظر نیست (یعنی عبارت قدرت پردازش گرافیکی در متن فوق بیشتر شامل بازی ها و تصاویر متحرک است و نه عکاسی)
    Canon! و NetNegar تشکر می‌کنند.
    آذري

تشکر کرده
    2172

دوست من ؛ قیاس Core i7-2600 و Core i7-980x واقعا مع الفارغه . اصولا هدف گذاری Core i7-980x برای مشتاقان oc و پردازش سنگینه . در حالی که Core i7-2600 اصلا برای چنین مواردی در اون سطح طراحی نشده . به خدا بی انصافیه که بخوایم قیمت Core i7-980x رو با Core i7-2600 مقایسه کنیم . میدونید واسه یه اورکلاکر ، فرکانس مسیر 6.4GT/S در Core i7-980x یعنی چی ؟ برای توجیه قیمت Core i7-980x کافیه فقط اشاره ای داشته باشم که فرکانس مسیر Core i7-2600 برابر با 2.0GT/S هست ؛ یعنی 1/3 .
    البته من منکر این مطلب نیستم که پردازش گرافیکی Core i7-980x در مقابل Core i7-2600 یه خورده ضعیف تره . ولی به نظر من این اصلا اشکال نداره چون اولا Core i7-980x واسه اینجور کارا هدف گذاری نشده و ثانیا مگه پردازش گرافیکی نباید رو دوش GPU باشه ؟ باور کنید شما با یه تراشه ی معمولی نسل 5 از ATI ، دیگه اصلا قدرت پردازش گرافیکی CPU براتون ملاک نخواهد بود و دیگه فرقی نخواهد کرد که Core i7-2600 داشته باشین یا Core i7-980x (منظورم در زمینه ی پردازش گرافیکیه نه پردازش مرکزی ) .
    انگار بحث به حاشیه مقایسه رفت
    اینکه این دو سی پی یو برای اهداف متفاوتی طراحی شدن درست ولی منظور من فقط مقایسه بهترین مدل نسل قبل با تقریبا بهترین مدل نسل فعلی بود.
    و اما در مورد فرکانس مسیر هم اینکه فرکانس مسیر برای Core-i7 980x برابر با 6.4GT/s و برای Core-i7 2600ّ برابر با 5.0GT/s است.
    در مورد پردازش گرافیکی هم دوستمون جواب دادن.

تشکر کرده
    4662

با درود دوباره
    انگار بحث به حاشیه مقایسه رفت
    امیدوارم این مقایسه رو به بنده نسبت ندید . بنده قصد ورود به بحث رو ندارم و هدفم تنها تصحیح عرایض زیبا و خوب حضرتعالی بود . البته خوبه اضافه کنم که با توجه به ماهیت این تاپیک ، بحث و مقایسه ، طبیعیه و تضادی با تاپیک نداره . می پردازم به ادامه ی مقایسه ی حضرت عالی ...
    اینکه این دو سی پی یو برای اهداف متفاوتی طراحی شدن درست ولی منظور من فقط مقایسه بهترین مدل نسل قبل با تقریبا بهترین مدل نسل فعلی بود.
    دوست من ؛ اشتباه شما دقیقا هینجاست . شما می پندارید که Core i7-2600 در جمع "پل شنی" ها بهترینه . در صورتی که همین حالا مدلی مثل Core i7-2600k وجود داره که از Core i7-2600 سرتره ... تازه شما باید در نظر بگیرین که Core-i7 980x جزو آخرین های نسل قبلی بود و هنوزم جدید محسوب میشه . اگه قراره Core-i7 980x رو با نسل پل شنی مقایسه کنین ، باید صبر کنین تا مدل هایی مثل Core i7-2800k (احتمالا) به بازار بیاد .
    و اما در مورد فرکانس مسیر هم اینکه فرکانس مسیر برای Core-i7 980x برابر با 6.4GT/s و برای Core-i7 2600ّ برابر با 5.0GT/s است.
    چه کنیم ... از عوارض کهولت سنه ! نمی دونم چرا همیشه 2 و 5 رو جابجا می گم .
    در عکاسی و پردازش های مربوط به فتوشاپ اکثر اوقات فقط cpu درگیر است و عمل کرد GPU و یا کارت گرافیک بیشتر اوقات مد نظر نیست (یعنی عبارت قدرت پردازش گرافیکی در متن فوق بیشتر شامل بازی ها و تصاویر متحرک است و نه عکاسی)
    در پاسخ به عرایض دوست عزیزم جناب azarigh ، منظور از "پردازش گرافیکی" اعمالیه که تنها توسط پردازشگر گرافیکی انجام میشه . عمل پردازش گرافیکی میتونه توسط واحد amu باشه یا gpu . پردازشی که شما می فرمایید هنگام کار با فتوشاپ صورت میگیره و بار رو تنها متوجه cpu می کنه ، در دنیای فناوری ، پردازش گرافیکی به حساب نمیاد . البته اینجا لازم می دونم نکته ای رو اضافه کنم که اگر شما به هر به هر صورتی روی پروژه ای گرافیکی در هر محیط گرافیکی ای کار کنین ، حتما به پردازش مستقل گرافیکی نیاز خواهید داشت ؛ حال آنکه ممکنه به دلیل توان بالای گرافیک یک سیستم ، این پردازش و این فشار چندان به چشم نیاد .
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

با درود دوباره

در پاسخ به عرایض دوست عزیزم جناب azarigh ، منظور از "پردازش گرافیکی" اعمالیه که تنها توسط پردازشگر گرافیکی انجام میشه . عمل پردازش گرافیکی میتونه توسط واحد amu باشه یا gpu . پردازشی که شما می فرمایید هنگام کار با فتوشاپ صورت میگیره و بار رو تنها متوجه cpu می کنه ، در دنیای فناوری ، پردازش گرافیکی به حساب نمیاد . البته اینجا لازم می دونم نکته ای رو اضافه کنم که اگر شما به هر به هر صورتی روی پروژه ای گرافیکی در هر محیط گرافیکی ای کار کنین ، حتما به پردازش مستقل گرافیکی نیاز خواهید داشت ؛ حال آنکه ممکنه به دلیل توان بالای گرافیک یک سیستم ، این پردازش و این فشار چندان به چشم نیاد .
    ممنون از توضیح مجددتان
    هدف من هم روشن شدن موضوع با توجه به عنوان تاپیک است : سیستم مناسب برای عکاسی دیجیتال
    تائید خواهید نمود که بحث مربوطه فوق ارتباط بسیار کمی با عنوان تاپیک دارد
    هفت هشت پست اخیر را نگاه کنید بیشتر شبیه دعوا های اینتل و AMD است تا عنوان تاپیک
    این جا یک فروم عکاسی است و بحث ها طبیعتا در همین حوالی برای دوستان و اعضا قابل انتظار است
    من البته جسارتا فقط پیشنهاد می کنم در تاپیک جداگانه ای بحث اختلاف آخرین ورژن های پردازنده مستقلا بحث شود و در غیر این صورت و صلاحدید مدیران در ادامه همین تاپیک به بردن بحث این تاپیک به بیراهه ادامه داده شود. من نیز آماده یاد گرفتن بیشتر در این حوزه غیر مرتبط می باشم.
    ضمنا به نظر می آید سواد کامپیوتری شما بیش از ما باشد لذا چنانچه ممکن است قبول زحمت نموده و به این سوال من در یک تاپیک دیگر پاسخ بدهید: (یعنی حالا اگر قرار شد عنوان تاپیک زیاد مهم نباشد!)
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...B1%D8%A7%D9%81
    آذري

تشکر کرده
    2172

دوست من ؛ اشتباه شما دقیقا هینجاست . شما می پندارید که Core i7-2600 در جمع "پل شنی" ها بهترینه . در صورتی که همین حالا مدلی مثل Core i7-2600k وجود داره که از Core i7-2600 سرتره ... تازه شما باید در نظر بگیرین که Core-i7 980x جزو آخرین های نسل قبلی بود و هنوزم جدید محسوب میشه . اگه قراره Core-i7 980x رو با نسل پل شنی مقایسه کنین ، باید صبر کنین تا مدل هایی مثل Core i7-2800k (احتمالا) به بازار بیاد .
    من دقیقا نوشتم :
    " منظور من فقط مقایسه بهترین مدل نسل قبل با تقریبا بهترین مدل نسل فعلی بود. "
    چون منم مثل شما می دونم core-i7 2600K هم وجود داره که از 2600 معمولی بهتره (البته بیشتر واسه اورکلاکرها) و از اونجایی که فکر نمی کنم اعضای این سایت اهل اورکلاک باشن همون core-i7 2600 براشون مناسبه.
    و اما اینکه منتظر بشیم و ببینیم که بهترین Sandy - bridge بیاد. فعلا در حد موجودهای بازار و تقریبا بهترین این نسل می تونیم بررسی کنیم. اگه یه روزی هم Core-i7 2800 هم معرفی شد بازم می تونیم مقایسه اش کنیم. در کل منظور من از تقریبا بهترین نسل sandy-bridge بر اساس مدل های موجود و معرفی شده بود. نه اینکه بهترین این نسل معرفی شده. سندی بریج ها راه زیادی در پیش دارن درست مثل نسل قبلی که اول Core-i7 920 - 965 و 950 معرفی شدن و بعدش مدل های بهتری هم عرضه شد.

با تشکر از نکته بینی شما دوست عزیز
    NetNegar تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4662

با درود دوباره

به نقل از جناب آذری
    هدف من هم روشن شدن موضوع با توجه به عنوان تاپیک است : سیستم مناسب برای عکاسی دیجیتال
    تائید خواهید نمود که بحث مربوطه فوق ارتباط بسیار کمی با عنوان تاپیک دارد
    هفت هشت پست اخیر را نگاه کنید بیشتر شبیه دعوا های اینتل و AMD است تا عنوان تاپیک
    البته دعوا سر اینتله و بحثی روی amd نیست . اما با شما موافقم ... بحث کردن روی اینکه چه مدلی مناسب است و کدام مناسب نیست ، در اینجا مفید است ، اما ریز شدن روی این مسایل زیاد برای یک عکاس فایده ای ندارد . البته دوباره عرض می کنم که بنده چیزی مطرح نکردم و فقط نقاطی از صحبت دوستان که احساس کردم نیاز به بازبینی داره رو اصلاح کردم .
    ضمنا به نظر می آید سواد کامپیوتری شما بیش از ما باشد لذا چنانچه ممکن است قبول زحمت نموده و به این سوال من در یک تاپیک دیگر پاسخ بدهید: (یعنی حالا اگر قرار شد عنوان تاپیک زیاد مهم نباشد!)
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...B1%D8%A7%D9%81
    خواهش می کنم ... در این حد هم که می فرمایید نیستم ! ظاهرا پیش از اینکه بنده توضیحی بدم ، جناب IYIostafa لینکی دادن که گویای همه چیزه .

به نقل از data
    من دقیقا نوشتم :
    " منظور من فقط مقایسه بهترین مدل نسل قبل با تقریبا بهترین مدل نسل فعلی بود. "
    چون منم مثل شما می دونم core-i7 2600K هم وجود داره که از 2600 معمولی بهتره (البته بیشتر واسه اورکلاکرها) و از اونجایی که فکر نمی کنم اعضای این سایت اهل اورکلاک باشن همون core-i7 2600 براشون مناسبه.
    و اما اینکه منتظر بشیم و ببینیم که بهترین Sandy - bridge بیاد. فعلا در حد موجودهای بازار و تقریبا بهترین این نسل می تونیم بررسی کنیم. اگه یه روزی هم Core-i7 2800 هم معرفی شد بازم می تونیم مقایسه اش کنیم. در کل منظور من از تقریبا بهترین نسل sandy-bridge بر اساس مدل های موجود و معرفی شده بود. نه اینکه بهترین این نسل معرفی شده. سندی بریج ها راه زیادی در پیش دارن درست مثل نسل قبلی که اول Core-i7 920 - 965 و 950 معرفی شدن و بعدش مدل های بهتری هم عرضه شد.
    با تشکر از نکته بینی شما دوست عزیز
    بنده راغب به ادامه نیستم و امیدوارم این توضیحات ، دیگه واقعا آخرین ارسال بنده در این باب باشه . دوست من ؛ از کاربری حرفه ای مثل شما بعیده که در دنیای سخت افزار ، از واژه ی "تقریبا" استفاده کنید . باعث خوشحالی منه که در دنیایی که هنوز پزشکی نمیتونه نتایجش رو قاطعانه بیان کنه ، علم سخت افزار بی هیچ شک و تردیدی به سوالات و مقایسات ما پاسخ میده . باور بفرمایید که مقایسه ی هیچ یک از مدل های فعلی "پل شنی" با Core-i7 980x ممکن نیست و قاطعانه عرض کنم که این مقایسه بی فایده و غلطه . بنده به راحتی بدون هیچ نرم افزاری میتونم با یه کمپرسور و 4 تا سیم مسی و یه کپسول هیدروژن ، با پاور کنترلر مادربوردم ، فرکانس هر هسته ی Core-i7 980x رو تا 4 گیگاهرتز برسونم . حال آنکه چنین کاری در این شرایطی که عرض کردم اصولا برای Core i7-2600 "ماموریت غیر ممکنه" . ما کار نداریم که یه عکاس میخواد oc کنه یا نه ... بحث ما اینه که اصولا وقتی شما اسم Core-i7 980x رو به زبون میارید و قیمت Core i7-2600 رو به رُخِش می کشید ، نباید انتظار داشته باشید که """قوی ترین پردازنده ی دسکتاپ جهان""" ساکت بشینه و قابلیت هاشو نشون نده .

پی نوشت : جا داره یک بار دیگه از data به خاطر حضور فعال و ایجاد چنین بحث زیبایی تشکر کنم . با این حال از ایشون انتظار دارم که بحث رو بیش از این ، لااقل در این تاپیک ، ادامه نده . از جناب آذری و تذکرات به جا و به موقعشون هم کمال سپاسگذاری رو دارم .
    Kaveh Ghobadi، azarigh، data و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 34 از 83 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 ... آخرینآخرین